نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: لیست پیوندی

لیست پیوندی

سلام بر تمام دوستان این سایت
    باز هم با زحمت اومدم . راستش ما درس ساختمان داده داریم . از دوستان خواهش می کنم
    هر کدومتون چیزی در باره لیست پیوندی بلده ما رو راهنمایی کنه . اگه مقاله بود که زحمت شما کمتر میشه
    موفق باشید

نقل قول: لیست پیوندی

سلام دوست من
    ليست پيوندي فلسفه و انواع گوناگوني داره كه چند تاشو نام مي برم يك طرفه ، دو طرفه ، دو طرفه حلقوي و.... اما شما اگه تازه مي خواي بدوني كه اصلا به چيه هست بهتره با يك مثال بهت بگم شما يك ليست پيوندي رو مثل يك صفي از مثلا از آدم ها در نظر بگير كه هر كدوم اونها تنها جلويي خودشون مشناسن(در يك طرفه) و بعدهم اينها يك عضو اوليه دارن(first) كه با استفاده از اون ما به عناصر بعدي مي رسيم و ساختارش هم اينطوري در هر عضو دو فيلد داريم يكي عنصر بعدي و ديگر مقدار عنصر فعلي.
    اما در ليست پيوندي دو طرفه ما سه فيلد داريم يكي عنصر بعدي و يكي عنصر قبلي ويكي مقدار فيلد
     struct LinkList
    {
    LinkList Node;
    object Data;
    }

اما يكي از مثال هاي پر كاربرد لينك پيوندي اينكه براي جمع اعداد خيلي خيلي بزرگ از اون استفاده مي كن
    كه مثلا توي هر عضو اون يك عدد 4 رقمي ذخيره مي شه و بعد هم ازش استفاده مي كنن

اين هم يك مثال كه خودم براي درس ساختمان دادم كه بسيار مبتديانه و همون مثال رو توش پياده كردم كه با C#‎ هستش ولي يه جاييهايش ناقصه مثلا كاملاObject Oriented نيست كه اگه سورش و نگاه كنيد كاملا متوجه مي شويد
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

سوال شما خیلی کلی بود. در موزد لیست پیوندی چی می خواین بدونین؟ دوست قبلی گفتن first داره. درسته. ولی اگه شما آدرس این خونه رو تو حافظه گم کنی کل لیست رو از دست دادی. برای همین میان لیست پیوندی حلقوی رو تعریف می کنن که درر اون نیازی نیست حتما آدرس شروع رو داشته باشه. چون حلقویه خیلی راحت به بقیه خونه ها می تونی دسترسی پیدا کنی.
    از لینک لیست یا همون لیست پیوندی برای یادگیری صف و پشته و درخت و heap و hashهم استفاده می کنن که برای یادگیری ائناه لیست پیوندی رو خوب باید یاد بگیری

سلام دوست عزیز
    بسیار ممنونم از لطف شما . دمت گرم
    موفق باشی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •