نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: تغيير تصوير يك كامپوننت سفارشي

تغيير تصوير يك كامپوننت سفارشي

سلام
    چطور ميتونم تصوير يك كامپوننت سفارشي كه خودم درست كردم رو تغيير بدم؟
    من هر چي كامپوننت توي دلفي 7 ميسازم همون آيكن پيش فرض رو بهش نسبت ميده حالا ميخوام يك آيكن خودم به كامپوننتم بدم.

نقل قول: تغيير تصوير يك كامپوننت سفارشي

سوال تکراری هست، یک آیکن براش ایجاد کنید، آن را در یک فایل Resource ذخیره کنید، نام آیکن در داخل فایل Resource باید با حروف بزرگ نوشته شود، و همنام کامپوننت مورد نظر باشد، مثلا TBUTTON.

فایل Resource را باید به Package مربوط به کامپوننت اضافه کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

شرمنده استاد من اصلا با فایلهای Resource کار نکردم اگه میشه نحوه ساختن رو بگید ممنون میشم.
    در ضمن سایز آیکن باید چند در چند باشه؟

من اصلا با فایلهای Resource کار نکردم اگه میشه نحوه ساختن رو بگید ممنون میشم.
    در همین سایت اگر Resource را جستجو کنید، چگونگی ساختش توضیح داده شده.

در ضمن سایز آیکن باید چند در چند باشه؟
    24x24، احتمالا در دلفی 2005 به بالا بتونید از 32x32 هم استفاده کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

سلام
    من Resource و چن تا کلمه دیگه رو توی سایت جستجو کردم ولی تاپیک هایی که نمایش داده شدند اصلا جواب سوال من نبودند و کار من رو راه ننداختند. اگه خودتون آدرس یک تاپیک در مورد نحوه ساخت فایل resouce رو بزارید ممنوم میشم.

من با استفاده از راهنمایی های سایت About یک فایل ری سورس با استفاده از Image Editor دلفی ساختم که داخلش یک آیکن بود.
    حالا خود اون نرم افزار فایل RC رو برام ساخت . من راهنمای کامپایلر زیر رو هم به کد کامپوننتم بعد از Unit اضافه کردم و دوباره فایل رو کامپایل کردم ولی بازهم تصویر کامپوننتم تغییر نکرد

{$R Pic.RES}
    البته یک بار هم بعد از قسمت implementation قرار دادم ولی بازهم جواب نداد.

دوستان اگه راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم.

آقای کشاورز من با روشهای مختلف آیکن رو ایجاد کردم و کامپایل کردم ولی باز هم تصویر کامپوننتم عوض نشد. شاید یه جای کارم مشکل داره. میشه یک نمونه بذارید یا یک کم بیشتر راهنمایی کنید.
    ممنون میشم.
    یا حق

یک بار پروژه را Build کنید.
    اگر کار نکرد، فایل .res تولید شده را به همراه نام کلاس کامپوننت اینجا آپلود کنید.

با سلام
    آقاي كشاورز فايل Res رو با نرم افزار Image Editor دلفي درست كردم.
    يك فايل Unit كه هيچي داخلش نيست فقط ميخوام آيكن تغيير كنه ولي بازهم نشد.
    شما يه چك كنيد ممنون ميشم
    يا حق
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

دوست عزیز، گفتم که اولا باید نام آیکن موجود در ریسورس با حروف بزرگ نوشته شود، و ثانیا، نام آیکن باید هم نام کلاس آن کامپوننت باشد. آیکن شما باید با نام TCOMPONENTICON در فایل ریسورس ذخیره می شد، اما شما آن را با نام Icon1 ذخیره کردید!

آقاي كشاورز باز هم تغيير آيكن انجام نشد. مثل اينكه طلسم شده. من مراحل كاري رو كه انجام ميدم براتون مينويسم شما اگه ميشه ببينيد كجاي كار من مشكل داره.
    1- از برنامه Image Editor دلفي گزينه File>New>Resource File رو انتخاب ميكنم.
    2- در پنجره اي كه باز ميشه بر روي Content راست كليك ميكنم و گزينه New>Icon رو انتخاب ميكنم.
    3- بر روي گزينه Icon راست كليك كرده و گزينه Edit رو انتخاب ميكنم.
    4- آيكن خودم رو طراحي ميكنم و سپس اون را با نام TICON ذخيره ميكنم.
    5- وارد محيط دلفي ميشم و بعد از منوي Component گزينه New Component رو انتخاب ميكنم.
    6- نوع كامپوننت رو Tcomponent انتخاب ميكنم و نام كلاس رو هم TICON ميگذارم.
    7- داخل كامپوننت راهنماي زير رو بعد از Unit وارد ميكنم.

{$R TICON.RES}

8- فايل رو ذخيره ميكنم و بعد از منوي componet گزينه Install Component رو انتخاب ميكنم و بعد تب Into New Package رو انتخاب ميكنم.
    9- فايل Unit رو انتخاب ميكنم وبعد هم نام Package رو وارد ميكنم .
    10-توي پنجره اي كه باز ميشه اول Compile رو ميزنم و بعد هم Install رو . كامپوننت نصب ميشه ولي بدون اينكه آيكن اون عوض شده باشه.
    شرمنده طولاني شد. حالا به نظر شما مشكل از كجاست؟

Unhappy نقل قول: تغيير تصوير يك كامپوننت سفارشي

يعني هيچ كس نيست يه نگاهي به پست ما بندازه و كار ما رو راه بندازه؟

آقاي كشاورز اين هم يك نمونه اي كه ايجادكردم.

دوست عزیز، یک بار توضیح دادم که نام آیکن باید با نام کامپوننت مطابقت داشته باشه، و با حروف بزرگ نوشته شده باشه. شما بجاش نام کامپوننت را با حروف بزرگ نوشتید، و نام آیکن همچنان Bitmap1 هست!

ممنون آقاي كشاورز . مشكل تو همون ساختن فايل Res بود.
    حالا با اجازه شما يك راهنما در مورد نحوه ساختن آيكن براي يك كامپوننت سفارشي رو قرار ميدم تا هيچي مثل من اينقدر الاف نشه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •