نمایش نتایج 1 تا 38 از 38

نام تاپیک: اجراي هر برنامه اي بدون نياز به نصب

Wink اجراي هر برنامه اي بدون نياز به نصب

سلام

خيلي ها با ساخت ستاپ براي برنامه مشكل دارن كه البته در تاپيك زير يك نرم افزار ستاپ ساز معروف با راهنماي كامل فارسي توضيح داده شده

آموزش ساخت ستاپ کامل و بدون دردسر

اما ممكنه شما بخواين برنامه رو اجرا كنيد بدون اينكه كاربر نصبش كنه و اين كار چند تا دليل هم داره مثلا
    1 - كاربران زياد ماهر نباشن و با نصب برنامه مشكل داشته باشن
    2 - سرعت بيشتر در نمايش نرم افزار
    3 - ساخت نرم افزارهاي دمو (نسخه نمايشي)

براي اين كار مي تونيد از نرم افزارهايي استفاده كنيد كه برنامه هاي قابل حمل يا پرتابل مي‌سازند
    روش كار اونها اكثرا به اينصورت هست :

1 - ابتدا بايد براي برنامتون، با استفاده از برنامه هاي ستاپ ساز، ستاپ بسازيد
    2 - برنامه پرتابل ساز رو اجرا مي كنيد و اون فايلهاي سيستم و رجيستري ويندوز رو يكبار بررسي مي كنه
    3 - برنامتون رو با تمام جزئيات نصب مي كنيد (حتي مي تونيد سيستم رو ريست كنيد)
    4 - دوباره برنامه پرتابل ساز بعد از نصب كامل برنامه شما فايلهاي سيستم و رجيستري رو چك مي كنه و كليه تغييرات انجام شده رو ثبت مي كنه
    5 - اگر دوست داشتيد مي تونيد چيزهايي رو اضافه و كم كنيد
    6 - فايل exe نهايي توسط برنامه پرتابل ساز ساخته ميشه و از اون ميشه در هر سيستمي استفاده كرد بدون اينكه برنامتون رو نصب كنيد

خوبي اين روش اينه كه با استفاده از اون مي تونيد از هر نرم افزاري نسخه پرتابل بسازيد مثلا فتوشاپ، Word و ...
    حتي برنامه پرتابل ساخته شده رجيستر شده هم هست چون شما در نصب اصلي، اون رو رجيستر كرديد

بهترين نرم افزار پرتابل ساز هم Thinstall هست كه از سايت زير مي تونيد دريافت كنيد

http://www.arminaco.com/thinstall.zip

چيزي كه شما بايد اجرا كنيد Setup Capture.exe هست

البته ورژن جدید برنامه اسمش هست VMWare ThinApp

آدرس سايت اصلي هم اين است كه ورژن جديد تر رو داره
    vmware.com
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : چهارشنبه 20 خرداد 1394 در 06:13 صبح
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

نقل قول: اجراي هر برنامه اي بدون نياز به نصب

سلام
    اگر برنامه دیتا بیس هم داشته باشه میشه پرتابلش کرد ؟

لينك دانلودش كجاست دوست عزيز؟

کاربر دائمی آواتار y.saied
    محل زندگی
    تبریز

اگر برنامه دیتا بیس هم داشته باشه میشه پرتابلش کرد ؟

سلام

ببينيد، شما يك بار بايد براي برنامتون روي كامپيوتر خودتون ستاپ بسازيد و قاعدتا تو ستاپ خودتون همه چيزهاي لازم از جمله ديتابيس رو قرار مي دين بنابراين فرقي نمي كنه، با ديتابيس يا بدون اون

اين برنامه همه چيزايي رو كه لازمه بر مي داره چون در حقيقت ستاپ شما همه چيزها رو برداشته بوده

لينك دانلود هم تو سايتش كه آخر پست اول گذاشتم هست
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر دائمی آواتار VB.SOS
    محل زندگی
    كرج

سلام به دوستان عزيز
    ميشه Portable كردن برنامه رو از روشهاي ديگه توضيح بدين. ممنونم
    مثلا VB چه فايل هايي رو نياز داره؟ اون فايل ها رو كنار برنامه قرار بديم

سلام

هميشه فقط چند تا فايل كه كنار برنامه بزاريد ها مشكل رو حل نمي كنند
    يك برنامه ممكنه تنظيماتي در رجيستري ويندوز داشته باشه، كليدهايي بسازه و از فايلهاي خاصي استفاده كنه كه بايد رجيستر بشن
    اين برنامه كه معرفي شد همه فايلها و تنظيمات مورد نياز رو انجام مي ده
    در حقيقت برنامه رو بصورت سريع و بدون پيغام نصب مي كنه

کاربر دائمی آواتار VB.SOS
    محل زندگی
    كرج

من برنامه رو دانلود کردم. اگه یه توضیح اجمالی بدین ممنون میشم. چیزی سر در نیوردم

سلام

طبق دستورات پست 1 جلو بريد

کاربر تازه وارد آواتار karbon2010
    محل زندگی
    یکی از همسایه های بی معرفت امام رضا (ع)

سلام
    دوستان بزرگوار من این سوال را کاملتر بیان می کنم لطفا جواب دهید
    اگر برنامه دیتا بیس هم داشته باشه میشه پرتابلش کرد البته با این تفاسیر که مثلا دیتابیس در کنار فایل اجرایی باشه منظور در سورس برنامه ما دیتابیس را در کنار برنامه قرار داده باشیم مشکلی برای خواندن دیتابیس وجود نداره ؟
    ممنون

سلام

پرتابل كردن برنامه نه تنها مراحلي از ساخت ستاپ كم نمي كنه، بلكه اضافه هم ميكنه، اما براي برنامه‌نويس نه كاربر نهايي اونهم فقط يك بار موقع ايجاد فايل پرتابل نرم افزار

شما بايد براي برنامتون ستاپ بسازيد، كليه فايلهاي مورد نياز رو هم در كنار برنامه اجراييتون قرار بدين، اعم از ديتابيس و ...
    تنظيمات رجيستري و خلاصه همه كارهاي ديگه هم بايد انجام بشه

در حقيقت برنامه هايي كه پرتابل ساز هستند، مراحلي كه شما انجام مي دين رو ضبط مي‌كنند و همه فايلها رو در يك فايل فشرده مي كنند كه وقتي اجرا ميشه، مخفيانه همه اون كارها انجام ميشه ولي كاربر متوجه اين موضوع نميشه و در نهايت برنامه به راحتي و ظاهرا بدون نصب اجرا ميشه

البته طبعا اجراي اوليه نرم افزار پرتابل شده، كمي بيشتر زمان مي گيره ولي زمان قابل توجهي نيست

کاربر تازه وارد آواتار karbon2010
    محل زندگی
    یکی از همسایه های بی معرفت امام رضا (ع)

سلام
    امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید
    سخن شما کاملا درست است اما یک مسئله دیگه شاید هم پرسیدنش ضرری نداشته باشه
    همانطور که عرض کردم ما در سورس برنامه ادرس بانک و سایر پوشه ها را در کنار برنامه قرار می دهیم
    خوب شما می گویید مشکلی نداره مسئله اینجاست که هر دفعه که ما اطلاعاتی وارد دیتابیس کنیم حجم ان بالا می رود ایا این بالا رفتن حجم مشکلی برای برنامه بوجود نمی اید
    ممنون

سلام

شما بهتره بانكتون رو داخل نرم افزار پرتابل شده قرار ندين و اون رو كنار برنامه كپي كنيد، چون در غير اينصورت ممكنه رونويسي بشه و اطلاعات جديد وارد شده حفظ نشن

خروجي برنامه پرتابل ساز يك فايل exe بزرگ هست كه شامل تمام فايلهاي مورد نياز برنامه است
    هر فايلي كه برنامتون بعدا ممكنه تغيير بده رو به صورت معمولي در كنار اين فايل كپي كنيد

نقل قول نوشته شده توسط vbhamed مشاهده تاپیک
    سلام

شما بهتره بانكتون رو داخل نرم افزار پرتابل شده قرار ندين و اون رو كنار برنامه كپي كنيد، چون در غير اينصورت ممكنه رونويسي بشه و اطلاعات جديد وارد شده حفظ نشن

خروجي برنامه پرتابل ساز يك فايل exe بزرگ هست كه شامل تمام فايلهاي مورد نياز برنامه است
    هر فايلي كه برنامتون بعدا ممكنه تغيير بده رو به صورت معمولي در كنار اين فايل كپي كنيد
    دوست عزیز من بانکم sqll2008 باید چیکار کنم

باسلام و عرض خسته نباشید
    من دارم یک پروژه با نرم افزار اکسس درست میکنم
    این برنامه از دو قسمت تشکیل شده از یک دیتابیس و از یک اینترفیس که هردو با اکسس طراحی شده
    (دوستان همانطور که میدونن اکسس اکثر قابليتهای vb از جمله کدنویسی ، آبجکتها و ... رو داره ) فقط تنها مشکل برنامه ام اینه که نمیتونم اون رو بدون نرم افزار اکسس بر روی سیستمی اجراش کنم ، یعنی نرم افزار اکسس حتماً باید بر روی سیستم نصب باشه
    مایکرو سافت یک نرم افزار خیلی ساده تر از اکسس رو در داخل cd افیس قرار داده که ورژن فقط نمایش دهنده اکسس هست با نام access run time که براحتی بر روی سیستم یوزر نصب میشه
    من با استفاده از ستاپ ساز smart install maker برنامه هامو ستاپ میکنم
    یکی از مراحل نصب در ستاپ سازم (مختص برنامه فعلی ام) نصب برنامه access run time هست. یعنی در خلال مراحل نصب برنامهام acceess run time هم باید نصب بشه
    آیا این برنامه پرتابل سازی که شما معرفی نمودید کار نصب access run time من رو هم انجا میده؟
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : شنبه 09 فروردین 1393 در 11:50 صبح

سلام

شما خودتون اون ران تایم رو نصب می کنید و این برنامه هم هر کاری که شما کنید رو ثبت و بعدا اجرا می کنه

مثل اینکه بگین اگه دوستم هم صحبت کنه این میکروفن شما ضبط می کنه یا نه

سلام
    من این کار رو کردم
    برنامه acceess run time رو اجرا کردم و با این برنامه تمام مراحل رو انجامش دادم ولی در آخر همون فایل با پسوند msi رو به من میده که دوباره این فایل هم مثل همون ستاپ قبلی باید اجرا بشه
    اگر امکانش هست شما خودتون تست کنید
    این ستاپ در cd آفیس 2003 در مسیر J:\FILES\ACCRT با نام ACCESSRT.MSI موجود هست
    من میخوام فایلی که آخر سر از این برنامه میگیرم با یک کلیک کل برنامه access run time رو در سیستمم نصب کنه و آیکون برنامه رو در قسمت add\remove کنترل پنل هم اضافه بشه
    آیا این موضوع امکانپذیره؟
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : شنبه 09 فروردین 1393 در 11:51 صبح

سلام

نصب برنامه Access Runtime كه با برنامه نصاب مثل Wise, Installshield, ... به راحتي قابل انجام هست
    اما اين برنامه كارش پرتابل كردنه
    قبل از نصب هر چيزي اين برنامه رو اجرا مي كنيد
    هر فايلي دوست داشتيد نصب مي كنيد
    اگر لازم بود ريست هم كنيد مشكلي نيست
    بعد دوباره برنامه رو فعال مي كنيد و مراحل كارش رو ادامه مي دين تا در نهايت فايل پرتابلتون ساخته بشه
    اين برنامه مي تونه كل آفيس رو پرتابل كنه چه برسه به يك Access runtime ساده

سلام جناب vbhamed عزیز
    ممنون از جوابتون
    ولی من یک مشکل دیگه دارم :

من میخواستم بدونم چطور میتونم یک فایل ستاپ exe رو در خلال نصب برنامه ام با نرم افزار smart install maker نصب کنم
    یک مثال:
    من یک برنامه با اکسس نوشتم که میخوام این برنامه رو در قالب یک فایل ستاپ به یوزر تحویل بدم
    لازمه اجرا شدن این برنامه در کامپیوتر یوزر نص بودن برنامه اکسس هست
    آفیس یک ورژن از اکسس رو ارائه کرده با نام acceess run time که فقط فایلهای اکسس رو نشون میده و نمیشه اونارو ادیت کرد که این ستاپ در cd آفیس 2003 در مسیر J:\FILES\ACCRT با نام ACCESSRT.MSI موجود هست
    من میخوام بدونم چطور میتونم این ستاپ رو از طریق برنامه smart install maker اجراش کنم قبل از اینکه برنامه ام بطور کامل نصب بشه
    فقط فکر میکنم این کار باید از قسمت command و بخش parameters انجام بشه
    نمیدونم چطور باید از این قسمت استفاده کنم؟
    میشه ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید
    ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
    فايل ران تايم رو به فايلهاي ستاپ اضافه كنيد و از قسمت Commands اون رو اجرا كنيد

باسلام و عرض خسته نباشید
    جناب VBHAMED عزیز
    من فایل ACCESS RUN TIME رو به پروژه ام ADD کردم
    تو قسمت COOMANDS هم اون رو اضافه کرردم
    ولی نمیدونم چطور باید از قسمت COMMANDS استفاده کنم
    من میخوام فیال ACCESS RUN TIME خود به خود نصب شود
    بدون اینکه من روی دکمه Install اون کلیک کنم
    ممنون میشم یک مقدار بیشتر راهنماییم کنید
    راستی با اون برنامه پرتابلساز هم کار کردم
    دستم اومد که ماجراش چیه
    واقعاً بدرد میخوره
    مخصوصاً رو سیستمهایی که آدم محدودیت نصب نرم افزار داره
    واقاً ممنونم

سلام

اينطور فايلهاي نصبي معمولا با پارامترهايي مي تونن اجرا بشن
    براي ديدن پارامترها دستور زير رو در Run ويندوز بزنيد (گيومه ها رو هم بزاريد)

"n:\FILES\ACCRT\ACCESSRT.MSI" /?
    حالا كافيه پارامتر مورد نظر براي اجراي مخفي يعني /qn رو در قسمت پارامترها بنويسيم
    از روي تصوير تنظيم كنيد
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (60.0 کیلوبایت, 454 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (61.4 کیلوبایت, 454 دیدار)

باسلام
    جناب vbhamed عزیز ممنون از راهنماییتون
    ولی من کارهایی رو که گفتین انجام دادم ، نتیجه ای نگرفتم
    پارامتر /qn رو هم در قسمت ارامتر نوشتم ولی متاسفانه برنامه access run time اجرا نشد.
    ممنون

سلام

اينم نمونه
    فقط مسير اكسس ران تايم رو تو قسمت Files با توجه به دستگاهتون درست كنيد
    ضمنا وقتي ران تايم اجرا بشه شما چيزي نمي بينيد
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار gorg313
    محل زندگی
    قم
    سلام آقا حامد عزيز

ببخشيد که اين تاپيک قديمي را بالا ميارم، برنامه هاي من در کنار خودشون فايل دارن که داخل پوشه هستن
    و برنامه هاي من طوري هست که نصب يه جورايي باهاش سازگار نيست، بازم اگه نرم افزار جديدي در اين مورد داريد معرفي کنيد ممنون ميشم
    منتظر جوابتون هستم
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : پنج شنبه 08 خرداد 1393 در 07:12 صبح

سلام
    اول اينكه با همين نرم افزار ميشه در محل پوشه نصب پوشه و فايل درونش ايجاد كرد
    دوم اينكه مي‌تونيد از نرم افزار خوب Setup Factory هم استفاده كنيد

کاربر دائمی آواتار gorg313
    محل زندگی
    قم

سلام

بازم ببخشيد يه سوال فني در مورد نرم افزار و دوم اينکه کامپوننت ياهو مسنجر اصلا تو ويندوز هشت ريجستر نشد حتي با اين نرم‌افزار
    کچلمون کرد

من اگه بخوام مسير نصب برنامه را تعيين کنم به صورت پيش فرض کدوم بخش رو ويرايش کنم؟؟؟

مثلا تو درايو سي نصب نشه و درايو انتخابي ما باشه
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : چهارشنبه 20 خرداد 1394 در 06:17 صبح

سلام

براي رجيستر كردن كامپوننتهايي كه به هيچ طريقي نمي‌تونيد رجيسترش كنيد از فايل زير استفاده كنيد
    http://www.arminaco.com/dl/dllregsvr.zip

براي تغيير مسير نصب در نرم افزار wise از شكل زير استفاده كنيد :

wise.jpg

و براي براي تغيير مسير نصب در نرم افزار Setup Factory :

factory.jpg

فايل ضميمه كيفيتش بهتره
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

سلام
    جناب vbhamed عزیز من تمامی مراحل پست اول رو رفتم ولی در نهایت فایل اجرایی ندیدم. فقط چند پوشه ایجاد شد.

یعنی چه مشکلی وجود داره؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : پنج شنبه 08 خرداد 1393 در 07:09 صبح

سلام
    تو اون پوشه یک فایل به اسم build.bat می‌سازه که اجراش کنید فایل Exe مورد نظر رو در پوشه bin ایجاد می‌کنه
    البته بهتره از ورژن جدید یعنی vmware ThinApp استفاده کنید که خودش آخر کار فایل رو می‌سازه

سلام
    من این رو نصب کردم
    VMWare.ThinApp.5.0.1.Build.1801916
    و در نهایت هم یک فایل 153 مگی دریافت کردم. فایل اجرایی رو با DBtoEXE درست کردم و setup رو هم درست کردم.
    اولش که VMWare.ThinApp.5.0.1.Build.1801916 از درایور C، اسکن گرفت و بعدش من برنامه نصبی رو نصب کردم و باز هم اسکن و سپس مقایسه دو اسکن و بعدش هم چند صفحه دیگه اومد و در نهایت یک فایل اجرایی 153 مگی رو بهم تحویل داد.
    من هم اکسس 2007 رو از نصب خارج کردم و این فایل اجرایی رو اجرا کردم اما باز هم می گه نمی تونه اجراش کنه.

یعنی من کجای کار رو اشتباه رفته ام؟ لطفاً راهنمایی کنید.

سلام
    برنامه پرتابل شما فقط و فقط وقتي درست كار مي‌كنه كه فايل ستاپ ساخته شدتون هم بتونه كار كنه
    يعني اكسس رو Uninstall كنيد و بعد ستاپتون رو اجرا كنيد، حالا اگر برنامتون اجرا شد، بعد از پرتابل كردن هم اجرا ميشه
    در حقيقت اسكني كه شما گرفتيد فقط براي برنامه شما بوده در حالي كه بايد يكبار قبل از نصب اكسس و برنامه خودتون و يكبار بعد از نصب اكسس و برنامه خودتون اسكن مي‌گرفتيد

سلام
    می بخشید من درست متوجه نشدم. می شه لطف کنید بفرمایید که در هر گام چه باید بکنم؟
    1-فایل exe بسازم
    2-فایل set up رو بسازم
    3-اکسس رو حذف کنم.
    4-اسکن کنم
    5-set up رو اجرا کنم تا برنامه من نصب بشه
    6-دوباره اسکن بگیرم
    و....

درسته؟

سلام
    قبل از مرحله 6 اکسس رو مجددا نصب کنید

سلام
    ببخشید که من دوباره دارم سوال می کنم

این مراحل رو انجام دادم ولی وقتی فایل اجرایی تولید شده از برنامه ام رو اجرا می کنم، پنجره های متفاوت جهت نصب باز می شه و خطا صادر می شه و در آخر هم مجبورم برای پایان دادن به این وضعیت، logoff کنم.

مثلاً خطای 1719

وقتی می خواد بسته بندی نهایی انجام بشه یک سری فایل رو به من نشون می ده مثل فایل exe شده خودم و MSACCESS.exe و DBtoEXE و Uninstall و Microsoft Office 2007 و می خواد که انتخاب کنم. چه همه اش انتخاب بشه و چه بعضی هاش باز هم اکثرش رو می گذاره در بسته.

باز هم نتونستم برنامه exe شده خودم را به صورت پرتابل اجرا کنم.

سلام
    کار این برنامه به روشی هست که گفته شد
    اگر پنجره میاد حتما مشکلی تو ساخت ستاپ داشتید
    ضمنا برنامه اکسس برای نصب یک حالت silent هم داره که پنجره ای نمایش نمیده که مثلا تو سی دی اکسس 2003 داخل پوشه Files یک فایل به نام ACCRT وجود داره که Runtime های اکسس رو نصب می‌کنه و احتمالا بتونه بهتون کمک کنه
    در مورد سایر ورژنها هم باید مشابه همین باشه و فایل setup.exe آفیس رو هم می‌تونید با ؟/ اجرا کنید ببینید چه پارامترهای می‌گیره

سلام
    در سی دی آفیس 2007 من به چنین گزینه هایی که شما اشاره فرمودید برنخوردم.
    set up که تولید می شه به راحتی نصب می شه و exe درونش هم اجرا می شه.
    حجم فایل setup در حد 12 مگ است اما فایل پرتابل شده، 230 مگ می شود و وقتی اجراش می کنم شروع می کنه به نصب موارد لازم و پشت سر هم هم پنجره هایی باز می شه و ناتوانی خودش رو از نصب نشون می ده.
    اکسس رو از نصب خارج کردم ولی باز هم همین پنجره ها ظاهر می شن.

یعنی چی رو داره نصب می کنه؟ DBtoEXE که نصب نمی خواد ولی درون بسته نهایی قرارش می دم (باید قرار بگیره؟). فقط می مونه MSACCESS.exe و Uninstall و Microsoft Office 2007 که توی اینها هم از اون پنجره ها ظاهر می شه و ناتوانی اش رو ابزار می کنه.

سلام
    دوست گرامی
    الان اینهمه نرم افزارهای پرتابل توی بازار هست از کل آفیس پرتابل گرفته تا فتوشاپ و CorelDraw و نرم افزارهای بزرگ دیگه
    اکثر اونها هم با vmWare پرتابل شدن
    روال کلی کار اینه :

1 - آفیس روی سیستم نصب نباشه، ترجیحا از یک ویندوز خام استفاده کنید
    2 - VmWare رو اجرا کنید و از سیستم و درایوی که قراره برنامتون و برنامه آفیس توش نصب بشه اسکن بگیرید
    3 - آفیس رو نصب کنید
    4 - برنامه خودتون رو ستاپ کنید
    5 - در صورتیکه برنامتون درست اجرا میشه دوباره از سیستم و درایو نصب اسکن بگیرید و فایل نهایی رو بسازید

در صورتیکه موفق نشدید اول سعی کنید فقط اکسس تنها رو پرتابل کنید ببینید می‌تونید یا نه و تا انجام نشده سراغ برنامه خودتون نرید
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394 در 06:27 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •