صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 57 از 57

نام تاپیک: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

نقل قول: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

با dhcp كلى كار ميشه كرد ميشه حتى بعضى از routing ها رو تعريف كرد. تو RRAS شما ميتونى outgoing فيلتر رو set كنى و اون تو بگى كى چى كار كنه. فكر ميكنم اگر از اول همون ISA رو گذاشته بودى به هيچ كدوم از اينجا ها برنمی خوردیی . در هر صورت خوشحال هستم كه توانستم كمك كنم. در ضمن فكر ميكنم براى بقيه بد نشد. حالا اگر با Windows 2008 کار می کردی کلی از این داستان هات حل بود.Windows 2008 NAP که میشه Network Access Protection یکی از اون کارها بود که من شخصا کلی لذت به جاش بعضی از شرکتهای بزرگ ناراحت.

كارش اين هست كه ميتونى set كنى شرايط استفاده از network چى هست مثلا اگر يك كامپيوتر وصل ميشه به شبكه آيا آنتى-ويروس داره و كلى چيز ديگه. اگر داشت چى ميشه و نداشت چى بشه. در اصل جواب براى NAC (Network Access Controll) مثل Mcafee/Sophos و مخصوصا Forescout كه vahshatnag گرون ولى amaaaaaaaaaaaa.

با dhcp كلى كار ميشه كرد ميشه حتى بعضى از routing ها رو تعريف كرد. تو RRAS شما ميتونى outgoing فيلتر رو set كنى و اون تو بگى كى چى كار كنه. فكر ميكنم اگر از اول همون ISA رو گذاشته بودى به هيچ كدوم از اينجا ها برنمی خوردیی . در هر صورت خوشحال هستم كه توانستم كمك كنم. در ضمن فكر ميكنم براى بقيه بد نشد. حالا اگر با Windows 2008 کار می کردی کلی از این داستان هات حل بود.Windows 2008 NAP که میشه Network Access Protection یکی از اون کارها بود که من شخصا کلی لذت به جاش بعضی از شرکتهای بزرگ ناراحت.

كارش اين هست كه ميتونى set كنى شرايط استفاده از network چى هست مثلا اگر يك كامپيوتر وصل ميشه به شبكه آيا آنتى-ويروس داره و كلى چيز ديگه. اگر داشت چى ميشه و نداشت چى بشه. در اصل جواب براى NAC (Network Access Controll) مثل Mcafee/Sophos و مخصوصا Forescout كه vahshatnag گرون ولى amaaaaaaaaaaaa.

Wink نقل قول: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

نقل قول نوشته شده توسط hghyami مشاهده تاپیک

در قسمت Outgoing چیکار میشه کرد ؟ آیا میشه مشکلی که من داشتم رو حل کرد یعنی به برخی کلاینتها اینترنت بدم ؟

در مورد 2008 باید بگم مطمئنا بهتر از 2003 خواهد بود همانطور که 2003 به مراتب بهتر از NT بود .
    ولی مشکل اینه که هر کسی باهاش کار نکرده و اگه مطمئن بشم که کسی میتونه ساپورتش کنه حتما سراغ 2008 میرم .
    اصلا تنظیماتش در حد مقدماتی و ساده ( به غیر از اشتراک اینترنت ) ، چطوری و چقدر با 2003 فرق کرده ؟
    آیا مشخصات سیستم و کلاینتها باید طور خاصی باشند ؟
    مثلا در ویستا، ایکس پی ، 98 و . . . بخوبی ساپورت می کنه یا نه ؟
    و . . .
    پس ترجیحا فعلا outgouing رو توضیح بدید تا بعدها سراغ 2008 برم .
    اگر منبع فارسی در مورد 2008 دارید ( که بعید میدونم باشه ) برام بذارید .
    ممنون

ضمنا قصد دارم اگه به نتیجه خوبی رسیدیم ، مطالب مفید رو با اجازه مدیر سایت و بخش ، در یک تاپیک جدید قرار بدم و سوالات اضافی حذف شده و کاربران به راحتی بتوانند مشکلات را حل کرده و اینترنت را به کلاینتها بدون هیچ دردسری بدهند.
    همچنین علت استفاده نکردن من از ISA این بود که توی ذهنم ازش یک غول ساخته بودم و بودند . هر چند تا الان با ISA کار نکردم ولی فکر می کنم دردسرش خیلی بیشتر از وضعیت فعلی نباشه.
    امیدوارم که مشکل در RRAS و NAT حل بشه و اگر نشد مردد هستم که ISA رو شروع کنم یا kerio winroute ?
    شما کدوم رو پیشنهاد می کنید .
    خواهشمندم بحث را ادامه بدهید.
    ممنون

Red face نقل قول: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

با dhcp كلى كار ميشه كرد ميشه حتى بعضى از routing ها رو تعريف كرد. تو RRAS شما ميتونى outgoing فيلتر رو set كنى و اون تو بگى كى چى كار كنه. فكر amaaaaaaaaaaaa.
    منظور شما از outgoing همون Outbound filter بود دیگه ؟ درست میگم .
    اول باید بگم که این گزینه رو باید روی کدوم کارت شبکه اجراش کنم ، کارت اینترنت دار یا کارت توزیع کننده شبکه ؟
    همچنین در پنجره ADD ip filter گزینه اول Source network هست و گزینه دوم Destination network
    با توجه به اینکه کارت شبکه سرور من آی پی به شرح ذیل داره چطور باید توی این اینها قرارش بدم .
    IP: 192.168.1.4
    255.255.255.0 Sub:
    DNS: 192.168.1.4
    و در کلاینت بطور اتوماتیک DHCP میگیره به شرح ذیل :
    IP: 192.168.1.15
    DNS:192.168.1.4
    Getway: 192.168.1.4

ضمنا گزینه Protocol در این پنجره کارش چیه ؟
    ممنون

ضمن تشکر از دوست عزیز Hghyami و بلا نسبت ایشون ،
    دوستان دیگه هم اگه نظر بدن بد نیست . من که مطمئنم بار علمی شما ها بیشتر از این حرفهاست که نتونید این تنظیمات رو یادم بدید .
    باز هم متشکر .

نقل قول نوشته شده توسط eniak.master مشاهده تاپیک
    منظور شما از outgoing همون Outbound filter بود دیگه ؟ درست میگم .
    اول باید بگم که این گزینه رو باید روی کدوم کارت شبکه اجراش کنم ، کارت اینترنت دار یا کارت توزیع کننده شبکه ؟
    همچنین در پنجره ADD ip filter گزینه اول Source network هست و گزینه دوم Destination network
    با توجه به اینکه کارت شبکه سرور من آی پی به شرح ذیل داره چطور باید توی این اینها قرارش بدم .
    IP: 192.168.1.4
    255.255.255.0 Sub:
    DNS: 192.168.1.4
    و در کلاینت بطور اتوماتیک DHCP میگیره به شرح ذیل :
    IP: 192.168.1.15
    DNS:192.168.1.4
    Getway: 192.168.1.4

ضمنا گزینه Protocol در این پنجره کارش چیه ؟
    ممنون
    من يك پشنهاد دارم.
    روى كامپيوتر خونه VMWARE سرور رو دانلود كن يا از يك جا بگير. ( Free هست)

بعدش رو دستگاه خودت install كن. حالا ۲ تا چيز mikhaty يكى سى دى ويندوز ۲۰۰۳ و يكى هم ويندوز xp. بد از اينكه VMWARE رو نسب كردى ميرى يك VM جديد درست ميكنى كه WIZARD هست و ميگه چه OS رو ميخواى نسب كنى. هم xp رو نسب كن و هم ۲۰۰۳ رو . باور كن خيلى راحت هست. فقط كارى كه ميكنى براى سرور ۲ network كرد تعريف ميكنى كه بهت ميگم چطور. اينرو وقتى كه guest رو سختى اونجا ميتونى بگى اين guest چى آ داره مثلا چقدر رام ميخوام/hard/network و گيره.
    اين كار و رو كه كردى بگو بعدش بقيه اش رو ميگم.
    مقصود از اين كار اين هست كه روى يك سيستم تست اين رو امتحان ميكنيم و من اون وقت miootanam به اون سيستم خودت وصل بشم و با هم بريم جلو. چون در حال حاضر هى داريم توى يك دايره micharkhim فكر ميكنم. نگران وقت هم نباش. با اينكه عين marko پلو هى اينور اونور هستم ولى هر جور شده اين رو بهت ياد ميدم. ( براى khoadam جالب شده و ميخوام بدونم كه كجا گيرى)

Wink نقل قول: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

من يك پشنهاد دارم.
    روى كامپيوتر خونه VMWARE سرور رو دانلود كن يا از يك جا بگير. ( Free هست)

بعدش رو دستگاه خودت install كن. حالا ۲ تا چيز mikhaty يكى سى دى ويندوز ۲۰۰۳ و يكى هم ويندوز xp. بد از اينكه VMWARE رو نسب كردى ميرى يك VM جديد درست ميكنى كه WIZARD هست و ميگه چه OS رو ميخواى نسب كنى. هم xp رو نسب كن و هم ۲۰۰۳ رو . باور كن خيلى راحت هست. فقط كارى كه ميكنى براى سرور ۲ network كرد تعريف ميكنى كه بهت ميگم چطور. اينرو وقتى كه guest رو سختى اونجا ميتونى بگى اين guest چى آ داره مثلا چقدر رام ميخوام/hard/network و گيره.
    اين كار و رو كه كردى بگو بعدش بقيه اش رو ميگم.
    مقصود از اين كار اين هست كه روى يك سيستم تست اين رو امتحان ميكنيم و من اون وقت miootanam به اون سيستم خودت وصل بشم و با هم بريم جلو. چون در حال حاضر هى داريم توى يك دايره micharkhim فكر ميكنم. نگران وقت هم نباش. با اينكه عين marko پلو هى اينور اونور هستم ولى هر جور شده اين رو بهت ياد ميدم. ( براى khoadam جالب شده و ميخوام بدونم كه كجا گيرى)
    ممنون از راهنماییتون
    من برنامه رو قبلا نصب کردم و الان هم با خط دایال آپ وصل هستم . ضمن اینکه Secure رو نمیدونم از کجا دانلودش کنم .
    ولی دوست داشتم در این تاپیک بحث رو ادامه بدیم . و بنده اعتقادی به حلقه تکرار ندارم ، چون بحث خیلی خوب داره جلو میره و من راضی هستم .
    البته شاید در برخی موارد حرف هم رو درک نکنیم ولی قابل حل هست .

کاربر دائمی آواتار jafari1
    محل زندگی
    ايران

من هنوز هم فکر می کنم که با NAT نمیشه تعیین کرد که به کدوم سیستم میشه اینترنت داد و به کدوم یکی نمیشه ! البته فکر می کنم
    اگر در اكتيودايركتوري يوزرها را تعريف كني و روي كلاينت ها يك كانكشن *** بسازي مشكلت حل ميشه (انشاءالله)

Smile نقل قول: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

نقل قول نوشته شده توسط jafari1 مشاهده تاپیک
    اگر در اكتيودايركتوري يوزرها را تعريف كني و روي كلاينت ها يك كانكشن *** بسازي مشكلت حل ميشه (انشاءالله)
    ممنون ، ولی یک کم بیشتر توضیح بدین .
    من فکر کنم منظورتون اینه که در RRAS یک سرویس *** ایجاد کنم ( توسط ویزارد ) .
    خوب یوزرها رو هم بطور معمولی در AD تعریف کردم .
    یک کانکشن *** هم در کلاینت ایجاد کردم و به راحتی به سرور متصل میشه .
    ولی مسئله اینه که اینترنت رو ( بدون NAT) نمیاره و اگه NAT رو ایجاد کنم ، چه *** ایجاد کنم یا نکنم ، کلاینتهام اینترنت می گیرند ( مشکل اینترنت دادن به همه یوزرها رو قبلا دوست عزیزم hghyami حل کردند )
    اگر منظورتون اینه که فقط و فقط با *** میشه این کار رو انجام داد ، توضیح بدین تا ما هم استفاده کنیم .
    ممنون

یک راه حل :
    اگه خاطرتون باشه علت نرسیدن اینترنت در حالت عادی NAT این بود که getway رو در کلاینت تنظیم نکرده بودم
    حالا من میتونم در برخی از کلاینتها از getway استفاده کنم و در برخی دیگه که احتیاجی به اینترنت ندارم از اون استفاده نکنم .
    البته این در زمانی صادق هست که من IP ها رو بصورت دستی وارد کنم .
    امتحانش می کنم و جواب رو بهتون میدم .

Talking نقل قول: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

نقل قول نوشته شده توسط eniak.master مشاهده تاپیک
    یک راه حل :
    اگه خاطرتون باشه علت نرسیدن اینترنت در حالت عادی NAT این بود که getway رو در کلاینت تنظیم نکرده بودم
    حالا من میتونم در برخی از کلاینتها از getway استفاده کنم و در برخی دیگه که احتیاجی به اینترنت ندارم از اون استفاده نکنم .
    البته این در زمانی صادق هست که من IP ها رو بصورت دستی وارد کنم .
    امتحانش می کنم و جواب رو بهتون میدم .
    بله درست شد .
    البته با کلک
    getway رو در کلاینت برداشتم و دیگه اینترنت نداره . ! اما فکر میکنم این روش یک کم ضایع است . چون کاربران میتونند با برداشتن مشخصات IP از همدیگه ، خیلی سریع به اینترنت دسترسی پیدا کنند.
    ((یک نرم افزار مدیریت نامحسوس کلاینت هم باشه بدک نمیشه))

محل زندگی
    ايران

ولی مسئله اینه که اینترنت رو ( بدون NAT) نمیاره و اگه NAT رو ایجاد کنم ، چه *** ایجاد کنم یا نکنم ، کلاینتهام اینترنت می گیرند ( مشکل اینترنت دادن به همه یوزرها رو قبلا دوست عزیزم hghyami حل کردند )
    دوست عزيز احتياج به gateway نيست و براي اينكه يوزرها نتوانند با داشتن Ip اينترنت سرورتان از طريق gateway به اينترنت وصل شوند بايد در تنظيمات ras گزينه Nat/basic firewall كارت شبكه lan خود (شبكه داخلي) را حذف كنيد

دوست عزيز احتياج به gateway نيست و براي اينكه يوزرها نتوانند با داشتن Ip اينترنت سرورتان از طريق gateway به اينترنت وصل شوند بايد در تنظيمات ras گزينه Nat/basic firewall كارت شبكه lan خود (شبكه داخلي) را حذف كنيد
    من فکر میکنم شما با این کارتون صورت مسئله رو پاک کردید .
    من میخوام به تعدادی یوزر اینترنت بدم و به برخی دیگه ندم .
    و فعلا هم میخوام از قابلیت های خود 2003 استفاده کنم .

محل زندگی
    ايران

من فکر میکنم شما با این کارتون صورت مسئله رو پاک کردید .
    من میخوام به تعدادی یوزر اینترنت بدم و به برخی دیگه ندم .
    و فعلا هم میخوام از قابلیت های خود 2003 استفاده کنم .
    نه دوست عزیز با اینکار فقط کاربران ras که در اکتیودایرکتوری به عنوان user تعریف شده امکان دسترسی به اینترنت را دارند و مابقی از طریق gateway نمیتوانند به اینترنت وصل شوند

Exclamation نقل قول: ارائه اینترنت به کلاینتها در 2003 سرور با NAT

نه دوست عزیز با اینکار فقط کاربران ras که در اکتیودایرکتوری به عنوان user تعریف شده امکان دسترسی به اینترنت را دارند و مابقی از طریق gateway نمیتوانند به اینترنت وصل شوند
    میشه بفرمایید دقیقا در کدوم قسمت ، آخه RAS چند تا گزینه داره و در قسمت NAT/firewal نمیدونم دقیقا کدوم قسمت را غیر فعال کنم .
    ممنون

کاربر دائمی آواتار nokhodsiah2001
    محل زندگی
    مشهد

با سلام
    من هم کل مطالب بالا رو مطالعه کردم خیلی مفید بود فقط من هم تو این زمینه دادن اینترنت به بعضی ها و ندادنش به بقیه مشکل دارم اگر کامپوننتی هست معرفی کنید یا راه حلی که در سرور قابل اجرا باشه و به کلاینتها کاری نداشته باشه
    ممنون

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •