نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: راه حل برای ساخت نرم افزار gps

راه حل برای ساخت نرم افزار gps

سلام دوستان

من میخواستم یک نرم افزر برای gps بنویسم اما نی دونم باید چطوری طول و عرض جغرافیایی رو رو نقشه تنظیم کنم که مختصاتم درست کار کنه میشه راهنمایی کنید

مرسی

نقل قول: راه حل برای ساخت نرم افزار gps

کامپوننت MapObjects محصول شرکت ESRI ابزارهای فوق العاده کارامدی رو تو زمینه کار با نقشه ها داره. ابزار های خوندن مختصات نقشه هم توش هست

دستت درد نکنه اگه اینجوری باشه که خیلی با حاله شما لینک دانلود رو ندارین

توجه کنید که صرف استفاده از Mapobjects فقط میتونین از نقشه تون توی یک محیط برنامه نویسی استفاده کنید ، مختصات هر نقطه از اون رو بخونین و البته بسیاری کارهای دیگه با نقشه. اما اگه میخواین مختصاتی مثل محلی که الان توش قرار دارید رو داشته باشین نیاز به دستگاهی به نام GPS Logger هم دارین که ا کار کردن باهاش سادست و قیمت چندانی هم نداره ( حدود 100 هزار تومان ) کافیه دستگاه رو روشن کنید و اون رو در محلی نسبتا باز قرار بدید. خود دستگاه به طور اتوماتیک روی یکی از ماهواره های GPS قفل میشه و مختصات محلی رو که توش قرار داره از ماهواره دریافت میکنه. یک رابط Bluetooth هم برای سیستم تون باید تهیه کنید (حدود 10 هزار تومان) که GPS Logger با استفاده از اون اطلاعات رو به کامپیوتر ارسال کنه. بعد با استفاده از این اطلاعات و همون کامپوننت Mapobjects میتونین این مختصات رو حتی با نقشه ای که خودتون تهیه کردین تطبیق بدین و مختصات محل قرار گیری تون رو توی اون نقشه مشخص کنید. لینک دانلود Mapobjects رو هم اگه پیدا کردم چشم. آخرین نسخش که من کار میکردم 2.2 بود خودتون هم یه سرچی بکنین

دوست از راهنمایی شما بسیارمتشکرم فقط یه سوال دیگه .چهطوری برای نقشه تعریف میکنیم که این نقظه طول و عرض جغرافیایی این عدد و آیا بصورت خودکار این کارو میکنه یا باید واول نقشه رو کالبره کنیم میشه در این رابطه یک توضیح بدید

کاربر دائمی آواتار HjSoft
    محل زندگی
    مشهد

سلام ، اگه می خواهین یک نمایشگر جی پی اس در حالت ردیاب داشته باشین این متن منو که توضحی در باره اون هست رو بخونید.
    یک سری دستگاهایی به نام GPS هستند که به ماژول های GPS معروف اند و آنها در هر محلی ( چه باز و چه بسته قرار بگیرند یک سری کد به شما می دهند ) << قیمت حدود 40 هزار تومان و نمونه ی اون روی ماشین های توسان و آزرا هست >> این دستگاه یک سری کد از محل خود از ماهواره دریافت می کنند و آنها را به صورت دیجیتال خروجی می دهند ، حال شما از یک میکروکنترل به عنوان رابط استفاده می کنید که رشته ها رو براتون به سریال کامپیوتر ارسال کنند . << بهتره از میکرو های AVR استفاده کنید >> (( اگه بخواین حرفه ای تر بشه باید از یک گوشی موبایل هم استفاده کنید که میکرو یک اس ام اس به شما حاوی کد بفرستد )) بعد از دریافت اون کد راحت ترین راه ممکن برای یافتن مقصد مورد نظر استفاده از امکانات Google است ، گوگل سرویسی به نام Google Map دارد که بانک اطلاعات جهانی در خود از کد های Gps دارد و شما با وارد کردن کد جی پی اس خود محل آن را پیدا می کنید. << جالبه و حرفه ای >> ____ ولی در هر صورت در این کار ها برنامه نویسی ویژوال باسیک نقش خاصی ندارد بلکه فقط شاید به صورت یک نمایشگر باشد کار اصلی را ماژوال و میکرو انجام می دهند . در ضمن یک پروژه دقیقا با مشخصاتی که من گفتم در شبکه و فکر کنم در سایت eca.ir هست که یک ماژول جی پی اس به یک میکرو ای وی آر وصل و بعد هم به یک Motorala وصل شده و مشخصات رو اس ام اس ( پیامک ) میکند .
    این همه ی اطلاعات من در این زمینه بود . در ضمن نرم افزار هایی که دوستمون در بالا معرفی کردند به صورت دقیق حرفه ای نیستند .

سلام ، اگه می خواهین یک نمایشگر جی پی اس در حالت ردیاب داشته باشین این متن منو که توضحی در باره اون هست رو بخونید.
    یک سری دستگاهایی به نام GPS هستند که به ماژول های GPS معروف اند و آنها در هر محلی ( چه باز و چه بسته قرار بگیرند یک سری کد به شما می دهند ) << قیمت حدود 40 هزار تومان و نمونه ی اون روی ماشین های توسان و آزرا هست >> این دستگاه یک سری کد از محل خود از ماهواره دریافت می کنند و آنها را به صورت دیجیتال خروجی می دهند ، حال شما از یک میکروکنترل به عنوان رابط استفاده می کنید که رشته ها رو براتون به سریال کامپیوتر ارسال کنند . << بهتره از میکرو های AVR استفاده کنید
    دوست عزیز فکر میکنم جواب بنده رو درست مطالعه نکردی. این چیزی که شما میفرمایی همون GPS Logger که عرض کردم ضمنا برای ارسال رشته ها به کامپیوتر نیاز میکرو کنترلر نداره. یک رابط Bluetooth برای سیستمت تهیه کن بعد برنامه HyperTerminal رو باز کن روی COM5 میتونی همه اطلاعات دریافتی از GPS Logger رو ببینی

](( اگه بخواین حرفه ای تر بشه باید از یک گوشی موبایل هم استفاده کنید که میکرو یک اس ام اس به شما حاوی کد بفرستد ))
    میکروکنترلر بدون اینکه به اپراتوری وصل باشه چه طوری به موبایل اس ام اس میزنه؟ برای این کار نیاز به GSM Modem دارین که سیم کارتتون رو توش قرار میدید بعد با استفاده از کامپوننت های ارسال اس ام اس میشه این کار رو کرد

ولی در هر صورت در این کار ها برنامه نویسی ویژوال باسیک نقش خاصی ندارد
    اگه نخوایم از نقشه های گوگل استفاده کنیم و خودمون نقشه رو تولید کرده باشیم مطمئنا یک زبان برنامه نویسی نقش بسزایی داره

در ضمن نرم افزار هایی که دوستمون در بالا معرفی کردند به صورت دقیق حرفه ای نیستند

اولا من فقط یک نرم افزار معرفی کردم و بقیه کاملا سخت افزاری بودن ثانیا خوشحال میشم دلیل حرفتون رو بدونم که انقدر راحت میگین این نرم افزار حرفه ای نیست. لطفا با دلیل حرف بزنین. کاربرد اصلی این کامپوننت GIS هست و تو این زمینه حرفه ای تر از محصولات شرکت ESRI وجود نداره اگه حرفه ای ترش رو سراغ دارین بگین. هست ولی بازم مال همون شرکته و در واقع نسخه بعدی همین Mapobject که شده ArcObject . تو همین شرکتی که من کار میکردم با همین تجهیزات و نقشه های GIS که خودشون تهیه کرده بودن یک سورس کامل GPS توسعه داده بودن

سلام دوستان

مشکل من دریافت مختصات از دستگاه gps نیست چون مختصات رو از طریق (بولوتوث - اس ام اس و غیره ..) می توان ارسال کرد فرض کنید من مختصات حرکت یک متحرک رو تی یک دیتا بیس دارم
    مشکل من در طراحی نرم افزار هستش و می خوام نرم افزار رو خودم طراحی کنم

دوست عزیز shadow dancer من با اون کامپوننتی که شما گفتید کار کردم (البته اینو بگم اطلاعات من در باره نقشه های gis بسیا ر کمه ) من می خوام یک نقشه گرافیکی داشته باشم مثل نقشه های که توی بازار هستش و بصورت گرافیکی کار کنه و بتونم مختصاتی رو که میگره تو نرم افزار trace کنم

تو این کامپوننت فکر کنم به دو شکل میشه نقشه لود کرد
    1- بصورت ImageLayer تعریف کنیم که بتونیم عکس رو لود کنیم
    2- بصورت MapLayer تعریف کنم که بتونیم قابلیت trace داشته باشم
    در حالت اول اگه عکس لود بشه دیگع نموتونم trace داشته باشم و نموتم نقشه رو کالبره کنم
    در حالت دوم نقشه با گرافیک و بصورت رنگی ندارم

میشه در این رابطه توصیح بدیدو مثال با vb بزنید

بعضی از نقشه ها Shape دارن. مثلا نقشه یک منطقه از تهران رو در نظر بگیرین بدون خیابون هاش فقط شکل کلی منطقه رو نشون میده. بعضی ها هم Line دارن تو این حالت فقط یک سری خط بعنوان خیابون و کوچه و ... برای شما نمایش داده میشه. اگه شما نقشه هر دو رو دارید و مشکلتون اینه که وقتی اون نقشه Shape لود میشه دیگه Line ها دیده نمیشن باید ترتیب لود شدن رو عوض کنید.کنترل Map رو روی فرمتون قرار بدید راست کلیک کنید و در قسمت Properties اول نقشه ای که Shape داره لود کنید بعد Line ها رو تا لاین ها روی Shape قرار بگیرند. اگه درست مشکلتن رو متوجه نشدم بفرمایید

سلام دوست عزیز از پاسخ شما ممنون هستم

میشه یک نمونه از برنامه را که ساخته اید با یک نقشه کوچیک قرار بردید که من ببیم اشکال کارم کجاست
    من میخوام یک نقشه با مقیاس 1:2000 داشته باشم که بتونم trace انجام بدم

با تشکر

میشه از این نوعی که میگید یه مثال قرار بدید

سلام سال نو مبارک

دوستان میشه راهنمایی کنید

کاربر دائمی آواتار HjSoft
    محل زندگی
    مشهد

وست عزیز فکر میکنم جواب بنده رو درست مطالعه نکردی. این چیزی که شما میفرمایی همون GPS Logger که عرض کردم ضمنا برای ارسال رشته ها به کامپیوتر نیاز میکرو کنترلر نداره. یک رابط Bluetooth برای سیستمت تهیه کن بعد برنامه HyperTerminal رو باز کن روی COM5 میتونی همه اطلاعات دریافتی از GPS Logger رو ببینی
    شما هم مطالعه نکردی من برای درک بیشتر توضیحاتمو کامل می کنم :
    * قرار بود که این وسیله سیار باشه !
    * خودکار باشه !
    * دقیق باشه .

* فاصله برایش مهم نباشه !
    * راحت باشه !
    * به صورت جاسوس باشه !

میکروکنترلر بدون اینکه به اپراتوری وصل باشه چه طوری به موبایل اس ام اس میزنه؟ برای این کار نیاز به GSM Modem دارین که سیم کارتتون رو توش قرار میدید بعد با استفاده از کامپوننت های ارسال اس ام اس میشه این کار رو کرد
    دقت نکردی من چی گفتم ! گفتم گوشی باید Motorala باشه ! چون این گوشی قابلیت اتصال به میکرو های Avr رو داره ! Avr هم دیگه کامپونت ارسال اس ام اس رو لازم نداره چون رشته به صورت Byte هست و به صورت Byte هم تبدیل و ارسال میشه !
    اگه نخوایم از نقشه های گوگل استفاده کنیم و خودمون نقشه رو تولید کرده باشیم مطمئنا یک زبان برنامه نویسی نقش بسزایی داره
    این رو قبول دارم ! اگه بخوایم خودمون تولید کنیم! برنامه نویسی خیلی نقش داره ! اما ......
    اولا من فقط یک نرم افزار معرفی کردم و بقیه کاملا سخت افزاری بودن ثانیا خوشحال میشم دلیل حرفتون رو بدونم که انقدر راحت میگین این نرم افزار حرفه ای نیست. لطفا با دلیل حرف بزنین. کاربرد اصلی این کامپوننت GIS هست و تو این زمینه حرفه ای تر از محصولات شرکت ESRI وجود نداره اگه حرفه ای ترش رو سراغ دارین بگین. هست ولی بازم مال همون شرکته و در واقع نسخه بعدی همین Mapobject که شده ArcObject . تو همین شرکتی که من کار میکردم با همین تجهیزات و نقشه های GIS که خودشون تهیه کرده بودن یک سورس کامل GPS توسعه داده بودن
    فقط همین سوال اگه جواب بدی ممنون می شم ! :::: آیا این نرم افزار یا اکتیو ایکس امکان به روز رسیدن را دارد ؟ چون ما در هر شبانه روز کلی تغییرات در سطح زمین ، راه ها و ... داریم _ پیشنهاد می کنم حتما یک نگاهی به گوگل مپ بکنید فقط عبارت google map رو سرچ کنید !
    ((( موفق باشید )))

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •