نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: ترجمه يك نرم افزاري كه open sorce باشه؟

کاربر دائمی آواتار parnian~parnian
    محل زندگی
    زیر سایه ایزد بی همتا

ترجمه يك نرم افزاري كه open sorce باشه؟

سلام :
    از انتخاب تايپيك نامناسب دفعه قبل شرمنده ام . سوال من در مورد اينه كه چطوري يك نرم افزاري كه open sorce هست رو ترجمه كنم و از كجا بايد بفهمم كه قبلا ترجمه نشده ؟
    (چون اين شرط براي اين پروژه الزاميه )خودم يه چيزايي مي دونم ولي اگه بيشتر راهنماييم كنيد ممنون ميشم .

کاربر جدید
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: ترجمه يك نرم افزاري كه open sorce باشه؟

1. بگرد (گوگل گن)
    2. از سازنده اصلیش بپرس و یا اجازه اش رو بگیر.
    3. اگه اسم اون پروژه رو بگی احتمالاً اینجا کسانی هستند که چیزهایی ازش بدونن.

محل زندگی
    زیر سایه ایزد بی همتا

متوجه نشدم يعني چي كه اسم پروژه رو بگم چون اسم خاصي نداره اگه ميشه منظورتونو واضح تر بگين .

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران

از کجا پیداش کردی؟ لینک؟

ظاهرا این بنده خدا هنوز پروژه Open-source ایی که باید ترجمه کنه را پیدا نکرده، و در واقع دنبال همون پروژه می گرده.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محل زندگی
    زیر سایه ایزد بی همتا

بابا پيدا كردم اينجا اگه آدم چيزي بخواد بپرسه پشيمون ميشه اين قدر همه به آدم از بالا نگاه ميكنند كه انگار هميشه مادرزادي همه چيز رو بلدند .

سلام دوستان
    واقعاً ممنون از مطالب قشنگی که میذارید
    ---
    راستش پروژه پایانی من در مورد نرم افزارهای متن باز هستش و باید روی کاری عملی هم در این مورد انجام بدم.. یه راهنمایی از دوستان می خواستم که چطوری سورس گیر بیارم و با چه نرم افزاری شروع کنم که دردسر نداشته باشه!

اگر در جای مناسبی مطرح نکردم دوستان راهنمایی کنند.. سپاس

ممنون از جوابهای سریعتون!!!!!
    بابا چقدر تحویل گرفتین ما رو !

سلام
    سایت های زیادی هستند که خدمات میزبانی سورس کد رو ارائه میدن . sourceforge.net یکی از بهترینهاست

نقل قول نوشته شده توسط alamate_aoal مشاهده تاپیک
    سلام
    سایت های زیادی هستند که خدمات میزبانی سورس کد رو ارائه میدن . sourceforge.net یکی از بهترینهاست
    ممنون alamate جان از پاسختون.. ولی انگار سورس فورج برای ما ایرانی ها تحریم شده درسته؟!
    اصلاً من موندم چه سورس نرم افزاری بردارم که بشه یک هفته ای یا حداکثر 10 روزه جمش کرد و تغییراتی توش داد و با یه مجوز اپن سورس مشتقی بسازم؟
    و اینکه چجوری و کجای سورس نرم افزار باید این مجوز (مثلاً جی پی ال) درج بشه که به صورت قانونی باشه؟
    چه راههای دیگه ای برای پیدا کردن سورس های نرم افزارهای متن باز داریم به جز سورس فورج؟
    سوال آخری من هم اینه که کامپایل کردن سورسهای تغییر داده شده و ایجاد فایل اجرایی آیا دستورالعمل خاصی داره؟

حقیقتش کارم حسابی گیر اپن سورس شده هر کدام از دوستان اگه بتونند یه راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم.. باتشکر

خواهش میکنم

از قرینه اش استفاده کن : http://sourceforge.jp

انتخاب یک پروژه و جمع و جور کردن و ایجاد تغییرات در آن به توانایی و علایق شما بستگی داره

مجوز رو هم میتونید در یک فایل متنی در کنار سورس برنامه قرار بدید. منظورتون از مجوز اپن سورس مشتقی چیه؟

تو همون sourceforge از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه ولی بسته به فیلد کاریتون میتونید از منابع دیگری هم استفاده کنید , من معمولا از این سایت که مخصوص کیوته استفاده میکنم

اگه پروژه بزرگ یا مراحل کامپایلش پیچیده باشه معمولا یه فایل راهنما که نحوه کامپایل کردن پروژه رو توضیح میده یا لینکی که شما رو به صفحه وب مورد نظر ارجاع بده کنار کد منبع وجود داره

خیلی ممنون
    یه لطفی کن نگاهی به این لینک زیر بنداز و به من بگو کجای این صفحه رو باید دانلود کنم که سورس 7zip رو به من بده تا من تغییراتی توش اعمال کنم؟
    http://sourceforge.jp/search/?ie=UTF...pe=all&q=7+zip

فایل 7z922.tar.bz2 رو باید دانلود کنید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •