نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: C++‎ builder!

کاربر دائمی آواتار ali_hadian
    محل زندگی
    تهران

C++‎ builder!

به نام خدا
    مگه C++‎ builder چه نحوستی درش هست که کسی چندان باهاش کار نمیکنه؟ با این که همه امکانات دلفی را دارد؟ :-x

در بخش C++‎ builder فقط 26 تاپیک است ولی در دلفی 2819 تا :!:

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    مشکل اینست که

1- برنامه نویسان C++‎ Builder زیاد نیستند.
    2- اونهایی هم که هستند اینجا رو نمیشناسند.

C++‎ builder اصلا چی هست؟

کاربر دائمی آواتار MiRHaDi
    محل زندگی
    تهران - سوهانک
    سلام
    مباحثش با دلفی خیلی فرق نداره !‌
    شما اینو بخونید انگار اونو خوندید
    فقط سینتاکس یکم فرق داره

کاربر دائمی
    محل زندگی
    پشت كامپيوتر
    سلام آقای ali_hadian
    راستش من C++‎ Builder کار کردم و برنامه های زیادی برای یک شرکت نوشتم، ولی مشکلاتی که در آن دیدم سعی کردم بیشتر با دلفی برنامه بنویسم
    1-در تعداد فرمهای زیاد کامپایل برنامه وقت زیادی را میگیرد
    2-اغلب نیاز است Build All Project استفاده کنی
    3- اغلب به مشکلات بر می خوری که نیاز به پاک کردن Obj و کامپایل دوباره داری
    4- در کد نویس راستش فرق زیادی با دلفی نداره

در کل اگر کارهات زیاد شه سعی میکنی به دلفی رجوع کنی البته اینها تجربیات ناچیز من بوده

برنامه های زیادی برای یک شرکت نوشتم،
    جالبه !

در تعداد فرمهای زیاد کامپایل برنامه وقت زیادی را میگیرد
    فرهنگ برنامه نویسی CPP با دلفی متفاوت است ، هر چند علی الظاهر قالب و شمایل سی بیلدر مانند دلفی باشه . اگر بلد باشی با محیط و ابزارهای جانبی BCB کار کنی ، توسعه نرم افزار ، حتی میتونه از دلفی سریعتر باشه .

اغلب نیاز است Build All Project استفاده کنی
    اینطور فکر نمیکنم

اغلب به مشکلات بر می خوری که نیاز به پاک کردن Obj و کامپایل دوباره داری
    خیر . این مطلب صحت نداره

در کد نویس راستش فرق زیادی با دلفی نداره
    تنها وجه اشتراک BCB و دلفی ، VCL است و IDE . فرهنگ و متد برنامه نویسی ویندوز با CPP به صورت جدی با دلفی متفاوته . جملهء فوق این ذهنیت رو القاء میکنه که یک برنامه نویس دلفی براحتی میتونه به BCB مسلط بشه در حالیکه اینطور نیست . ( البته واضحه که اینجا منظور از "تسلط" نصب کردن و مشاهدهء دموهای BCB نیست )

در کل اگر کارهات زیاد شه سعی میکنی به دلفی رجوع کنی البته اینها تجربیات ناچیز من بوده
    همانطور که قبلا" گفتم ، تعداد برنامه هائی که بنده حقیر شخصا با سی بیلدر یا ویژوال سی نوشتم ، از برنامه هائی دلفی ام بیشتره ؛ و در تمام این سالها هیچ وقت دچار مشکل نشدم . واضحه که این جمله به معنای تطابق یا معادل بودن این محیطها از نظر من نیست . در این باره قبلا" زیاد مطلب نوشته شده .

اصلا چی هست؟
    BCB یک محیط توسعهء برنامه های وب و ویندوز با زبان CPP و کتابخانهء VCL است . محیط توسعهء آن مشابه دلفی است و مانند دلفی از VCL استفاده میکنه ( دقیقا" از نسخهء آبجکت پاسکال VCL ، چرا که یک کامپایلر دلفی بصورت درون ساخته در BCB وجود داره ) اما به استفاده از VCL محدود نیست . یعنی از تولید درایورهای لایهء کرنل تا توسعه برنامه های مبتنی بر M$ MFC با استفاده از BCB ممکنه . این محیط ضمن اینکه بهت کمک میکنه از خروارها کد قدیمی ( Legacy Codes ) که به زبان سی نوشته شده اند استفاده کنی ، بهت اجازه میده از محیط مدرن و قابل اتکائی بنام VCL برای افزایش سرعت و سهولت روند توسعه بهره مند بشی . BCB اولین محیط توسعهء سی است که مفهوم RAD رو به بستر توسعهء وب منتقل کرده که با استفاده از این موهبت توسعهء برنامه هائی برای قبول Mission Critical مقدور و امکان پذیره . BCB بهت کمک میکنه با استفاده از CLX برنامه هائی بنویسی که براحتی توسط کایلیکس و تحت لینوکس قابل کامپایل و توسعه مجدد باشن . شرکتهائی مثل مکرومدیا ، ادوبی ، دیتا سکیور ، زیمنس ، موتورولا و ... به از BCB به عنوان یک ابزار جدی برای توسعه نرم افزارهاشون استفاده میکنند .

نسخهء آتی BCB احتمالا" بصورت همزمان توسعهء Win32 و دات نت رو مورد حمایت قرار میده .

موفق باشید
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی
    محل زندگی
    پشت كامپيوتر
    اینهایی که من گفته ام راستش تجر به من و همکارام بوده حال یا نسخه برنامه ما درست کار نمی کرده یا مشکل منه ولی اگر مشکل من بوده برای 5 نفر دیگه که چند ساله دارند با آن برنامه می نویسند چی؟

راستش به علوم شما اعتقاد دارم ولی من این چیزهایی که نوشتم به عینه دیده ام و هدف گمرا کردن نبوده

از نظر شباهت هم منظورم خصوصیات عناصر بوده نه ساختار کلی ولی خیلی راحت می شود از دلفی با بیلدر و بالعکس با مدت زمان کم سویچ کرد(البته با توجه به آشنایی با زبان سی)

شرکتهائی مثل مکرومدیا ، ادوبی ، دیتا سکیور ، زیمنس ، موتورولا و ... به از BCB به عنوان یک ابزار جدی برای توسعه نرم افزارهاشون استفاده میکنند .
    منبع هم ذکر کنید:) :oops:

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    منبع: با یک PE Processor مثل GTW فایلهای Exe محصولات شرکت های فوق را چک کنید و نتیجه را بخوانید.

همچنین یافتن کلمه Borland در داخل فایل Exe محصولات فوق کار چندان سختی نیست!

تاپیک های مشابه

1. تبدیل کد c ++ builder به C#‎
    نوشته شده توسط Mega7000 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 13
    آخرین پست: پنج شنبه 14 خرداد 1394, 17:38 عصر
  2. C++‎builder
    نوشته شده توسط mnajafi در بخش برنامه نویسی با Borland C++‎ Builder
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 20 اسفند 1388, 16:53 عصر
  3. مقایسه اجمالی VC#‎ and C#‎ Builder
    نوشته شده توسط ali_hadian در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5