نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: سئوالی راجع به listbox

Unhappy سئوالی راجع به listbox

با سلام
    من لیست باکسی دارم که با adodc با بانک اطلاعاتی در ارتباط است و با کلیک روی ایتمهای آن ایتم انتخابی به لیست باکس دوم منتقل می شود.حال می خواهم با فشار دکمه ای فقط اطلاعات موجود در لیست باکس دوم در datagrid موجود در فرم در فیلتر شود.البته datagrid نیز با adodc به یک query مرتبط است.

کاربر دائمی آواتار bitasoft.ir
    محل زندگی
    جنگلهای تاریک اصفهان

نقل قول: سئوالی راجع به listbox

نقل قول نوشته شده توسط kama2222 مشاهده تاپیک
    با سلام
    من لیست باکسی دارم که با adodc با بانک اطلاعاتی در ارتباط است و با کلیک روی ایتمهای آن ایتم انتخابی به لیست باکس دوم منتقل می شود.حال می خواهم با فشار دکمه ای فقط اطلاعات موجود در لیست باکس دوم در datagrid موجود در فرم در فیلتر شود.البته datagrid نیز با adodc به یک query مرتبط است.
    برای اجرای عملیات فیلتر کردن بر اساس محتوای لیست باکس دوم و نمایش نتایج در دیتاگرید در VB6، شما می‌توانید از کد زیر استفاده کنید:

Private Sub Command1_Click()
    ' تعریف متغیر برای نگهداری کوئری
    Dim strSQL As String
    ' گرفتن محتوای انتخاب شده از لیست باکس دوم
    Dim selectedItems As String
    Dim selectedItem As Variant
    selectedItems = ""

For Each selectedItem In ListBox2.List
    If ListBox2.Selected(ListBox2.ListIndex) Then
    selectedItems = selectedItems & "'" & selectedItem & "', "
    End If
    Next

' حذف کاما و فاصله اضافی در انتهای رشته
    If selectedItems <> "" Then
    selectedItems = Left(selectedItems, Len(selectedItems) - 2)
    End If

' تعیین کوئری بر اساس انتخاب‌های لیست باکس دوم
    strSQL = "SELECT * FROM YourTable WHERE YourColumn IN (" & selectedItems & ");"

' اجرای کوئری و نمایش نتایج در دیتاگرید
    Adodc1.RecordSource = strSQL
    Adodc1.Refresh
    DataGrid1.Refresh
    End Sub

در این کد، ما ابتدا انتخاب‌های انجام شده در لیست باکس دوم را به یک رشته به نام selectedItems اضافه می‌کنیم. سپس کوئری SQL را با استفاده از این انتخاب‌ها تشکیل می‌دهیم. در نهایت، کوئری را به Adodc1 که به دیتاگرید متصل است، اختصاص می‌دهیم و نتایج را نمایش می‌دهیم. اطمینان حاصل کنید که نام جدول و نام ستون مورد نظر خود را به جای YourTable و YourColumn در کد قرار دهید.
    همچنین، مطمئن شوید که کلیدهای انتخابی در لیست باکس دوم تنظیم شده‌اند و پس از انتخاب، دکمه فیلتر را فشار دهید تا فیلتر اجرا شود.
    آخرین ویرایش به وسیله bitasoft.ir : دوشنبه 20 شهریور 1402 در 01:21 صبح دلیل: [/VB]

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •