نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: مشکل در نصب کامپوننت

مشکل در نصب کامپوننت

سلام به همه.
    من با نصب این کامپوننت مشکل دارم.

کارهایی هم که انجام می دم به این ترتیب هستند:
    1.اول فایل psa رو تو شاخه lib کپی می کنم.
    2.

3.

4.

5.بعد هم از منوی project به ترتیب compile dclusr و build dclusr رو می زنم و در نهایت saveall می کنم.

اما الان نمی دونم این کامپوننت رو چطور به پروژه اضافه کنم. قبلاً کامپوننت که نصب می کردم به پالت sample اضافه می شد ولی الان نمی دونم کجا میره.

پیشاپیش از راهنمایی شما تشکر می کنم. ضمناً اگر دوستان کامپوننت مشابهی سراغ دارید که مثل کامپوننت بالا، سایدبار مشابه سایدبار ویندوز اکس پی رو ایجاد می کنه، ممنون میشم اگر معرفی کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله p_ooya : دوشنبه 04 خرداد 1388 در 12:45 عصر

نقل قول: مشکل در نصب کامپوننت

یه سربرگ به آخر کامپوننتها اضافه نشده ؟؟؟
    این کامپوننت چه کاری انجام میده ؟

نقل قول نوشته شده توسط engehsan مشاهده تاپیک
    یه سربرگ به آخر کامپوننتها اضافه نشده ؟؟؟
    این کامپوننت چه کاری انجام میده ؟
    نه اضافه نشده.
    این کامپوننت یه سایدبار یا taskpane ایجاد می کنه.

http://www.vclcomponents.com/Delphi/
    به این آدرس یه سری بزن .

کاربر دائمی آواتار Saeed_m_Farid
    محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

Alt+V+C بزنید و احتمالا اسم TExBar خواهد بود، انتخابش کنید.
    اگه نبود تو E:\Program Files\Borland\Delphi7\Lib\ExBar.pas ببینید اسمش چیه (همون اسم کلاسشه مثلا
    TExBar = class(TBar)
    ) ...

کاربر دائمی آواتار Saeed_m_Farid
    محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

من کامپوننت موردنظر شما رو دان کردم؛ این یونیت اصلا کامپوننت نصبی نیست! (هر کامپوننتی یه پروسیجر register داره، که این یونیت نداره) یعنی نیازی به نصب نداره، فقط میشه run-time درستش کرد. برای اینکار باید فایلش رو بذارید کنار برنامتون و به پروژه اضافه اش کنید و مثل Sample خودش عمل کنید.

اگه کامنت های اون رو خونده بودین، خودش گفته همه اینا رو :

This component mimics the WinXP explorer left-side bar (when not showing folders) it supports skins but it doesn't load skin used by win XP. You have to specify a
    bitmap that respect a given format (see examples).
    The 3 basic skins of winXp are included in the demo prog.
    This component needs run-time creation (That's why it's still a beta version).
    See attached demo for an example.

This component doesn't require an installation because design-time creation/
    edition isn't possible. You just have to put Exbar.pas and ExBar.res in a folder
    that is included in the Library path of the environment options.
    پ.ن. : زیاد هم چیز درست حسابی ای نیست، فقط به درد ایده گرفتن میخوره، واسه اینکار کامپوننت های اصولی و بدردبخوری وجود داره، مثل TxpWindow یا TxpPageControl و ...

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط Saeed_m_Farid مشاهده تاپیک
    من کامپوننت موردنظر شما رو دان کردم؛ این یونیت اصلا کامپوننت نصبی نیست! (هر کامپوننتی یه پروسیجر register داره، که این یونیت نداره) یعنی نیازی به نصب نداره، فقط میشه run-time درستش کرد. برای اینکار باید فایلش رو بذارید کنار برنامتون و به پروژه اضافه اش کنید و مثل Sample خودش عمل کنید.

اگه کامنت های اون رو خونده بودین، خودش گفته همه اینا رو :

پ.ن. : زیاد هم چیز درست حسابی ای نیست، فقط به درد ایده گرفتن میخوره، واسه اینکار کامپوننت های اصولی و بدردبخوری وجود داره، مثل TxpWindow یا TxpPageControl و ...

موفق باشید.
    بعله (بله غلیظ)

کاملاً حق با شماست. من هم تو کامنتهاش دیدم که اینو نوشته، اومدم توضیح بدم که runtime که شما زحمتشو کشیدی. برای سر و کله زدن بد نیست، هر چند خیلی ابتداییه. من هم همونطور که شما هم پیشنهاد دادید رفتم سراغ raize و جون خودم رو راحت کردم.

اما به هر حال ممنون.

انگار دير اوممدم و دوستان گفتن راه حل رو گفتن بهتون .
    تو توضيحاتش (در اول يونيتش ) نوشته كه بايد چي كار كنيد . شرمنده منم ديشب به فكرم رسيد اونجارو بخونم. موفق باشيد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •