نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: راهنمایی دربارهmdi

راهنمایی دربارهmdi

سلام
    یه مطلب حوب در مورد فرم های mdi‌می حوام و نحوه load‌کردن یک فایل در این مدل قرمها .
    من دارم یه برنامه Notepad می نویسم با این تفاوت که از mdi‌توش استفاده شده و زمانی که قایلی رو با openfileDialog‌انتخاب می کنم حالا می حوام تو child اونو نمایش یده اما هر کار می کنم نمی تونم .
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنین

نقل قول: راهنمایی دربارهmdi

شما خیلی کلی مطرح کردین . مشکلتون و دقیق مطرح کنید تا دوستان راهنمایی کنن . ولی برای شروع حتما این ایده رو حتما می دونید که شما در برنامه MDI یه فرم والد دارید و یه فرزند . و خیلی مهم هست که نحوه تعامل بین اون ها رو بدونید . مثلا شما یه MenuStripButton تو فرم اصلی دارید که میخواهید با کلیک روی اون یه دیالوگ باز شه و آدرس فایل متنی رو بدید و فایل در فرم فرزند باز بشه . برای این کار یکی از انتخاب هاتون میتونه این باشه که
    سازنده فرم فرزند رو تغییر میدید که یه رشته دریافت کنه.
    در تابع مدیریت کننده رویداد کلیک دکمه (در فرم والد ) یه Open File باز کنید که آدرس یه فابل رو میگیره .
    بعد فرم فرزند رو فراخوانی کنید و آدرس مورد نظر رو بصورت پارامتر براش ارسال کنید .
    در فرم فرزند آدرس رو با کلاس های Stream Reader که بلد هستید بازکنید.
    حالا شما برنامه ای دارید که MDI هست و متن رو در پنجره فرزند باز می کنه .

سلام
    ممنون از راهنماييت
    اما من در مورد stream ها چيز زيادي نمي دونم.
    من تو فرم والديه menu strip‌دارم با نام open كه وقتي كليك مي كنيم روش باopen file dialogآدرس يك فايلو از ما مي گيره.
    بعد از قرم فرزندم يك object‌ايجاد مي كنم تو فرم فرزندمم يه richtextbox گذاشتم واسه loaf file .براي دسترسي به rich هم propetry‌واسش نوشتم كه نوع فروجي فايا string‌است.
    اما من ديگه نمي دونم كه چيور آدرس فايلم و تو فرم فرزند مشخص كنم. مي شه كمكم كني؟؟؟

تو این پروژه ای که ضمیمه کردم کلیت کار رو براتون پیاده کردم .
    موفق باشید .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •