صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 67 از 67

نام تاپیک: نظرات و پیشنهادات جهت پیشرفت بخش

نقل قول: نظرات و پیشنهادات جهت پیشرفت بخش

نقل قول نوشته شده توسط Shiva.K مشاهده تاپیک
    به نظر من این اشتباه که دانشجو هایی که باید برنامه نویسی پاس کنن و اینقدر میپیچونید.
    خودتون می دونید برنامه های نصفه مثل خوره میفتن تو جون آدم. همه که فقط نمی خوان صرفآ یه تمرین حل کنن و بدن به استاد.
    اینجا پیش اساتید و دوستامون نپرسیم کجا بپرسیم آقا نیما؟
    درخواست کمک در حل تمرینات یا پروژه ها دانشجویی در سایت آزاد هیست و ممنوع نیست.
    دوستان می توانند، درخواست راهنمایی برای حل برنامه کنند (الته فقط در بخش الگوریتم، بخش C برای سوالات برنامه نویسی هست)، یا اینکه می توانند قسمتی از برنامه را بنویسند (به زبان C/C++‎) و در همین تالار درخواست راهنمایی در کدنویسی، ایحاد تغییر و کلا توسعه کدهای خود کنند.

اینکه کسی بیاید و بگوید "به خدا تا فردا وقت ساعت 2 وقت دارم کد را تحویل استاد بدهم"، یا بگوید "من کد ماشین حساب با 4 عمل اصلی را می خواهم، خودم نوشتم (!!) ولی اگر شما دارید بدید خیلی ممنون می شم!" دور زدن دانشجو بودن هست.
    این ها مواردی هستند که درخواست کمک نیست، درخواست مستقیم تمرین هست.

خوشبختانه یا متاسفانه در سایر فروم های مطرح دنیا نیز طبق همین روال هست و همین سختگیری ها انجام می شود.

Talking نقل قول: نظرات و پیشنهادات جهت پیشرفت بخش

ممنون خیالمون راحت شد!
    بالاخره یه سایت توپ پیدا کردیم تا بتونیم برنامه نویسی رو خوب یاد بگیریم. مرسی از جوابتون!

Smile نقل قول: نظرات و پیشنهادات جهت پیشرفت بخش

نظر همه ی دوستان رو خوندم و همگی محترم هستند ولی
    من هم با گروهی که میگن برای تازه واردا و غیر حرفه ای ها یک بخش جدا درست کنیم موافقم چون اولآ برنامه نویسی خیلی سطح گسترده ای داره و خواه نا خواه میطلبه که سطح بندی شه ثانیآ مشکل دوستای حرفه ایمون که حال و حوصله ی برنامه های پیش پا افتاده ی تکراری و ندارن حل میشه ثالثآ تازه واردا بدون رو دربایسی سوالاتشون ر مطرح میکنن.

با سلام

موردی که در این بخش به یک مورد شایع تبدیل شده ؛ این است که کاربران عزیز برنامه هایی را نیاز دارند و برای نوشته شدن آنها تاپیک ایجاد کرده و آن را مطالبه میکنند. این شاید با قانون در خواست تمرینات دانشجویی ممنوع مغایرت داشته باشد ؛ اما خوب بازهم مدیران محترم و دوستان گرامی اقدام به جواب دادن وراهنمایی دوستان میکنند که در جای خود ؛ بسیار نیک بوده و جای تشکر دارد. با این حال خوشبختانه ما در این بخش تاپیکی به نام مجموعه برنامه های نوشته شده به زبان c و++c داریم که دارای محتوای بسیار کامل و یک منبع ارزشمند است که بعضا بسیاری از برنامه های در خواستی را در خود دارد ؛ اما مشکل بزرگ آن این است که با وجود مطالب بسیار آن و پست های متعدد ؛ که گشتن و پیدا کردن برنامه مورد نظر را مشکل می کند ؛ از داشتن یک فهرست لا اقل برای نام برنامه های موجود در آن بی بهره است. منطقی بنظر می رسد که تاپیکی تهیه شود و فهرست برنامه های موجود در این تاپیک در آن ذکر شود تا علاوه بر جلوگیری از ایجاد تاپیک های بی مورد ( به علت وجود برنامه مورد نظر ) ؛ همگان به راحتی از محتویات ارزشمند تاپیک برنامه ها به راحتی استفاده کنند .

همچنین ایده بخش یا تاپیک تازه کارها ایده بسیار خوبی است و به واقع که این بخش به یک مورد این چنینی نیازمند است .
    مدیران محترم این بخش میتوانند در مواردی که تردیدی در نیاز به یک مورد دارند از نظر سنجی استفاده کنند و با راحتی بیشتر ( از لحاظ نیاز کاربران به آن مورد ) در باره آن تصمیم بگیرند.

از شما و زحماتتان بسیار ممنون هستم و امیدوارم که هیچگاه خسته نشوید.
    با تشکر

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

خواهشن اگه ممکنه امکانی قرار بدید که شخص صاحب تاپیک بتونه بعد از اینکه جواب مورد نظرشو گرفت اون تاپیکو به عنوان "به نتیجه رسیده" اعلام کنه،مثلا یه علامتی چیزی کنار تاپیکش بزنه.
    اینجوری کسی که میاد تو تالار اگه بخواد جواب کسیو بده صاف میره سراغ اون تاپیکایی که به نتیجه نرسیدن و همینطور کسایی که تاپیکای به نتیجه رسیدرو میخونن خیالشون راحته که بعد از خوندن مثلا 5 صفحه بالاخره به نتیجه میرسن
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

دیدم عنوانش پیشنهادات هست!
    پس یه پیشنهاد مطرح میکنم: در این بخش بیشتر روی جنبه آموزش ابتدایی و سوالات در حد دانشجویی داره کار و پرسیده میشه!
    چرا به سمت معرفی کتابخانه های این زبان نمیروید؟ این زبان با کتابخانه هاش هم معروفه...
    خیلی از این کتابخانه ها رو بعدا آشنا شدم و یا نیستم هنوز! اما دوست دارم آشنا بشم!
    چرا همچین بخش منسجمی وجود نداره؟ که با کتابخانه ها آشنا شویم؟

از داشتن یک فهرست لا اقل برای نام برنامه های موجود در آن بی بهره است.
    کاربر محترم x.xoma ، هم اکنون این امکان ایجاد شده است ./

آدرس : http://www.barnamenevis.org/sh...3&postcount=26
    آخرین ویرایش به وسیله Salar Ashgi : یک شنبه 24 مرداد 1389 در 15:22 عصر

در این بخش بیشتر روی جنبه آموزش ابتدایی و سوالات در حد دانشجویی داره کار و پرسیده میشه!
    کابر محترم Microname ، محتوای بخش به هیچ متمرکز روی سطح و Level خاصی نیست ، بلکه از تمام
    موضوعات ساده و دشوار در تالار وجود دارد .
    اتفاقا یکی از اون مواردی که سرلوحه این تالار هستش برخورد با انجام و درخواست تمرینهای دانشجویی
    است ، رجوع شود به فوانین سایت !
    چرا به سمت معرفی کتابخانه های این زبان نمیروید؟ این زبان با کتابخانه هاش هم معروفه...
    کاربر گرامی ، فعالیت باید هدفمند باشد ؛ همینطور معرفی کردن فایل های کتابخانه ای زبان که بخودی
    خود بار علمی ندارد ./

چرا همچین بخش منسجمی وجود نداره؟ که با کتابخانه ها آشنا شویم؟
    برای لیست کامل فایلهای کتابخانه ای میتونید تو گوگل جستجو کنید ./

بعنوان نمونه : http://en.wikipedia.org/wiki/C_standard_library

من هم با گروهی که میگن برای تازه واردا و غیر حرفه ای ها یک بخش جدا درست کنیم موافقم چون اولآ برنامه نویسی خیلی سطح گسترده ای داره و خواه ناخواه میطلبه که سطح بندی شه ثانیآ مشکل دوستای حرفه ایمون که حال و حوصله ی برنامه های پیش پا افتاده ی تکراری و ندارن حل میشه ثالثآ تازه واردا بدون رو دربایسی سوالاتشون رو مطرح میکنن.
    کاربر محترم Shiva.K ، منطقا زیاد اینکار عملی نیست ، چراکه اولا دسته بندی کردن این همه تاپیک تالار
    کاری بسیار زمانبر بوده ، از سوی دیگر ملاک ارزیابی افراد مختلف فرق میکند ، ممکن است یک سوال نسبتا
    تامل برانگیز برای فرد دیگری بسیار ساده بنظر آید و بالعکس . همین عنوان مناسب برای تاپیک میتونه
    راه خوبی باشه جهت تشخیص سطح علمی تاپیک .

نقل قول نوشته شده توسط بانوی ایران مشاهده تاپیک
    چون اين سايت رو خيلي دوست دارم و براي من بار علميه زيادي داشته نظرم رو براي بهتر
    شدنش ارايه دادم
    اخه قديما هر كس ميومد سوال ميپرسيد دوستان راهنماييش ميكردن و جواب مستقيم نميدادن و يا هر كس قسمتي از كدش رو ميذاشت راهنمايي ميخواست
    اما الان اكثرا تمرين رو ميپرسن دوستان هم كد رو ميزارند
    البته تا فرهنگه درست نشه اين كارا فايده اي نداره
    به هر حال ممنون از زحماتتون
    کاربر گرامی ، قوانین سایت قدیم ، جدید ندارد ، قانون همیشه بدرستی اجرا شده است .
    الان هم همان قوانین پابرجاست ، همچنان با تمرین های دانشجویی و درخواست پروژه ها
    برخورد میشود ! خودتون راه چاره رو ذکر کردید ، اینکار باید فرهنگ سازی بشه !

سلام دوست من
    من تازه شروع به برنامه نویسی کردم ولی بعضی اوقات وقتی نمیتونم مسئله ای یا یه برنامه ای رو تکمیل کنم اعصابم خورد میشه و بعضی اوقات هم (خیلی کم)میام اینجا و کمک میخوام.که مدیران محترم پاک میکنن.:دی
    این به نظرم خوبه چون باعث میشه ذهن برنامه نویس فعال بشه و برای گرفتن کل سورس کدها از کسی کمک نگیره بلکه خودش هم کاری کرده باشه.
    پس به همین کارتون ادامه بدین و نباید بذارین که کد کامل داده بشه تا برنامه نویس هم برای پیشرفت سریع تر و بهتر خودش یکمی هم روی مسئله فکر کنه مثل خودم:دی
    برای راهنمایی تازه واردها هم به نظرم بهتره دو تا تایپیک ایجاد بشه یکی برای تازه واردها یکی هم برای حرفه ای ها.
    برای تازه واردها سعی کنین آموزش پی دی اف و ...رو راه بندازین ولی بازم میگم واسشون مسمئله ای رو حل نکنین تا فکر برنامه نویس به این وضعیت عادت کنه.
    برای حرفه ای ها هم راهنمایی هایی صورت میگیره که خودتون بهتر از من میدونین.
    منظورم از این ایجاد 2 تایپیک این بود که تازه وارد وقتی برنامه های کله گندم رو میبینه از برنامه نویسی زده میشه هر چی امید داشته به یک باره میپره.
    این نظر من بود شما ها خودتون استاد این کار هستین
    پس موفق باشید

کاربر تازه وارد آواتار ali najafi
    محل زندگی
    قم

بهتره دوباره درست و حسابی تاپیک ارتباط با سخت افزار راه بیفته!!!(همون پر بیننده هه)

دوستان ببینید دادن این نظرها خوبه ولی وقتی کارساز خواهد بود که خودمان بخواهیم آنرا به وهله عمل برسانیم .
    مثلا در مورد همین تاپیک سخت افزار اگر مرتبط با فعالیت شماست ، خودتان میتوانید دست بکار شوید .

موفق باشید ./

کاربر جدید
    محل زندگی
    مشهد

من فکر می کنم اتفاقا ایشون (SamaPic) کاملا درست می گن
    تعداد افرادی که به سمت acm می رن در ایران و جهان ظرف همین چند سال اخیر چند برابر شده ،
    مثلا اینجا برنامه نویسان ایرانی هستن http://www.topcoder.com/tc?module=AlgoRank&cc=364 در سایت تاپ کدر
    که تعدادشون نسبت به سال پیش 2 برابر شده و 99% هم از سی پلاس پلاس استفاده می کنن

با سلام

میخواستم اگه میتونید کاری کنید که کدهای php که نوشته میشه توی یه خط چاپ نشه .

ممنون

سلام
    منم یه تازه وارد هستم که وارد این بخش شدم نظرات خوب ولی اصلا هیچ چیز بطور کامل مشخص نیست
    مثلا تایپیک ها بدرد یه عده حرفه ای میخورند و بعضی هاشون بدرد تازه وارد ها و همینجا باعث سر در گمی میشد و اصلا نمیشد فهمید مثلا من که تازه واردم از کجای این بخش شروع کنم
    بهتر نیست تا حدی معلوم کنید کدام برنامه برای شروع بهتر تا با برنامه و مقالات سخت تو ذق تازه وارد ها نخورد
    سورس نویسی بد نیست اما اگر در موردش توضیح اورده بشد بهتر تا همینجوری الکی فقط کپی کنیم

با سلام خدمت دوستان.
    منم با دوستم موافق هستم....
    دلیل سردر گمی دوستان میتونه چند مورد زیر باشه:
    1)تعداد صفحات تاپیکها بسیار زیاد که از حوصله ی کاربر مخصوصا تازه واردها برای دیدن و گشتن خارج..!!!!
    2)نبود یک قسمت خاص برای پرسیدن هرگونه سوالات و مشکلات مربوطه..در صفحه ی اول!!!!
    3)نبود قسمتهایی برای آموزش جامع و کامل برای تازه واردها.....!!!!
    .
    .
    .
    که این مشکلات همه دست به دست هم میدن و حجم سایت بالا میره و هم اینکه باعث هرج و مرج بخش و سایت میشه...!!!
    و صد البته باید هر بخش مثلا C/C++‎ برای خودش یک قانون کلی که منافاتی با قوانین سایت نداشته باشه و زیر مجموعه ی قوانین سایت هست برای کاربران هر بخش وجود داشته باشه..مثلا سوالات تکراری حذف و کاربر تشویق به جستجو بشه که البته همینطور که گفتم باید حجم بخش کم بشه حداکثر به 3~5 صفحه که هر آنچه کمتر بهتر!!!!
    و اینکه بخش به صورت درختی طرح ریزی بشه که کاربر راحتتر به موضوع خودش برسه قبل از اینکه اقدام به تاپیک زدن بکنه یا پست تکراری و اضافه بر سازمان بزنه.!!!!

در پی نظرات دوستان ، برای کاربران جدید بخش ، ابتدا توصیه میشود به لینک زیر مراجعه کنند .

https://barnamenevis.org/showthread.p...84%D8%A7%D8%B1

(منابع ، مراجع و مقالات مفید تالار)

منتظر تایید آدرس ایمیل

سلام
    اگه از میزان ارسال تاپیک و پاسخ در این بخش(++c) رضایت ندارید من یه پیشنهاد دارم که فکر کنم عملی بشه این بخش از vb.net هم جلو بزنه (البته به نظر من).
    در بخش C برنامه نویسی Avr Studio (برنامه نویسی میکروکنترلر به زبان C) را قرار دهید.
    البته تا اون جایی که من اطلاع دارم برنامه نویسی میکروکنترلر رو در https://barnamenevis.org ندیدم.

کاربر جدید آواتار amir.se7en
    محل زندگی
    سعادن اباد

نقل قول نوشته شده توسط mohammadriano مشاهده تاپیک
    سلام
    اگه از میزان ارسال تاپیک و پاسخ در این بخش(++c) رضایت ندارید من یه پیشنهاد دارم که فکر کنم عملی بشه این بخش از vb.net هم جلو بزنه (البته به نظر من).
    در بخش C برنامه نویسی Avr Studio (برنامه نویسی میکروکنترلر به زبان C) را قرار دهید.
    البته تا اون جایی که من اطلاع دارم برنامه نویسی میکروکنترلر رو در https://barnamenevis.org ندیدم.
    منم نظر همین دوست مون رو دارم خیلیخوب میشه ممنون میشم اگه این بخشو اضافه کنید

منتظر تایید آدرس ایمیل

این هم یک عکس از محیط AVR Studio 5.0
    AVR Studio 5.0.jpg
    امیدوارم به بخش C اظافه بشه
    AVR Studio 5.0 محیطی است برای برنامه نویسی برای میکروکنترلر ها و میکروپروسسرها که نیازی به کرک و سریال نداره و کاملا مجانی هست

من تا وقتی که دانشجو بودم خیلی مطالب این سایت برام مفید بود اما از وقتی که وارد بازار کار شدم دارم میبینم که خیلی از مسائلی که دوستان اینجا مطرح میکنن اصلا با نیاز کار همخوانی نداره و بیشتر حول کتابهای دانشگاهی میگرده تا چیزی که تو دنیای واقعی بهش نیاز هست، بیشتر مطالب یا به شدت پیش پا افتاده هستند یا به شدت تخصصی، البته منظورم از تخصصی کد نویسی الگوریتمهای خاص هست.
    من الآن چند ساله که دارم از این زبان روی محیط لینوکس استفاده میکنم اما به ندرت مطلبی در این زمینه میبینم، سوالاتی هم که برای من پیش آمده نه تنها جوابی براش اینجا پیدا نکردم که بحثی هم در مورد اون اینجا ندیدم.
    منظور من از گفتن این حرفها اینه که مثلا من علافم رو به این انجمن از دست میدم و عدم فعالیت من اینجا به معنی کنار گذاشتن ای زبان نیست.
    به نظر من بهتره اگه بتونیم تا حدی سطح انجمن رو بالا ببریم که هم چیزی برای مبتدان داشته باشه و هم برای افرادی که مدت بیشتریه دارن از این زبان استفاده میکنن.
    یه پیشنهاد دیگری هم که داشتم اینه که در خیلی از تاپیک ها به کدهایی برخورد میکنم که خیلی مبتدیانه نوشته شده اند بهتره دوستانی که وقت دارن علاوه بر پاسخ دادن به اون سوال روش های بهتری رو هم برای نوشتن اون کدها آموزش بدن، شاید اون روش زحمت کد نویسی رو بیشتر کنه و یا تاثیری در کدی که نوشته شده نداشته باشه ( چون بخشی از سیستم به مراتب بزرگتری نیست) اما آموزش روشهای صحیح کد نویسی میشه چون این عادتهای بد در آینده مشکل ساز میشه.

نقل قول نوشته شده توسط Nima_NF مشاهده تاپیک
    دوستان در صورتی که نظر یا پیشنهادی جهت پیشرفت هر یک از بخش های خانواده C دارند می توانند در اینجا مطرح کنند، فقط حتما موارد زیر در نظر گرفته شود:

1- مطالب خود را حتما به صورت کوتاه مطرح کنید تا با توجه به مشغله هایمان ما وقت خواندن آن را داشته باشیم.

2- قبل از ارسال مطالب حتما قوانین و تذکرات ذکر شده زیر را مطالعه کنید:

درخواست تمرینات دانشجویی و عنوان نامناسب اکیداً ممنوع (مشاهد قوانین سایت)

3- سوالاتی و پیشنهادات زیادی نیز در پست 3 تاپیک زیر مطرح شده و پاسخ داده شده است که ابتدا آن را مطالعه کنید تا تکراری نباشند، ضمنا پیشنهادات را فقط در همین جا مطرح کنید و در لینک زیر مباحث مرتبط با موضوع را پیگیری کنید.
    ابعاد علمی و اقتصادی کار با ++C/C در ایران

4- ادب و احترام به سایر کاربران حفظ شود

5- در صورت بیان پیشنهاد، راهکاری عملی نیز برای آن ارائه دهید و در صورت امکان خود نیز می توانید پیش قدم شوید.

با تشکر
    سلام.اصولا نظم در هرکاری خیلی مهم است.یکی از قسمت های نه چندان جالب تالار بخش تاپیک های عادی می باشد.در این تالار پست های گوناگونی ارسال شده و البته در سایت بخش جست و جو برای مطالب مورد نظر قرار داده شده تا شبیه به گوگل بخش مورد نظر خود را پیدا کنیم.اما چه بهتر است تا خود موضوعات زبان c را فصل بندی کرده و از هم تفکیک کنیم.مثلا برای قسمت توابع بخش جداگانه باشد.مثلا در بخش ++c قسمتی تحت عنوان بخش گرافیک وجود دارد و کاربر باید برای سوال گرافیکی خود فقط به این بخش مراجعه کند و تاپیک ایجاد کند اما ارسال تاپیکی که در مورد گرافیک است تحت عنوان تاپیک عادی ارسال می شود و بعد از مدتی دیگر به عبارتی به زباله می رود.مثلا خود من زمانی که تازه ثبت نام کرده بودم سوالات گرافیکی داشتم اما به جای اینکه انرا فقط در قسمت بخش گرافیک مطرح کنم انرا به عنوان تاپیک عادی ارسال میکردم! بهتر است بخش تاپیک های عادی حذف شود و بخشی به عنوان نوشته های جدید در بخش c مانند همان امکانی که به صورت خیلی کلی در سایت وجود دارد والبته با ظرفیت محدود به وجود بیاید و مدیران محترم موضوعات را فصل بندی کرده به طوری که هر موضوعی در مورد c شامل یکی از فصل ها باشد و پست هایی که خیلی وقت پیش ایجاد شده را با حوصله به فصل مورد نظر منتقل کنند و دیگر امکان ارسال تاپیک با موضوع خاص برای موضوع خاص دیگر امکان پذیر و قابل نمایش نباشد.

با سلام
    کاش یه فکری به قسمت ثبت نام بشه که اینهمه ثبت نام کننده تا قبل از دیدن قوانین انجمن ها قادر به پست ارسال کردن نباشند.
    آخرین ویرایش به وسیله کامبیز اسدزاده : شنبه 21 تیر 1393 در 20:52 عصر

زبان های برنامه نویسی را دسته بندی کنید.
    مثال: زبان رویه ای C را از زبان شیء گرای ++C جدا کنید.

یک برتری که فروم های خارجی نسبت به این فروم دارند اینه که وقتی داری عنوان تاپیک رو می نویسی به صورت اتوماتیک قبل از ایجاد تاپیک و در دسترس قرار دادن اون در سایت در مورد اون عنوانی که نوشتی سرچ می کنه.مثلا من بارها به خاطر این امکان از ایجاد تاپیک صرف نظر کردم و در همون تاپیک های ایجاد شده سوالم رو مطرح کردم!!!!

نقل قول نوشته شده توسط kitten مشاهده تاپیک
    سلام ببخشيد من يه پيشنهاد دارم
    انم اينه كه چرا تمام قسمت هاي برنامه نويسي را با هم ادغام نمي كنيد؟
    اخه معمولا برنامه هايي كه نوشته مي شه در محيط هاي مختلف همگي با يه كم تغيير در محيط هاي ديگه هم جواب مي ده
    اين طوري بعضي از مباحث دور از چشم مي مونه
    سلام منم همین عقیده رو دارم ولی کاملتر میتونیم یه بخش به عنوان فلوچارت به تالار اضافه کنیم تاشرح کدها در اونجا رخ بده

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •