نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: الگورینم های فشرده سازی مثل WinRar یا Zip

کاربر دائمی آواتار fazel-d
    محل زندگی
    بورکینافاسو

Talking الگورینم های فشرده سازی مثل WinRar یا Zip

می خواستم یه بحثی روی این نرم افزار ها داشته باشیم که چگونه فایل ها رو تا حجم زیادی فشرده می کنند و اون هم در سرعت پردازشی خیلی بالا الگوریتم فشرده سازی رو انجام می دهند.

کاربر دائمی آواتار pesar irooni
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: الگورینم های فشرده سازی مثل WinRar یا Zip

من چیز زیادی نمیدونم ولی با تبدیل رشته ها تو فایل به عدد با الگوریتمهای hashing و rehashing میشه صرفه جویی قابل توجهی کرد.

کاربر جدید
    محل زندگی
    اصفهان

Cool نقل قول: الگورینم های فشرده سازی مثل WinRar یا Zip

گرچه ظرفیت دستگاه های حافظه جانبی به طور فزاینده ای بیشتر و قیمتشان کمتر میشه ، ولی تقاضای ذخیره اطلاعات نیز در حال افزایش است. پس فایل داده ها باید به طور کامل بر روی حافظه جانبی ذخیره شود و مسئله فشرده سازی داده ها ، یافتن روش مناسبی برای کد گذاری فایل داده ها است.
    روش متداول نمایش فایل ، کد دودویی است. در این کد ، هر کاراکتر با رشته دودویی منحصر به فردی نمایش داده می شود که کد واژه نام دارد.
    مطالعه الگوریتم هافمن شاید بتونه بهت کمک کنه که یک روش حریصانه است.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران سرای من است

سلام:
    بحث فشرده سازی اصولا به نوع داده ای میخواهیم عملیات فشرده سازی انجام بدیم مربوط میشود. لذا بکار بردن ناصحیح یه برنامه فشرده ساز بر روی یه فایل غیر معقول علاوه بر اینکه حجم رو کاهش نمیده بلکه میتونه باعث افزایش حجم بشه.
    مثلا فایلهای گرافیکی برای خودشون یه برنامه مخصوص برای فشرده سازی احتیاج دارند و معمول ترین الگوریتم برای فشرده سازی الگوریتم تعداد تکرار هست.
    خوب هافمن رو هم میشه پیاده کرد ولی قدرت کمتری داره.
    در حالت کلی برای نوشتن برنامه برای چنین کاری باید یه مطالعه دقیق از رفتار بانکهای اطلاعاتی و هچنین نوع داده های درون آنها داشته باشیم که این بهترین راه برای درک نحوه فشرده کردن داده هاست.
    موفق باشید.

همان طور که هنگامی فایلی یا فولدری در هارد ایجاد می کنیم اون رو به صورت رندم روی هارد ذخیره می کند و در هنگام دفرکت منت کردن هارد آنها رو مرتب می کند و در کنار هم می گذارد در یک فایل هم به همین ترتیب است .
    یعنی وقتی بایتی از داده را می خواهد ذخیره کند به صورت مرتب در کنار هم قرار نمی دهد .
    به همین ترتیب کار این نرم افزار ها به گونه ای است که بایت ها رو شیفت می دهد .
    در همین حد می دونم .

کاربر دائمی آواتار fazel-d
    محل زندگی
    بورکینافاسو

Question نقل قول: الگورینم های فشرده سازی مثل WinRar یا Zip

من چیز زیادی نمیدونم ولی با تبدیل رشته ها تو فایل به عدد با الگوریتمهای hashing و rehashing میشه صرفه جویی قابل توجهی کرد.
    ميشه يه مقداري در مورد hashing و rehashing توضيح بدين

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

تا جايي كه من اطلاع دارم WinZip براي فشرده سازي از الگوريتم هافمن استفاده مي كنه.
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •