نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: انتخاب نوع پروژه(MFC یا CLR یا ...)

انتخاب نوع پروژه(MFC یا CLR یا ...)

سلام دوستان
    بابت راهنمایی هایی که کردید ممنونم. راستش من الکترونیک خوندم و خیلی با VC++‎ آشنا نیستم. با دیدن ATL,CLR,MFC,Win32 و ... تو پنجره New Project گیج میشم ! اصلا فرق اینا چیه ؟
    من فقط میخام از پرت سریال بخونم و روش بفرستم، آیا باید CLR بنویسم یا MFC ؟
    راستش معدود کتاب هایی که تا حالا خوندم فقط MFC رو توضیح دادن. آیا منبع فارسی خوبی وجود داره که به این موضوعات پرداخته باشه؟(منظورم فرق MFC و CLR ... که دید خوبی بهم بده)
    آیا منیکه تا حالا فقط واسه MFC برنامه نوشتم می تونم روی Windows Forms Application کار کنم یا خیلی با هم فرق دارن ؟(آخه تو Windows Forms Application کنترل SerialPort هست)
    ممنون که وقت میذارید

نقل قول: انتخاب نوع پروژه(MFC یا CLR یا ...)

MFC و win32 در ویندوز جوابگو همه کارهای مورد نظر شما هست، یکی ار تفاوت آن با CLR در این هست که همه چیز راحت و آماده در اختیار شما نیست و باید کد آن را خودتان بنویسید.
    ارتباط با سخت افزار اصلی ترین کار برنامه نویسی win32/MFC هست.

پروژه های مبتنی بر CLR یعنی همان نیازمندی به .NET که به این پروژه ها Windows Forms می گویند. پس بدانید که این دو کاملا با هم فرق می کنند و کلا سبک جداگانه ای دارند.

در .NET همه چیز برای راحتی کار وجود دارد (به نوعی هلو بپر تو گلو) و نباید انتظار داشته باشید که در MFC هم همه چیز تحت conttol برایتان آماده باشد. این وظیفه برنامه نویس هست که با توابع آماده و قدرتمند موجود قابلیت مورد نظر را پیاده سازی کند.
    در "بخش فنی "C به قدر کافی در مورد تفاوت ها و مزیت های هر دو مورد توضیح داده شده است پس مطالعه کنید (native vs managed) و سپس انتخاب کنید، مثلا اگر موضوع مبتنی بر .NET بودن برایتان مهم نیست می توانید به دنبال C++‎/CLI بروید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •