نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: تغییرات در ساختار بخش دلفی اعمال شد!

تغییرات در ساختار بخش دلفی اعمال شد!

سلام،

امروز تغییرات در ساختار بخش دلفی اعمال شد. از این به بعد، کاربران نمی توانند در تالار اصلی بخش دلفی تاپیکی اضافه کنند، و این تالار در اختیار مدیران خواهد بود تا اعلانات و تاپیک های مفید را در آن قرار دهند.
    تاپیک های جدید کاربران باید در یکی از زیر گروههای در نظر گرفته شده ارسال شود. اگر زیرگروه مناسبی برای تاپیک خود پیدا نکردید، آن را در زیر گروه مباحث عمومی دلفی و پاسکال ارسال کنید.
    بخش مقالات دلفی به داخل تالار دلفی منتقل شده، اما بصورت مدیریت شده می باشد؛ یعنی با ارسال تاپیک در این بخش، بلافاصله تاپیک عمومی نمی شود، بلکه باید ابتدا توسط یکی از مدیران تایید شود. برای بخش مقالات قوانین جدیدی در نظر گرفته خواهد شد که در همان بخش در تاپیک مجزایی اعلام می شوند.

درخواست همکاری از کاربران

با توجه به اینکه حجم بسیار زیادی از تاپیک های بخش دلفی در تالار اصلی دلفی قرار دارند، به کمک کاربران این بخش برای انتقال این تاپیک ها به زیرگروه های مرتبط نیازمندیم. بر همین اساس، قصد داریم گروهی از کاربران داوطلب را انتخاب کرده، و به آنها بطور موقت دسترسی گسترده تری ارائه کنیم، تا بتوانند تاپیک ها را به زیرگروه های مناسب منتقل کنند. سعی می شود که مدت انجام طرح انتقال یک تا دو هفته باشد.
    شرایطی که کاربران داوطلب برای این کار باید داشته باشند، و وظایفی که به این دوستان محول می شود را در پست بعدی شرح خواهم داد.

موفق و موید باشید

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول: تغییرات در ساختار بخش دلفی اعمال شد!

شرایط دوستانی که مایل به همکاری با مدیران در انتقال تاپیک های بخش دلفی هستند:

1- داشتن حداقل یک سال عضویت در سایت.
    2- داشتن حداقل 300 پست.
    3- داشتن حداقل 20 تشکر.
    4- نداشتن هیچگونه جریمه یا اخطار سابقه برخورد توهین آمیز با سایر کاربران.
    5- آشنایی نسبی با موضوعات مطرح در هر یک از زیر گروه های بخش دلفی؛ لازم نیست دوستان بر همه این موضوعات مسلط باشند، همین که بتوانند تشخیص دهند یک تاپیک باید به چه زیر گروهی منتقل شود، کافی است.

وظایفی که از این دوستان خواسته خواهد شد:

1- انتقال تاپیک های تالار اصلی دلفی به زیر گروه های تالار دلفی؛ صفحات موجود (حدود 700 صفحه - 25 تاپیک در هر صفحه) بین کاربران تقسیم می شود.
    2- ویرایش عنوان تاپیک هایی که عنوان نامناسبی دارند، در هنگام انتقال به زیر گروه ها.
    3- گزارش تاپیک ها یا پست های زاید که باید حذف شوند، به مدیر.
    4- گزارش تاپیک های بسیار مفید و مهمی که فکر می کنید باید بجای زیر گروه ها، در تالار اصلی دلفی باقی بمانند.
    5- گزارش تاپیک هایی که مطمئن نیستید به چه زیر گروهی تعلق می گیرند، به مدیر، تا توسط مدیر زیر گروه آنها مشخص شود.
    6- تایید تاپیک هایی که به نتیجه رسیده اند.

وظایف فوق برنامه (اگر دوست داشتید، انجام بدید)

1- اضافه کردن تگ های مناسب به تاپیک های سودمند تا جستجوی آنها برای کاربران دیگر ساده تر شود.که اگر دوستان انجام بدهند، کمک زیادی به سایر کاربران در جستجو خواهد کرد.

مدت زمان انجام عملیات انتقال 2 هفته خواهد بود، و بعد از این مدت، دوستان باید بخش هایی که به ایشان واگذار شده را تحویل دهند.

بعد از انجام این تغییرات، فقط تاپیک های مهم که مربوط به همه زیر گروه ها باشند، و اخبار در تالار اصلی باقی خواهند ماند، و سایر مباحث همگی به زیر گروه های مربوطه منتقل می شوند.

دوستانی که برای شرکت در طرح انتقال داوطلب هستند، لطفا در همین تاپیک اعلام آمادگی کنند. از بین این دوستان، عده ایی انتخاب خواهند شد، و اطلاعات تکمیلی درباره چگونگی انجام کار، و سطح دسترسی های لازم، به آنها داده خواهد شد.

امیدوارم دوستان در این طرح شرکت کنند، تا زودتر بخش دلفی سر و سامان پیدا کند.

از شما ممنونم

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

بنده آمادگی این کار رو دارم، منتهی تنها چیزی که مطرح هستش اینه که من در واقع بیشتر از دو سال عضو این سایت هستم اما از زمانی که این User رو ساختم، هنوز یک سال نگذشته !
    در کل به نظر خودم، مشکلی برای تشخیص تاپیک و انتقال آنها وجود نداره!

به هر حال برای خدمت به فروم برنامه نویس آماده هستم...
    موفق باشید

VIP آواتار دنیای دلفی
    محل زندگی
    یک جایی توی جنوب ایران

سلام
    من هم مي تونم همكاري كنم .
    موفق باشيد! (همه چيز را همگان دانند و همگان هنوز زاده نشده اند)

کاربر تازه وارد آواتار بابک.م.
    محل زندگی
    تهران

با سلام و تشکر از زحمات شما
    جناب کشاورز لطفا بخش اخبار codegear رو حذف نکنید چون وجودش ضروری به نظر می رسه

ممنون

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران

منم خوشحال ميشم بتونم كمكي بكنم

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین

علی آقا ما درخدمتیم ، هر کمکی از ما بر می آید بفرمائید.

جناب کشاورز لطفا بخش اخبار codegear رو حذف نکنید چون وجودش ضروری به نظر می رسه
    حذف نشده، بلکه بخش گفتگوهای فنی Borland حذف شده، و تاپیک های موجود در آن، از جمله تاپیک اخبار CodeGear به تالار اصلی دلفی منتقل شدند. تاپیک اخبار در قسمت اعلان تالار اصلی دلفی وجود داره، و در همانجا به کار خودش ادامه خواهد داد.

از دوستانی که اعلام آمادگی می کنند، ممنون هستم. تا آخر هفته منتظر هستیم تا ببینیم چند نفر از دوستان اعلام آمادگی می کنند، سپس دوستان مورد نظر را انتخاب می کنیم و به آنها اطلاع میدیم.

کاربر دائمی آواتار mafazel
    محل زندگی
    رشد

با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیران محترم
    من خیلی دوست دارم خدمت کنم اما خوشبختانه هنوز به سن قانونی (یک سال) نرسیدم. بنابراین معافم.
    با اجرای ساختار جدید کمی استفاده از سایت پیچیده تر شده است اما بدون شک چاره ای از این پیچیدگی نیست.چند خواهش دارم:
    1- طراحی سایت کمی مشکل دارد مثلا در بالای همین صفحه فضای استفاده نشده زیادی وجود دارد. اگر نرم افزار سایت این امکان را میدهد از این فضا استفاده کنید. تصویر فضاهای غیر مفید را با رنگ آبی در تصویر زیر نشان داده ام.
    2- دکمه جستجو را اهمیت دهید (با رنگ یا نوشته یا تکنیک دیگری. الان چشمگیر نیست). اگر کاربری سوال تکراری مطرح کنه همه باهاش دعوا می کنند. کاربران هم تا چند ماه اول که بخوبی با سایت آشنا نشده اند در این مورد مشکل دارند.
    3- همیشه برای کاربران تازه وارد امکانات خاصی بگذارید. یک راه میانبر که بلافاصله از امکان اصلی سایت (پرسیدن سوال) استفاده کنند. مثلا کسی که یک سوال داره و در سایت ثبت نام میکنه و از تالارها و این بحث ها سر در نمیاره بتونه بلافاصله سوالش رو بپرسه. بعد راهنماییش کنید به تالار مربوطه. خیلی هم طرف رو دعوا نکنید.

بدون شک یکی از دلایل محبوبیت و رشد گوگل سادگی صفحه اول و امکانات متنوع برای کاربران آشنا و دائمی آن است.
    برایتان آرزوی موفقیت دارم.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

همیشه برای کاربران تازه وارد امکانات خاصی بگذارید. یک راه میانبر که بلافاصله از امکان اصلی سایت (پرسیدن سوال) استفاده کنند. مثلا کسی که یک سوال داره و در سایت ثبت نام میکنه و از تالارها و این بحث ها سر در نمیاره بتونه بلافاصله سوالش رو بپرسه. بعد راهنماییش کنید به تالار مربوطه. خیلی هم طرف رو دعوا نکنید.
    بزودی راهنمای سایت (کاملاً فارسی) طراحی میشه؛
    لینک مربوطه 1 : https://barnamenevis.org/showthread.php?t=133600
    لینک مربوطه 2 : http://pr0grammer.persiangig.ir/forum/index.htm (موقتاً با IE باز کنید؛ در فایرفاکس درست نشون داده نمیشه!)

در ضمن رفیق، شما بهتر بود این پیشنهادات مفیدتون رو در گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد مطرح کنید!

موفق باشید

چند خواهش دارم
    سلام،

این را باید در بخش گفتگو با مسئولین سایت مطرح می کردید، چون مربوط به کل سایت هست، نه صرفا بخش دلفی.

با حذف بخشی که به عنوان "غیر ضروری" مشخص کردید، موافق نیستم؛ چون همه تالارها عنوان شان گویای موضوعات مطرح شده در آنها نیست، مثلا ارزیابی نرم افزار. اگر این تالارها آن نوار توضیح را در بالا نداشته باشند، موضوعات مربوط به آن تالار برای کاربران تازه وارد ناشناخته خواهند بود.

فضاهای خالی که به آنها اشاره کردید، تا حدود زیادی ضروری هستند. مثلا فضاهای خالی در بخش Banner بخاطر Banner فعلی هست، و اگر Banner های دیگه بزرگتر از Banner فعلی باشند، فضای خالی مربوطه پر می شود. یا فضای خالی سمت چپ بخش اطلاعیه بخاطر کوتاه بودن سطرهای اطلاعیه فعلی هست، و این فضا همیشه وجود نداره. البته خودِ اطلاعیه هم بصورت موقت هست.

با بیشتر اهمیت دادن به جستجو موافقم، البته جستجوی گوگل فقط یکی از سه گزینه جستجویی است که سایت ارائه می کند.

همیشه برای کاربران تازه وارد امکانات خاصی بگذارید. یک راه میانبر که بلافاصله از امکان اصلی سایت (پرسیدن سوال) استفاده کنند. مثلا کسی که یک سوال داره و در سایت ثبت نام میکنه و از تالارها و این بحث ها سر در نمیاره بتونه بلافاصله سوالش رو بپرسه. بعد راهنماییش کنید
    حجم زیادی از سوالات پرسیده شده در سایت مربوط به کاربران تازه واردی است که فقط زمانی که به مشکلی برخورد می کنند به سایت سر می زنند؛ یعنی در پروژه خود با مشکل مواجه می شوند، مشکل را اینجا مطرح می کنند، و بعد از گرفتن جواب تا مشکل بعدی از سایت خداحافظی می کنند. اگر این کاربران قبل از ایجاد تاپیک به ساختار تالار مربوط به سوال خود توجه نکنند، یا جستجو نکنند که سوالشان تکراری نباشد، حتی با افزایش مدیران سایت هم نمی توان نظم سایت را برای مدت زیادی حفظ کرد.

دوستانی که مایل به بحث درباره پیشنهادهای جناب mafazel هستند؛ لطفا بحث را در یک تاپیک جدید در بخش گفتگو با مسئولان دنبال کنید، و در این تاپیک بحث تغییرات بخش دلفی را دنبال کنید.

با تشکر

کاربر دائمی آواتار arshia_
    محل زندگی
    ایران-شهر فرزانگان( بروجرد )

من هم آماده همكاري هستم جناب آقاي كشاورز

سلام.من هم آماده همکاری هستم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

جناب کشاورز منهم در حد توان حاضر به همکاری هستم در مورد ظاهر جدید هم فکر می کنم -با این که هنوز برای نظر دادن زوده- که خوب در اومده یه پیشنهاد. اگه بشه تو صفحه اصلی تالار یه ایندکس از مثلا 20 تاپیک تازه باشه که با یه نگاه قابل تشخیص باشن خیلی خوب می شه. اینطور اساتید لازم نیست تو هر تالار برن تا مباحث جدید رو ببینن(میدونم تو لینک های سریع این امکان هست اما باور کنید خیلی ها نمی دونن)

اگه بشه تو صفحه اصلی تالار یه ایندکس از مثلا 20 تاپیک تازه باشه که با یه نگاه قابل تشخیص باشن خیلی خوب می شه. اینطور اساتید لازم نیست تو هر تالار برن تا مباحث جدید رو ببینن(میدونم تو لینک های سریع این امکان هست اما باور کنید خیلی ها نمی دونن)
    خب دیگه، اونایی که نمیدونند هم باید یاد بگیرند، الان انواع و اقسام روش ها برای دیدن پست های جدید تالارهای مختلف وجود داره. تالار اصلی دلفی بعد از اینکه تخلیه شد، فقط شامل تاپیک های خیلی مهم خواهد بود.

در ضمن، تا امروز حدود 7 نفر از دوستان اعلام آمادگی کردند، البته من انتظار حداقل 10 نفر را داشتم، به هر حال، بزودی به دوستای که اعلام آمادگی کردند اطلاع میدم که چطور باید کار انتقال تاپیک ها صورت بگیره.

با تشکر

کاربر دائمی آواتار Modernidea
    محل زندگی
    »مشهد الرضا«

سلام

آقاي كشاورز كار دست ما تازه كار ها نديد!

من هنوز خيلي چيزا ياد ندارم.

يك نظر هم دارم كه در برخشي كه گفتيد مي نويسم چون مربوط به كل سايت ميشه.

با تشكر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •