نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: با وجود روش هاي پيچيده نرم افزاري و سخت افزاري چرا قفل ويندوز را به راحتي مي شكنند؟

کاربر دائمی آواتار Programmer 1
    محل زندگی
    شهرستان قوچان

Question با وجود روش هاي پيچيده نرم افزاري و سخت افزاري چرا قفل ويندوز را به راحتي مي شكنند؟

سلام ،

چرا اين همه روش هاي قفل گذاري ايمن وجود دارد مثل قفل سخت افزاري و برخي قفل هاي نرم افزاري قدرتمند با اين وجود بازهم بعضي شركت هاي نرم افزاري بزرگ مثل Microsoft و Adobe محصولاتشان كپي برداري غير مجاز مي شود و كركرها قفل هاي اين محصولات را مي شكنند ؟!

متشكرم /.

نقل قول: با وجود روش هاي پيچيده نرم افزاري و سخت افزاري چرا قفل ويندوز را به راحتي مي شكنند؟

این کار فقط در ایران و کشورهایی مثل ایران که قوانین کپی رایت رعایت نمیشه انجام میشه ... اونی که تو مایکروسافت نشسته نمی دونه که یکی تو ایرن هست که افتاده به جون نرم افزارشون و داره قفلش رو میشکنه .

تنها قفلی که من در برنامه های اونا دیدم , فقط یک سریال است که اونم پریود داره , فقط همین ....

اونجا هیشکی نمی تونه از نرم افزار قفل شکسته استفاده کنه چونکه پدرش رو درمیارن .

موفق باشید

VIP آواتار دنیای دلفی
    محل زندگی
    یک جایی توی جنوب ایران

نقل قول: با وجود روش هاي پيچيده نرم افزاري و سخت افزاري چرا قفل ويندوز را به راحتي مي شكنند؟

مركز كركرها در دنيا چين و روسيه است اونها هم از نرم افزارهاي كرك شده به وفور استفاده مي كنند و . . .
    پس از دو سال بررسی بلاخره به بازار آمد
    متفاوت و هوشمندانه
    برای ورود کلیک کنید
    IMEN LOCK

به نظر من این شرکتها بیشتر اوقات خودشون کرک نرم افزارهاشونو تولید می کنن
    خوب همین امر یکی از دلایل محبوبیت ماکروسافت و یا adobe شده

ASP.NET MVC / Entity Framework / Design Pattern
    XCode Objective-C IOS Developer

اگر این کرک ها بیرون نمیود . مطمئنا علم نرم افزار در این حد پیشرفت نمی کرد.

کاربر تازه وارد آواتار be_kh

به نظر من هر چيزي قابل شكست فقط مدت زمان شكستن كم و زياد ميشه. مطمئن باش شركت Microsoft هم ميدونه كه محصولاتش كرك ميشه خوب هر بار هم كار كركرها سخت ميشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

به نظر من این شرکتها بیشتر اوقات خودشون کرک نرم افزارهاشونو تولید می کنن
    خوب همین امر یکی از دلایل محبوبیت ماکروسافت و یا adobe شده
    آخه مگه مغز .... خوردن که این کار رو بکنن.
    این کار میتونه حتی اعتبار اونها رو زیر سوال ببره , در کشورهای خارجی کاربر برای نرم افزاری که میخره ارزش قائل میشه و همچین کاری توهین به مصرف کننده هست و باعث فرار مشتری میشه.

نقل قول نوشته شده توسط mostafa_shaeri_tj مشاهده تاپیک
    اگر این کرک ها بیرون نمیود . مطمئنا علم نرم افزار در این حد پیشرفت نمی کرد.
    اتفاقاً كاملا برعكس . اگر كپي رايت در كشور ما رعايت مي شد صنعت نرم افزار به سطح والايي مي رسيد . چراكه من به عنوان يك برنامه نويس هيچ انگيزه اي براي ارائه محصول به بازاري كه در كمتر از يك هفته ترتيب برنامه رو ميدن ، ندارم
    ضمنا مايكروسافت از تمام اين كرك شدن ها باخبره براي همين نسخه هاي ارزان قيمت ويندوز و .. در كشورهايي مثل چين و تايلند و ... به فروش مي رسونه .
    در آخر بيل گيتس ميكه اگر ميخواي برنامت كرك نشه اصلا برنامه ننويس

در آخر بيل گيتس ميكه اگر ميخواي برنامت كرك نشه اصلا برنامه ننويس
    واقعا همین طوره به نظر من فقط قانون کپی رایته که میتونه برنامه نویسا رو از این کابوس نجات بده. وگر نه کار نشد نداره. الان بزرگترین شرکت هایی هم که در زمینه امنیت فعالیت میکنن خودشون به این موضوع اعتراف میکنن. فقط اختلاف نرم افزار های قفل گذاری شده تو زمان کرک کردنشونه.

چون برنامه های کرک شده دیگه بعضی از قابلیت های خود را از دست می دهند..

با سلم خدمت دوستان....
    اگر کرک نشه که دوستان کرکر شب ها خواب ندارن دوست عزیز...
    پس برای سلامتی دوستان کرکر اگر همه نرم افزار ها کرک بشن بهتره....
    بر بدخواه ..... کرکر بشمار.....

بدخواه كركر هميشه باعث پيشرفت كركر و خود كركر هميشه باعث پيشرفت بدخواهش ميشه.
    آيا واقعا كركر و برنامه نويس با هم دشمن اند؟؟؟؟

لطفا اگه با روند قانونی این مورد آشنایی دارید پاسخ دهید:

فرض کنید من توی کانادا یا آمریکا و خلاصه این کشورهای شدیدا کپی رایتی به شغل برنامه نویسی مشغول باشم و یک برنامه ویندوزی هم نوشته باشم بصورت تجاری . ولی برای یکی از کنترلهای برنامه ام از نسخه کرک شده اون کنترل استفاده کرده باشم.

سوال: اصلا شرکت سازنده اون کنترل - بالفرض که یک کنترل منحصر بفردی نباشه و مثلا یک دکمه یا دراپ دان قشنگ باشه که صد تا شرکت دیگه هم دارندش - ، از کجا خبر دار میشه که بیاد کنترلهای موجود در برنامه من رو چک کنه؟ و دوباره از کجا با اطمینان میگه که این کنترل از شرکت اونهاست ؟

نقل قول نوشته شده توسط Armin060 مشاهده تاپیک
    بدخواه كركر هميشه باعث پيشرفت كركر و خود كركر هميشه باعث پيشرفت بدخواهش ميشه.
    آيا واقعا كركر و برنامه نويس با هم دشمن اند؟؟؟؟
    بدخواه کرکر شرکتهای تولید کننده انواع قفلهای نرم افزاری، سخت افزاری، CD و ... می باشند که با این وجود شما درست می فرمائید. این هر دو باعث پیشرفت همدیگه می شوند.
    اما برنامه نویس بیچاره این وسط هیچ پیشرفتی نمی کنه، مگر اینکه راهکارهای شرکتهای تولید کننده قفل رو بخره و به کار ببره. یعنی علاوه بر برنامه نویسی انواع روشهای کرک و راه جلوگیری از اون رو هم یاد بگیره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    برای اینکه درک کنیم تو کشورهای پیشرفته چطور بیشتر مردم از نرم‌افزار کرک شده استفاده نمی‌کنند بهتره یک مثالی بزنم.
    توی همین ایران هر سال کلی کتاب فارسی چاپ می‌شه که بعضی‌هاشون هم قیمت نسبتا بالایی دارند، اما کمتر کتابی هست که نسخه فتوکپی‌اش تو بازار باشه. دلیلش هم ساده است. قیمت کتاب نسبت به درآمد افرادی که به اون کتاب احتیاج دارند، نسبتی معقول داره و همچنین فرهنگ استفاده از کتاب اصل تو خیلی از مردم وجود داره.

نقل قول نوشته شده توسط Programmer 1 مشاهده تاپیک
    سلام ،

چرا اين همه روش هاي قفل گذاري ايمن وجود دارد مثل قفل سخت افزاري و برخي قفل هاي نرم افزاري قدرتمند با اين وجود بازهم بعضي شركت هاي نرم افزاري بزرگ مثل Microsoft و Adobe محصولاتشان كپي برداري غير مجاز مي شود و كركرها قفل هاي اين محصولات را مي شكنند ؟!

متشكرم /.
    پاسخ این سوال خیلی پیچیده می شه
    دوستان مطالب جالبی رو بیان کردند اصولا تو کشورهای جهان اول قیمت نرم افزار با درآمد افراد رابطه معقولی داره و هرکجا هم این رابطه معقول نباشه قانون کپی رایت نمی ذاره که حقوق صاحب نرم افزار رو زیر پا بگذارید مثلا شما حاضرید برای یک نرم افزاری که اگه اورجینالشو 20 هزار تومان نخرید و از کرک شده استفاده کنید 200 هزار تومان جریمه بشید.
    البته احساس می کنم داخل اروپا مزه برنامه مفتی داره شیرین می شه بالاخره عصر ارتباطات و اینترنته ، سایت های دانلود چینی روسی و ایرانی هم پیدا کردنوشون سخت نیست.

یک بحث دیگه هم وجود داره فرهنگ مردمه که عادت ندارند دزدی کنند مثل اعتقاد ما به حلال وحرام ( که همه ندارند و اگرهم دارند انگار در نرم افزار تبصره {فتوا} داره ) به همین سادگی

بحث دیگه اینه که امثال مایکروسافت نیاز دارند برنامه هاشون کرک بشه می پرسید چرا؟ خوب اگه ویندوز کرک نشه شما مجبورید از لینوکس استفاده کنید.در دراز مدت کی ضرر می کنه؟ ما یا مایکروسافت؟

بحث آخرهم اینه که داخل دنیا هیچ چیز مطلق نیست شاید 5 سال دیگه هک کردن سایت سازمان سیا امروزی به یک سرگرمی برای نوجوانان تبدیل بشه ولی الان چی ، چند نفر می تونند این کار رو انجام بدند؟
    در مجموع دلایل مختلف جمع شدن که نمی ذارن کرک شدن نرم افزار ها غیرممکن بشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران، شیراز، ... ، خونمون، روبروی مانیتور

Angry نقل قول: با وجود روش هاي پيچيده نرم افزاري و سخت افزاري چرا قفل ويندوز را به راحتي مي شكنند؟

قبلا هم گفتم تا فرهنگ ما ایرانی ها بالا نره هیچ چی نمیشیم...

پس بهتره از خودمون شروع کنیم و یکم فرهنگمون رو ببریم بالا

یه مثال تو یکی از تاپیک ها زدم:

یه کسی که خودش برنامه نویسه چجوری دلش میاد یه برنامه رو کرک کنه و وارد بازار سیاه کنه
    اگه همین کار رو کسی با خودش کرد چی میگه؟...

تو استرالیا نظافتچی محله ای وجود نداره
    میگن ما هنوز اینقدر بی فرهنگ نشدیم که پول بدیم که گندی که خودمون بالا اوردیم رو تمیز کنن

البته مردم هم تا حدودی بی تقصیرن

وقتی درآمد مردم اونقدر پایینه که پول خوراک و پوشاک و مسکنشون رو هم به زور میدن چجوری میتونن پول نرم افزار اصلی بدن؟!!!
    وقتی مردم میخوان همه نرم افزاری رو داشته باشن چجوری میتونن اصل همه رو بخرن؟؟؟

مثلا خود من
    میخوام فتوشاپ رو کامپیوترم نصب باشه...
    بالاترین ورژن Nero رو داشته باشم...
    ای سی دی سی رو داشته باشم...
    و و و ...

این تو ذهن من جا افتاده و تا بخوام پاکش کنم . . .
    به هر حال تا فرهنگ ما بالا نره حداقل برنامه نویسا پیشرفت چندانی ندارن...
    آخرین ویرایش به وسیله AbiriAmir : جمعه 10 مهر 1388 در 19:29 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط JaguarXF مشاهده تاپیک
    لطفا اگه با روند قانونی این مورد آشنایی دارید پاسخ دهید:

فرض کنید من توی کانادا یا آمریکا و خلاصه این کشورهای شدیدا کپی رایتی به شغل برنامه نویسی مشغول باشم و یک برنامه ویندوزی هم نوشته باشم بصورت تجاری . ولی برای یکی از کنترلهای برنامه ام از نسخه کرک شده اون کنترل استفاده کرده باشم.

سوال: اصلا شرکت سازنده اون کنترل - بالفرض که یک کنترل منحصر بفردی نباشه و مثلا یک دکمه یا دراپ دان قشنگ باشه که صد تا شرکت دیگه هم دارندش - ، از کجا خبر دار میشه که بیاد کنترلهای موجود در برنامه من رو چک کنه؟ و دوباره از کجا با اطمینان میگه که این کنترل از شرکت اونهاست ؟
    دوستان ممکن هست پاسخ این سوال داده بشه؟ در مورد این موضوع اطلاعی دارین؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •