نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: هوش مصنوعی و پیشگویی آینده

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

Lightbulb هوش مصنوعی و پیشگویی آینده

با سلام
    همونطور که میدونین یکی از کاربرد های مخم هوش مصنوعی تقریب زدن تابع از روی داده های نامعلوم است که در نتیجه میتونیم از داده های موجود برای پیشگویی وضع آینده استفاده کنیم.
    مثلا اگر آزمایشی انجام بدیم و داده هایی بدست بیاریم که تابع خاصی ندارن- میشه با هوش مصنوعی داده های بعدی رو تخمین زد

در زیر یک دمو از پروژه خودمو که بر این مبنا نوشته شده میزارم:
    http://rapidshare.com/files/239507211/setupann.exe

نقل قول: هوش مصنوعی و پیشگویی آینده

با سلام.

حدس زدن رياضي چه ربطي به پيشگويي آينده داره؟
    اين فقط در صورتي درسته كه همه ي زمانها چه گذشته چه حال چه آينده همه يكسان باشند.يعني همه ي اتفاقات روال ثابتي در همه زمان ها داشته باشن.
    الگوريتم برازش منحني و منحني درونياب هم همين كار رو ميكنن و با فرض مشخص بودن تابع براي همه مقادير ميتونن مقدار رو در جاي خاصي بدست بيارن.
    همچين آينده اي كه در اون همه چيز روال ثابتي دارن رو ميشه حدس زد.اما همچين آينده اي وجود نداره.چون هميشه يه تغيير جديد بوجود مياد كه قبلا اثري از خودش نشون نداده بوده.

محل زندگی
    در قلب دوستان

Exclamation نقل قول: هوش مصنوعی و پیشگویی آینده

نقل قول نوشته شده توسط mortezamsp مشاهده تاپیک
    با سلام.

حدس زدن رياضي چه ربطي به پيشگويي آينده داره؟
    اين فقط در صورتي درسته كه همه ي زمانها چه گذشته چه حال چه آينده همه يكسان باشند.يعني همه ي اتفاقات روال ثابتي در همه زمان ها داشته باشن.
    الگوريتم برازش منحني و منحني درونياب هم همين كار رو ميكنن و با فرض مشخص بودن تابع براي همه مقادير ميتونن مقدار رو در جاي خاصي بدست بيارن.
    همچين آينده اي كه در اون همه چيز روال ثابتي دارن رو ميشه حدس زد.اما همچين آينده اي وجود نداره.چون هميشه يه تغيير جديد بوجود مياد كه قبلا اثري از خودش نشون نداده بوده.
    سلام
    فکر میکنم شما و nima nt موضوع رو اشتباه متوجه شدید چرا که ما در اینجا تابع را نمیدانیم و اصلا تابعی موجود نیست. اگر تابع مشخص باشد چه نیازی داریم به هوش مصنوعی؟
    (توابع استفاده شده در نرم افزار فقط برای ایجاد یک سری داده هستند)
    ما فقط یک سری داده داریم که در زمان های مختلف رخ داده اند و تابع ریاضی خاصی هم نمیشه براشون در نظر گرفت برای همین از شبکه عصبی نصنوعی برای پیشگویی روند داده ها در آینده استفاده میکنیم که این با حدس زدن آماری و ریاضی زمین تا آسمون متفاوته

میتونید توی گوگل واژه های ann prediction را بزنید تا اطلاعات بهتری کسب کنید.

با سلام.

اولا که بنده انگلیسی وارد نیستم شما اگه میشه برام یه منبع فارسی بذارید.

دوما من حرفم این بود که کلا برای این عقلی که ما داریم و به کمک آن برنامه نویسسی میکنیم ، پیشگویی آینده یا داده بعدی تابعی که مشخص نیست ، بدون اطلاع از آینده ممکن نیست! پیشگویی یعنی روشن بینی .اگه شما ادعا دارید که دارید عدد مجموعه اعدادی رو پیدا میکنید که هیچ تابع خاصی ندارن ، بفرمایید چطور ثابت میکنید که پیشگویی اون درسته؟اونم وقتی معلوم نیست چه تابعی داره و چه حقیقتی داره؟

هر پیشگویی از اینده مبتنی بر اطلاعاتی هست که الآن ما از حال داریم.یعنی ما فقط حدس میزنیم اگر روند کلی تغییرات برای همیشه همینی باشد که تا الآن بوده ، آنوقت عدد بعدی فلان خواهد بود!

ضمنا اون منبع فارسی رو یادتون نره.اگه پیداش کردید برامون لینکش کنید.چون من انگلیسی وارد نیستم.

محل زندگی
    در قلب دوستان

دوما من حرفم این بود که کلا برای این عقلی که ما داریم و به کمک آن برنامه نویسسی میکنیم ، پیشگویی آینده یا داده بعدی تابعی که مشخص نیست ، بدون اطلاع از آینده ممکن نیست! پیشگویی یعنی روشن بینی .اگه شما ادعا دارید که دارید عدد مجموعه اعدادی رو پیدا میکنید که هیچ تابع خاصی ندارن ، بفرمایید چطور ثابت میکنید که پیشگویی اون درسته؟اونم وقتی معلوم نیست چه تابعی داره و چه حقیقتی داره؟هر پیشگویی از اینده مبتنی بر اطلاعاتی هست که الآن ما از حال داریم.یعنی ما فقط حدس میزنیم اگر روند کلی تغییرات برای همیشه همینی باشد که تا الآن بوده ، آنوقت عدد بعدی فلان خواهد بود!ضمنا اون منبع فارسی رو یادتون نره.اگه پیداش کردید برامون لینکش کنید.چون من انگلیسی وارد نیستم.
    با سلام مجدد
    مسلما هیچ انسانی و در نتیجه هیچ نرم افزاری قادر به پیشبینی دقیق آینده نیست. منتها برای پیشبینی روند یک اتفاق دانشمندان از هوش مصنوعی استفاده میکنند و البته این کار زمانی انجام میشه که نشه از روشهای رگرسیونی و آماری به نتیجه مطلوب رسید.
    برای مثال بنده برای پروژه ارشدم دارم روی اثر فلزات سنگین روی موشها و خنثی کردن آن با لیگاند ها کار میکنم و همونطور که میدونید سیستم های بایو دارای پیچیدگی زیادی هستند و نمیشه با روشهای ریاضی معمول داده های اونارو بررسی کرد لذا ما از هوش مصنوعی استفاده کردیم تا بتونیم وضعیت لازم رو بررسی و پیشبینی کنیم.

چند تا سایت و مقاله فارسی در این زمینه:
    http://www.sid.ir/Fa/VEWSSID/J_pdf/66513820408.pdf
    http://www.gheymatha.com/showthread.php?t=2130
    http://research.guilan.ac.ir/research/doc/c2286_0.pdf

جستجوی وازه های ( هوش مصنوعی - شبکه عصبی و prediction ) در گوگل هم کمک میکنه.

باسلام.

خب!پس تاكيد شما بر اينه كه اينجا از داده ها و توابع رياضي استفاده نميكنين چون فضا پيچيده تر از اين حرف هاست!اميدوارم متوجه شده شده باشم!
    من هم حرفم اين بود كه هر نوع پيشگويي آينده ، مبتني بر روند داده هاي در حال هست.كه شما متوجه شديد.

خيلي ممنون از لينك خاتون.

محل زندگی
    در قلب دوستان

Smile نقل قول: هوش مصنوعی و پیشگویی آینده

باسلام.
    من هم حرفم اين بود كه هر نوع پيشگويي آينده ، مبتني بر روند داده هاي در حال هست.كه شما متوجه شديد.
    سلام دوست عزیز بنده این مطلب را قبلا هم متوجه بودم لطفا اولین پست را مجددا ملاحضه کنید.
    متشکرم

هوش مصنوعی خیلی رشته خوبیه، مخصوصا رشته پردازش تصویرش
    در کل کاربرد هوش مصنوعی کلا گستردس و مثل یک ابزار هست که هر شخصی می تونه ازش استفاده خوب یا بد کنه
    در رابطه با هوش مصنوعی آکادمی همراه اول یک مقاله خوب نوشته که واقعا عالی بود
    بهتون پیشنهاد میدم که بخونید ...
    اینم لینکش:
    https://hamrah.academy/blog/artificial-intelligence/

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •