نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: eXeهای ویژوالی روی کامپیوترهای دیگر ( ؟؟؟؟ )

کاربر دائمی آواتار DoctorJay
    محل زندگی
    پارس - شیراز

eXeهای ویژوالی روی کامپیوترهای دیگر ( ؟؟؟؟ )

همونطور که میدونید ساده ترین فایلهای eXe ویژوال بیسیک گاها روی سیستمهای دیگه دچار

خطا میشن .

می خواستم بدونم چه فایلهایی باید همراه با اون فایل توی سیستم کپی بشه که فایل بدون

مشکل اجرا بشه !!

یعنی ما اگه بخوایم یه فایل Setup بسازیم چه فایلهایی باید توی فایل Setup قرار بگیره ؟؟

کاربر دائمی آواتار scarce
    محل زندگی
    gifdoni.com

نقل قول: eXeهای ویژوالی روی کامپیوترهای دیگر ( ؟؟؟؟ )

همونطور که می دونید فایل های اجرایی که توسط وی بی نوشته می شه نیاز به یکسری Dll ها دارند و اگه در داخل برنامه تون از OCX استفاده کرده باشید باید OCX های استفاده شده کنار برنامه باشه و به علاوه msvbvm60.dll که در داخل پوشه System32 است .

سلام

اگه از برنامه InstallShild استفاده کنی دیگه مشکلی در کمبود OCX نداری و به صورت خودکار کامپوننت های مورد نیاز رو در مسیر مناسب کپی می شن . مگر اینکه از یک کامپیوننت جدید که جز کامپوننت های VB نیست استفاده کرده باشی . مثه : TrayIcon !

فایل exe ویژوال بیسیک که از هیچ کامپوننتی در اون استفاده نشده باشه بدون هیچ مشکلی رو ویندوز XP اجرا میشه .

اول به خود vb ، ستاپ بساز که مشخص بشه از چه dll ها یا ocx ها استفاده کرده

محل زندگی
    پارس - شیراز

من از هیچ کامپوننتی توی برنامم استفاده نکردم , فقط از یه سری توابع API که اونم از فایل های معروف

مثل Kernel32 استخراج شده .

نکته ی دیگه هم اینکه من نمی خوام فایل Setup بسازم . بلکه میخوام یکسری فایل که اجرای فایل eXe

رو تضمین میکنه توسط یه فایل Bat. کپی بشه توی درایو سیستمی .

یعنی نیاز به هیچ فایلی نیست ؟؟

یعنی فایل msvbvm60.dll روی ویندوز XP هست !!!!

Post نقل قول: eXeهای ویژوالی روی کامپیوترهای دیگر ( ؟؟؟؟ )

نقل قول نوشته شده توسط .M8SPY. مشاهده تاپیک
    سلام

اگه از برنامه InstallShild استفاده کنی دیگه مشکلی در کمبود OCX نداری و به صورت خودکار کامپوننت های مورد نیاز رو در مسیر مناسب کپی می شن . مگر اینکه از یک کامپیوننت جدید که جز کامپوننت های VB نیست استفاده کرده باشی . مثه : TrayIcon !

فایل exe ویژوال بیسیک که از هیچ کامپوننتی در اون استفاده نشده باشه بدون هیچ مشکلی رو ویندوز XP اجرا میشه .

ببخشید ایا راهمنایی از ان داری

سلام

آقا از شما که این همه ستاره داری بعیده زدن همچین حرفی!!! مگه میشه از هیچ کامپوننتی استفاده نکرد؟!!!!
    اگه توی برنامه حداقل از یک فرم استفاده کنی از کامپوننت stklit.dll استفاده میشه و اینم بدون که هر ابزاری که شما استفاده میکنی در system32 یه کامپوننتی داره . دلیل اینکه در بعضی از سیتمها که برنامه بدون ست آپ جواب میده پشتیبانی سیستم از اون کامپوننتها و وجود اونها در سیستم هست.
    موفق باشید.

محل زندگی
    پارس - شیراز

خوب اینم یه نکته که از شما یاد گرفتم , ممنون .

OK , پس یکی از اون فایل ها اینه : stklit.dll !!!

خوب دیگه !؟ می خوام اسم تک تکشون و بدونم ( اگه ممکن ِ )

نقل قول نوشته شده توسط ali_habibi1384 مشاهده تاپیک
    آقا از شما که این همه ستاره داری بعیده زدن همچین حرفی!!! مگه میشه از هیچ کامپوننتی استفاده نکرد؟!!!!
    اگه توی برنامه حداقل از یک فرم استفاده کنی از کامپوننت stklit.dll استفاده میشه و اینم بدون که هر ابزاری که شما استفاده میکنی در system32 یه کامپوننتی داره . دلیل اینکه در بعضی از سیتمها که برنامه بدون ست آپ جواب میده پشتیبانی سیستم از اون کامپوننتها و وجود اونها در سیستم هست.
    موفق باشید.
    سلام .

منظور من کامپیوننت هایی جز کامپوننت های پیش فرض VB بود دوست عزیز .

شما که بر میداری جمله رو قرمز میکنی یک نگاه به مطالب قبلیش هم بنداز :

مگر اینکه از یک کامپیوننت جدید که جز کامپوننت های VB نیست استفاده کرده باشی . مثه : TrayIcon !

در ضمن اون چیزی که به شما گفتن اسمش کامپوننت هست یه اسم دیگه داره . stklit که یک فایل dll محسوب میشه رو کتابخانه میگن نه کامپوننت .

موفق باشی

محل زندگی
    gifdoni.com

بابا اومدین جواب بدین یا دارین همدیگه رو مسخره می کنید مثلا برنامه نویس هستین این حرکت ها از یک برنامه نویس بعیده .
    خوب DoctorJay عزیز فکر کنم این سورس کد که در زیر می زارم بدردت بخوره این سورس کد در واقع اشکال زدایی می کنه و در نهایت برنامه با هیچ مشکلی در هر سیستمی اجرا میشه . ( البته هر ویندوزی نه هر سیستم عاملی )
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار meisambandari
    محل زندگی
    در اعماق دریاها

eXe های ویژوالی روی کامپیوترهای دیگر ( ؟؟؟؟ )

نقل قول نوشته شده توسط scarce مشاهده تاپیک
    بابا اومدین جواب بدین یا دارین همدیگه رو مسخره می کنید مثلا برنامه نویس هستین این حرکت ها از یک برنامه نویس بعیده .
    خوب DoctorJay عزیز فکر کنم این سورس کد که در زیر می زارم بدردت بخوره این سورس کد در واقع اشکال زدایی می کنه و در نهایت برنامه با هیچ مشکلی در هر سیستمی اجرا میشه . ( البته هر ویندوزی نه هر سیستم عاملی )
    یعنی با این سورس برنامه دیگه نیاز به هیچ فایل کمکی ندارد یعنی اگر در یک پرژوه دو کنترل winsock و commondialog استفاده شده نیاز به فایل ocx این دو کنترل در سیستم عاملی دیگر نیست ؟
    آخرین ویرایش به وسیله meisambandari : چهارشنبه 30 مرداد 1387 در 12:38 عصر

محل زندگی
    پارس - شیراز

جناب scarce تشکر .

فقط اگه یه توضیح مختصری راجبه فایلی که ضمیمه کردین بدین ممنون میشم , که آقای meisambandari هم

به جوابشون برسن .

با استفاده از این فایل , برای اجرای فایل eXeامون به هیچ فایل همراه نیازی نیست دیگه ؟؟

طرز کار این فایل چجوریه !؟

سلام .

منظور من کامپیوننت هایی جز کامپوننت های پیش فرض VB بود دوست عزیز .

شما که بر میداری جمله رو قرمز میکنی یک نگاه به مطالب قبلیش هم بنداز :

در ضمن اون چیزی که به شما گفتن اسمش کامپوننت هست یه اسم دیگه داره . stklit که یک فایل dll محسوب میشه رو کتابخانه میگن نه کامپوننت .

موفق باشی
    به کرات گفته شده از بحث بپرهیزید و من نمی خوام این تاپیک هم مثل بقیه تاپیکهای دیگه شما جنجالی بشه و حذفش کنند . پس یه نصیحت می کنم و ختم کلام شما تازه کار هستید و چیزی رو که نمی دونید از دیگران بپرسید و بعد به دیگران بیاموزید. ندانستن عیب نیست اینکه ندانید که نمی دانید عیب هست.
    خرد یارتان باد. موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط ali_habibi1384 مشاهده تاپیک
    به کرات گفته شده از بحث بپرهیزید و من نمی خوام این تاپیک هم مثل بقیه تاپیکهای دیگه شما جنجالی بشه و حذفش کنند . پس یه نصیحت می کنم و ختم کلام شما تازه کار هستید و چیزی رو که نمی دونید از دیگران بپرسید و بعد به دیگران بیاموزید. ندانستن عیب نیست اینکه ندانید که نمی دانید عیب هست.
    خرد یارتان باد. موفق باشید.
    چرا بحث تخصصی رو منحرف می کنید ؟! این شمایی که فکر می کنی هر بحثی با هدف جنجالی صورت میگیره . شما اومدی اشتباه من رو به من متذکر بشی (البته با لحن مسخره کننده) خودت یه اشتباه مرتکب شدی .

این دیگه مشکل خود شماست که چنین طرز فکری داری دوست عزیز !

در ضمن بحث رو هم خودتون شروع کردید .

شما هم موفق باشی !

محل زندگی
    gifdoni.com

اول یه توضیح مختصر بدم و بعد شما متوجه بشین

منظورم این نبود که برنامه که توش از DLL یا OCX یا Data base استفاده شده کنار برنامه نباشه و برنامه صحیح و سالم کار کنه .منظورم این بود که خطا های احتمالی مثلا تو هر ویندوزی که مثلا sp1 یا sp2 هست فرقی برای برنامه نداره برنامه کاره خودشو می کنه در ضمن اگه شما از OCX استفاده می کنید و برنامه شما در ویندوز دیگه کار نمی کنه باید ocx ها رو رجیستر کنید .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •