نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: تعریف دوره مالی برای نرم افزار تحت SQL

کاربر دائمی آواتار Mahdi_S_T
    محل زندگی
    خراسان رضوی

تعریف دوره مالی برای نرم افزار تحت SQL

چگونه میتوان برای یه برنامه حسابداری که بانک های آن SQL است دوره مالی تعریف کرد مثلا دوره مالی برای سال 1383 یا دوره مالی در یه محدوده سه ماهه یا ...
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد
    بستگی به طراحی شما داره اینطوری کسی نمیتونه به شما کمکی بکنه

محل زندگی
    خراسان رضوی
    من در ابتدای طراحی هستم و برای این کار می خوام راحت ترین روشی که دوستان بیان کنند به کار ببرم ؟ البته در صورتی که دوستان روشی را که عملا خود به کار برده اند و جواب گرفته اند بیان کنند بسیار ممنون می شوم :reading:

دوست عزیزم،
    من از حسابداری اطلاعی ندارم. اگر در مورد مفهوم دوره مالی توضیحی بفرمایید، حتما کمکتون خواهم کرد.
    موفق باشید

محل زندگی
    خراسان رضوی
    با تشکر از مدیر بخش
    منظور از دوره مالی این است مثلا برای سال 1382 تمامی رکورد های جدول که ثبت شده در جایی نگه داشت و همان جداول را اما خالی برای دوره مالی سال 1383 در مسیر قرار داد تا هر رکوردی که ثبت شد در اطلاعات مالی سال 1383 ثبت شود
    بهتر بگویم در بانکهای قدیمی مثل پاراداکس ما از بانکهای خالی یه کپی در پوشه ای می گرفتیم و نام آن پوشه را 1383 می گذاشتیم و مسیر بانکهای برنامه را برای آن پوشه تنظیم می کردیم ویا اگر سال 1384 بود به همین روش . به طور کلی بر اساس سالها که همان دوره مالی هستند مسیر بانک های برنامه را عوض می کردم.
    اما در SQL Server نمی دانم چه روشی را باید بکار برد
    امیدوارم که منظورم را رسانده باشم - با تشکر

دوست عزیزم،
    سوال شما دقیقا نکته ای هست که دوستان دیگر به شکل دیگه ای مطرح کردند:
    http://www.barnamenevis.org/vi...ac2fa598343beb
    موفق باشید

من یک برنامه حسابداری نوشتم که در اون مانده حسابها را (چه بدهکار و چه بستانکار) به سال مالی بعد منتقل می کردند.یعنی با بستن سال مالی فقط اجازه اصلاح سندها وجود نداشت ولی اطلاعات حسابها منتقل می شد.البته این بستگی به روش حسابداری سازمانی که از این برنامه استفاده می کند دارد.در هر حال شما می توانید سال مالی جاری را همراه سندها در یک فیلد ذخیره کنید و در SELECT هائی که می زنید شرط سال مالی جاری را لحاظ کنید.یک روش دیگر هم این است که برای هر سال مالی یک Database جدا در نظر بگیرید.یعنی یک امکان در برنامه بگذارید که یک بانک با نام سال مالی جدید بسازد و Table های پایه را هم از بانک اولیه به بانک جدید Export کند.

به نظر من برای برنامه هایی که نیاز هست اطلاعات هر سال به طور جداگانه نگهداری بشه به وجود اوردن جدولهای تکراری و یا بانک جدید برای سالهای متمادی کار درستی نیست لزومی نداره شما اطلاعاتی رو که
    د رهر سال مشابه هستند رو هم هر سال دوباره ذخیره کنید بلکه شما میتونید با تعیین سال فعال سیستم برنامه رو روی همون سال قرار بدید بدین ترتیب که شما در جدول اصلی خودتون یه فیلد دوره رو ایجاد کنید بعد در یه جدول جداگانه به ازای فقط همون فیلدایی که قراره هر سال اطلاعات تغییر کنه یه فیلد جداگا نه در نظر بگیرید مثلا برای 15 سال رو پیش بینی کنید(پیش بینی تعداد در نظر گرفتن فیلدها بستگی داره به حجم بانک اطلاعاتی شما اگه حجم بانک خیلی بالا هست شما میتونید تعداد سال ها رو کمتر در نظر بگیرید با این روش شما مجموعا چند تا فیلد رو به بانک اضافه کردید این روش خیلی بهتر از این هست تا اینکه شما هر سال بانک رو عوض کنید یا به ازای هر سال یه بانک خالی ایجاد کنید

محل زندگی
    خراسان رضوی
    با تشکر از توجه دوستان

دوستان گفته اند که یه فیلد برای دوره اضافه کنم .آیا بعد از چند سال با زیاد شدن رکوردهای اطلاعاتی مشکل سرعت و ... بوجود نمی یاد ؟

کاربر دائمی آواتار vadood
    محل زندگی
    تهران
    آیا بعد از چند سال با زیاد شدن رکوردهای اطلاعاتی مشکل سرعت و ... بوجود نمی یاد
    آیا هر سال چند تا رکورد قرار هست وارد بشه؟ هیچ پیش بینی کردی؟ توی سیستم قبلیشون برای چند سال چند تا رکورد هست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بندر عباس
    4000 تا رکورد در سال مشکلی ایجاد نمیکنه؟

محل زندگی
    خراسان رضوی
    فرض بگیرید در قسمت ثبت اسناد حسابداری احتمال دارد تا سالی صد هزار رکورد هم وارد شود.
    لطفا مورد روش های خودشون یه مقدار واضح تر توضیح بدهید . با تشکر

4000 تا رکورد در سال مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    این حجم ناچیز چه مشکلی ممکنه بوجود بیاره؟ مگر اینکه به حدی Queryها بد نوشته شده باشن(و جداول شما بدون ایندکس) که بتونه Performance ضعیف تحویل بده.
    فرض بگیرید در قسمت ثبت اسناد حسابداری احتمال دارد تا سالی صد هزار رکورد هم وارد شود.
    لطفا مورد روش های خودشون یه مقدار واضح تر توضیح بدهید . با تشکر
    بستگی به کاری که روی این اطلاعات انجام میدین داره. اگر Queryهای پیچیده دارین، سراغ تکنیکها Data warehousing باید رفت. البته صد هزار رکورد هم هنوز برای Data Warehousing جدی نیست و ایندکسهای مناسب میتونن به خوبی نیازهای شما رو جوابگو باشند.

موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بندر عباس
    میشه یه کم راجع به ایندکس مناسب توضیح بدین؟

در این Topic من چند Post راجع به ایندکس نوشتم:
    http://www.barnamenevis.org/viewtopic.php?t=11870

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بندر عباس
    خیلی ممنونم عالی بود :thnx: :thnx: :thnx: :thnx: :thnx: :flower: :موفق:

موفق باشید :)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید