نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: چگونه دیتابیس رو به برنامه نصب اضافه کنیم ؟

چگونه دیتابیس رو به برنامه نصب اضافه کنیم ؟

با سلام
    چطوری رادیو باتمهای مربوط به تنظیمات دیتا بیس در اینیستال شیلد در برگه Application Redistributables فعال میشند .
    من یه برنامه با دلفی نوشتم که با sql server 2000 دیتا بیس اون کار میکنه حالا می خوام که نسخه setup اون نیازی به نصب sql server 2000 نداشته باشه . هرچی با اینستال شیلد ور رفتم کاری نتونستم بکنم که دیتابیسم رو به برنامه setup اضافه کنه . دارم کلافه می شم .یکی راهنماییم کنه .
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار saied_genius
    محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

نقل قول: چگونه دیتابیس رو به برنامه نصب اضافه کنیم ؟

ديتابيس خود را به صورت script در آوريد و در قسمت Sql Scripts ديتابيس خود را كه script كرده ايد اضافه كنيد.

موفق باشيد.

کاربر تازه وارد آواتار amir-yazdel
    محل زندگی
    کاشان-یزدل

من تو برنامه نویسی و بانک های اطلاعاتی تازه واردم. میتونید بگید چه جوری باید اونها رو به اسکریپت تبدیل کنیم؟

Smile نقل قول: چگونه دیتابیس رو به برنامه نصب اضافه کنیم ؟

نقل قول نوشته شده توسط saied_genius مشاهده تاپیک
    ديتابيس خود را به صورت script در آوريد و در قسمت Sql Scripts ديتابيس خود را كه script كرده ايد اضافه كنيد.

موفق باشيد.
    سلام...
    اتفاقا من هم به دنبال پاسخ اين سوال مي‌گشتم ، اما فكر مي كردم راه تكنيكي تري وجود داشته باشه. براي من خيلي مهمه كه بدونم ، بانكي را كه در طول برنامه نويسي خود ساخته‌ام ، چطور بصورت خالي به كامپيوتر مقصد ارسال كنم. اينكار مستلزم كپي آن در SQL Server و سپس Attach كردن آن مي‌باشد.

حالا بحث اسكريپت‌ها هم بايد با آن آشنا باشيد...! مي دانيد كه مي توانيد با استفاده از Management Studio يا خود Server Explorer دستوراتي را روي بانكهاي اطلاعاتي اجرا كنيد. مثل TRUNCATE TABLE كه باعث ريست شدن يك جدول مي‌شود. حالا بايد همين دستورات را بصورت اسكريپت در كد برنامه خود اجرا كنيد. فكر كنم برنامه هائي باشند كه مراحل ساخت يك ديتا بيس را بصورت اسكريپت استخراج كنند. يا اينكه خود اسكيوال‌سرور بتواند اين اسكريپت را به ما بدهد. بعنوان مثال : Create Database كه باعث توليد يك فايل ديتابيس مي‌شود.

حالا براي شروع كار يك برنامه كه با استفاده از يك بانك اطلاعاتي كار مي‌كند ، بايد ابتدا آن اسكريپتها را اجرا كرده و با استفاده از نتايج آن ، بانك اطلاعاتي را ساخته و خواص آن را ست كنيم.

اين درك من از پاسخ اين دوستمان بود! خواهشمندم در صورت امكان ، يكي از دوستان كه تجربه كافي دارند و از همه مهمتر اينكه حوصله دارند ، مسئله را براي ما توضيح دهند كه چگونه اين مراحل را بايد بصورت واقعي بكار گرفت.

با تشكر
    بهروز عليها

محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

با عرض پوزش از دوستان به علت وقفه ايجاد شده در پاسخ.

من تمامي برنامه هايم را به همين صورت setup مي کنم و توليد مي کنم.

ديتابيس را به صورت script "با تمام محتوا و جزئيات" در مي آورم و به setup جهت اجرا بر روي کامپوتر مقصد اضافه مي کنم.

من به شخصه با InstallShield کار مي کنم که خود قسمتي جهت اضافه نمودن sql script را دارد.

براي ساخت script هم از برنامه SqlPubWiz که خود شرکت مايکروسافت (به صورت رايگان و قابل دانلود)است استفاده مي کنم که ديتابيس انتخاب شده را به صورت کامل با تمام جزئيات به صورت script در مي آورد.

با عرض پوزش من خيلي سرم شلوغ است.

اگر سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار noshin2008
    محل زندگی
    اصفهان زیبا

سلام دوست عزیز.

به نظر من اگه پک کامل اینستال شیلدرو بخرید یعنی منظورم رو دی وی دی بخرید خیلی با صرفه تره.چون تمتمی کان÷وننتها اونجا هستند.
    اگ کانپوننتهارونصب کنبد.اون سربرگ هم فعال میشه.

موفق باشید

با تشکر

کاربر تازه وارد

salam mohandes
    man yeki az topic hatono dashtam mikhonam ke gofte bodide hameye barnamehatono ba Installshield nasb mikonid
    man ba script gereftan Database moshkel nadaram
    moshkele man Nasbe sql hastesh
    ba Install shield 2010 ver 16 kar mikonam
    hameye mergmadule ha ro ham down load kardam
    kheili saro kale zadam bazam nashod
    rahe hali bara man darid?

محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

نقل قول نوشته شده توسط saied_genius مشاهده تاپیک
    دیتابیس را به صورت script "با تمام محتوا و جزئیات" در می آورم و به setup جهت اجرا بر روی کامپوتر مقصد اضافه می کنم.

من به شخصه با InstallShield کار می کنم که خود قسمتی جهت اضافه نمودن sql script را دارد.

برای ساخت script هم از برنامه SqlPubWiz که خود شرکت مایکروسافت (به صورت رایگان و قابل دانلود)است استفاده می کنم که دیتابیس انتخاب شده را به صورت کامل با تمام جزئیات به صورت script در می آورد.

همانطور که قبلاً هم گفتم ، بايد از SQLpubwiz استفاده کنيد براي ساختن script با تمام جزئيات از ديتابيس.

در يکي از تاپيک هاي همين سايت لينک دانلود را گذاشته ام.
    جستجو کنيد پيدا مي کنيد ، البته تو اينترنت هم گوگل کنيد پيدا مي کنيد.

پس از ساختن script آنرا در قسمت sql script اضافه مي کنيد. همين!

سوالي بود در خدمتم.
    موفق باشيد.

سلام
    شما این طور گفتین :
    (همانطور که قبلاً هم گفتم ، باید از SQLpubwiz استفاده کنید برای ساختن script با تمام جزئیات از دیتابیس.

در یکی از تاپیک های همین سایت لینک دانلود را گذاشته ام.
    جستجو کنید پیدا می کنید ، البته تو اینترنت هم گوگل کنید پیدا می کنید.

پس از ساختن script آنرا در قسمت sql script اضافه می کنید. همین!)

سوال من اینه:
    چطور این sql script رو در ساخت setupدر خود ویژوال استادیو وارد کنم . و در ضمن من از sql server 2005 standard استفاده کردم . یه مشکل اینجاست که وقتی با دات نت setup دزست می کنی و data base رو به پروژه اضافه می کنی نسخه express رو در اختیارت می زاره .
    ممنون میشم اگه کمکی تو این زمینه به من بکنید چون تا حالا این کار رو انحام ندادم و باید جند روزه دیگه پروژه رو تحویل بدم
    با تشکر

محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

اگر از standard استفاده مي کنيد ، خودش امکان ساختن script از کل ديتابيس را دارد.

من با visual studio تاحالا setup نساخته ام (با installshield کار مي کنم) ، ولي در ر صورت ، شما مي توانيد آدرس سرور را در connection string خود به sqlexpress\. تغيير دهيد و از همان sqlexpress استفاده کنيد.

يا بايد sql standard را (احتمالاً به صورت دستي) براي مشتري نصب کنيد.

سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •