نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: برنامه نویسی با vb را ادامه دهیم یا به vb.net برویم

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com

برنامه نویسی با vb را ادامه دهیم یا به vb.net برویم

با سلام به تمامی برنامه نویسان ایرانی
    من عضو جدید این سایت هستم و برنامه نویس vb6 هستم، با vb.net هم خیلی وقته که سرو کله زدم، ولی نمیدونم که باید vb6 را رهاکنم و به vb.net ادامه بدم یا اینکه هنوز زوده، خیلی دوست داشم نظر دوستان و همکاران رو در این مورد بدونم،بدونم چند درصد از برنامه نویسان ایرانی دارند .net کار میکنند :?:
    و خیلی خوشحالم که این سایت را پیدا کردم :)
    منتظر نظرات شما هستم

کاربر دائمی آواتار jannati
    محل زندگی
    تهران
    دوست عزیز
    ضمن خوش آمد گویی به شما؛باید بگم که مسلما .netخیلی بهتره.چون اغلب نرم افزار های جدید قابلیتهای بیشتری دارند.من که خودم خیلی سعی میکردم با همین vb6کارمو ادامه بدم.اما وقتی مجبور شدم که .netیاد بگیرم حالا دیگه اصلا نمیخوام با vb6کار کنم. :wink:

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    با تشکر از شما دوست عزیز :flower:

من تمام ترسم از اینکه اگر رویم رو تغییر بدم به مشکلاتی ناشناخته بر میخورم که بیا و ببین :roll:
    تا اینجام که برنامه نویسی کردم والا به جز خودم کسی به دادم نرسیده، نه استاد، نه همکار، نه هم دانشگاهی ، نه کتاب،.....
    میترسم روز از نوع روزی از نو بشه

میخواهم بدونم vb.net با vb6 در کل چقدر فرق داره؟!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    من خودم VB6 رو خیلی دوست داشتم و سالها بود که با اون کار میکردم
    اما واقعیت اینکه که نمیشه جلوی پیشرفت ایستاد و در جا زد باید با اون
    همراه بود به همین خاطر رفتم سراغ net.

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    نمیشه جلوی پیشرفت ایستاد
    بله درسته نمیشه جلوی پیشرفت رو گرفت، ولی جامعهء کاری ما، یعنی شرکتها و کارخانهجات و ...
    چقدر توانائیه پا به پا امدن با ما برنامه نویسان را دارند.
    کدام مسئولی پاسخگوی هزینهء این پیشرفت هستش ، چطور میتوان مدیری را قانع کرد که هزینه کنه برای پیشرفت برنامه ها :?: :?

سلام
    کدام مسئولی پاسخگوی هزینهء این پیشرفت هستش ، چطور میتوان مدیری را قانع کرد که هزینه کنه برای پیشرفت برنامه ها
    فکر نکنم بشه مدیری رو قانع کرد :)

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    فکر نکنم بشه مدیری رو قانع کرد
    پس به چه دلیل باید به دنبال .net باشیم؟!؟! :? :?:

سلام به همگی
    من هم خیلی دلم می خواهد net. رو یاد بگیرم و با اون برنامه بنویسم چه جوری میتونم یا بگیرم آیا با vb خیلی فرق داره یا مثل همونه
    دوست عزیز درسته شاید نشه مدیری را قانع کرد ولی استفاده از نرم افزار های جدید تر و با قابلیتهای بیشتر و راحت تر برای ما برنامه نویسان خیلی می تونه مفید واقع بشه همین که جایی گیر میکنیم میگن مشکلت با .net حل میشه البته من نمی دونم تا چقدر راحت تره چون خودم هنوز کار نکردم ولی خیلی دلم میخواهد یاد بگیرم

:|

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    من تا حالا به مشکلی بر نخوردم که نشه با vb حلش کرد که برا ی ان لازم باشه برم ,net کار کنم (:D)

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    من تا حالا به مشکلی بر نخوردم که نشه با vb حلش کرد که برا ی ان لازم باشه برم ,net کار کنم (:D)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد مقدس
    خدا وکیلی برنامه نویسی با دات نت راحت تر و زیباتره :wink:

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    خدا وکیلی برنامه نویسی با دات نت راحت تر و زیباتره
    درسته،درسته ولی هنوز دلیل قانع کننده ای نمی بینم :oops:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    اولین اینکه شما اگر یک نگاه به صفحات آگهی روزنامه همشهری خودمون بیاندازید
    میبینید که دیگه 90 درصد شرکتهای خصوصی به سوی دات نت رو آوردن و ثانیا مگر
    شما هزینه یادگیری و انتقال به دات نت رو از مدیر باید بگیرید یک برنامه نویس باید به
    روز باشه و انتظارات مدیر و سرپرست تیم رو برآورده کنه من اگر برنامه نویسی تحت
    ویندوز رو یاد نگیرم و انتظار دریافت هزینه های اون رو از مدیر داشته باشم که سه
    سوت اخراج میشم.
    من خودم عاشق وی بی هستم از اونم موقع تحت داس سال 71-72 هم دنبالش بودم
    اما و از دات نت هم اصلا خوشم نمیاد اما مجبورم اگر شما هم کمی با دات نت کار
    کرده بودید میدونستید که خیلی کارها میشه با اون انجام داد که با vb نمیشه.

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    با سلام به دوستان ، همچنین دوست عزیزم کدنویس

آقای کد نویس اول اینکه ، ببخشید ببخشید ، من میدونم که دات نت خیلی عالی و پیشرفتست و خیلی از امکانات را vb نداره ولی میشه بجای کتک زدن من بیچاره یک خوره از این امکاناتی که صحبت میکنید را به صورت تخصصی و مخصوصا در قسمت برنامه های پایگاه داده ها و بانکهای اطلاعاتی توضیح دهید تا ما هم از دانسته های شما و دوستان استفاده کنیم :?:
    من با این صحبتها موضوع را می خواهم به سمتی بکشم تا بدانم دات نت چه برتریهای در کار با بانکهای اطلاعاتی دارد

بابا دوست عزیزم برنامه نویس جان، خیلی بد زدی مارو :oops: :?

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    آقا من کی یک همچین جسارتی رو کردم :oops: اگر هم تند نوشتم ببخشید :oops:
    چون سریع مینویسم اینطور از آب در میاد در این مورد بذار چند تا مطلب خوب پیدا کنم
    براتون بذارم اینجا.
    البته همانطور که قبلا گفتم منم اصلا و ابدا دل خوشی از این دات نت تازه به دوران
    رسیده ندارم و ترجیح میدم که با vb کار کنم اما چه میشه کرد .
    البته مقالاتش آماده هست فقط مشکلی که دارم اینکه چطور یک عکس مقاله رو
    بینشون بذارم یک چند خط از این مقالات رو اینجا نقل میکنم تا تمامش رو به دستتون
    برسونم
    امکانات و پتانسیل های گسترده ارائه شده توسط دات نت ، امکان طراحی و بکارگیری برنامه های پیچیده توزیع شده را براحتی میسر می سازد. پیاده سازی برنامه های اینچنین بزرگ و پیچیده در گذشته دارای چالش های خاص خود بود و در برخی موارد غیر ممکن بنظر می آمد. در این مقاله قصد داریم به بررسی یک برنامه نمونه در این رابطه پرداخته و پس از آنالیز نیازها و خواسته های موجود ، نحوه استفاده از دات نت را بمنظور تامین خواسته های فوق ، بررسی نموده تا از این رهگذر پلات فرم دات بهمراه پتانسیل های آن بهتر شناخته گردد.
    بدین منظور یک سیستم نمونه وام در یک بانک فرضی را بررسی می نمائیم . سیستم فوق، دارای کاربران متعددی است که از طریق دستگاههای متفاوت ( کامپیوتر ، موبایل ، PDA ) قصد استفاده از خدمات مربوطه را دارند.سیستم فوق ، همچنین دارای همکاران تجاری ( Business Partner) متفاوتی است که بنوعی با آنان تعامل اطلاعاتی دارد . برخی از همکاران تجاری از اطلاعات موجود در سیستم بعنوان مصرف کننده استفاده ( دائره پیگیری وام های دیرکرد) و برخی دیگر اطلاعاتی را تولید ( آژانس های ارائه دهنده خدمات بررسی کارت های اعتباری ) و در اختیار سیستم وام ، قرار خواهند داد.این سیستم همچنین دارای کاربران متعدد با نگرش های متفاوت نسبت به سیستم می باشد. کارکنان بانک ، مدیریت سیستم و کاربران عادی ، جملگی بعنوان کاربران سیستم فوق محسوب شده و هر یک با توجه به نگرش و خواسته خود از سیستم استفاده خواهند کرد.
    شکل زیر ، دیاگرام کلی سیستم فوق را بهمراه برنامه ها و کاربران مربوطه ، نشان می دهد . همانگونه که در شکل مشاهده می شود تمامی عملیات سیستم را می توان به هشت گروه متفاوت تقسیم و در ادامه اقدام به ارائه راهکار مربوطه در این زمینه نمود .
    یک مقاله دیگه
    . با استفاده از VB.NET ، می توان محصولاتی راایجاد که زمینه استفاده از آنان در محیط ویندوز و اینترنت ، وجود خواهد داشت . فراموش نکنیم در زمان فراگیری یک تکنولوژی در ابتدا می بایست شیوه راه رفتن را بیاموزیم و در ادامه اقدام به دویدن نمود .
    VB.NET یکی از زبان های حمایت شده در دات نت می باشد . با استفاده از زبان فوق علاوه بر اینکه می توان برنامه های مبتنی بر ویندوز را پیاده سازی نمود ، امکان استفاده از آن بعنوان زبان مورد نظر در زمان ایجاد برنامه های مبتنی بر وب که از تکنولوژی ASP.NET استفاده می نمایند ، نیز وجود خواهد داشت . با توجه به اهمیت و جایگاه خاص این زبان در دات نت ، مجموعه مقالاتی در رابطه با آموزش اصولی این زبان آماده شده که بتدریج بر روی سایت قرار خواهند گرفت . در اولین مقاله از این مجموعه به معرفی اولیه VB.NET خواهیم پرداخت
    یا

دات نت ، پلات فرم جدید ماکروسافت بمنظور تحقق نظریه : " نرم افزار بعنوان سرویس " ، است . دات نت یک محیط پیاده سازی است که بکمک آن می توان اقدام به ایجاد و بکارگیری نرم افزار و نسل جدیدی از عناصر موسوم به " سرویس های وب " ، نمود. تمامی محصولات اصلی ماکروسافت از ویژوال استودیو دات نت تا ویندوز و نهایتا" مجموعه آفیس ، متاثر از پلات فرم فوق شده و خواهند شد . دات نت به پیاده کنندگان این امکان را خواهد داد که با زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود ، اقدام به پیاده سازی برنامه ها نمایند. ویژگی ( پتانسیل ) فوق از طریق معرفی CLR)Common Language Runtime )، میسر شده است . در این مقاله قصد داریم به بررسی دات نت پرداخته و پتانسیل ها و قابلیت های آن را تشریح نمائیم .
    در جولای سال 2000 ، شرکت ماکروسافت در کنفرانس پیاده کنندگان حرفه ای (PDC ) ، در شهر Orlando ایالت کالیفرنیا ، جزئیات بیشتری از نسل جدید پلات فرم خود ( دات نت ) بمنظور پیاده سازی برنامه های ویندوز و اینترنت را در اختیار علاقه مندان خصوصا" پیاده کنندگان نرم افزار قرار داد . محوریت ابتکار فوق ، بر فریمورک دات نت استواربوده ونشاندهنده یک پلات فرم مناسب بهمراه کتابخانه های کلاس گسترده ای است که پتانسیل های متعددی را در اختیار قرار می دهد. یکی از نکات قابل توجه در پلات فرم فوق،استفاده از XML و SOAP بمنظور ارتباط بین نرم افزارها ی موجود در اینترنت ( نرم افزارهای مبتنی بر وب ) ، است . در این راستا مجموعه ای از محصولات مبتنی بر سرویس دهنده با نام سرویس دهندگان Enterprise دات نت، مطرح که بمنزله نسل جدیدی از محصولات Backoffice ماکروسافت ، می باشند.
    یا

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    با سلام
    آقای کد نویس عزیز ، خیلی ممنون از مقاله های جالب شما ، اگر امکان داشت و ادامه می دادید من شخصا خیلی از شما متشکر خواهم بود :)
    اگر هم چند سایت جالب هم معرفی کنید باز هم ممنون شما خواهم شد :)
    واگر به صورت عملی تر میتوانستید کمی مقایسه کنید روشهای قدیمیتر را با روشهای جدیدتر ، بیشتر ممنون شما می شم :)
    در هر صورت از شما خیلی ممنونم :lol:

با آرزوی موفقیت

کاربر دائمی آواتار (سیدشریفی)
    محل زندگی
    ایران - تبریز
    به نظر من برنامه هایی را که قبلا در vb6 نوشته شده اند و حجم آنها نیز خیلی بزرگ میباشد باید در همان vb6 ادامه یابند چون تغییر برنامه ها به دات نت خیلی مشکل و وقت گیر میباشد .
    ولی بهتر است برنامه های جدیدی را که میخواهید شروع کنید در دات نت باشد هم در حین کار با دات نت آشنا خواهید شد هم برنامه تان را در دات نت نوشته اید .
    دات نت زیاد سخت نیست فقط کمی وقت میخواد تا روش کار را در دات نت یاد بگیرید و از امکانات زیاد آن استفاده کنید .
    من خودم چند وقتی است دات نت را شروع کرده ام و یک برنامه کوچک با آن مینویسم درضمن به یک موضوع پی برده ام که کارهایی را که در vb6 با مشکلات فراوان و با 100 ها خط کد انجام میدهیم در دات نت خیلی راحت و با امکانات زیاد و شاید آن 100 خط برنامه در 5 خط انجام داد .
    بهر حال بهتر است شما هم سراغ دات نت بیایید و نگران نباشید دوستان زیادی اینجا هستند که به شما کمک میکنند .
    :)

کاربر جدید
    محل زندگی
    hdanehkar@rayan-ep.com
    آقای سیدشریفی عزیز خیلی از دلداری شما ممنونم و اینکه گفته بودید دوستان کمک خواهند کرد،من شکی ندارم که دوستان برنامه نویس ما در این سایت به هیچ عنوان از دادن اطلاعات به همکارانشان دریغ نمی کنند
    و برا ی همین هم من از این سایت خیلی لذت می برم.

به امید روزی که قدر این برنامه نویسان گل ایرانی را جهانیان بدانند :oops:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •