نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: برنامه های دیتابیس تحت شبکه

Question برنامه های دیتابیس تحت شبکه

سلام .
    چند وقت پیش همین جا سوالی رو مبنی بر برنامه های بانک اطلاعاتی تحت اکسس و طریقه شیر کردن اون در شبکه مطرح کردم اینجا :
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=158857

هر چند که من به جوابی نرسیدم چون منظور رو از شیر کردن صحیح درک نکردم و چون خودم برنامه رو نوشتم که در اون 5 سیستم امکان استفاده خواندنی و نوشتنی در یک فایل اکسس رو بصورت هم زمان داشتند معنی این جمله رو که اکسس مولتی یوزر نیست رو متوجه نشدم .

حالا تصمیم گرفتم سوال رو بصورت دیگه مطرح کنم .
    برنامه هایی مثل Coffee cup که برنامه مدیریت کافی نت هست و درون خود به نوعی یک بانک اطلاعاتی را دارد چگونه کار می کنند و بانک اطلاعاتی آنها بر چه مبنایی هست ؟

نقل قول: برنامه های دیتابیس تحت شبکه

سلام.
    معمولا اين برنامه ها با اين رويكرد ساخته ميشن كه يك بانك اطلاعاتي رو ميون چند تا كلاينت به صورت اشتراكي قرار ميدن كه همه بتونن استفاده كنن.به اين صورت كه بانك فقط روي سرور نصب ميشه و روي كلاينت application هامونو نصب ميكنيم.
    تو connection string داخل برنامه ها بايد بجاي سرور كه قبلا اسم سرور (مثلا SQLEXPRESS) رو مينوشتيم حالا بايد آدرس شبكه اي SERVER رو بنويسيم.اونموقع ديگه كانكشن به سرور اصلي متصل ميشه.

ٌ

ممنون از راهنمایی شما . ولی به نظر شما نباید با این شرایط یه پوشه بصورت شیر در بیاد ؟ پس چرا پوشه ای جهت دسترسی به دیتا بیس شیر نمیشه؟

کاربر تازه وارد آواتار armanikurd
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است (کوردستان)

دورود

این کار چند راه داره:

1.
    share کردن پوشه ی بانک اطلاعاتی- اگه sql باشه تنها آدرس مناسب رو توی connection string می نویسیم

2.
    در واقع کلاینت ها زمانی که اطلاعاتی را از سرور نیاز دارند ؛ این مهم را از سرور درخواست می کنند.این کار از طریق پورتهای نرم افزاری انجام میشه.
    مثلا
    کلاینت با ارسال عبارت HowPrice_Comp_1 می تونه میزان کارکرد اینترنت کاربر رو از سرور بپرسه،
    سرور هم بعد از دریافت این مسج و پیغام می تونه (طبق قرارداد و روال قبلی که توسط برنامه نویس تعریف شده، مثلا HowPrice یعنی دریافت میزان کارکرد و Comp_1 هم شماره استیشن 1 رو مشخص می کنه) بعد از محاسبه این زمان و محاسبه ی هزینه ی مربوطه ؛ مثلا عبارت Time_30__Price_270 رو ارسال کنه و یعنی 30 دقیقه کارکرد با 270 تومان هزینه

توجه داشته باشید که می توان بر روی چندین پورت نرم افزاری و به طور همزمان کلی داده ردوبدل کرد؛داده می تونه یه مقدار عددی، یک رکورد از بانک اطلاعاتی، یک فایل متنی یا اجرایی، عکس و تصصویر و ... باشه البته بایستی از فابلهای Binary استفاده کرد

بدرود

کاربر دائمی آواتار arsalansalar
    محل زندگی
    اتاق آبی

من يك برنامه نوشتم كه از طريق شبكه كار ميكنه و بانك اون اكسس هست.يك جاهاي اطلاعات و ثبت نمي كنه.
    اگه بيام connection string برناموو كانكشن سرور بدم ممكنه اين مشكل حل بشه؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •