نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: لطفا من را راهنمایی کنید (یونیکد)

مهمان

Tick لطفا من را راهنمایی کنید (یونیکد)

با سلام خدمت همه دوستان. همانطور که میدانیم یکی از راههای نوشتن فارسی در ویندوزهای
    غیرفارسی استفاده از یونیکد است. اما من نمی دانم که باید چگونه و با چه توابعی از آنها استفاده کرد. از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند خواهش میکنم من را راهنمایی کنند
    ضمنا اگر یک مثال هم ذکر شود ممنون میشوم
    با تشکر

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

Re: لطفا من را راهنمایی کنید (یونیکد)

نقل قول نوشته شده توسط Kadkhodaiee
    با سلام خدمت همه دوستان. همانطور که میدانیم یکی از راههای نوشتن فارسی در ویندوزهای غیرفارسی استفاده از یونیکد است.
    این موضوع در همه جا صدق نمیکند، زیرا مشاهده زبان فارسی با استفاده از یونیکد فقط در Internet Explorer و صفحات وب ممکن است، آنهم در حد مشاهده.
    در ویندوزهای فارسی، شامل 98 ، Me ، 2000 , XP هم وقتی در یک Application فارسی تایپ میکنید در حقیقت کدپیج مورداستفاده همان 1256 است و یونیکد در حد نمایش در صفحات وب است.

پس برای برنامه های فارسی تحت ویندوزهای انگلیسی چه باید کرد ؟ :oops:

البته من دقیقا متوجه منظور دوست عزیز اسیستنت نشدم.اما فکر میکنم که توسط استفاده از توابع api مربوط به نمایش متن نوشتاری امکانات نوشتن و خواندن رو بصورت یونیکد و مستقل از زبان نصب شده در ویندوز میتونیم داشته باشیم. اما خارج از این بحث من ابزاری رو برای کار با یونیکد میشناسم که انصافا بهتر از اونها رو من یکی که نمیشناسم و فکر میکنم که چند بار هم اینجا معرفیشون کردم.با اونها میتونید به راحتی با یونیکد کار کنید.http://home.ccci.org/wolbrink/tnt/de...e_controls.htm
    اما من یه صحبت کوچیکی دارم که به نظر بنده اگر برنامه ای به زبان فارسی نوشته میشه و کاربران اون فارسی زبانها خواهند بود برای فروش برنامه و نصب اون همونطور که شرط وجود سیستم عامل ویندوز با فلان ورژن رو قرار میدید باید شرط نصب نسخه فارسی رو هم با ورژن و مشخصات مورد نظرتون بزارید و کلی از درد سر رو هنگام نوشتن برنامه کم کنید.

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net
    نوشته شده توسط odiseh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 02 فروردین 1387, 04:44 صبح
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید