صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 97

نام تاپیک: پروژه ساخت آنتی ویروس

محروم شده

Arrow پروژه ساخت آنتی ویروس

**با سلام به همه دوستان گلم ومدیران زحمت کش و خوب این سایت فوق العاده**
    در پست های قبلی خواهش کردیم از مدیران عزیز که در مورد ساختار ویروسها یا تروجانها و کرمها شروع به بحث کنیم که با مخالفت مدیران عزیز مواجه شدیم و ما هم با تمام وجود قبول کردیم و دیگر بحثی در مورد این مطلب نموند.
    اما چند سالی است که من در مورد ساختار برنامه های آنتی ویروس تحقیق می کنم و تا حالا چنتا آنتی ویروس ساده در عین حال نسبتا خوب نوشته ام اما اگر دوستان تمایل داشته باشند با همکاری همه آخرین بر نامه آنتی ویروسی که نوشته ام رو کاملتر کنیم و بتوانیم به دیگران هدیه کنیم.
    می خواهیم در ابتدا برنامه نوشته شده را براتون توضیح بدهم و دوستان نظرات-انتقاد و پیشنهادهاشون رو ارائه کنند.
    1-در ابتدا برنامه دارای یک بانک اطلاعاتی ایست که شما می توانید با آمدن ویروس های جدید به برنامه معرفی کنید که تاکنون من نزدیک به 1000 تا ویروس رو معرفی کردم.
    2-یکی از قسمتهای برنامه چک کردن اسم فایل های موجود در سیستم یا فایلهای جدید با اسامی مندرج در بانک اطلاعاتی.
    3-بستن پروسه از تسک منیجر بر اساس نام موجود در بانک اطلاعاتی
    4-بررسی ریجستری و پاک کردن کلیدهایی که اسامی مندرج در بانک اطلاعاتی وجود دارد.
    5-کنترل تمام وقت قسمتهای RUN در ریجستری و STARTUP .
    تا کنون همین کار هارو انجام دادم اولا که دوستا نظر بدهند که آیا این کارها درست است یا نه دوم اینکه نظر بدهند در مورد اظافه کردن قسمتهای دیگه و سوم اینکه به نظر من آنتی ویروسهای معمول داخل فایل رو هم بررسی می کنند و نصبت به یک سری کدها عکس العمل نشون می دهند که من نتونستم فایلها رو ادیت کنم و یک سری دستورات خاص رو درون آن جستجو کنم.چون هر ویروسی با یک بر نامه نوشته میشه و من نتئنستن فایلها رو اینطوری بررسی کنم.
    با تشکر از دوستان منتظر نظراتتون هستم

نقل قول: دعوت به همکاری برای تکمیل یک برنامه واقعا کار بردی و ضروری

1- تاپیک به بخش پروژه های Open-source منتقل شد.
    2- عنوان تاپیک اصلاح شد.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محروم شده

نقل قول: پروژه ساخت آنتی ویروس

ممنون اما به نظرتون اینجا کسی جواب میده

محروم شده

و این پست به چه دلیلی مربوط به Open Source میشه بگید بفهمیم این یه فایل exe است
    و میشه بگی run time نه Open Source ...

محروم شده

آقای کشاورز لطفا جواب بدید

این پست به چه دلیلی مربوط به Open Source میشه بگید بفهمیم این یه فایل exe است
    اینجا تنها تالاری از سایت برنامه نویس است که برای توسعه گروهی نرم افزار در نظر گرفته شده.
    عنوان اولیه تاپیک شما این بود:
    دعوت به همکاری برای تکمیل یک برنامه واقعا کار بردی و ضروری
    دعوت از کاربران به همکاری در تکمیل برنامه، با ارائه نظر و Feedback فرق میکنه! در نتیجه، اینطور فرض شد که شما قصد توسعه یک آنتی ویروس با کمک کاربران سایت را دارید. به همین دلیل هم تاپیک به این بخش منتقل شد.
    در ضمن، برای تاپیک هایی که ایجاد می کنید، عنوان مناسب انتخاب کنید.

موفق باشید

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

سلام دوستان.

اتفاقا قرار بود من ویکی از دوستام بسازیم ولی نشد به دلایل مختلف.

اگه دوستان همت کنند با هم یک آنتی ویروس قوی و خوب بسازیم.

به امید خدا و به امید آن روز که تمام جای دنیا از آنتی ویروس ایرانی استفاده کنند.

کاربر تازه وارد آواتار miradli
    محل زندگی
    تهران

Smile نقل قول: پروژه ساخت آنتی ویروس

با سلام
    برای درک بهتر از کارکرد آنتی ویروس بد نیست به یک پروژه اپن سورس و سورس کد های موجود نگاه بندازیم تا نتیجه بهتری بگیریم ، من خودم بیشتر چیزهایی که الان می دونم از سورس کدها یاد گرفتم !
    یک آنتی ویروس اپن سورس که با زبان ویژوال بیسیک 6 نوشته شده ( تحت مجوز GPL منتشر شده ) از سایت sourceforge دانلود کرده بودم ، حالا ضمیمه می کنم تا شاید با مطالعه اون حرکت خوبی انجام بشه .

1 فایل اول حاوی سورس کد ویروس اسکنر .
    2 فایل دوم حاوی سورس کد آنتی ویروس به همراه کنترل های گرافیکی و ظاهری زیبا به همراه بهینه ساز سیستم .
    3 فایل سوم حاوی برنامه کمپایل شده آنتی ویروس موجود در فایل دوم .

امیدوارم مفید باشه و ازش استفاده بشه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

برای دلفی کسی چیزی سراغ نداره ؟

کاربر تازه وارد آواتار miradli
    محل زندگی
    تهران

این لینک رو پیدا کردم ! AID AV. Delphi Antivirus source code
    این لینک هم پیدا کردم اما روسی هست ... . http://www.cracklab.ru/f/index.php?a...orum=6&page=-1

لینک دانلود سورس کد ویروس اسکنر با دلفی

امیدوارم برای دلفی کارای عزیز مفید باشه ( عشق من دلفی )

اما برای زبان های دیگه اگر با ++C و Python آشنا هستید آنتی ویروس اوپن سورس وجود داره
    ClamAV و Clamwin

برای دریافت برنامه و سورس کد و بانک ویروس می تونید به لینک های زیر برید :
    Virus Database

Sources

ClamAV for Windows

ClamWin Free Antivirus

ClamWin SourceForge.NET

بازدید از این لینک هم در این مورد خالی از لطف نیست :
    Free Anti-Virus Software List

امیدوارم کمکی کرده باشم .
    آخرین ویرایش به وسیله miradli : پنج شنبه 31 مرداد 1387 در 11:59 صبح

برای ساخت آنتی ویروس باید مسائل مختلفی رو در نظر گرفت:

1- باید لیست تمام ویروس های منتشر شده از زمان ویندوز 95 رو به دست آورد. هم چگونگی کار کرد و هم یک نسخه از خود ویروس رو داشت. میشه نام و نحوه فعالیت ویروس ها رو از سایتهای آنتی ویروس های معروف پیدا کرد. اما در مورد بدست آوردن یک نسخه از ویروس ها نمی دونم. نسخه ویروس ها و برنامه آنتی ویروس بهتره در محیط ها مجازی مثل Virtual PC و یا vmWare Virtual machine آزمایش شوند.

2- روزانه بین 1 تا بیش از 10 ویروس جدید شناسایی می شوند، پس باید قدرت به دست آوردن ویروس های جدید و نحوه فعالیتشون رو داشت. در غیر اینصورت آپدیت بانک اطلاعاتی یا نمیشه و یا ناقص انجام میشه.

3- برنامه نویسی آنتی ویروس باید خیلی سیستمی انجام بشه. مثلا تایمر کنترل کننده برنامه نباید پردازش زیادی رو از CPU بگیره. ضمنا باید بشه با کرنل سیتم عامل به نوعی ارتباط داشت. مثلا در مواقعی که فعالیت مشکوکی انجام میشه بشه از پردازش ها خود سیستم عامل و توابعی که درون کار در حال ارسال پیغام به سیتم عامل هستند نیز کمک گرفت.

سلام.

انتی ویروس در هر لحظه باید کد فرآیند ها رو چک کنه.

مثلا ویروسی میاد فولدر اپشن رو غیر فعال میکنه و آنتی ویروس باید در هر لحظه چک کنه.

Arrow نقل قول: پروژه ساخت آنتی ویروس

مثلا ویروسی میاد فولدر اپشن رو غیر فعال میکنه و آنتی ویروس باید در هر لحظه چک کنه
    این فرایند رو چطور باید انجام داد.

بیشتر این کارها از کلید های امنیتی ریجستری انجام می شوند بیشتر آنتی ویروس ها بعد از نصب از این کلیدها ریجستری یه نسخه تهیه میکنن و اون رو بعدها در هر بار اسکن کردن و ... سیستم چک میکنن عوض نشده باشه .

البته به همین سادگی ها هم نیستا !!!

البته به همین سادگی ها هم نیستا !
    آنتی ویروس ها توابع مختلف API مثل تابع کار با رجیستری را Hook می کنند تا قبل از اینکه برنامه ایی بتوانند این توابع را اجرا کند، آنتی ویروس بتواند بررسی های خود را انجام دهد.

کاربر تازه وارد آواتار maalimom
    محل زندگی
    مازندران

سلام
    دوست عزیز من یک آنتی ویروس تقریبا حرفه ای طراحی کردم
    شاید بتونم کمکتون کنم

قابلیت جستجو و حذف و تشخیص ویروس و کلیدهای خراب رجیستری و حفاظت از فلش مموری ها و ...

محل زندگی
    مازندران

سلام
    دوست عزیز من یک آنتی ویروس تقریبا حرفه ای طراحی کردم
    شاید بتونم کمکتون کنم

قابلیت جستجو و حذف و تشخیص ویروس و کلیدهای خراب رجیستری و حفاظت از فلش مموری ها و ..
    maalimom@yahoo.com

با سلام خدمت مدیر محترم و عزیز جناب آقای کشاورز
    آنتی ویروس ها توابع مختلف API مثل تابع کار با رجیستری را Hook می کنند
    شرمنده در مورد hook در این سایت و سایتهای دیگه خیلی مطلب خوندم ولی واقعا معنی اونو درک نکردم اگه ممکنه یه نمونه سورس بزارید و در موردش توضیحات ساده زیر لیسانس بزارید تا افراد آماتوری مثل من متوجه بشوند.
    با تشکر

محل زندگی
    مازندران

سلام دوست عزیز من یک آنتی ویروس تقریبا حرفه ای نوشته ام
    اگه مایلید میتونم بهتون کمک کنم

با امکان ساخت فایل حذف یا killer
    امکان جستجو تشخیص و حذف کامل ویروس
    برگردادن پوشه ها و فایلهای به ظاهر حذف شده
    امکان تغییر در رجستری
    حفاظت از فلش مموری ها و حافظه ها
    و ...
    maalimom@yahoo.com

نقل قول نوشته شده توسط maalimom مشاهده تاپیک

امکان تغییر در رجستری
    و ...
    maalimom@yahoo.com
    دوست گرامی شما نام کاربری کسی که این تاپیک رو ایجاد کرده بخون ببین زیرش چی نوشته !!!
    ایشون " محروم شده " هستند یعنی اخراج شدند برای همین جواب 3 پست شما رو ندادن ...

امکان تغییر در رجستری
    و ...
    maalimom@yahoo.com
    دوست عزیز اگه تمایل داشته باشید من باهاتون میتونم همکاری کنم.
    چون بنده هم چند وقته دارم روی یک آنتی کار می کنم.

آنتی ویروس ها توابع مختلف API مثل تابع کار با رجیستری را Hook می کنند تا قبل از اینکه برنامه ایی بتوانند این توابع را اجرا کند، آنتی ویروس بتواند بررسی های خود را انجام دهد.
    جناب کشاورز وقتی من یک برنامه یا تابع رو می خام هوک کنم دیگر ، آنتی ویروسها بهش گیر میدند و برنامه منو ویروس میشناسن. باید چیکار کنم؟؟/

جناب کشاورز وقتی من یک برنامه یا تابع رو می خام هوک کنم دیگر ، آنتی ویروسها بهش گیر میدند و برنامه منو ویروس میشناسن.
    علتش اینه که اونها توابع را سطح پایین تری هوک می کنند. مثلا شما تابع را در سطح User Mode هوک می کنید، اونا میان تابع Kernel Mode ایی که API مورد نظر شما فراخوانی میکنه را در سطح کرنل هوک می کنند. در نتیجه راحت متوجه میشند شما میخواید تابع API ایی را هوک کنید، و عکس العمل نشون میدند. در واقع آنتی ویروس های حرفه ایی وقت خودشان را با سر و کله زدن با توابع هوک User Mode تلف نمی کنند. هر چه بیشتر به هسته ویندوز نزدیک باشند، کنترل بیشتر بر عملکرد برنامه ها و کاربر دارند، و متوقف کردنشان هم سخت تر میشه.

با سلام و خسته نباشید
    پس می فرمایید باید چی کار کنیم که سبک هوک کردنمون Kernel Mode باشه و آنتی ویروس نفهمه که User Mode هستش.

پس می فرمایید باید چی کار کنیم که سبک هوک کردنمون Kernel Mode باشه و آنتی ویروس نفهمه که User Mode هستش.
    باید با کرنل ویندوز و چگونگی برنامه نویسی برای آن آشنا باشید، و برای ویندوز Driver بنویسید.

باید با کرنل ویندوز و چگونگی برنامه نویسی برای آن آشنا باشید، و برای ویندوز Driver بنویسید
    میشه بفرمایید با چه زبونی. باید درایور بنویسم. و آیا آنتی ویروسی مثل AVG یا NOD روی سیستم درایور نصب میکنه.

میشه بفرمایید با چه زبونی.
    مناسب ترین ابزار برای نوشتن درایور در ویندوز در حال حاضر ++VC هست که هم کامپایلرش Kernel Mode را پشتیبانی میکنه، هم محصول خود مایکروسافت هست و برای این کار قابلیت هایی براش در نظر گرفته شده، هم مثال های DDK براش وجود داره.
    آیا آنتی ویروسی مثل AVG یا NOD روی سیستم درایور نصب میکنه.
    من باهاشون کار نکردم، ولی احتمالا این کار را می کنند. کاسپرسکی را می دانم که این کار را میکنه، چون ازش استفاده کردم.

با سلام به جناب كشاورز عزيز
    من پيگيري كردم درمورد نوشتن درايور با ويژوال سي اما هيچ كتاب كامل به زبان فارسي كه بتونه منو از ابتدا راهنمايي كنه پيدا نكردم و انگار اين بحث خيلي سنگين و پيچيده است آيا شما كتابي (الكترونيكي يا كتاب معمولي) سراغ نداريد كه در اين مورد آموزش داده باشد.
    و يه سواله ديگه اگر بتوانيم با ويژوال سي درايور بنويسيم مي توانيم قطعات كامپيوتر را شبيه سازي كنيم.

کاربر تازه وارد آواتار MFiRE
    محل زندگی
    كيانپارس

من پيگيري كردم درمورد نوشتن درايور با ويژوال سي اما هيچ كتاب كامل به زبان فارسي كه بتونه منو از ابتدا راهنمايي كنه پيدا نكردم و انگار اين بحث خيلي سنگين و پيچيده است آيا شما كتابي (الكترونيكي يا كتاب معمولي) سراغ نداريد كه در اين مورد آموزش داده باشد.
    کتابه نفوذ به نرم افزار (انتشارات ناقوس) ، درایور نویسی با اسمبلی رو اموزش داده !

کتاب ماله ساله 84 هست . شاید گیرتون بیاد !

من پيگيري كردم درمورد نوشتن درايور با ويژوال سي اما هيچ كتاب كامل به زبان فارسي كه بتونه منو از ابتدا راهنمايي كنه پيدا نكردم
    منبع فارسی بدرد بخوری پیدا نخواهید کرد. اگر میخواید با تکیه بر منابع فارسی موجود آنتی ویروس بنویسید، بهتر هست که وقت خودتان را تلف نکنید، چون به جای خاصی نمیرسید.

انگار اين بحث خيلي سنگين و پيچيده است
    بله!

آيا شما كتابي (الكترونيكي يا كتاب معمولي) سراغ نداريد كه در اين مورد آموزش داده باشد.
    خیر، ولی می تونید درباره DDK Windows، و Kernel-mode programming تحقیق کنید. البته یکی از چیزهایی که باید روش کاملا تسلط داشته باشید، آشنایی با نحوه کار ویندوز هست، برای این کار در حال حاضر بهترین کتاب Windows Internals هست. بطور کلی، در بخش امنیت نرم افزار یکسری کتاب خوب در تاپیکی با عنوان کتابخانه امنیت نرم افزار، توسط Inprise معرفی شده.

يه سواله ديگه اگر بتوانيم با ويژوال سي درايور بنويسيم مي توانيم قطعات كامپيوتر را شبيه سازي كنيم
    نظرتون راجع به این چیه.

ای بابا، خیلی وجدانا سخته!! هیچکی سر در نمیاره حتی استادمون!!
    دوستان لطف می کنند نمونه کدی برای هوک کردن Kernel Mode اگه دارند بزارند تا لا اقل از اینا شرو کنیم.
    و همچنین آیا اگه از طریق Kernel Mode توابع رو هوک کنیم دیگه هیچ آنتی ویروسی گیر نمی ده؟

همچنین آیا اگه از طریق Kernel Mode توابع رو هوک کنیم دیگه هیچ آنتی ویروسی گیر نمی ده؟
    بستگی به آنتی ویروسش داره. اگر قرار بود هیچکدوم گیر ندند که ویروس نویس ها جشن می گرفتند!

با سلام
    آقای کشاورز لا اقل شما یه کمکی بکنید . یه نمونه کدی چیزی که واسه شروع کافی باشه.

آقای کشاورز لا اقل شما یه کمکی بکنید . یه نمونه کدی چیزی که واسه شروع کافی باشه.
    دوست عزیز، من قبلا هم گفتم؛ اطلاعی در این زمینه ندارم. چیزهایی که میدونستم را گفتم.

سلام دوستان عزیز

هشدار زیر رو بخوانید و از سایت استفاده کنید
    این سایت دیتابیسی از کد ویروسها می باشد
    *** WARNING ***
    The Virus Source Code Database (VSCDB) is for information purposes only, for researchers and computer virus or programming enthusiasts. No warranty is given or to be implied for any software listings contained herein. You take full responsibility for any damages caused by compiling, running, or sharing this information. Be aware that running any malicious code on another's computer or computer network might be a criminal act. Use at your own risk!
    http://www.totallygeek.com/vscdb/

و

اینجام سورس چندتا ویروس هست
    http://www.62nds.co.nz/pg/e90.php
    احتمالا واسه ایران بستنش اگه مشکل داشتین از لینک زیر استفاده کنید با Copy و Paste
    http://www.hideany.com/index.php?q=a...9wZy9lOTAucGhw

و
    http://www.google.com/search?hl=en&q=virus+source
    آخرین ویرایش به وسیله rostamkhani : چهارشنبه 15 آبان 1387 در 01:02 صبح

سلام من ميخوام يك آنتي ويروس به زبان اسمبلي بنويسم به عنوان پروژه ترم ميخام يكم تحقيق كنم و واسه چند تا ويروس كه با فلش منتقل ميشن آنتي ويروس بنويسم لطفا منو راهنمايي كنين

یه نمونه کدی چیزی که واسه شروع کافی باشه
    دوست عزیز یه نگاه به این لینک بندازید:

Kernel-mode API spying
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

نقل قول نوشته شده توسط Morteza_SOS مشاهده تاپیک
    بخصوص C#‎.NET ؟

بخصوص C#‎.NET ؟
    دوست عزیز کل بحث این تاپیک رو ساخت یه آنتی ویروس واقعی بوده و آنتی ویروس واقعی تقریبا با Kernel Mode بودن محقق میشه اونوقت شما میگی #C ؟ آخه خود #C به دات نت وابستس !
    این که نشد آنتی ویروس .

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •