نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: فوری فوری ! چه طوری با تغییر انداز یک UserControl1 اندازه کنترل های روی آن نیز تغییر می کند

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد مقدس

فوری فوری ! چه طوری با تغییر انداز یک UserControl1 اندازه کنترل های روی آن نیز تغییر می کند

با سلام خدمت دوستان
    من یک Component درست کردم که یک ورودی داده را کنترل کند و روی آن 5 عدد textbox کنارهم چیده شده ، حال بگین چه کدی و کجا باید نوشته شود تا با تغییر انداز Component بر روی فرم های دیگر به همان نسبت textbox ها نیز تغییر انداز داده شود.
    ضمنا من مقداری در InitializeComponent را دستکاری کردم با خطا مواجه شدم چون ورودی تغییر انداز طول و عرض textbox ها باید int باشد در حالی که با تغییر انداز Component این حالت رعایت نمی شود
    ممنون اگر سریع یک راهنمایی توپ ارائه دهید
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: فوری فوری ! چه طوری با تغییر انداز یک UserControl1 اندازه کنترل های روی آن نیز تغییر می کند

دوست عزیز ارتفاع تکس باکس افزایش نمی یابد مگر اینکه خاصیت مولتی لاین آنرا برابر true قرار دهی در عغیر اینصورت ارتفاع آن بستگی به فونت متن آن پیدا میکند ولی در حالت کلی در رویداد resize کامپوننت خود میتونی طول و عرض کنترلهای داخل آنرا تغییر دهی و مثلا برابر با طول و عرض کامپوننت منهای 10 قرار دهی

کاربر دائمی آواتار Happy_davood
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: فوری فوری ! چه طوری با تغییر انداز یک UserControl1 اندازه کنترل های روی آن نیز تغییر می کند

مدیریت اندازه کنترل ها در resize کاملاً عملی هست . ولی استغاده از خاصیت Anchor کنترل ها خیلی خیلی بهتر و راحتر هست . به نظرم Anchor کنترل های روی UserControl رو تنظیم کنید . اینجوری کد نویسی هم نمی خواد .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •