نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: زبان برنامه نویسی فارسی

کاربر دائمی آواتار REZADG
    محل زندگی
    هر جایی که انسان میتونه باشه

Thumbs up زبان برنامه نویسی فارسی

با سلام
    دوستان من در نظر دارم یه زبان برنامه نویسی به نام c+- بنویسم که به کمک شما نیاز دارم اگه کمکم کنید میتونیم واسه ایرانیان عزیز یه زبان به زبان خودشون بنویسیم میدونم که پشتکار زیادی لازمه اما هیچ کاری از انسان پوشیده نیست.

ای فارسی زبانان ما ترک ها در ارزوی کتاب ترکی ماندیم حد اقل شما نمانید.

نقل قول: زبان برنامه نویسی فارسی

که چی بشه ؟
    اگه نتونی چند نفر رو متقاعد به انجام کاری کنی ، چه فایده ای داره ؟
    قبلا این کار انجام شده: http://www.barnamenevis.org/sh...d.php?t=129487
    اگه فقط برای رضایت دلت و برای یادگیری میخوای کاری بکنی ، اون یه قضیۀ دیگه است (گرچه باز می تونستی یه زبان و سینتکس جهانی-پسند تر انتخاب کنی و اپن سورسش کنی و انتظار یاری داشته باشی)
    من خودم اولین نفر حاضر به کمکم به شرطی که در این زبان چیزی باشه که جدید باشه
    (حتی در زمینۀ نوشتن برنامه به زبان فارسی هم باید چیزی داشته باشه که "فارسی نت" نداره ، یا عیبی که زبانت میخواد پوشش بده)

پ ن 1: اتفاقا من هم ترک زبانم ولی هیچ نیازی به کتاب ترکی نمی بینم. اینجا ترکیه یا باکو یا ... نیست. اینجا ایرانه و زبان رسمی مون هم فارسی
    پ ن 2: بازم اتفاقا من کلی روزنامه و کتاب ترکی خوندم (توصیه می شود از حیدر بابا شروع کنی)
    We work in the dark, we do what we can, we give what we have.
    Our doubt is our passion and our passion is our task.
    The rest is the madness of art

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

من در نظر دارم یه زبان برنامه نویسی به نام c+- بنویسم
    ارتباطي به اين تالار نداره.
    دوست عزيز هيچ به اين فكر كرديد كه ما چه نيازي ميتونيم داشته باشيم به يه زبان برنامه نويسي فارسي؟!!!
    قبلا هم كسايي بودن كه از اين كارها مي خواستند بكنند اما حداكثر تا ظاهرسازي پيش رفتند.
    پيشنهاد مي كنم قبل از شروع هر كاري به اين فكر كنيد كه ما اون هم با زبان فارسي كه همين الانشم دو تا 'ي' و دو تا 'ك' داريم آخه...
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

کاربر دائمی آواتار .:KeihanCPU:.
    محل زندگی
    همین اطراف

حالا چرا C+-

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط .:KeihanCPU:. مشاهده تاپیک
    حالا چرا C+-
    اسم جالبیه به خاطر اون

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط xxxxx_xxxxx مشاهده تاپیک
    ارتباطي به اين تالار نداره.
    دوست عزيز هيچ به اين فكر كرديد كه ما چه نيازي ميتونيم داشته باشيم به يه زبان برنامه نويسي فارسي؟!!!
    قبلا هم كسايي بودن كه از اين كارها مي خواستند بكنند اما حداكثر تا ظاهرسازي پيش رفتند.
    پيشنهاد مي كنم قبل از شروع هر كاري به اين فكر كنيد كه ما اون هم با زبان فارسي كه همين الانشم دو تا 'ي' و دو تا 'ك' داريم آخه...
    باید عرض کنم که من برنامه رو طراحی کردم فقط مونده چند جایی کمک که اونم شما ها هستید
    در مورد کر نویسیش من نوشتم که اگر در لیست کلمه ی اگر بنویسید همان if رو میگیره

کاربر دائمی آواتار saeid12
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    دوستان من در نظر دارم یه زبان برنامه نویسی به نام c+- بنویسم که به کمک شما نیاز دارم اگه کمکم کنید میتونیم واسه ایرانیان عزیز یه زبان به زبان خودشون بنویسیم میدونم که پشتکار زیادی لازمه اما هیچ کاری از انسان پوشیده نیست.
    باسلام:
    دوست عزیز شما تو یه تایپیک دیگه هم رو این برنامه میخواستی قیمت بزاری ولی به هیچ جا نرسید
    حالا من یه از شما میپرسم :
    1- برنامه ای که حدود 50-60 برنامه نویس حرفه ای اونم از شرکت جهانی مثل مایکروسافت عرضه میشه رو ترجیح میدی یا برنامه خودتو ( واقع بین باش)
    2- اسم کاری که شما میکنی برنامه سازی نیست چون از خودت الگویی نداری
    3- منم به زبان فارسی احترام میزارم ولی وقتی انگلیسی کامل تر وجهانی تره چرا برناممو فارسی (محدود) بکنم ؟
    و خیلی چیزا که حال تایپ ندارم.....
    (به خواطر خودت میگم چون برات سودی نداره)

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط saeid12 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز شما تو یه تایپیک دیگه هم رو این برنامه میخواستی قیمت بزاری ولی به هیچ جا نرسید
    دوست عزیز من بعد از اون واقعه دارم خودم مینویسمش اونی که شما گفتید منو هاش فارسی بود اما اینو میخوام کد نویسیش هم فارسی باشه

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

دوستان عزيز فكر نكنم آقا رضا قصد جهاني كردن يا توزيع كردن اين برنامه رو داشته باشند.
    اين كار خوبيه اما نه به جهت كاربراني كه از اون استفاده مي كنند.
    مطمئناً اين كار باعث كسب تجربه هاي زيادي تو برنامه نويسي ميشه. اون هم يه برنامه متفاوت.

من هدفم از پست بالايي فقط يادآوري چند نكته در مورد زبان فارسي بود كه براي يه همچين كاري بايد همه نكات ريز و درشت رو درنظر گرفت. چون در غير اين صورت ممكنه كسي كه با اين بان برنامه اي رو نوشته در حالي كه برنامه هم درست هست ولي جواب درست دريافت نكنه تنها به خاطر نقايص زبان فارسي.

اين برنامه علاوه بر كسب تجربه جديد مي تونه تو نوشتن يك BOT قدرتمند هم كمك كنه، كه اگه كارتون رو به اين سمت سوق بديد فكر مي كنم نه تنها با مخاطب بيشتري روبرو ميشيد بلكه تجربه اي هم در اين زمينه پيدا مي كنيد.

موفق باشيد/
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

نداشتن راهنما و مشاور مناسب باعث میشه برنامه نویسان و یا دانشجویانی که تازه وارد این رشته شدند دست به نوشتن سیستم عامل ، زبان های برنامه نویسی و موارد این چنینی بزنند .

دوست عزیز وقت طلاست . عمرت رو روی مباحثه بیهوده طلف نکن . حداقل کاری بکن که بدونی نتیجه ای در بر داره .

لابد می خوای از Microsoft Script Control استفاده کنی ؟

آیا شما از ساختار فایلهای اجرایی چیزی می دونی ؟

یادمه اون اوایل من هم مثل شما از اینجور فکرا زیاد می کردم و بعد از فکرم خندم می گرفت

ولی ترجیح می دن به جای این که بگم امکان پذیر نیست شما رو برای انجام این کار تشویق کنم

ASP.NET MVC / Entity Framework / Design Pattern
    XCode Objective-C IOS Developer

سلام
    من يك پيشنهاد دارم
    قبل از انجام هر كاري بهتر يك نياز سنجي بشه

فرض كنيد برنامه شما نوشته شده، تمام و كمال و بهتر از خود وي بي، اونم با كد نويسي فارسي

خب حالا شما يك زبان جديد فارسي داريد، بريد به چند نفر حرفه اي بگيد ببينيد حاضرن از اين به بعد با اين زبان كار كنند ؟

گسترش امكانات با توجه به پيشرفتهاي روز دنيا و تكنيكهاي جديد برنامه نويسي و ويندوز
    پشتيباني از نرم افزار
    رقابت با غولهاي نرم افزارهاي كامپايلر و تيم هاي قدرتمند و امكانات مالي و تبليغاتي آنها
    و هزاران مسئله ديگر

مطمئنا اينها كار يك نفر نيست

اگر مي تونيد شروع كنيد، و گرنه همين مقدار وقتتون رو صرف كارهاي مفيد كنيد
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر دائمی آواتار saeid12
    محل زندگی
    تهران

دوستان عزيز فكر نكنم آقا رضا قصد جهاني كردن يا توزيع كردن اين برنامه رو داشته باشند.
    اين كار خوبيه اما نه به جهت كاربراني كه از اون استفاده مي كنند.
    مطمئناً اين كار باعث كسب تجربه هاي زيادي تو برنامه نويسي ميشه. اون هم يه برنامه متفاوت.

من هدفم از پست بالايي فقط يادآوري چند نكته در مورد زبان فارسي بود كه براي يه همچين كاري بايد همه نكات ريز و درشت رو درنظر گرفت. چون در غير اين صورت ممكنه كسي كه با اين بان برنامه اي رو نوشته در حالي كه برنامه هم درست هست ولي جواب درست دريافت نكنه تنها به خاطر نقايص زبان فارسي.

اين برنامه علاوه بر كسب تجربه جديد مي تونه تو نوشتن يك BOT قدرتمند هم كمك كنه، كه اگه كارتون رو به اين سمت سوق بديد فكر مي كنم نه تنها با مخاطب بيشتري روبرو ميشيد بلكه تجربه اي هم در اين زمينه پيدا مي كنيد.

موفق باشيد/
    اگه قصد تجربه هست حرفی نداریم.

سلام،
    واقعا ما ايراني ها بر اين واقف شديم ارزش كار همديگه رو پايين بياريم!!!
    حالا اگه يه شركت خارجي اين كار رو انجام داده بود، ما كلي قربون صدقه ش ميرفتيم كه هيچ ، دنبال كرك برنامه ش و .... سرو دست مي شكستيم.
    كيه كه بفهمه... به خاطر حسادت هم كه شده كاراي همديگه رو زيره سوال ميبريم
    به نظر من كار c-+ ايشون احسنت داره.

کاربر دائمی آواتار Rezapcclick
    محل زندگی
    دنیای من و تو

خوب بابا مگه چی میشه ما این کار رو جهانی کنیم ؟؟؟؟
    به خدا مطمئنا اگه بچه های همین تالار وی بی کمک کنن و یه نظر و عقیده و پیشنهاد و انتقاد و ... رو بدن به خدا همین خودمون این نرم افزار رو طراحی می کنیم و به بازار می دیم
    حالا چه از نظر مالی چه از نظر تحول نرم افزاری ....
    نمی دونم ولی اگه کسی پایه اش هست خداییش بیایید بزنیم به کار یکی گرافیک ، یکی کدر و یکی .....
    باز نظر خودتون هست که چی بگید
    من که اطلاعاتم در اون سطح نیست که این کار رو انجام بدم ولی باز هر کمکی از دستم بیاد می کنم.

کاربر دائمی آواتار Tasiyan
    محل زندگی
    رشت

کاربر دائمی آواتار earse+erse
    محل زندگی
    ساري

حرفتو قبول دارم ولی چون (سورس مقدماتی یه بازی توپ(ماریو ایرانی!) ) مال خودم بود اومدم جوابتو بدم

اون تاپیک اصلا ربطی به فارسی کردن همه چیز و همه جا و همه کس نداره
    اون تاپیک رو ایجاد کردم تا اطلاعات(تجربه ام) رو پیرامون بازی سازی بالا ببرم
    قصد من ایجاد یک بازی نبود که با ماریو رقبات کنه و ایرانی هم باشه!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •