صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 49 از 49

نام تاپیک: ابعاد علمی و اقتصادی کار با ++C/C در ایران

نقل قول: ابعاد علمی و اقتصادی کار با ++C/C در ایران

فقط یه نکته واسه اون دوستانی که میگن برای این زبان مقاله کمه یا نمونه کد، همیشه دنبال چیزهای آماده نباشید نمونه کدی بهتر از کد Linux یا gcc پیدا نمیکنید که بتونه خیلی چیزها بهتون آموزش بده

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

Thumbs up نقل قول: ابعاد علمی و اقتصادی کار با ++C/C در ایران

سلام به همگی ...

بدبختانه خود من درست قدر زبان ++C رو نفهمیدم ! و رفتم سراغ سی شارپ زمانی که 16 سالم بود اما الان که 1 سال گذشته می فهمم که هر زبانی ویژگی های خودشو داره هیچوقت نمی تونی یک زبانی پیدا کنی که همه کار های تو را پوشش بده و ساپورت کنه !

متاستفانه اکسر برنامه نویسان در ایران فکرشون خیلی محدوده !! و فقط به دنباله این هستند که در یک شرکتی استخدام بشن و ماهیانه حقوق بگیرند ! اما من اینطور فکر نمی کنم ! دنیای برنامه نویسی من محدود بر این نیست که حتی تو شرکت های غولی مثل Microsoft به عنوان یک Developer استخدام بشم نه ! دنیای برنامه نویسی من یعنی یک زبان برنامه نویسی که چیزی کم و کسر نداشته باشه ! یعنی یک شرکت که به دسته خودم ساخته مشه و جایگاهش سطر جدوله !! بلاخره یک روز من این زبان را می نویسم و مطمئنم موفق می شم !

ایکاش برنامه نویس های ما هم فکرشون باز تر بود !! ولی همش در مورده رویداد هایی حرف می زنند که 100 ها بار بررسی شده اند ...

شاید بگین این یارو رو باش دیونست تو رویا زندگی می کنه ! آره من دیونه هستم و دیونه ها هم دوست دارم اما تو رویا زندگی نمی کنم ولی سعی می کنم رویامو تبدیل به واقعیت کنم ...

دیدار ما اون بالا بالا ها ...

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط Nima_NF مشاهده تاپیک
    تذکر 1 : لطفا دوستان قبل از اینکه هیچ پست یا نظر دیگری بدهند، ابتدا مطالب زیر را به طور کامل مطالعه کنند، تا بحث تاپیک منحرف نشود. سپس اگر نظری دارند مطرح کنند.

تذکر 2 : این تاپیک را به مکانی مانند تاپیک "چرا #C محبوب شده" تبدیل نکنید، چرا که هدف این مطالب علاقه مند کردن فقط 1% از برنامه نویسان است نه کل آن ها.

تذکر 3 :پس در صورتی که کسی مطلبی خارج از مطالب مطرح شده بگوید یا به برتری زبان خاصی یا دفاع از علایق شخصی بپردازد، پست او پاک می شود.

در پی مقایسه آمار تالارهای گفتگوی مطرح دنیا با آمار بخش های مختلف سایت برنامه نویس اهدافی مد نظر بود که دوستان همچنان برداشت های غلط و غیر علمی خود را به آن اضافه کردند. لذا تصمصم گرفته شد، این موضوع از ابعاد مختلف بررسی شود و در کنار بعد علمی بعد اقتصادی نیز در نظر گرفته شود. (برای توضیحات علمی می توانید از مقاله "برنامه نویسی ++C/C از نوع Native یا managed" در همین بخش فنی استفاده کنید)

ابهامات و توضیحات:

1- ابتدا اینکه، لطفا دوستان این تاپیک را به مکانی برای اثبات برتری یا مقایسه زبان های برنامه نویسی یا اینکه کدام برتر هست تبدیل نکنند.
    هدف از ارائه آن آمار چیز دیگری بوده است که توضیح می دهم.

من شدیدا با مباحث این چنینی مخالفم و با توجه به احساساتی برخورد کردن طرفداران زبان ها همیشه در تمامی فروم های دنیا بحث به بیراهه کشیده می شود و جواب قطعی هم در پی ندارد.
    دوستی گفت در سایر کشور ها چنین مباحثی مطرح نمی شود، که برعکس، حتی بیشتر از اینجا مطرح می شود اما معمولا در فروم ها مطرح کردن این چنین مباحث ممنوع هستند و فورا قفل می شوند.

2- چیزی که هدف من در این تاپیک است، ایجاد حس علاقه و آگاه کردن برنامه نویسان هست تا شاید بتوانم تعداد اندکی برنامه نویس در ایران را علاقه مند به سایر زبان های مورد نیاز کشورمان کنم که یک سری کارفرما شدیدا دنبال این دست از برنامه نویسان هستند. (مثلا حداقل 1 نفر در ازای هر 100 برنامه نویس که فقط به سمت #C یا دلفی می روند)

3- هدف این نیست که از فردا همه مثلا #C را کنار بگذارند و با ++C همان برنامه ها بنویسند، خیر.
    هر زبانی برای خود حوزه کاربردی مشخصی دارد، پس قبل از هر چیزی باید حوزه کاری مورد نظر شما مشخص شود بعد بخواهیم در مورد انتخاب زبان برنامه نویسی صحبت کنیم.

وقتی می گویم 1 نفر از این 100 نفر به سمت ++C یا java یا ... بیاید، به این دلیل است که متاسفانه برخلاف تفکرات اشتباه برنامه نویسان ما (و شاید شما !)، کشور ما با تمامی موانع سر راهش به این تعداد اندک برنامه نویس در سایر حوزه ها نیازمند است و کارفرما هم با توجه به نیاز شدید، شما را تامین مالی خواهد کرد، که لیستی در پایین آورده شده است.

نکته: متاسفانه 99% برنامه نویسان ما از مبتدی گرفته تا حرفه ای تصور می کنید در ایران فقط برای کار با پایگاه داده برنامه می نویسند و استخدام می کنند (!) که این طور نیست، لذا به نمونه هایی اشاره می کنم تا شاید تغییری در همان 1% رخ دهد:

================================

بعد اقتصادی و استخدام های موجود در ایران:

1- اگر روزنامه های امسال را نگاهی می کردید، بانک پارسان و بانک سامان تعداد زیادی برنامه نویس ++C می خواستند. احتمالا از بعد اقتصادی کار تمام وقت در بانک آگاهید.

2- سایر بانک ها برای دستگاه های POS و ATM خود همواره دنبال برنامه نویس ++C/C با تجربه هستند. با توجه به اینکه SDK ها با ++C و در برخی موارد java است. (اتفاقا در برخی موارد با پایگاه داده نیز کار خواهید کرد)

3- شرکت های سخت افزاری و همین طور صنایع بزرگ برای سیستم های خود مانند کوره های حرارتی با حقوق چند میلیون تومان دنبال برنامه نویسان ++C/C هستند که البته اکثرا به صورت رابطه ای (با معرفی آشنایان شما، مثلا از طریق اساتید) استخدام ها را انجام می دهند.

4- شرکت های توسعه نرم افزارهای گوشی های تلفن همراه که در کشور زیاد شده اند (و برخی بین المللی)، همواره در حال استخدام برنامه نویسان تمام وقت ++C برای windows CE یا windows mobile و همین طور java برای سایر گوشی ها هستند.

جدیدا نیز شروع به استخدام برنامه نویسی C و ++C برای گوشی های iPhone کرده اند. (بله اینجا ایران است)

5- شرکت های مختلفی دنبال برنامه نویس ++C برای لینوکس و همین طور برنامه نویسی سطح پایین (low level) برای نوشتن Driver هستند. (برای نمونه به بخش آگهی های همین سایت مراجعه کنید)

6- مخابرات در 2 سال گذشته علاوه بر سایر زبان های برنامه نویسی، برای سیستم های خود در محیط های windows و Unix برنامه نویس ++Visual C استخدام کرده است.

7- شرکت ها مختلفی همواره برنامه نویسانی تمام وقت ++C/C برای سیستم Unix جهت مباحث امنیت شبکه استخدام می کنند که تبلیغاتشان در اینترنت نیز به فراوانی وجود دارد. در برخی نیز دانش UML یک برتری محسوب می شود.

8- برخی شرکت ها در حال استخدام برنامه نویسان ++Visual C یا C#‎‎.net برای ساخت نرم افزارهای صوتی و تصویری (با حقوق عالی به گفته خودشان) هستند. (در هر دو مورد از کار با پایگاه داده هم خبری نیست)

9- برخی شرکت ها برای ساخت سیستم ها هوش مصنوعی / تقلید صدا و امثال آن برنامه نویسی ++C مسلط بر AI استخدام می کنند.

10- تیم های بازی سازی 3D ایران و برنامه نویسان نرم افزارهای گرافیکی (مانند نرم افزارهای طراحی بافت قالی، کاشی و ... در ایران) نیازمند برنامه نویسان ++C هستند،
    شاید در ظاهر فکر کنید که اصلا این صنعت در ایران وجود ندارد ولی باز هم این از همان تفکرهای سطحی هست، این شرکت ها اکثرا به صورت مخفیانه مشغول به فعالیت هستند و با داشتن ناشران بین المللی بازی خود را حتی در آمریکا منتشر می کنند و آن نسخه ها را نیز در ایران منتشر نمی کنند!

11- شما اکثر شرکت های بین المللی را که نمایندگی در ایران دارند را چندان نمی بینید. این شرکت ها معمولا استخدام در آن ها به صورت رابطه ای است و همه جا فریاد نمی زنند.

پس در یک نگاه: دوستان گرامی، در اینجا نظر شما هیچ اهمیتی ندارد که این کار با فلان زبان راحت تر انجام می شود یا ارزان تر می شود و یا ... بلکه این تصمیم کارفرما هست که می خواهد شما را استخدام کند، این چنین پروژه هایی از دید علمی هستند نه بر اساس علایق شخصی؛ و حقوق هم که شما به عنوان کارمند تمام وقت دریافت می کنید بعد اقتصادی.

شاید برای آخرین مطلب برایتان جالب باشد که بدانید در طی 6 ماه اخیر 4 نفر آگهی استخدام برنامه نویس ++Visual C برایم ارسال کردند و خواستند که اگر کسی مسلط را در سایت می شناسم به آن ها معرفی کنم، جالب اینکه حتی 1 نفر وجود نداشت تا معرفی کنم!
    اگر در این سایت حداقل نسبت 1 برنامه نویس مسلط ++C به 1000 برنامه نویسی #C نیز وجود داشت، باز جای خوشحالی بود که برنامه نویسان ما راه درستی می روند!

این ها همه فرصت هستند فقط کافیست دید و دانش خود را وسیع تر کنیم...
    فکر می کنم حالا بیشتر متوجه هدف ارائه آن آمار مقایسه ای شده اید.

تذکر: آگهی تمامی این موارد و تبلیغات در سایت های مختلف و مجلات و روزنامه ها موجود است، برخی مانند استخدام های بانکی ذکر شده در طول همین سال 87 بوده اند و بقیه موارد همچنان جدید هستند و در حال استخدام کردن.

با آرزوی موفقیت

سلام به همگی ...

بدبختانه خود من درست قدر زبان ++C رو نفهمیدم ! و رفتم سراغ سی شارپ زمانی که 16 سالم بود اما الان که 1 سال گذشته می فهمم که هر زبانی ویژگی های خودشو داره هیچوقت نمی تونی یک زبانی پیدا کنی که همه کار های تو را پوشش بده و ساپورت کنه !

متاستفانه اکسر برنامه نویسان در ایران فکرشون خیلی محدوده !! و فقط به دنباله این هستند که در یک شرکتی استخدام بشن و ماهیانه حقوق بگیرند ! اما من اینطور فکر نمی کنم ! دنیای برنامه نویسی من محدود بر این نیست که حتی تو شرکت های غولی مثل Microsoft به عنوان یک Developer استخدام بشم نه ! دنیای برنامه نویسی من یعنی یک زبان برنامه نویسی که چیزی کم و کسر نداشته باشه ! یعنی یک شرکت که به دسته خودم ساخته مشه و جایگاهش سطر جدوله !! بلاخره یک روز من این زبان را می نویسم و مطمئنم موفق می شم !

ایکاش برنامه نویس های ما هم فکرشون باز تر بود !! ولی همش در مورده رویداد هایی حرف می زنند که 100 ها بار بررسی شده اند ...

شاید بگین این یارو رو باش دیونست تو رویا زندگی می کنه ! آره من دیونه هستم و دیونه ها هم دوست دارم اما تو رویا زندگی نمی کنم ولی سعی می کنم رویامو تبدیل به واقعیت کنم ...

دیدار ما اون بالا بالا ها ...

یه برنامه نویس واقعی به قدری قدرتمند هست که بتونه خودش یه شرکت بزنه و پروژه های غولی رو تولید کنه و نیازیم به کارفرما نداره :) متاسفم برا این سری برنامه نویس ها که انتظار دارن 2 خط کد نویسی یاد بگیرن اونم با زبان های ساده ای مثل C#‎‎‎‎ که با دو کلمه انگلیسی فهمیدن میشه یاد گرفتش !!! برای موفقیت باید هدف بزرگ باشه مثل افراد بزرگ برنامه نویس های معروفی از جمله بیل گیدس...

برین سراغ C++‎‎‎‎ که لااقل بتونید سینتونو بدین جلو و وقتیم قرار شد شرکتی ازتون کار بخواد جرات نکنه بگه استخدامت میکنم !!! یه برنامه نویس واقعی هیچوقت برا استخدام دس دس نمیزنه :) نرخ و زمان رو برنامه نویس مشخص میکنه نه کارفرما !!!
    آخرین ویرایش به وسیله کامبیز اسدزاده : شنبه 27 اردیبهشت 1393 در 22:33 عصر

کاربر دائمی آواتار (while(c=1) printf(cpp=0
    محل زندگی
    جایی که تو نیستی

سلام.
    کسی که کله اش کار کنه، در راهش موفق میشه.

پایان حرفهای من.

کاربر تازه وارد آواتار StepUp
    محل زندگی
    تــــهران

سلام
    واقعا چه تاپیک خوبیه
    بنده هم در زمینه ++C کمی دست دارم ، ولی چون هدفم نوشتن اپلیکیشن های Ios و اندروید هست هم نیازمند یادگیری #C و هم جاوا هستم ..
    پس به نظرم دنیای یک برنامه نویس نباید در یک یا دو برنامه مثل سی و سی پلاس پلاس خلاصه بشه!
    در مورد بازار کار سی پلاس پلاس تو ایرانم باید بگم که فکر نکنم بازار کارش بهتر از سی شارپ باشه!
    شما همین الان به بنرهای بالای انجمن دقت کنید اکثر آگهی های شغلی توشون سی شارپ هم هست ، اما آیا سی یا سی پلاس پلاس تنها میبینید توشون ؟
    قطعا نه!
    به نظرم سی و سی پلاس پلاس خیلی نقطه ضعف دارن که نمیشه تنها به یادگیری این دو بسنده کرد و بخوایم معیشت آینده رو با این دو تضمین کنیم ..
    الان بورس توی سی شارپ و جاوا ، طراحی وب ، فروش هاست و دامین ، انجمن ساز ویبولتین و اس ام اف و .. اینا هست
    به نظرم سی پلاس پلاس و سی تنها کمکی که به ما میکنند اینه که ریشه‌ی برنامه نویسی رو در ما قوی میکنن ، همین!
    اما برای بازار کار کافی نیستند ، مگه اینکه استثنایی وجود داشته باشه !
    اساتید نظرشونو در مورد نظر بنده بگن

محل زندگی
    تــــهران

یعنی اساتید هیچ نظر در مورد پست قبلی من ندارن ؟

نقل قول نوشته شده توسط StepUp مشاهده تاپیک
    سلام
    واقعا چه تاپیک خوبیه
    بنده هم در زمینه ++C کمی دست دارم ، ولی چون هدفم نوشتن اپلیکیشن های Ios و اندروید هست هم نیازمند یادگیری #C و هم جاوا هستم ..
    پس به نظرم دنیای یک برنامه نویس نباید در یک یا دو برنامه مثل سی و سی پلاس پلاس خلاصه بشه!
    یک برنامه نویس در دنیای خودش همونطور که خودتون اشاره کردین نباید محدود باشه با این موافق هستم ولی طوری که بتونه پاسخ گوی نیاز باشه منظورم اینه نیازی نیست از همه زبان ها استفاده کنه مگر در موارد خاص که نتونه با زبانی که ک زده مشکلش رو حل کنه.

در مورد بازار کار سی پلاس پلاس تو ایرانم باید بگم که فکر نکنم بازار کارش بهتر از سی شارپ باشه!
    شما همین الان به بنرهای بالای انجمن دقت کنید اکثر آگهی های شغلی توشون سی شارپ هم هست ، اما آیا سی یا سی پلاس پلاس تنها میبینید توشون ؟
    قطعا نه!
    به یک چیزی اشاره کنم : شعار C++‎‎‎‎‎ اینه که آقا جان آزادانه برنامه نویسی کن برای خودت برنامه نویسی کن قیمت و همه چیز رو خودت مشخص کن و زیر بار هیچ شرکتی نرو.

بازار کار رو چه کسی ایجاد میکنه ؟ ببینید فرض کنید تو ایران خودروی پراید بیشترین محصولی هست که شرکت های داخلی تولیدش میکنند حالا چون کشش پراید در ایران زیاد هست و همه میخرنش حال اگه ما بریم سراغ یک خودرویی که شرکت Porsche تولید کرده و تجربش کنیم مطمئنان متوجه کیفیت و امکاناتی که در اختیارمون میزاره خواهیم شد منظقی فکر کنیم اینطوریه دقیقا حالا فرض کن تو ایران همه میرن سراغ زبان هایی به جز C++‎‎‎‎‎ کاری که خود من هم یک عمر انجام دادم و کاملا حرفه ای هستم تو زبان های دات نتی ولی وقتی یه چیز برتر دیدم اومدم سراغش ! امتحانش کردم و درکش کردم! میدونی یه مشکلی ما ایرانی ها داریم اینه که با دیدن و شنیدن میریم سراغ یک چیزی و اون رو دنبال میکنیم هیچوقت نمیریم عملا وارد گزینه هایی بشیم که در دنیا مطرح هست و مورد بررسی قرار بدیم تا احساسش کنیم و تجربش کنیم ببینیم واقعا چیزی هست که ما میخواییم یا خیر ! این طرز فکر باعث شده بنر های تبلیغاتی و شرکت ها و همه برنامه نویسان برن سراغ همچین زبان هایی که بیشتر تبلیغ میشوند نمونش گفتم خود من سالها تحت دات نت کار میکردم خیلیم راضی بودم ولی این یعنی هم رنگ شدن! این یعنی متفاوت کار نکردن ! مسلما این رو هم قبول دارید که وقتی محصولی در کنار هم نوعش تفاوتی نداشته باشه رقابت فقط با تبلیغات جواب میده ولی بخوای متفاوت کار کنی باید یک راه متفاوت انتخاب کنی یعنی یک زبان متفاوت انتخاب کنی تصمیمو گرفتیم رفتیم سراغش کلی بدبختی کشیدیم یاد گرفتیم حالا میبینیم ارزشش رو داشت بعد از اونهمه سال بریم سراغ چیزی که متفاوت باشه یک عمر در زیر شاخه ترین شاخه ها برای مایکروسافت کار کردیم برای خودمون نه !

با انتخاب این زبان شدیم خودمون ! شدیم صاحب کار و محصولات خودمون ! کارها و پروژه ها متفاوت شده مشتری زیاد شده بازدهی بیشتر شده بدون تبلیغات و کمترین هزینه و بنر و و و ... یک عمر حمالی مایکروسافت رو میکردیم الان آزاد برنامه نویسی میکنیم خوشم میاد برای همه سیستم عامل ها چه دسکتاپ ، چه موبایل ، چه وب و چه صنعتی و ... محصول تولید میکنیم اونم با نام برند خودمون هیچ اثری از شرکت هایی نیست که ما براشون کار میکنیم.

هم رنگ کار کردن چه نتیجه ای میتونه داشته باشه ؟ فرض کن من یه برنامه ای بنویسم با همین C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎ من بخوام یک قیمت روی برنامم بزارم فردا یک برنامه نویس C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎ دیگه ای میاد یه قیمتی زیر اون رو میده و در این میان مشتری یا شرکتی که از ما محصول رو میخواد میره سراغ کمترین هزینه چرا ؟ چون هر جفتشم از یک زبان و یک خروجی بهره مند هستند.

حالا در نظر بگیریم یک پروژه ای رو با دو زبان در اختیار مشتری قرار بدیم با ذکر تمامی مزیت ها و معایبی که تقریبا در زیر اشاره میکنم کدوم مورد پسند هست ؟ من به عنوان مشتری حاضرم دو برابر قیمت رو بدم و از قابلیت هایی که در اختیارم گذاشته خواهد شد استفاده کنم که این نظر شخصیه بنده هست.

در رابطه با C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎ :

مزیت ها
    • طراحی و توسعه سریع پروژه
    • امکان استفاده از کامپوننت های آماده برای سرعت بخشیدن در طراحی رابط کاربری
    • درک راحت کد و سادگی آن (دلیل سطح بالا بودن)
    • قابلیت مدیریت خود کار حافظه

معایب
    • وابستگی کامل به سیستم عامل ویندوز
    • عدم دسترسی به لایه های زیرین و ارتباط مستقیم با سخت افزار
    • پشتیبانی نشدن توسط تمامی پلتفرم ها (این مشکل توسط مجازی سازی حل میگردد ولی کیفیت مطلوبی نخواهد داشت)
    • عدم آزاد گذاشتن برنامه نویس
    • عدم سرعت بالا نسبت به برنامه های نوشته شده توسط C
    • عدم قابلیت استفاده از زبان های برنامه نویسی گرافیکی مانند JS , CSS , HTML و ... که البته این مورد توسط فناوری هایی چون WPF و Modern حل میگردد.
    • عدم وجود کتابخانه های وسیع
    • پشتیبانی و انحصار در دست مایکروسافت

در رابطه با C++‎‎ :

مزیت ها
    • طراحی و توسعه سریع
    • وجود بانک عظیمی از کتابخانه های قدرتمند و استاندارد
    • آزادانه برنامه نویسی کردن
    • قابلیت کد نویسی در سه سطح پایین ، متوسط و بالا
    • پشتیبانی از تمامی پلتفرم های موجود مانند (Windows , Linux , Mac , Android , iOS و غیره) به این قابلیت Cross Platform میگویند.
    • پشتیبانی از تمامی سخت افزار ها
    • وجود انواع API ها
    • استفاده در صنعت بازی سازی ، سه بعدی و گرافیک های سنگین ، خودرو ، انواع صنایع دیگر مانند رباتیک ، پزشکی و ...
    • انحصاری نبودن زبان ، قابل استفاده در تمامی شرکت ها که به عنوان یک زبان مادر از آن یاد میشود
    • امکان برنامه نویسی به صورت مدیریت شده و بومی (Managed و Native)
    • سرعت خارق العاده در برنامه های تولید شده
    • پشتیبانی از زبان های طراحی رابط کاربری همچون HTML , JS , CSS , QML و غیره که امکان تولید رابط های گرافیکی بالا و خلاقانه را میدهد.
    • پشتیبانی توسط شمار عظیمی از شرکت ها و برنامه نویسان مطرح در جهان

معایب
    • سخت بودن
    • سرعت پایین در توسعه طراحی رابط و دیباگ گیری آن (این مشکل نیز توسط کتابخانه های برتر این زبان رفع گردید است)
    • عدم وجود کامپوننت های آماده (برنامه نویس خود باید در صورت نیاز کامپوننت مورد نیاز را طراحی کند) که البته این کار سخت نیست.

به نظرم سی و سی پلاس پلاس خیلی نقطه ضعف دارن که نمیشه تنها به یادگیری این دو بسنده کرد و بخوایم معیشت آینده رو با این دو تضمین کنیم ..
    الان بورس توی سی شارپ و جاوا ، طراحی وب ، فروش هاست و دامین ، انجمن ساز ویبولتین و اس ام اف و .. اینا هست
    به نظرم سی پلاس پلاس و سی تنها کمکی که به ما میکنند اینه که ریشه‌ی برنامه نویسی رو در ما قوی میکنن ، همین!
    اما برای بازار کار کافی نیستند ، مگه اینکه استثنایی وجود داشته باشه !
    اساتید نظرشونو در مورد نظر بنده بگن
    در این زبان ها نقطه ضعف وجود داره اونم سخت بودنشه ! دلیلش هم قبلا اشاره شده پیچیده هست چون برنامه نویس رو به چالش میکشه و البته بسیار عاقلانه هستش چون خروجی که میده هیچوقت قابل مقایسه با زبان های دیگه نیست.
    اینکه بازار کار کمتر هست برای این زبان همونطور که گفتم عدم استقبال برنامه نویسان هست که دلیلش عدم شناخت کافی و صحیح از قابلیت های این زبان هاست.
    شناخت زبان ، انتخاب کتابخانه های مورد نظر بر اساس هدف و محصولی که ارائه خواهد شد خیلی مهمه.

در نهایت شناخت زبان توسط تجربه به دست میاد و ربطی به تبلیغ و بنر و اینجور چیزا نداره چرا تبلیغات C++‎‎‎‎‎ نمیکنند ؟ چون برنامه نویسش زیاد نیست هرکسم میره سراغش مغزش سوت میکشه عقب گرد میکنه دلیل اینکه هیچ محصول جهانی و مطرح درجه یک ساخته شده توسط ایران نداریم همین هستش همه به فکر در آمد شخصی با چهار خط کد زدن هستند خب مملکت میشه این دیگه پیشرفتی در کار نخواهد بود.
    آخرین ویرایش به وسیله کامبیز اسدزاده : دوشنبه 09 شهریور 1394 در 00:01 صبح

محل زندگی
    تــــهران

نقل قول نوشته شده توسط کامبیز اسدزاده مشاهده تاپیک
    یک برنامه نویس در دنیای خودش همونطور که خودتون اشاره کردین نباید محدود باشه با این موافق هستم ولی طوری که بتونه پاسخ گوی نیاز باشه منظورم اینه نیازی نیست از همه زبان ها استفاده کنه مگر در موارد خاص که نتونه با زبانی که ک زده مشکلش رو حل کنه.

به یک چیزی اشاره کنم : شعار C++‎‎‎‎‎‎ اینه که آقا جان آزادانه برنامه نویسی کن برای خودت برنامه نویسی کن قیمت و همه چیز رو خودت مشخص کن و زیر بار هیچ شرکتی نرو.

بازار کار رو چه کسی ایجاد میکنه ؟ ببینید فرض کنید تو ایران خودروی پراید بیشترین محصولی هست که شرکت های داخلی تولیدش میکنند حالا چون کشش پراید در ایران زیاد هست و همه میخرنش حال اگه ما بریم سراغ یک خودرویی که شرکت Porsche تولید کرده و تجربش کنیم مطمئنان متوجه کیفیت و امکاناتی که در اختیارمون میزاره خواهیم شد منظقی فکر کنیم اینطوریه دقیقا حالا فرض کن تو ایران همه میرن سراغ زبان هایی به جز C++‎‎‎‎‎‎ کاری که خود من هم یک عمر انجام دادم و کاملا حرفه ای هستم تو زبان های دات نتی ولی وقتی یه چیز برتر دیدم اومدم سراغش ! امتحانش کردم و درکش کردم! میدونی یه مشکلی ما ایرانی ها داریم اینه که با دیدن و شنیدن میریم سراغ یک چیزی و اون رو دنبال میکنیم هیچوقت نمیریم عملا وارد گزینه هایی بشیم که در دنیا مطرح هست و مورد بررسی قرار بدیم تا احساسش کنیم و تجربش کنیم ببینیم واقعا چیزی هست که ما میخواییم یا خیر ! این طرز فکر باعث شده بنر های تبلیغاتی و شرکت ها و همه برنامه نویسان برن سراغ همچین زبان هایی که بیشتر تبلیغ میشوند نمونش گفتم خود من سالها تحت دات نت کار میکردم خیلیم راضی بودم ولی این یعنی هم رنگ شدن! این یعنی متفاوت کار نکردن ! مسلما این رو هم قبول دارید که وقتی محصولی در کنار هم نوعش تفاوتی نداشته باشه رقابت فقط با تبلیغات جواب میده ولی بخوای متفاوت کار کنی باید یک راه متفاوت انتخاب کنی یعنی یک زبان متفاوت انتخاب کنی تصمیمو گرفتیم رفتیم سراغش کلی بدبختی کشیدیم یاد گرفتیم حالا میبینیم ارزشش رو داشت بعد از اونهمه سال بریم سراغ چیزی که متفاوت باشه یک عمر در زیر شاخه ترین شاخه ها برای مایکروسافت کار کردیم برای خودمون نه !

با انتخاب این زبان شدیم خودمون ! شدیم صاحب کار و محصولات خودمون ! کارها و پروژه ها متفاوت شده مشتری زیاد شده بازدهی بیشتر شده بدون تبلیغات و کمترین هزینه و بنر و و و ... یک عمر حمالی مایکروسافت رو میکردیم الان آزاد برنامه نویسی میکنیم خوشم میاد برای همه سیستم عامل ها چه دسکتاپ ، چه موبایل ، چه وب و چه صنعتی و ... محصول تولید میکنیم اونم با نام برند خودمون هیچ اثری از شرکت هایی نیست که ما براشون کار میکنیم.

هم رنگ کار کردن چه نتیجه ای میتونه داشته باشه ؟ فرض کن من یه برنامه ای بنویسم با همین C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎‎ من بخوام یک قیمت روی برنامم بزارم فردا یک برنامه نویس C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎‎ دیگه ای میاد یه قیمتی زیر اون رو میده و در این میان مشتری یا شرکتی که از ما محصول رو میخواد میره سراغ کمترین هزینه چرا ؟ چون هر جفتشم از یک زبان و یک خروجی بهره مند هستند.

حالا در نظر بگیریم یک پروژه ای رو با دو زبان در اختیار مشتری قرار بدیم با ذکر تمامی مزیت ها و معایبی که تقریبا در زیر اشاره میکنم کدوم مورد پسند هست ؟ من به عنوان مشتری حاضرم دو برابر قیمت رو بدم و از قابلیت هایی که در اختیارم گذاشته خواهد شد استفاده کنم که این نظر شخصیه بنده هست.

در رابطه با C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎‎ :

مزیت ها
    • طراحی و توسعه سریع پروژه
    • امکان استفاده از کامپوننت های آماده برای سرعت بخشیدن در طراحی رابط کاربری
    • درک راحت کد و سادگی آن (دلیل سطح بالا بودن)
    • قابلیت مدیریت خود کار حافظه

معایب
    • وابستگی کامل به سیستم عامل ویندوز
    • عدم دسترسی به لایه های زیرین و ارتباط مستقیم با سخت افزار
    • پشتیبانی نشدن توسط تمامی پلتفرم ها (این مشکل توسط مجازی سازی حل میگردد ولی کیفیت مطلوبی نخواهد داشت)
    • عدم آزاد گذاشتن برنامه نویس
    • عدم سرعت بالا نسبت به برنامه های نوشته شده توسط C
    • عدم قابلیت استفاده از زبان های برنامه نویسی گرافیکی مانند JS , CSS , HTML و ... که البته این مورد توسط فناوری هایی چون WPF و Modern حل میگردد.
    • عدم وجود کتابخانه های وسیع
    • پشتیبانی و انحصار در دست مایکروسافت

در رابطه با C++‎‎‎ :

مزیت ها
    • طراحی و توسعه سریع
    • وجود بانک عظیمی از کتابخانه های قدرتمند و استاندارد
    • آزادانه برنامه نویسی کردن
    • قابلیت کد نویسی در سه سطح پایین ، متوسط و بالا
    • پشتیبانی از تمامی پلتفرم های موجود مانند (Windows , Linux , Mac , Android , iOS و غیره) به این قابلیت Cross Platform میگویند.
    • پشتیبانی از تمامی سخت افزار ها
    • وجود انواع API ها
    • استفاده در صنعت بازی سازی ، سه بعدی و گرافیک های سنگین ، خودرو ، انواع صنایع دیگر مانند رباتیک ، پزشکی و ...
    • انحصاری نبودن زبان ، قابل استفاده در تمامی شرکت ها که به عنوان یک زبان مادر از آن یاد میشود
    • امکان برنامه نویسی به صورت مدیریت شده و بومی (Managed و Native)
    • سرعت خارق العاده در برنامه های تولید شده
    • پشتیبانی از زبان های طراحی رابط کاربری همچون HTML , JS , CSS , QML و غیره که امکان تولید رابط های گرافیکی بالا و خلاقانه را میدهد.
    • پشتیبانی توسط شمار عظیمی از شرکت ها و برنامه نویسان مطرح در جهان

معایب
    • سخت بودن
    • سرعت پایین در توسعه طراحی رابط و دیباگ گیری آن (این مشکل نیز توسط کتابخانه های برتر این زبان رفع گردید است)
    • عدم وجود کامپوننت های آماده (برنامه نویس خود باید در صورت نیاز کامپوننت مورد نیاز را طراحی کند) که البته این کار سخت نیست.

در این زبان ها نقطه ضعف وجود داره اونم سخت بودنشه ! دلیلش هم قبلا اشاره شده پیچیده هست چون برنامه نویس رو به چالش میکشه و البته بسیار عاقلانه هستش چون خروجی که میده هیچوقت قابل مقایسه با زبان های دیگه نیست.
    اینکه بازار کار کمتر هست برای این زبان همونطور که گفتم عدم استقبال برنامه نویسان هست که دلیلش عدم شناخت کافی و صحیح از قابلیت های این زبان هاست.
    شناخت زبان ، انتخاب کتابخانه های مورد نظر بر اساس هدف و محصولی که ارائه خواهد شد خیلی مهمه.

در نهایت شناخت زبان توسط تجربه به دست میاد و ربطی به تبلیغ و بنر و اینجور چیزا نداره چرا تبلیغات C++‎‎‎‎‎‎ نمیکنند ؟ چون برنامه نویسش زیاد نیست هرکسم میره سراغش مغزش سوت میکشه عقب گرد میکنه دلیل اینکه هیچ محصول جهانی و مطرح درجه یک ساخته شده توسط ایران نداریم همین هستش همه به فکر در آمد شخصی با چهار خط کد زدن هستند خب مملکت میشه این دیگه پیشرفتی در کار نخواهد بود.
    حرفهای شمارو با دقت خوندم ، با خیلیاش موافقم ولی با بعضیاش نه!
    نقل قول نوشته شده توسط کامبیز اسدزاده;2258442[RIGHT
    شعار C++‎‎‎‎‎‎ اینه که آقا جان آزادانه برنامه نویسی کن برای خودت برنامه نویولسی کن قیمت و همه چیز رو خودت مشخص کن و زیر بار هیچ شرکتی نرو[/RIGHT]
    این خیلی خوبه ، همین که بتونی تو زمینه کدنویسی آقایی کنی و زیر بار شرکتی مثل ماکروسافت نباشی
    ولی بازم میگم ، یک برنامه نویس هیچوقت نباید خودشو به یه برنامه (حالا هرچه قدرم اون برنامه کامل و جامع باشه) محدود کنه!
    همه ی زبانهای برنامه نویسی یه جورایی مکمل همدیگن ، شاید سی پلاس پلاس خیلی قویو مرجع بشه ولی به نظرم تو پروژه‌های بزرگ و کارهای Team Work زیاد نمیشه ازش بهره برد !
    مثلا ما بیایم با جاوا اپلیکیشن اندروید بنویسیم بهتره یا سی و سی پلاس پلاس ؟
    قطعا هرچیزی برنامه مخصوص خودشو داره!
    پس میبینیم که ++C مارو تو همینه ی زمینه ها نمیتونه بی نیاز کنه!
    پس باید به فکر زبونای دیگه هم باشیم

صفحه 2 از 2 اولاول 12

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •