نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: درباره یه برنامه شبکه

Smile درباره یه برنامه شبکه

سلام
    من یه برنامه دارم می نویسم که باید تو شبکه کار کنه احتیاج به یه دید کلی دارم .
    برنامه تحت شبکه نوشتم اما برای این موضوع احتیاح به راهکار و راهنمایی دارم .
    توضیح این که :
    من یه برنامه سرو دارم که یه جدول داره که دایما در حال تغییر هستن و می خوام این تغییرات به همه کلاینتها هم ارسال بشه .
    اما برای ارسال این مقادیر به کلاینتها چه روشی بهتره . مثلا از فرمت فایل xml برای ارسال دیتا استفاده کنم و اونو واسه همشون بفرستم .
    یا اینکه از راه socket این دیتا رو broadcast کنم تا همشون بگیرن .
    در ضمن بگم که حجم دیتای من از 0 تا 100000 تا متغیر integer هست که منتقل می شه که باید به همه کلاینتا ارسال بشه . مهم برام سرعت و تا جای ممکن real بودنه .
    روش پیشنهادی شما واسه اینکار چیه ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول: درباره یه برنامه شبکه

خواهشا یه راهنمایی کوچیک هم راه می ندازه . نمی دونم از کجا شزوع کنم و چه روشی بهتره .
    لطفا کمک

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط iamehsan56 مشاهده تاپیک
    خواهشا یه راهنمایی کوچیک هم راه می ندازه . نمی دونم از کجا شزوع کنم و چه روشی بهتره .
    لطفا کمک
    دوست عزیز توضیحاتت مختصره اما فکر کنم مشکل شما را کامپوننت sdac حل می کند یه جست و جویی در سایت بکن . . .

sdac که مربوط به بانک اطلاعاته . فکر نمی کنم کارایی داشته باشه

این کاری که گفتین به راحتی با ارسال داده به کلاینت های متصل شده به یک سرور از طریق برنامه نویسی سوکت ، امکان پذیره(اینجا). ولی اگه یه راه حل استاندارد میخای بکنی از طریق Query Notification(امکانی که در SQL 2005 و دات نت 2 به بعد اضافه شده)، میتونید تغییرات داده روی یک جدول رو به همه ی کلاینت ها اعلام کنید.

من عکس گذاشتم که کاری که می خوام بکنم رو توضیح می ده . من یه سرور دارم و دو نوع کلاینت که یا از اینترنت و یا از اترنت به سرور وصل می شن .
    من می خوام یه جدولی از data رو واسه همه اون کلاینت هایی که online هستن ارسال کنم . اما چه راهی برای ارسال این اطلاعات مناسب تره و انتخاب روش به چه پارامترایی بستگی داره . خواهش می کنم راهنمایی کنید . من نمی دونم چه اطلاعات بیشتری باید بدم . اگه چیز دیگه ای لازمه لطفا بگید

ممنون
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg 1.JPG‏ (22.8 کیلوبایت, 133 دیدار)

منطورم از جدول یه جدول تو بانک نیست . یه جدول 100 تا رکورد داره و این رکوردا اضافه یا کم نمیشن بلکه دایم آپدیت می شن . من می خوام این جدول رو واسه بقیه کلاینتا بفرستم
    در ضمن تا اونجایی که میدونم Query Notification تو sql 2000 نیست و من فعلا sql 2000 دارم

با سلام دوست عزیز اونطوریکه من متوجه شدم شما میخاهید یه آرایه از int را دائما به کلاینتهاتون بفرستید.
    برا اینکار بهتره که از سوکت استفاده بکنید . فیلدها int را شماره گذاری کنید و هرکدام که عوض شد فقط آنرا بفرستید و در طرف کلاینتها بگیرید

ممنون . درسته منظورم همینه . می خوام بدونم واسه ارسال این داده ها همشون رو می تونم به شکل یه فایل xml ارسال کنم یا روش بهتری سراغ دارید
    ممنون از راهنماییتون

دوست عزیز نیاز به فایل یا چیز دیگه نیست وقتی با سوکت کار میکنید خود داده هارا یکی یکی رو پورت قرار بدید و اونطرف بخونید . یایه پروتکل برا خودتون تعریف کنید داده های تغییر یافته را بهمراه ایندکس مربوطه داخل پروتکل وارد کرده و همه را یکجا بفرستید.

یه توضیح در مورد نحوه استفاده از داده ها بدید لطفا تا بشه بهتر کمک کرد.

آیا امکان این هست که داده ها رو یکی یکی نفرستم و بشه کل یه آرایه یا یه record رو فرستاد ؟

بله امکانش هست یک جدا کننده برا داده ها بزارید و همه را در قالب یک استرینق بفرستیدو در طرف دیگه با استفاده از جدا کننده داده ها را تفکیک کنید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •