صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمایش نتایج 81 تا 120 از 171

نام تاپیک: Reports & Report designer

reza_z جان

در صورتی که فایل EXE شده باشه فکر نمیکنم بتوان تغییراتی انجام داد مگر اینکه با برنامه REFOX برنامه باز کنید و پس از تغییرات دوباره EXE کنید

مشکلی دارم بدین صورت که می خواهم محتوی یک editbox را به چاپگر بفرستم (مثلا به نام notepad.edit1.value) ولی وقتی آن را در ریپورت خودم صدا می زنم پیغام عدم شناسایی (نشناختن) را می دهد ، همین مشکل را نیز به هنگام فراخوانی این object در فرم های دیگر نیز دارم . (از دستور Public خواستم استفاده کنم نشد (پیغام داد که فقط برای متغیرها و آرایه های مورداستفاده قرار می گیرد) )
    (در پاسکال یا دلفی معمولا وقتی نام فرم را ما در ابتدای فرم دیگر بصورت یونیت (با دستور uses) صدا می زدیم امکان فراخوانی کلیه محتویات آن فرم را با پیشوند نام فرم برایمان فراهم می کرد . آیا در ویژوال فاکس چنین امکانی هست؟!

سلام

البته!

باید فرم را به صورت Public تعریف کنید مثلا در Init بنویسید:

frmNotePad = THIS

حالا اگر frmNotePad یک Public باشد می توانید به فرم هرجا دسترسی داشته باشید.

با تشکر
    و مشکلی دیگر
    در قسمت طراحی صفحات چاپی به علت ارتباط مستقیم با دیتابیس حتما باید جدولی باز باشد تا صفحه گزارش شما چاپ شود (و به تعداد رکورد موردنظر آن را تکرار می کند)
    خوب حالا اگر ما گزارش چاپی داشتیم که مثلا قرار بود آرایه ای را چاپ کند و یا اینکه محتوی یک object را چاپ کند (یعنی به جدول ارتباطی نداشته باشد) چه باید کرد؟ (اگر با select ناحیه ای که جدولی باز نیست باز کنیم اصلا گزارش چاپی عمل نمی کند) به عنوان راه حل موقت من یک جدول موقت مثلا مثل
    CREATE CURSOR temp_rec(rec n(1))
    ایجاد کردم و یک رکورد خالی ایجاد کردم تا گزارش دلخواه مرا داد
    حالا سوال اینکه بدون اینکه بخواهیم جدولی را باز کنیم آیا می توان گزارش چاپی گرفت (چه ریپورت و چه لیبل؟)

اگر از ریپورت داینامیک با دستورات say @ استفاده کنید میشه ولی این روش سنخیتی با کاری که شما میخواهید بکنید
    نداره و لزوما از همین روشی باید استفاده کنید که خودتان ذکر کردید
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

راستی یادم رفت بگم این بخش رو حتما مطالعه کن چون ورژن 9 یه امکانات جالبی داره که ممکنه بدردت بخوره
    http://msdn.microsoft.com/vfoxpro/de...P9Reports2.asp
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

سلام
    آیا در ویژوال فاکس میشه از یک بانک بنا به سلیقه کاربر در هر وقت گزارشی خاص را چاپ کرد
    مثلا فرض کنید بانک ما شامل مشخصات کامل یک فرد باشه و کاربر بخواهد با تیک زدن بعضی از انها تنها مواد دلخواه خود را چاپ کند عملی مثل ویزارد!؟ یادتان باشد میخواهم به صورت یک برنامه ارائه دهم

سلام

بله.

اما این کار به کار زیادی احتیاج داره.

من برای اینکار یک برنامه نوشته ام که از SELECT SQL استفاده میکنه و QuikReport میسازه.

بله البته یک مورد راحتش را نیز من نوشتم بدین صورت که لیستی از فیلدهای جدول فعال را نمایش داده و فیلدهای مربوطه برای چاپ را شما انتخاب می کنید (مشابه حالت ویزارد خود ریپورت فاکس) و سپس با استفاده از دستور CREATE REPORT کلیه فیلدهای انتخاب شده را بصورت ویزارد برای چاپ آماده می کند نکته کار این است که خوب طبیعتا نام فیلدها در تیتر ستون ها نمایش داده می شود (در خود نمایش فیلدها در فرم و در انتخاب فیلدها توانسته ام با آرایه لیستی از نامهای فارسی به جای نام فیلد بگذارم (تا در حالت انتخاب فیلد فارسی (نام فیلدها) باشد) ولی در ریپورت سازی نشد (یعنی اینکه در خود ریپورت نام فیلدها (که خوب طبیعتا انگلیسی هستند) انتخاب می شود) (البته اگر بصورت SELECT SQL نیز استفاده شود نهایتا در گزینش فیلدها بصورت عبارت فارسی مشکل پیدا می شود (برخی از حروف فارسی را به عنوان نام فیلد قبول نمی کند))

و البته مشابه این کار را نیز برای ایندکس سازی نیز گذاشته ام (یعنی انتخاب فیلد جهت مرتب سازی اطلاعات یک جدول ولی آنجا که دیگری نیاز به خروجی قابل نمایش نبود چنین مشکلی نیست)

آقای توکل اگر در ریپورت سازی شما این مشکل حل شده خوشحال میشم توضیح دهید؟!
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله javad_hosseiny : دوشنبه 04 مهر 1384 در 15:25 عصر دلیل: تصحیح فایل ضمیمه

سلام

انشاء الله من این برنامه را برای شما آماده میکنم و Upload میکنم. تا همه عزیزان روی آن کار کنند. فقط فعلا درگیر ساخت شرط هستم.

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    آقای حسینی فایل SCT رو نزاشتین!
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

امان از عجله
    به هر حال می بخشید لینک قبلی تصحیح شد

سلام
    در ریپورت خود خواستم یک عبارت 100 کارکتری را برای جم جور کردن گزارش در 5 سطر قرار
    دهم دراین عبارت کارکتری همیشه یک تاریخ در شرح وجود دارد که این تاریخ در نمایش درست دیده
    ولی در چاپ تمام شرح مربوطه را به هم میریزد فقط در صورتی که تاریخ را در بین شرح به این
    صورت بنویسم مشکل حل میشود 01_12_84 آیا این مشکل راه حلی دارد.

کاربر تازه وارد آواتار sassan
    محل زندگی
    تهران
    با سلام خدمت دوستان عزیز ... خیلی خوشحالم که این سایت را پیدا کردم و میتوانم به جمع شما بپیوندم ... مخصوصا از نظرات اساتیدی چون آقایان توکلی - کیا و حسینی بسیار لذت بردم . امیدوارم که ما را نیز در جمع خود قبول نمائید .
    با این مقدمه سئوالی از دوستان داشتم که اگر بتوانند کمک کنند منون می شوم .
    من برنامه های مختلفی را نوشته ام و تا کنون چند مورد پیش آمده که کاربران می خواهند فرم های گزارششان را بصورت برنامه ای در اختیارشان قرار گیرد تا با جابجایی object های مختلف توسط خود کاربر ... گزارش مورد نظر را آماده نمایند ... بطور مثال چاپ اطلاعات یک چک ... که با تغییر نوع دسته چک احتمال جابجایی objectها نیز بوجود می آید ... آیا می توان Report های تهیه شده را بدون اینکه فاکس پرو (محیط محاوره ای آن را )را لود کنیم در برنامه بصورت یک فرم در دسترس کاربر قرار داده و پس از تغییرات توسط کاربر نیز ذخیره و قابل اجرا گردد ؟
    امیدوارم که توانسته باشم منظورم را رسانده باشم و منتظر جواب شما دوستان هستم .

محل زندگی
    کرمان
    بله منظور رو کامل رساندد
    من این کار رو تجربه کردم همانطور که می دانید فرم ها و گزارشات و لیبیل ها و ... همه یک بانک اطلاعاتی هستند که شما می توانید با دستور ساده use از آنها مثل یک جدول استفاده کنید هر شی یک رکورد رو به خودش اختصاص میده و شما می توانید مشخصات هر شی را عوض کنید برای اینتر فیس هم می توانید یک فرم ایجاد و اشیا گزارش را شبیه سازی کنید و در آخر جدول را آپدیت کنید البنه در اینصورت دیگه نمی توانید گزارشها را در برنامه include کنید در حالت ایده عال می توانید یک کلاس بنویسید که فایل گزارش را باز کرده اشیا و محل آنها را تشخیص و بر روی فرم بسازد و در آخر نیز مشخصات را آپدیت کند.
    در ضمن خوش آمدید
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

محل زندگی
    تهران
    جناب آقای بی نیاز

با سلام و تشکر فراوان ... کمک بسیار زیادی به من کردید ... گو اینکه قضیه قدری مشکل است ( منظور خواندن رکوردها و ایجاد یک اینترفیس بدین منظور می باشد ) ولی ایده بسیار عالی بود .

کسی از دوستان هست که در این رابطه کار کرده باشد ؟ :لبخندساده آخه ما دیگه برای این کارا پیر شدیم .

با تشکر مجدد

نقل قول نوشته شده توسط rahro
    سلام
    در ریپورت خود خواستم یک عبارت 100 کارکتری را برای جم جور کردن گزارش در 5 سطر قرار
    دهم دراین عبارت کارکتری همیشه یک تاریخ در شرح وجود دارد که این تاریخ در نمایش درست دیده
    ولی در چاپ تمام شرح مربوطه را به هم میریزد فقط در صورتی که تاریخ را در بین شرح به این
    صورت بنویسم مشکل حل میشود 01_12_84 آیا این مشکل راه حلی دارد.

سلام

به دلیل اینکه / و - یک کاراکتر انگلیسی است و در RTL فکر میشه که باید چپ به راست باشه. و در ضمن _ یک جدا کننده نیست اما اون دوتا جدا کننده محسوب میشه و RTL به اشتباه می افته.

با استفاده از فاصله این را امتحان کن شاید بشه 01 / 12 / 84

یعنی بین اسلش ها فاصله بذار.

اگه نشد یک کد بود که الان یادم نیست برات میذارم تا عبارات فاسی درست بشه.

محل زندگی
    کرمان
    البته من در چند تا برنامه خارجی که اتفاقا با فاکس بود دیدم که پنجره طراحی ریپوزت را باز می کنند برای کاربر یعنی Modify Report
    وب سایت شخصی

محل زندگی
    تهران

فکر نمیکنم ... بدون محیط محاوره ای فاکس بشه این کار را کرد .

سلام

چرا میشه.

محل زندگی
    تهران
    :لبخندساده

جناب تاوک سلام
    دقیقا" گفته شد درست بود موقعی که تاریخ را با فاصله چاپ کنم مشکل حل میشه ولی این یک راه کار منطقی نیست و نمیشه به کاربر بگوئیم به این روش عمل کند شما راه کار خاصی ندارید؟
    فکر کنم حرف از یک فرمول خاص زدید میشه راهنمایی کنید.
    متشکرم

سلام

من فکر کردم قسمتی از برنامه نویسی شما است اجازه دهید کمی فکر کنم.

محل زندگی
    کرمان
    شما حتما عبارت مذکو را از ترکیب چند عبارت می سازید پس این کار را (فاصله گزاری) به یک تابع بسپارید و تابع را با تاریخ بعنوان پارامتر صدا بزنید.
    وب سایت شخصی

نه جناب بی نیاز:
    من فقط تکست باکس مریوطه را به چند سطر ( با کشیدن طول تکست باکس) تقسیم کردم همین وبس!؟

سلام

رویداد LoatFocus را طوری تنظیم کنید که اگر به تاریخ رسید آنرا درست کند.

سلام جناب تاوک
    منظور شما اینه که حتما باید تاریخ با فاصله نوشته بشه تا در چاپ درست در بیاد!!!! یعنی هیچ راه حل دیگه ای نیست؟؟؟؟؟!

سلام

خب باید با مشکلات نرم افزار کنار اومد یا اون را خرید و از میکروسافت خواست که این مشکل را حل کنه.

به نظر شما شبیه ترین حروف بین حروف به این علامت / چیه که جایگزینش کنم؟
    توی کدهای اسکی آیا چینین حرفی وجود دارد؟
    آیا میشه با یک نرم فزار طراحی فونت این مشکل رو حل کرد مثلا یک کد غیر استفاده رو تغییر داد؟؟

محل زندگی
    کرمان
    Font Creator
    وب سایت شخصی

جناب بی نیاز سلام منظورتان را نفهمیدم!؟
    راستی دوستان:
    چه طور میشه گنترل پرینتر رو در ویژوال در دست گرفت . جناب حسینی از توابع خطا استفاده کرده بودند ولی برای من که کار نکرد؟! منظور اینه مثل محیط داس اگر چاپگر روشن نبود به کاربر بگوید که چاپگر را اماده کند!؟
    از توابع محیط داس هم استفاده کردم جواب نداد

من نسبت به پیش نمایش محیط چاپ در ویژوال مشکل دارم بدین صورت که تا هنگامی که چاپگری نصب نشده عملیات پیش نمایش چاپ به درستی کار می کند ولی پس از نصب هر گونه چاپگری فونت فارسی در حالت راست چین بیش از حد راست رفته (از کادر خارج شده) و باعث نازیبایی و عدم خواندن اطلاعات می شود
    (و البته عدم راست چین شدن (از راست به چپ نوشتن مطالب) نیز به این نکته اضافه شود)
    برای این منظور چه باید کرد؟
    (البته با جستجو مطالب آقای توکل را خواندم که برنامه ای جهت پیش نمایش چاپ ارائه داده بودند ولی متاسفانه لینک دان لود آن را بدست نیاوردم اگر لینک آپلود آن را مشخص کنند ممنون می شوم.
    و در جایی آقای حیدری کیا اشاره به فونت با عرض ثابت کردن که جهت پیش نمایش از آن استفاده کرده و جهت چاپ از فونت های تروتایپ ولی متاسفانه مجددا بنده لینک دان لود آن را پیدا نکردم؟
    (درضمن طبق صحبت آقای بی نیاز که گفته اند فونت courier new مشکل ندارد (جهت عدم بهم ریختن مطالب) چک کردم هنوز مشکل باقی است، (و حتی فونت جدیدی که یکی از دوستان نیز گذاشته بودند نیز دان لود کردم (به همین نام فونت ) با اون فونت هم مشکل دارد)
    و درضمن چگونه در tooltip مربوط در حالت پیش نمایش چاپ می توان بر آیکون چاپ کنترل کرد (یعنی اینکه یا disable شود و یا درصورت کلیک فایل ریپورت دیگری به پرینتر ارسال شود)
    و در کل چرا مطالب فارسی با اینکه در تنظیمات گزینه right-to-left ست شده باز هم در خواندن مطالبی که دارای کاراکترهای خاص مانند : ، - هستند با مشکل مواجه هست (مثل آدرس) )

و نهایتا دوستان برای حل مشکل پیش نمایش چاپ در برنامه هاییشان از چه تکنیکی استفاده می کنند
    و آیا این مشکل در تمامی نسخه های ویژوال فاکس هست یا نه؟ (و آیا امید تصحیح آن در نسخه های آینده هست یا خیر؟)
    آخرین ویرایش به وسیله پدرخوانده : چهارشنبه 13 مهر 1384 در 11:35 صبح

نقل قول نوشته شده توسط rahro
    جناب بی نیاز سلام منظورتان را نفهمیدم!؟
    راستی دوستان:
    چه طور میشه کنترل پرینتر رو در ویژوال در دست گرفت . جناب حسینی از توابع خطا استفاده کرده بودند ولی برای من که کار نکرد؟! منظور اینه مثل محیط داس اگر چاپگر روشن نبود به کاربر بگوید که چاپگر را اماده کند!؟
    از توابع محیط داس هم استفاده کردم جواب نداد
    هیچکس نمی تواند در این مورد مرا راهنمایی کند

سلام

چون اینکار بر عهده ویندوز است شما نمی بایست کاری کنید.

محل زندگی
    کرمان
    با سلام
    شما 2 راه دارید اگر دقت کرده باشید استفاده از فونت courier new به جای tahoma تفاوت را کاملا احساس می کند
    راه دیگه استفاده از نسخه 9 ویژوال فاکس 9 و شی reportlistener هست که بدون هیچ مشکلی گزارشات شما را رندر می کند اما مشکل آن هم کم شدن سرعت است که در یک رایانه با پنتیوم 2 یا 3 و 10-20 صفحه گزارش به چشم می خورد
    در مورد قضیه right to left باید مطالب آقای توکل را کامل بخوانید تا متوجه بشید
    وب سایت شخصی

سلام

یکی از دلاپلی که من از نگارش ۷ به بالا استفاده نمی کنم اینه که در ویندوز ۹۸ درست اینها شاید کار نکنه و من نمی تونم کاربر را مجبور به استفاده از سیستم عامل بخصوصی بکنم.

خوب چه اشکالی در استفاده از ویژوال 8 و 9 در محیط ویندوز 98 هست (الان خروجی برنامه های بنده در هر دو محیط کار می کند)
    اگر منظورتون بحث پیش نمایش چاپ است نیز برتری 7 به 9 در چیست؟ (در هر دو یا در تمامی نسخه های با فونت های فارسی و راست چین کردن مطلب مشکل دارد)
    به عنوان پیشنهاد بررسی شود آیا امکان این است که با استفاده از کدهای api به هنگام پیش نمایش عملیات چاپ کلیه چاپگرهای نصب شده حذف گردند (یا اصطلاحا disable) شوند وبعد از پیش نمایش بازگردانی گردند (چون توجه دارید در حالتی که چاپگر نصب نیست ، مشکلی در پیش نمایش نیست) و یا اینکه در درایوهای چاپگر تغییر و تحولی داد .

سلام

یک نگاهی به اینها بکنید:

System Requirements
    To use Microsoft Visual FoxPro 7.0, you need:

Minimum Requirements
    Processor PC with Pentium-class processor

Operating System Microsoft Windows 98 or later
    Microsoft Windows NT 4.0 with Service Pack 6 or later
    Windows 2000 with Service Pack 1 or later

Memory 64 megabytes (MB) of RAM minimum; 128 MB or higher recommended

Hard Disk 115 MB of available hard-disk space for typical installation; 200 MB maximum, 50 MB of additional hard-disk space for Microsoft Visual FoxPro 7.0 Windows Component Update
    Additional hard-disk space required for a typical install of the following options: 44 MB for Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine; 60 MB for MSDN Library, 1.8 GB maximum. Actual requirements will vary based on your system configuration and the features you choose to install

Drive CD-ROM drive

Display Super VGA 800 X 600 or higher-resolution monitor with 256 colors

Mouse Microsoft Mouse or compatible pointing device

فاکس 9

Computer: PC with a Pentium class processor.

Peripherals: Mouse or pointing device

Memory: 64 MB RAM (128 MB or higher recommended)

Hard disk space:

Visual FoxPro Prerequisites: 20 MB

Visual FoxPro Typical Install: 165 MB

Visual FoxPro Maximum Install: 165 MB

Video: 800 x 600 resolution, 256 colors (High color 16-bit recommended)

Operating system: Developing applications with Visual FoxPro is supported only on Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 or later, Windows XP and Windows Server 2003. You can create and distribute run-time applications for Windows 98, Windows Me, Windows 2000 Service Pack 3 or later, Windows XP and Windows Server 2003.

یعنی برنامه نوشته شده با فاکس 9 در 98 اجرا میشود اما خود فاکس در 98 اجرا نمیشود!

البته چون من واقعا نمیدانم که کسی که برنامه من را استفاده میکند از چه سیستم عاملی استفاده میکند و برنامه پیش نمایشی که من ساخته ام روی ورژن 9 کار نکرد مجبورم که از نگارش 7 استفاده کنم.

البته اگر مشکل پیش نمایش حل شده باشد من از نگارش 9 استفاده خواهم کرد.

سلام دوستان
    ریپورتی که من درست کرده ام بر روی چاپگر اپسون ال کیو به خوبی جواب میدهد ولی به محض نصب چاپگر لیزری خطای سیستماتیک ویندوز را صادر میکند . جالب اینجاست سایر گزارشات من درستند و تنها یک نمونه هست که این مشکل رو داره .
    به نظر شما مشکل کار کجاست

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    دوست عزیز احتمالا شما نوع کاغذ را از a4 بیشتر گرفته اید

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. بازم این VFP Report Designer لعنتی
    نوشته شده توسط Mohammad_Mnt در بخش Foxpro
    پاسخ: 17
    آخرین پست: سه شنبه 12 دی 1385, 11:37 صبح
  2. گزارش ساز قوی Report Designer Beta 1