نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: در مورد کامپوننت های نصب شده...چه کمپوننتی استفاده کردی !؟

کاربر دائمی آواتار FiACKER
    محل زندگی
    روي صندلي ديگه

Arrow در مورد کامپوننت های نصب شده...چه کمپوننتی استفاده کردی !؟

سلام
    من تویه یکی از برنامه هام از کامپوننت های زیر استفاده کردم :

... Dialogs, XPMan, ComCtrls,...
    ValEdit, psapi, registry, ShellAPI,
    البته بازم هست که در یونیت هایه دیگه استفاده شده.
    اگه زحمتی نیست هر چی اطلاعاته تکمیلی در مورد این زمینه دارید بگید ...ممنونم
    آخرین ویرایش به وسیله FiACKER : یک شنبه 22 آذر 1388 در 18:41 عصر

Smile نقل قول: در مورد کامپوننت های نصب شده...چه کمپوننتی استفاده کردی !؟

با سلام
    من فکر میکنم منظورشون از این سوال اینه که بجز کامپوننتهای استانداردی که داخل دلفی هست از کامپونتنت دیگری هم استفاده کرده اید یا نه؟
    و اگر اون بخواد روی دلفی استاندارد برنامه را ریبیلد کنه آیا میشه یا نمیشه.
    یه زمانی (1381) برای جایی میخواستم چند نفر دلفی کار استخدام کنم (البته من خودم هنوز هم مبتدی هستم) حداقل 50 بار در همشهری آگهی دادیم و خیلی ها هم تماس میگرفتن. و چون وقت ما کم بود من تلفنی چند تا سوال ازشون میپرسیدم کببینیم که آیا میتونن کاری را که ما میخواهیم انجام بدهند یا نه یکی از سوالات استفاده از کامپوننت های جانبی دلفی بود که جوابهای جالبی میشنیدیم و از همه باحالتر سوال در مورد چگونگی نمایش تاریخ فارسی در فرم بود که خیلی ها جواب میدادن که، یوزر باید تاریخ ویندوزش فارسی باشه تا بتونه تاریخ فارسی ببینه.
    در مورد شما احتمالا منظورشون اینه که آیا در برنامه از کامپوننتهای جانبی استفاده اید یا نه؟
    البته بنظر من استفاده از کامپوننتهای مناسب در جای مناسب هنر بزرگی است.
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله FirstLine : دوشنبه 26 اسفند 1387 در 15:16 عصر

نقل قول: در مورد کامپوننت های نصب شده...چه کمپوننتی استفاده کردی !؟

دوست عزيز اولا عنوان كه تاپيكي كه استفاده كرديد اصلا ربطي به سوالا شما نداره.
    دوما اينكه اون چند كلمه لاتين كه نوشتيد اصلا كامپوننت نيستند و چند تا يونيت هستند كه شما براي استفاده از دستورات خاص يا كامپوننت هاي خاص از اونها بايد استفاده كنيد . بعد هم اينكه اكثر اونها رو دلفي خودش براتون مينويسه.
    سوم اينكه شما قبل از اين حرف ها بايد با ساختار فايلهاي دلفي ، يونيت ها ، قسمتهاي يك يونيت ، كلاسها و .... اينها آشنا بشيد.
    چهارم اينكه صرفا بلد بودن چهار تا اسم كامپوننت با كلاس و قلمبه براي آدم سواد نمي ياره و يا اينكه ندونستن اسم چند تا كامپوننت هم برا ي آدم بي سوادي نمي ياره و آدم رو ضايع نميكنه.

محل زندگی
    روي صندلي ديگه

سلام
    از جوابتون ممنون
    در مورد شما احتمالا منظورشون اینه که آیا در برنامه از کامپوننتهای جانبی استفاده اید یا نه؟
    البته بنظر من استفاده از کامپوننتهای مناسب در جای مناسب هنر بزرگی است.
    بله دوسته عزيز...فكر كنم حق با شما باشه !
    البته من خيلي كم از كمپوننت استفاده مي كنم !
    و در همين برنامه ي در حال ساخت بيشتر از api و توابع داخلي دلفي استفاده كرده ام.
    اما ايا اين كار با ريجستري ، كار با پروسه ها ، كار با ... رو بايد بگم از كامپوننته فلان استفاده كرده ام !؟

اولا عنوان كه تاپيكي كه استفاده كرديد اصلا ربطي به سوالا شما نداره.
    اتفاقا چرا ! ربط داره ! فقط شما يه جوره ديگه برداشت كرديد !

دوما اينكه اون چند كلمه لاتين كه نوشتيد اصلا كامپوننت نيستند و چند تا يونيت هستند كه شما براي استفاده از دستورات خاص يا كامپوننت هاي خاص از اونها بايد استفاده كنيد . بعد هم اينكه اكثر اونها رو دلفي خودش براتون مينويسه.
    بله.
    گفتم كه من اماتور هستم. ولي چون با زبان هايه ديگه برنامه نويسي كردم قبلا ، با استفاده توابع api و ... مشكلي ندارم و فقط مشكلايي در همين هول و هوش دارم. اما پس چرا وقتي يه كامپوننت suiSkin رو اضاف مي كني ، تويه اين ليست مي ياد ؟

سوم اينكه شما قبل از اين حرف ها بايد با ساختار فايلهاي دلفي ، يونيت ها ، قسمتهاي يك يونيت ، كلاسها و .... اينها آشنا بشيد.
    ايا مرجعي كه شديدا كامل باشه رو سراغ دارين ؟
    متاسفانه وقتم در حدي نيست كه بخوام تاپيك هاي اين سايت رو نيگاه كنم.

چهارم اينكه صرفا بلد بودن چهار تا اسم كامپوننت با كلاس و قلمبه براي آدم سواد نمي ياره و يا اينكه ندونستن اسم چند تا كامپوننت هم برا ي آدم بي سوادي نمي ياره و آدم رو ضايع نميكنه.
    بله ! همينطوره !
    ولي متاسفانه تويه ايران (يا حداقل جايي كه من هستم {تويه جنگل...}) عقله مردم تويه چشمهاشون و گوش هاشون هست و ارزش عمليه پرو‍ژه رو نمي فهمند !

با تشكر از دوستان اگه راهنمايي كنيد ممنون مي شم

ايا مرجعي كه شديدا كامل باشه رو سراغ دارين ؟
    عبارت "شدیدا کامل باشه" رو خوب درک نمی کنم. در هر حال:
    http://delphi.wikia.com/wiki/Main_Page

ولي متاسفانه تويه ايران (يا حداقل جايي كه من هستم {تويه جنگل...}) عقله مردم تويه چشمهاشون و گوش هاشون هست و ارزش عمليه پرو‍ژه رو نمي فهمند !
    انتظار نداشته باشید که در جاهای دیگه (چه ایران، چه خارج از ایران) خیلی تفاوت بارزی در این زمینه ببینید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محل زندگی
    روي صندلي ديگه

منظور از شديدا كامل اينه كه ... چه خبر

مچكرم.
    آخرین ویرایش به وسیله FiACKER : سه شنبه 27 اسفند 1387 در 01:01 صبح

کاربر دائمی آواتار mafazel
    محل زندگی
    رشد

نقل قول نوشته شده توسط FiACKER مشاهده تاپیک
    بهم می گه از چه کمپوننتی استفاده کردی !؟
    منم که نمی دونم چی بگم ، می گم که نه ببین اصولا ما در جوامع امروزی نیاز به ....
    با سلام
    1- این سوال اینقدر ساده س که آدم شک می کنه که منظور شما دقیقا چیه
    2- به هر شئی ای که روی فرم می گذاریم یک کامپوننت می گویند. این کامپوننتها ممکن است در زمان اجرا دیده بشوند(Visual) ممکن است نشوند (Non Visual) (مانند دیالوگ ها یا XPManifest )
    3- اگر موس رو چند لحظه روی کامپوننت (توی نوار کامپوننت ها ) نگه دارید نام کامپوننت رو بهتون نشون میده.
    4- در جواب این سوال می توانید بگویید از یک سری از کامپوننتهای استاندارد دلفی استفاده کردم مانند Edit, Button, Panel, BitButton و ... و از یک سری کامپوننتهای دیگر مثل کامپوننتهای مجموعه tms ( که این مجموعه شامل چند کامپوننت مانند ... و ... است) یا کامپوننت های VCLSkin و ...
    5- رجیستری و SellAPI کامپوننت نیستند. منظور از رجیستری معمولا مجموعه دستورهای کار با رجیستری هستند.
    6- اند پیچوندن هستید.

محل زندگی
    روي صندلي ديگه

راستی یه سواله دیگه !
    معنی کامپوننت که می شه جزء یا شی !
    ولی کامپوننتی هم وجود داره که توابعی داخلش باشه و با استفاده ازش ، بشه برنامه نویسی کرد ؟ یا فقط همون اشیا رویه فرم منظور هست ؟

یعنی بعد از نصبش یه سری توابع آماده به برنامه اضافه بشه ؟

البته شاید سواله احمقانه ای باشه...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

اون چیزی که من تا حالا می دونم شی ، یک شی هم از تعدادی کلاس و توابع و رویداد ها و ... تشکیل شده مثلا شی Edit یا SpeedButton یا ... (البته نظر من)

ولی کامپوننتی هم وجود داره که توابعی داخلش باشه و با استفاده ازش ، بشه برنامه نویسی کرد؟

یا فقط همون اشیا رویه فرم منظور هست ؟

آره این جور کامپوننت ها زیاد هستن به عنوان مثال کامپوننت های که یک آرشیو zip ایجاد می کنند و یا کامپوننت های که اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری را به شما می دهند و یا ..

البته شاید سواله احمقانه ای باشه...
    سوال پرسیدن هیچ ایرادی نداره، به نظر من کسی برنامه نویس میشه که از همه چیز سوال بپرسه و کنجکاو همه چیز بشه

موفق باشید

ولی کامپوننتی هم وجود داره که توابعی داخلش باشه و با استفاده ازش ، بشه برنامه نویسی کرد ؟ یا فقط همون اشیا رویه فرم منظور هست ؟

http://www.barnamenevis.org/sh...d.php?t=151716

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •