نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: وضعیت بخش php

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران، رشت

Exclamation وضعیت بخش php

مدت‌هاست این بخش از یک مشکل بزرگ رنج می‌بره. (البته شاید من در این بحش از چنین مشکلی رنج می‌برم) دوستانی سوالاتی می‌پرسند که یا اصلا ربطی به php نداره و یا اگر هم داره، آن دوستان هیچ اطلاعاتی از php ندارند و سوالاتشان خیلی خیلی ابتدایی است که فقط انرژی دیگر اعضا را هدر می‌دهد.

نمی‌دانم. شاید توقع من اندکی! زیاد باشه. شاید الآن خیلی از دوستان بگن که این جا فقط جای حرفه‌ای‌ها نیست. و بقیه هم باید باشند و مشکلاتشان را مطرح کنند. من هم چیزی جز این نمی‌گم. ولی این وسط یک مغلطه‌ای است. اینکه اینجا جای افراد تازه‌کار هم هست هیچ ربطی به این نداره که هر کی از راه رسید بیاد و یک سوالی بپرسه و بره.

نمی‌دانم. شاید توقع من اندکی! زیاد باشه. طبق چیزی که بالای سایت نوشته، این‌جا قراره یک مرجع تخصصی باشه. یعنی مثلا قراره این‌جا به طور تخصصی به Php بپردازیم. پس افراد هم یک حداقل‌هایی باید تخصصی (نه حرفه‌ای و end برنامه‌نویسی) باشند.
    این‌جا باید جای رفع اشکال باشه.

طرف هیچ زحمتی به خودش نمی‌ده و سریع می‌آد سوال می‌پرسه. بعضا حتی زحمت جستجو در سایت را هم به خودش نمی‌ده.
    اگر قبلا این مشکلات بود می‌گفتیم این بخش مدیر نداره. الآن که خدا را شکر مدیر هم داره.

اگر من اشتباه می‌کنم بگید تا یه فکری به حال خودم بکنم.

کاربر دائمی آواتار Yousha
    محل زندگی
    ایران - تهران

نقل قول: وضعیت بخش php

من هم تا حدودی موافقم.

مشکل از اینجا پیش میاد که :
    1- بدون جستجو تاپیک اینجاد میکنند ( که ما میتونیم با دادن عنوان مناسب برای تاپیک و جلوگیری از بحث های بیخودی و حاشیه ای یا حداقل ادامه دادن اینگونه بحث ها بوسیله قسمت
    پیام خصوصی در کارایی تاپیکی برای استفاده در آینده کمک بکنیم )

2- php بلد نیستند یادم نمیخواهند بگیرند ولی نمیدونم باسه چی میخواهند باهاش کاری انجام بدهند ، احتمالا یا پروژه دانشگاهی دارند یا کاری رو تقبل کردند که چیزی ازش نمیدونند ( عجب جراتی داردن اینا )
    به نظرم اگه با قوانین سایت مغایرتی نداشته باشه بهتره که تاپیک های دسته دوم کلا پاک شه
    البته این فقط نظره منه چون به نظرم کسی که مثلا بلد نیست یه کوئری ساده رو بنویسه بهتره یه سایت پیدا کنه که توش یه سری آدم که وقت کافی دارند باشند تا جوابشو بدهند
    ( صد البته که همچین سایتی وجود نداره)
    و مورد دوم به شدت انرژی و وقته کسایی رو که اینجا بیشتر پاسخگو هستند تا پرسش کننده هدر میده و صد البته اگه وضع به همین منوال بمونه امکان داره که کاربران حرفه ای تر کمتر به تالار سر بزنند یا اصلا دیگه سر نزنند و این به ضرر من و همه عزیزانه این بخشه

ببخشید اگه که پرحرفی کردم
    ممنون از sama01 که این موضوع رو ایجاد کرد

کاربر دائمی آواتار I,Nobody
    محل زندگی
    کانادا

حق با شما دوستان هست.
    ولی شاید بهتر باشه خودمون به این مساله بپردازیم و انتظار نداشته باشیم که همه مشکلات رو مدیر یک تنه حل کنه(مدیر هم تا یه حدی میتونه انرژی بذاره).
    به عنوان مثال وقتی یک نفر از راه میرسه و یه تاپیک میزنه "میخوام PHP یاد بگیرم" هیچکدوممون جوابشو ندیم.
    اگر کسی بخواد چیزی یاد بگیره و زحمت یه سرچ هم به خودش نده، مطمئناً تصمیمش برای یادگیری، جدی نیست.
    خیلی از سوالات هم مربوط به جاوااسکریپت یا مای اس کیو ال هست که باید به درستی به انجمن مربوطه راهنمایی بشن.
    در هر صورت نظر من اینه که از کسانی که با خودخواهی و تنبلی خودشون وقت افراد دیگه رو میگیرن، هیچ حمایتی نکنیم.

کاربر دائمی آواتار angel_boy013
    محل زندگی
    tehran-narmak

من با I,Nobody موافقم سوالات تکراری یا سوالاتی که ربط نداره جواب ندید

ولی شاید بهتر باشه خودمون به این مساله بپردازیم و انتظار نداشته باشیم که همه مشکلات رو مدیر یک تنه حل کنه(مدیر هم تا یه حدی میتونه انرژی بذاره).
    به عنوان مثال وقتی یک نفر از راه میرسه و یه تاپیک میزنه "میخوام PHP یاد بگیرم" هیچکدوممون جوابشو ندیم.
    من به نوبه خودم این مساله رو رعایت خواهم کرد.

VIP آواتار Sajjad.Aghapour
    محل زندگی
    اهل کاشانم .. روزگارم بد نیست

شاید الآن خیلی از دوستان بگن که این جا فقط جای حرفه‌ای‌ها نیست
    این کاملا درسته و دیگران چه مبتدی چه پیشرفته حق دارن سوال بپرسن.چون من و تو هم از همون اول اینقدر چیزی بلد نبودیم.من خودم 80 درصد چیزایی که از دات نت می دونم توسط این فروم بلد شدم....
    دوست عزیز مدیر وظیفه رسیدگی به این مسائل رو داره.اگه یه سری به فروم سی شارپ ( https://barnamenevis.org/forumdisplay.php?f=26 ) بزنید می بینید که سوال های پرسیده شده در حدود قوانینی که مدیران وضع کردن پاسخ داده میشن.سوالات خارج از این حدود بدون توجه به موقعیت فرد در سایت حذف میشن.....
    اگر کسی بخواد چیزی یاد بگیره و زحمت یه سرچ هم به خودش نده، مطمئناً تصمیمش برای یادگیری، جدی نیست.
    من خودم تازه شروع به یادگیری کردم.شاید هنوز اینقدر کار نکرده باشم که بدونم برای پیدا کردن یه مطلب چی رو جستجو کنم.پس این دلیل بر جدی نبودن یا خودخواه و تنبل بودن نیست.....
    به نظر من با مدیر مشورت کنید.....
    موفق باشید..
    Close your eyes, take a deep breath, click your heels three times, and say, "There's no better thing than Inversion of Control and Dependency Injection, generic specialization, the decorator pattern, chains of responsibilities, and extensible software."

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران، رشت

ممنونم از دوستان که نسبت به وضعیت فعلی حساس‌اند.
    از این بابت خوش‌حالم.

کاملا موافقم. ولی یک حمایت حداقلی هم توسط مدیر باید صورت بگیره.
    چه‌قدر تاپیک‌های مفید به خاطر یک سری تاپیک‌های (...) نیست شدند. باید چنین تاپیک‌هایی حذف شوند.

دیگران چه مبتدی چه پیشرفته حق دارن سوال بپرسن.چون من و تو هم از همون اول اینقدر چیزی بلد نبودیم.من خودم 80 درصد چیزایی که از دات نت می دونم توسط این فروم بلد شدم....
    بله. من هم اشاره کردم که این جمله‌ی درست نباید مورد سوء استفاده قرار بگیره.
    من و بسیاری دیگر از دوستان، دانسته‌هامان را تا حدود زیادی مدیون چنین سایت‌هایی هستیم.

بحث من اینکه من نوعی، باید خودم هم تلاش داشته باشم. ببینید. من همین امروز با یک گشت و گذار در اینترنت، کلی مطلب خوب و مفید (شاید کم‌تر کاربردی) پیدا کردم. بدون اینکه یک سوال از کسی بپرسم. ولی اگر چیزی پیدا نمی‌کردم، طبیعی بود که می‌آمدم این‌جا و سوال می‌پرسیدم.
    یک نگاهی به تاپیک‌ها بیاندازید می‌بینید که برخس سوالات، n بار عینا مطرح شده‌اند. در حالی که با یک جستجوی ساده قابل یافتن بود. حالا می‌گیم بعضی‌ها نمی‌توانند به سایت‌های انگلیسی مراجعه کنند. ولی جستجو در این فروم و بعضا سایت‌ها و فروم‌های دیگر فارسی، نباید کار سختی باشه.

یک مطلب در حاشیه:
    به نظرم باید تاپیکی برای قرار دادن لینک‌های مهم همین فروم وجود داشته باشه. نه به شکلی که الآن هست و هر کی می‌آد یه پست می‌زنه و یه تاپیک معرفی می‌کنه. بلکه به این صورت که لیست تاپیک‌ها بر اساس موضوع در آن لیست شوند. و کلا محتوای این تاپیک از یک صفحه بیش‌تر نشود. (حیف که پس‌فردا باید برم شهرستان برای ادامه خدمت!. وگر نه پیش‌نهاد دقیق را به مدیر مطرح می‌کردم.)

سلام،
    به نظر من جواب ندادن به سوال نمي تونه كافي باشه چون طرف متوجه اشتباهش نميشه.
    من خودم وقتي تازه توي سايت عضو شدم يادمه كه جستجو نكرده سوال ميپرسيدم،پس از حذف تاپيك توسط مدير و جريمه هايي كه شدم متوجه شدم كه اولين كاري كه بايد بكنم جستجو هست نه ايجاد تاپيك.
    به نظر من اگه به افرادي كه جستجو نمي كنن تذكر داد بشه و مدير تاپيك ها و پست هاي نامربوط و تكراري رو پاك كنن موثر واقع ميشه.

ه نظر من هم سطح فنی تو اینجا یکمی پایینه یعنی سوالای ابتدایی خیلی پرسیده میشه

کاربر دائمی آواتار narsic
    محل زندگی
    دهکده جهانی

نقل قول نوشته شده توسط __ziXet__ مشاهده تاپیک
    ه نظر من هم سطح فنی تو اینجا یکمی پایینه یعنی سوالای ابتدایی خیلی پرسیده میشه
    با سلام
    دوست عزیز سوآل ابتدای مال کاربریی که تازه میخواد شروع کنه عینه روزهای اول همه ما من و شما هم از اول استاد نبودیم با این سوآلات به اینجا رسیدیم و حالا هم وظیفه داریم به این سوآلات جواب بدیم .

*پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است .*

دوستان عزیز
    من به شخصه خیلی از صبحت های دوستان رو قبول دارم و خیلی هاش رو نه!
    ولی همون طور که که narsic عزیز هم فرمودن، می دونیم هیچوقت نباید گذشته ی خودمون رو از یاد ببریم. شاید اولی هم که ما خودمون عضو سایت شدیم روش کار کردن تو تالار ها رو نمی دونستیم ولی کم کم قوانین رو یاد گرفتیم. خود من حتی چندین بار بخاطر یه سری فعالیت ها که نمی دونستم جزو قوانین هستن جریمه شدم! ولی بعدش یاد گرفتم.
    این رو باید قبول کنیم که خیلی از ما ها می ریم یه جایی عضو می شیم حتی یه بار هم قوانین رو نیگاه نمی کنیم.
    پس بیایم به جای اینکه از کار دوستان ایراد بگیریم کمکشون کنیم تا کم کم قوانین رو یاد بگیرن.
    پدران و مادران ما هم برای اینکه ما به اینجا برسیم خیلی از سهل انگاری ها و کارهای بچه گونه ما رو تحمل کردن تا بالاخره خودمون به اون قدرت تشخیص رسیدیم.(البته انشاءاله که رسیده باشیم)
    موفق و پیروز باشید و در پناه حق تعالی
    ما را نه غم دوزخ و نی حرص بهشت است!
    www.yaqubian.com

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

تا بوده همین بوده ولی بد نیست که یه cleaning بکنید و مقداری هم تگ اضافه بشه

VIP آواتار Sajjad.Aghapour
    محل زندگی
    اهل کاشانم .. روزگارم بد نیست

پدران و مادران ما هم برای اینکه ما به اینجا برسیم خیلی از سهل انگاری ها و کارهای بچه گونه ما رو تحمل کردن تا بالاخره خودمون به اون قدرت تشخیص رسیدیم.(البته انشاءاله که رسیده باشیم)
    ولی اگه گوشزد می کردن دیگه اون کار رو انجام نمی دادیم....
    وقتی یه نفر یه پست با عنوان نامناسب میزنه دفعه بعد بیاد و ببینه پستش حذف شده و ببینه که دلیلش نوشته شده "عنوان نامناسب" ،همون پست رو میزنه با عنوان مناسب تر و دیگه هم این اشتباه رو تکرار نمی کنه.......
    ببخشید نمی خوام به کسی توهینی بشه.ولی ماها هممون اینطوری هستیم...باید قوانین رو بهمون بگن..اگه کسی نگه هیچ وقت خودمون نمی ریم دنبالش(البته نه اینجا .. بلکه تو همه زمینه ها اینطوری هستیم)...
    موفق باشید..
    Close your eyes, take a deep breath, click your heels three times, and say, "There's no better thing than Inversion of Control and Dependency Injection, generic specialization, the decorator pattern, chains of responsibilities, and extensible software."

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

اينا پيشنهادات منه:
    1- پست هاي اضافي قبلي توسط مديران پاك و پست هاي ضعيف جديد سريعاً قفل بشن (كمي خشونت!)
    2- سوالات عمومي مثل از كجا بايد شروع كنم بصورت يك پست كامل جواب داده بشن و برن جزو تاپيك هاي مهم و بمحض درج سوالاتي ازين دست با پيغام خصوصي به پست مربوطه ارجاع داده شده و تاپيك حذف يا قفل بشه
    3- دوستان و البته بيشتر مديران و باتجربه ها علاوه بر سوال يه سري مطلب آموزشي هم بذارن (مقاله ، ترفند ، نكته كاربردي ، پروژه و ...)

شرمنده. فقط پيشنهاد بود.

کاربر تازه وارد آواتار yoshika
    محل زندگی
    i'm a bookworm so i live in books

میشه یه طرحی رو اجرا کرد مثلا دوستان مبتدی(مثل بنده) در ابتدای سوالاتشون یه عددی یا نشانه ای رو بگذارن تا دوستان خیلی خیلی حرفه ای وقتشون گرفته نشه یا یه froum ، پی اچ پی پیشرفته ایجاد بشه تا این دوستان وقتشون گرفته نشه
    این همه دوستان خیلی خیلی حرفه ای مون شکایت کردند یه شکایتم من دارم
    :یه مبتدی که میاد اینجا و سوال میپرسه ( خودم) واقعا درگیر مساله هایی که به واسطه ی یاد گرفتن یه زبان جدید درگیر اونه که واقعا راهی به جایی نداره و پاسخ ها گاهی اوقات اینقدر سرهم بندیه که لج ادمو در میاره مثلا یه بار یکی از دوستان فعال این بخش به من جواب داد معلومه که اطلاعاتتون ازپی اچ پی خیلی کمه مطالعه کننین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

پس دوستان خیلی خیلی حرفه ای اگر بعضی سوال ها به نظرتون خیلی مسخرس حداقل زحمت نکشین جواب بدین

یاد oxegen بخیر
    اینجا حرفه ای ها باید بحثهای حرفه ای راه بندازن و منتظر سوال حرفه ای نباشن
    از زمان رفتن اقای متقی نمیدونم چرا این تالار برا من اون جزابیت ولیشو از دست داده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران، رشت

ببینید دوستان.
    وقتی کسی می‌آد چنین جمله‌ای رو می‌نویسه چه کار باید کرد؟
    میدونم که سوالم تکراریه ولی بزرگواری کنید و راهنمایی کنید
    خواهش می‌کنم بحث‌ها را با هم مخلوط نکنید. کسی نمی‌گه که اینجا فقط جای حرفه‌ای‌ها است. که اگر بود من اینجا نبودم. بحث من اینکه که برخورد برخی اعضا ربطی به مبتدی بودن نداره. بعضی واقعا طلب‌کار هستند. بعضی اصلا نمی‌دونن چی می‌خوان. سوالش ربطی به php نداره و صرفا html هست. ولی چون html رو هم بلد نیست نمی‌دونه مشکل کجاست. با چنین کسی چه باید کرد؟
    اگر قراره این‌جا یک فروم تخصصی باشه، باید بعضی حداقل‌ها رعایت بشه. ولی فعلا نمی‌شه.

برای nامین بار خواهش می‌کنم بحث‌ها را با هم مخلوط نکنیم.
    من مخلص دوستان مبتدی هم هستم. ولی مبتدی بودن هم به معنی این نیست که هر سوالی که به ذهنون رسید بپرسیم.

کاربر دائمی آواتار I,Nobody
    محل زندگی
    کانادا

همه دوستانی که الآن دارن توی انجمن پاسخگویی میکنن، خودشون یه روزی مبتدی بودن. کسی در این مورد شک نداره و انکارش نمی کنه.
    ولی بحث سر کمک کردن یا نکردن به مبتدی ها نیست. اگر به مبتدی ها کمک نکنیم، بی کفایتی خودمونو نشون دادیم.
    بحث سر اینه که با افراد تازه وارد قانون شکن چی کار کنیم.
    این افراد یا باید مرتباً توسط مدیر راهنمایی بشن( که با توجه به وجود یک مدیر در این بخش، بار سنگینی روی دوش ایشون میذاره ) یا باید راهی برای جلوگیری از قانون شکنی پیدا کرد.
    مثلاً یه ناژول نصب بشه که برای افراد تازه وارد، یه Pop up اجباری با تیتر " قبل از ایجاد تاپیک حتماً مطالعه کنید. در غیر اینصورت . . . " نمایش داده بشه.
    یا یه همچین چیزایی

دوستان عزیز
    من با تمامی صحبت های شما موافقم و ازتون ممنون. راستش من نمی خواستم اینون بگم ولی الان مجبورم!
    من به خیلی از دوستان که به هر دلیلی جو تالار رو بهم می زنن و سئوالات ابتدایی و خلاف مقررات تالار می پرسن پیام خصوصی می دم و اونا رو راهنمایی می کنم که قوانین تالار چه شکلیه! این موضوع هم به این دلیل که اولا پست اضافی نزنم و اینکه غرور طرف مقابل هم حفظ بشه!
    ولی یادمون باشه که ذکات علم نشر اونه! و اینکه ما یه روز خودمون مبتدی بودیم.
    موفق باشید
    ما را نه غم دوزخ و نی حرص بهشت است!
    www.yaqubian.com

بعضی واقعا طلب‌کار هستند. بعضی اصلا نمی‌دونن چی می‌خوان. سوالش ربطی به php نداره و صرفا html هست. ولی چون html رو هم بلد نیست نمی‌دونه مشکل کجاست.
    قانون شماره 24 انجمن رو بخونيد ،براي همين اينو گذاشتن ديگه.نميشه كه همش از مدير توقع داشت اگه هممون همه قوانين رو رعايت كنيم اين مسائل كم كم برطرف ميشه.
    قوانین کلی سایت

کاربر دائمی آواتار musiox
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

به شخصه من معتقدم که این انجمن از لحاظ فنی قوی نیست ( خیلیم ضعیفه ) . البته منظورم دانش اساتید نیست بلکه پست هایی که وجود داره هستش . من خیلی وقته که دیگه پست ندادم چون وقتی صفحه اول انجمن رو می بینم مطلب جالبی برای من وجود نداره ( شاید فقط واسه من این موضوع صادق باشه ) و به دیدن همون صفحه بسنده می کنم . بر گردیم یه نگاه به 30 یا 50 پست اخیر بندازیم ببینیم چه چیزایی پرسیده شده !!! ( فقط پرسیده شده !! )
    شاید به خود من ( نوعی ) بر گرده که یه موضوع جالب ( برای خودم ) رو مطرح نمی کنم . بهر حال نظر من اینه و امیدوارم این وسط کسی دلگیر نشده باشه .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •