نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: سوال در باره vb.net , Vb6.0

سوال در باره vb.net , Vb6.0

با سلام خدمت شما دوستان
    اولین سوال اینه که چطوری جمع مقادیر یک فیلد را در وی بی و وبی دات نت درون یک تکست باکس نمایش دهم خواهش میکنم رای هر دو ورژن مثال بزنید
    سوال دوم
    آیا با برنامه های کنسول وی بی دات نت میشه در پرومت داس دستور خاصی نوشت

سوال سومم که قبلا گفتم کسی جواب نداد
    طرز استفاده تابه ExitwindowsEx در وی بی دات نت برای ریستارت یا شات دون ویندوز اکس پی
    سوام چهارم ایا با همین تابع می توان کامپیوتر را به حالت استند بای در 98 یا هیبرید در اکس پی برد

از دوستان برنامه نویس خواهش میکنم در صورت آگاهی جواب سوالهایم را بدهند

با تشکر
    شهریار

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    این یه کد در رابطه با ExitWindowsEx:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    برای محاسبه جمع مقادیر یک فیلد توی NET. باید با یک DataReader همه فیلدها رو تک تک بخونید و با هم جمع کنید. بر فرض اینکه از بانک Access استفاده کنید به کدی مشابه این نیاز دارید:
            Dim appPath As String = Replace(Application.ExecutablePath, Application.ProductName & ".exe", "")
    Dim sDbFile As String = appPath & "Db1.mdb"
    Dim strCn As String = "Provider=Microsoft.JEt.OLEDB.4.0; Data Source = " & sDbFile
    Dim cn As New OleDbConnection(strCn)
    cn.Open()

Dim myCmd As New OleDbCommand("SELECT * FROM Table1", cn)
    Dim myReader As OleDbDataReader
    myReader = myCmd.ExecuteReader(CommandBehavior.CloseConne ction)

Dim lTotal As Long
    Do While myReader.Read
    lTotal += myReader.Item(0)
    Loop

TextBox1.Text = lTotal

myReader.Close()
    myCmd.Dispose()
    cn.Dispose()

البته اگه از بانک SQL Server استفاده کنید میتونید از فیلدهای محاسباتی استفاده کنید که بصورت اتوماتیک محاسبات رو انجام میدن.

سلام

آقا با یکدنیا تشکر از مثال ها
    اگه فوضولی نباشه می خواستم بدونم این مثال تابع ExitwindowsEx را از کجا پیدا کردی یا خودتان نوشتید چون نمونه همین در وی بی شش با کد کمتری نوشته می شود و من فکر
    می کردم باید کمتر و سر راست تر از وی بی 6 باشد ولی شلوغتر از آن بود

در ضمن من برای جمع فیلدها و نمایش آن در یک کنترل مثل تکس باکس همش خیال می کردم باید از طریق یه اتصال ادو که با رشته اس کیو ال و تابع SUM اصلاعات را از یک فیلد خواند و نشان داد که البته کد بسیار کمتری از دات نت دارد

راستی این را برای همه شما عزیزان می نویسم
    به دلیل اینکه در حال راه اندازی یک سرور خانگی و انجام آزمایشات هستم می خواستم بدونم کسی کرک ویندوز سرور 2003 رو داره نسخه اینترپرایس رو میخوام که واقعا اکتیوش کنه
    با تشکر
    شهریار

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    کد تابع ExitWindowsEX رو من توی یک فروم خارجی دیدم که اسم سایتش الان یادم نیست. البته اصل کد به زبان C#‎ بود که به VB تبدیلش کردم. اتفاقا به نظر من این کد کاملا موجز و مختصره.
    البته توی Win98 شما میتونید با خود این تابع به تنهایی ویندوز رو ShutoDown کنید. حتی میتونید توی خط فرمان با دستور Rundll32 هم این تابع رو اجرا کنید ولی توی ویندوز 2000 یا XP و کلا ویندوزهایی که پلتفرم NT دارند باید از همه این توابع استفاده کنید.

در مورد جمع مقدار فیلدهام این روشی بود که من میدونستم و به معنی این نیست که بهترین روش همینه.

سلام

سلام عباس جان
    دستت درد نکنه عزیز
    من یه برنامه دارم که سی شارپ رو به وی بی دات نت تبدیل میکنه خواستم ببینم شما با برنامه خاصی تبدیل کردین یا سی بلد بودین و این کار را انجام دادین

راجب بقیه سوالهایم اگه دوستان چیزی می دانند خواهشا راهنمائی بفرمایند

با تشکر
    شهریار

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    حقیقتش من الان دارم #C و VB.NET رو با هم کار میکنم (به خاطر همینم هنوز توی هیچ کدومش هیچی نشدم) و این کد رو خودم تبدیلش کردم. البته من هم یکی دو تا Convertor دارم ولی هیچ کدومش اون جوری که باید و شاید عمل نمیکنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    آقا شرمنده. از تابع SUM اینجام میشه استفاده کرد. من به خاطر یه اشکال کوچولو توی کد خودم خیال کردم اینجا نمیشه این Query رو اجرا کرد. این هم کدش:
            Dim appPath As String = Replace(Application.ExecutablePath, Application.ProductName & ".exe", "")
    Dim sDbFile As String = appPath & "Db1.mdb"
    Dim strCn As String = "Provider=Microsoft.JEt.OLEDB.4.0; Data Source = " & sDbFile
    Dim cn As New OleDbConnection(strCn)
    cn.Open()

Dim myCmd As New OleDbCommand("SELECT SUM(fNumbers) FROM Table1", cn)
    Dim myReader As OleDbDataReader
    myReader = myCmd.ExecuteReader(CommandBehavior.CloseConne ction)

Dim lTotal As Long

myReader.Read()
    lTotal = myReader(0)

TextBox1.Text = lTotal

myReader.Close()
    myCmd.Dispose()
    cn.Dispose()

سلام

سلم عباس جان

با کد کمتر هم میشه تابع sum را استفاده کرد محض اطلاع می نویسم
    راستی عباس من صد بار گفتم کسی به فکر نیست یه کاری کن یه چند نفری در ارتباط با vb.NET کار می کنند پروژه هایی را جهت آموزش و بحث و تبادل نظر بیشتر راه بیاندازیم در همین فروم با هم کار میکنیم

Dim conn As New OleDb.OleDbConnection _
    ("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=db1.mdb")
    Dim dsTest As New DataSet()
    Dim daTest As New OleDb.OleDbDataAdapter("SELECT ID, [Money] FROM Table1", conn)

conn.Open()
    daTest.Fill(dsTest)
    DataGrid1.DataSource = dsTest.Tables(0)

Dim ds As New DataSet()
    Dim da As New OleDb.OleDbDataAdapter("SELECT SUM(Money) FROM Table1", conn)
    da.Fill(ds)
    TextBox1.Text = ds.Tables(0).Rows(0)(0)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •