صفحه 4 از 4 اولاول ... 234
نمایش نتایج 121 تا 144 از 144

نام تاپیک: راهنمایی در مورد خرید قفل سخت افزاری

نقل قول: راهنمایی در مورد خرید قفل سخت افزاری

نقل قول نوشته شده توسط PetekDincos مشاهده تاپیک
    با سلام
    شرکت پیام پرداز سازنده این قفلها می باشه و این آدرس سایتشه http://payam.spw.ir/
    در ضمن همه کلیدها رو در سورس قرار نمی ده فقط کلیدهای دسترسی (Kp,kr,kw,kw2) رو دریک فایل قرار می ده که خود شما می تونید اونها رو دریه فایل باینری رمزنگاری کرده و ذخیره کنید بعد در موقع نیاز رمز گشایی کرده و استفاده نمایید و در مورد قفلهای Token اش حتی کلیدهای دسترسی رو نیز در خود قفل ذخیره می کنه من خودم این سوال رو داشتم که آیا تا حالا این قفل ها شبیه سازی شده یا نه چون دوست عزیزمون آقا جوکر گفتند که می شه شبیه سازیشون کرد و در ضمن این روشی که گفتم کلیدهای دسترسی رو تو فایل رمز نگاری کرد سپس از فایل خوند آیا در سخت کردن کرک برنامه تاثیری داره یا نه با تشکر
    مرسی، یه سوال دیگه: نقش این کلید ها چیه؟! اینو جهت مقایسه با کلید تاینی پرسیدم! اون اگر چه توی سورس خیلی واضح ذکر می شه ولی عملا به کرکر کمکی نمی کنه، اصلا فکر می کنم به خاطر همین هم هست که اهمیتی بهش نمی دن (منظورم خود شرکت) ولی این کلید های کیا اگه نقش موثری داشته باشند به نظر من ذخیره شون توی یه فایل خیلی خطرناکه حالا فرض هم که کد شده باشند خصوصا اگر با exe
    embed
    نشوند!

راهنمایی در مورد خرید قفل سخت افزاری

قفل های Tiny هرچیزی رو که داخل خودش ذخیره میکنه رو رمزنگاری می کنه، فایلی کنار exe نیست. گذاشتن KW در قالب فایل رمزنگاری شده در کنار exe از لحاظ امنیتی کار درستی نیست. البته من زیاد اطلاعات دقیقی از چگونگی رمزنگاری قفل Tiny ندارم. فکر می کنم آدرس سایتشون http://www.dedj.com باشه. باید اطلاعات کاملی داخلش باشه...

کاربر دائمی آواتار PetekDincos
    محل زندگی
    توهم

نقل قول نوشته شده توسط amir701 مشاهده تاپیک
    قفل های Tiny هرچیزی رو که داخل خودش ذخیره میکنه رو رمزنگاری می کنه، فایلی کنار exe نیست. گذاشتن KW در قالب فایل رمزنگاری شده در کنار exe از لحاظ امنیتی کار درستی نیست. البته من زیاد اطلاعات دقیقی از چگونگی رمزنگاری قفل Tiny ندارم. فکر می کنم آدرس سایتشون http://www.dedj.com باشه. باید اطلاعات کاملی داخلش باشه...
    با سلام
    این قفلها (کیا) چندین مدل کلید دارند اولی کلید KAB می باشه که موقع پروگرام کردن در قفل نوشته میشه و برای تغییرش بایستی کلید قبلی رو داشته باشی تا بتونی با کلید جدید جایگزین کنی و این کلید در خود قفل ذخیره میشه کلیدهای بعدی کلید های دسترسی می باشه (Kp,Kr,Kw,Kw2) که به ترتیب کلید پروتکل ، کلید خواندن ، کلید نوشتن در حافظه کاربر و کلید نوشتن در حافظه برنامه نویسه که این کلیدها رو در آرایه های 16 بایتی در یه فایل قرار می ده که بایستی تو سورس استفاده کنی که برای استفاده از قفل بایستی این کلیدها رو موقع Initialize به قفل بدی مثلا برای خواند از قفل بایستی کلید Kp,Kr رو بدی به قفل تا بتونی از قفل عمل خواندن رو انجام بدی . کلیدهای بعدی کلید های Kv می باشه که قایل خواندن نمی باشه و در عملیات رمزنگاری استفاده میشه و تعدادش 64 تا می باشه و برای استفاده از آن بایستی خودت تو سورس یه کلید بهش بدی و بگی مثلا با کلید 10 KV عمل رمزنگاری رو انجام بده و خروجی رو برگردن که بایستی خودت خروجی رو مقایسه کنی که آیا درسته یا خیر با خروجی که قبلا بدست آوردی و داشتی . کلیدهای بعدی کلید های Query که 48 عدد می باشه و برای عملیات پرس و جو برای توابع یکطرفه استفاده میشه و مانند کلیدهای KV می باشه بقیه مراحلش . کلیدهای بعدی کلیدهای Custom و حافظه برنامه نویس و حافظه کاربر می باشه که فایل راهنمایی استفاده از قفل رو نیز قرار می دم که اگه با خودت شرکت نیز تماس بگیرید این راهنما رو بهتون می دند با تشکر
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

به نظر من پیچیدگی بیش از حد در استفاده از قفل زیاد جالب نیست و باعث میشه نهایتا" کاربر از استفاده از اون قفل منصرف بشه ، قفل Tiny شاید امنیت جالبی نداره ولی از لحاظ کاربری نسبت به سایر قفلها کمی بهتره ولی بماند که اگر کسی بخواد دستی از این قفل استفاده بکنه هنوز که هنوزه درگیر استفاده از اکتیو ایکس خواهد شد و برای من جای سواله که بعد از گذشت این همه سال چرا مسئولین منشور سیمین همچنان رابط های خودشون رو به صورت OCX عرضه میکنن.

5. یک شنبه 18 دی 1390, 08:24 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

6. یک شنبه 18 دی 1390, 09:18 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

7. یک شنبه 18 دی 1390, 13:53 عصر

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

8. یک شنبه 18 دی 1390, 19:11 عصر

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

9. دوشنبه 19 دی 1390, 10:38 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

10. دوشنبه 19 دی 1390, 11:29 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

11. دوشنبه 19 دی 1390, 11:35 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

12. دوشنبه 19 دی 1390, 16:50 عصر

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

13. سه شنبه 20 دی 1390, 08:25 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

14. سه شنبه 20 دی 1390, 08:56 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

15. سه شنبه 20 دی 1390, 09:17 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

مدیر بخش آواتار Securebit
    محل زندگی
    تهران

کاربران محترم لطفا اگر نظری درباره قفلی داشتید باید با دلیل علمی و مستدل باشه مثلا به این دلایل علمی این قفل خوبه یا به این دلایل علمی این قفل مشکل داره.
    آخرین ویرایش به وسیله Securebit : سه شنبه 20 دی 1390 در 12:27 عصر

17. سه شنبه 20 دی 1390, 10:26 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

18. سه شنبه 20 دی 1390, 11:12 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

19. سه شنبه 20 دی 1390, 11:50 صبح

دلیل
    بی ربط به موضوع تاپیک

نقل قول نوشته شده توسط Nima NT مشاهده تاپیک
    به نظر من پیچیدگی بیش از حد در استفاده از قفل زیاد جالب نیست و باعث میشه نهایتا" کاربر از استفاده از اون قفل منصرف بشه ، قفل Tiny شاید امنیت جالبی نداره ولی از لحاظ کاربری نسبت به سایر قفلها کمی بهتره ولی بماند که اگر کسی بخواد دستی از این قفل استفاده بکنه هنوز که هنوزه درگیر استفاده از اکتیو ایکس خواهد شد و برای من جای سواله که بعد از گذشت این همه سال چرا مسئولین منشور سیمین همچنان رابط های خودشون رو به صورت OCX عرضه میکنن.
    شما وقتی از DLL استفاده می کنی با هر زبان برنامه نویسی جایگزین میشه ولی OCX فقط باید با همان زبان نوشته و جایگذاری شود. البته اگه برنامه نویس بیاد CRC یا MD5 فایل Dll یا ocx چک کنه دیگه کسی نمیتونه جایگزین کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

شما وقتی از DLL استفاده می کنی با هر زبان برنامه نویسی جایگزین میشه ولی OCX فقط باید با همان زبان نوشته و جایگذاری شود. البته اگه برنامه نویس بیاد CRC یا MD5 فایل Dll یا ocx چک کنه دیگه کسی نمیتونه جایگزین کنه.
    این روش هم قابل دور زدن هست و توفیقی نمیکنه که فایل DLL باشه یا ActiveX

این روش هم قابل دور زدن هست و توفیقی نمیکنه که فایل DLL باشه یا ActiveX
    کلا همه روش ها قابل دور زدن هست!! ولی خوب یکی سخت تر یکی آسان تر. در کل تا اونجا که من تحقیق کردم ocx جایگزین کردنش سخت تره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

البته قصد جسارت ندارم ولی زیاد فرقی نمیکنه ، کسی که بلد باشه هر جفتش براش آسونه و کسی که بلد نباشه چه DLL چه OCX براش سخت خواهد بود.

من فکر می کنم با توجه به اینکه الگوریتم رمزنگاری قفل های شرکت پیام پزداز خیلی قدرتمنده و بومی، خطر شکسته شدن بسیاری کمتری دارن. از طرفی اگر تعداد کاربرها با سطوح دسترسی مختلف هم زیاد بشه محدودیتی وجود نداره. فکر کنم قفل های پیام پزدار خوب باشه

اگه به قدیمی بودن خوب خیلی شرکت ها هستند که قبل از پیام پرداز قفل سخت افزاری ارائه می دادند، مثلا منشور سیمین! بعد فکر کنم دیگه اکثر شرکت ها رمزنگاری و ... خودشون انجام می دهند.
    شاید قدیمی بودن مزیت باشه ولی دلیلی بر خوب بودن نیست. باید دلیل محکمتری باشه.

تمام صفحه هاي تاپيك رو خوندم
    يه سوالي فقط داشتم
    توي قفل سخت افزاري، مثل همون منشور سيمين كه يه فلش ميدن، آيا اين فلش قابل تكثير نيست؟
    يعني مشتري اگه بخواد برنامه ي منو به يكي ديگه بفروشه نميتونه از روي اطلاعات اين فلش تكثير كنه و به همراه فايل اجرايي برنامه اونو به يه نفر ديگه بده؟

نقل قول نوشته شده توسط rana-writes مشاهده تاپیک
    تمام صفحه هاي تاپيك رو خوندم
    يه سوالي فقط داشتم
    توي قفل سخت افزاري، مثل همون منشور سيمين كه يه فلش ميدن، آيا اين فلش قابل تكثير نيست؟
    يعني مشتري اگه بخواد برنامه ي منو به يكي ديگه بفروشه نميتونه از روي اطلاعات اين فلش تكثير كنه و به همراه فايل اجرايي برنامه اونو به يه نفر ديگه بده؟
    نه دوست عزیز کسی نمی تونه از قفل کپی برداری کنه مگر به اطلاعات قفل شما آگاه باشه و بعد بره قفل خریداری کنه همون اطلاعات قفل شمارو روی قفل خودش کپی کنه. البته برای این موضوع هم خود شرکت ها راه حلی دارند نگران نباش.

نه دوست عزیز کسی نمی تونه از قفل کپی برداری کنه مگر به اطلاعات قفل شما آگاه باشه و بعد بره قفل خریداری کنه همون اطلاعات قفل شمارو روی قفل خودش کپی کنه. البته برای این موضوع هم خود شرکت ها راه حلی دارند نگران نباش.
    همینطور که این دوستمون گفتند کپی کردن هیچ قفلی نه اینکه غیرممکن باشه ولی خیلی خیلی مشکله و کار هرکسی نیست و اگر شما محکم کاری های لازم را انجام بدی و قفل را درست استفاده کنی میتونی تا درصد زیادی مطمئن باشی. تازه همین قفلی که مثال زدی یه شماره سریال اختصاصی داره که برای هر قفل غیرتکراریه . به فرض اینکه کسی اطلاعات قفل شما را هم داشته باشه و روی قفل دیگه ای کپی کنه اگر شماره سریال را چک کرده باشی هیچ کاری نمیتنه بکنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

تازه همین قفلی که مثال زدی یه شماره سریال اختصاصی داره که برای هر قفل غیرتکراریه . به فرض اینکه کسی اطلاعات قفل شما را هم داشته باشه و روی قفل دیگه ای کپی کنه اگر شماره سریال را چک کرده باشی هیچ کاری نمیتنه بکنه.
    مشکل اینجاست که میتونه بررسی های شما رو از فایل اجرایی حذف کنه ...

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

سلام
    جناب Nima NT عزیز اگر یک Hash از فایل اجرائی را درون قفل نگهداری کرد و برنامه اجرائی کنترل بین Hash برنامه و مقدار Hash ذخیره شده را انجام داد آیا بازهم به نظر شما می توان نفوذ کرد

کاملا درسته ولی اگه اصول امنیتی کد نویسی ، پروتکت کردن و ... به درستی پیاده بشود کار را برای هکر سخت می کند و یک هکر زمان خیلی زیادی را باید صرف نفوذ کردن کند که ممکنه خسته بشه و صرف نظر کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    جناب Nima NT عزیز اگر یک Hash از فایل اجرائی را درون قفل نگهداری کرد و برنامه اجرائی کنترل بین Hash برنامه و مقدار Hash ذخیره شده را انجام داد آیا بازهم به نظر شما می توان نفوذ کرد
    بله ، امکان پذیره ، دقیقا" روشی که شما گفتید با عنوان Self CRC/Hash Checking شهرت داره و صد البته اون رو هم میشه پچ کرد تا بررسی های برنامه نویس صورت نگیره.
    کاملا درسته ولی اگه اصول امنیتی کد نویسی ، پروتکت کردن و ... به درستی پیاده بشود کار را برای هکر سخت می کند و یک هکر زمان خیلی زیادی را باید صرف نفوذ کردن کند که ممکنه خسته بشه و صرف نظر کنه.
    بله این هم مسلما" صحیح هستش ولی خوب اگر کراکر انگیزه کافی و مهارت لازم رو داشته باشه نهایتا" برنامه رو میتونه کرک کنه.

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

[QUOTE=Nima NT;1477894]بله ، امکان پذیره ، دقیقا" روشی که شما گفتید با عنوان Self CRC/Hash Checking شهرت داره و صد البته اون رو هم میشه پچ کرد تا بررسی های برنامه نویس صورت نگیره.
    سلام
    ممنون از پاسخ شما فقط یک سئوال کوچک و آن اینکه اگر برنامه پچ بشود دیگر Hash ها بایکدیگر یکی نخواهند بود در این حالت آیا لازم است که پچ کننده به الگوریتم hash کردن شما به روشی دسترسی پیدا کند یا راه دیگری وجود دارد ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

درسته برنامه که پچ بشه مقدار هش فرق خواهد کرد ولی مسلما" خود شما در جایی مقادیر هش رو مقایسه میکنید که نفوذگر میتونه دقیقا" همون موارد رو هم پچ کنه تا بررسی های شما صورت نگیره.

35. شنبه 19 فروردین 1391, 18:03 عصر

دلیل
    Off-Topic

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

من یک سوال در مورد این قفل ها دارم/
    این قفل سخت افزار به چه شکل هست ؟
    در قفل ما در نهایت مجبور میشیم در برنامه از یک شرط استفاده کنیم!
    طبق اطلاعاتی هم که دارم کرک ها شرط هارو معکوس میکنن.
    ========
    حالا این قفل سخت افزاری چیکار میکنه ؟ ما در اون فلش کد های خودمون رو مینوسیم ؟ به چه شکل هست اصلا
    من یک برنامه دارم میخوام فقط روی یک سیستم اجرا بشه. باید از قفل سخت افزار استفاده کنم ؟؟؟!

37. شنبه 20 خرداد 1391, 13:06 عصر

دلیل
    فاقد ارزش فنی / تبلیغ بی مورد

38. سه شنبه 23 خرداد 1391, 08:50 صبح

دلیل
    فاقد ارزش فنی

39. سه شنبه 23 خرداد 1391, 08:55 صبح

دلیل
    فاقد ارزش فنی

با سلام ....
    ببینید شما زمانی از قفل سخت افزاری استفاده میکنید که بخواهید نرم افزار تولید شده خودتونو به بازار عرضه کنید.
    کار با این قفل ها خیلی راحت و دارای امنیت خوبی هستن به شرطی که بدونید از چه قفلی استفاده میکنید.
    شما زمان کد نویسی با قفل ارتباط برقرار میکنید و ...

سلام ، وقت بخیر
    من یک برنامه با php نوشتم و نیاز به یک قفل سخت افزاری دارم . علت استفاده از قفل انکد کردن برنامه نیست چون کد هاش روی سرور خودمه و فقط می خوام از قفل برای احراز هویت استفاده کنم . توی پست های قبل یک قفل معرفی شده بود که لینکش خراب بود . می خواستم بدونم دوستان چه قفلی رو پیشنهاد میکنند و نحوه ی کارش به چه شکل هست . ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

شما نیاز دارید از توکن سخت افزاری استفاده کنید نه قفل سخت افزاری برای این منظور عبارت " توکن سخت افزاری شرکت برد هوشمند" رو جستجو کنید شاید مطلبی که میخواهید اونجا پیدا کنید.

صفحه 4 از 4 اولاول ... 234

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •