نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: ساخت جدول در ديتابيس با استفاده از كدنويسي!

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

Cool ساخت جدول در ديتابيس با استفاده از كدنويسي!

سلام دوستان!

من چگونگي ساختن جدول در ديتابيس به صورت دستي رو بلدم! اما ميخوام اينكار رو به كمك كدنويسي (#C يا VB) انجام بدم!

يعني اگر مدير ميخواست به سايت خودش، موضوع جديدي اضافه كنه و نياز به ساختن جدول جديد در ديتابيس باشه اين كار رو به كمك خود سايت انجام بده نه دستي!

آيا كسي راه حلي داره!!
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

نقل قول: ساخت جدول در ديتابيس با استفاده از كدنويسي!

1- ساختن جداول چه در برنامه چه در دیتابیس با استفاده از دستورات خاصی در SQL بنام Data Definition Language یا DDL انجام میشه، مثال Create Tabel ...

2- برای ساخت موضوع جدید نباید در دیتابیس جدولی ساخته بشه، بلکه میبایست با استفاده از جداول موجود اینکار انجام بشه.
    شما می توانید یک جدول بنام Categories بسازید و موضوعات کلی سایت را در آن تعریف کنید، سپس در یک جدول دیگر مانند Contents یک یک Foreign Key به جدول فوق دارد مطالب مورد نظر را وارد کنید.

محل زندگی
    In Hearts

دوست عزيز!
    من يه نمونه سورس انجمن (PhpBB) رو داشتم كه در اون، صفحه‌اي براي ساخت جداول درون ديتابيس وجود داشت!

به اين صورت كه كد (SQL) مربوط به ساخت جدول رو درون يه Editor مينوشتيد و كليد Execute رو ميزديد و جدول ساخته ميشد!

ميخواستم ببينم كه آيا اين كار با ASP.NET هم امكان داره يا نه؟ چون تا بحال چنين چيزي در ASP.NET نديدم!

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

خوب دوست من فقط کافیه دستورتو توی یه SqlCommand بریزی و از طریق ExecuteNoneQury اونو اجرا کنی حالا کاربر می تونه این دستورات توی یه تکست باکس وارد کنه
    موفق باشید

محل زندگی
    In Hearts

خوب دوست من فقط کافیه دستورتو توی یه SqlCommand بریزی و از طریق ExecuteNoneQury اونو اجرا کنی حالا کاربر می تونه این دستورات توی یه تکست باکس وارد کنه
    Excellent !

اين هم يه نمونه! توسط خودم!
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

دلنوشته های من

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •