نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: بخش گرافیگ در نرم افزارهای امروزی (GUI)

گرافیگ در نرم افزارهای امروزی (GUI)

با سلام خدمت شماعزیزان!

هنر گرافیک در نرم افزارهای امروزی

Graphical User Interface

همون طوری که همگی میدونید مبحث مربوط گرافیک نرم افزار یا همان GUI در نرم افزار بسیار مهم و ضروری هستش (به خصوص با پا به عرصه گذاشتن نرم افزارهای جدید، به عنوان مثال Windows Vista و همچنین نرم افزارهای خانواده Office 2007 و ...) که همگی دارای واسطهای گرافیکی بسیار زیبایی هستند که کاربران را به سمت خودشون جذب می کنند.

همچنین از نظر تجاری و فروش (در حقیقت کسب رضایت مشتری)نیز این مسئله نمود پیدا می کند، به این دلیل که مشتری در بیشتر موارد با ظاهر نرم افزار سر و کار دارد.

شاهد دیگری بر این مسئله ، فن آوری جدیدWPF و Silverlight و همچنین پلتفرم جدید Flash که توسط کمپانی های بزرگی مثل Microsoft و Adobe System ارائه شده.

هم در حوزه ی نرم افزار های کاربردی تحت وب و هم نرم افزارهای کاربردی تحت ویندو یا اصطلاحاً Application Form ها

اما در این میان سایت برنامه نویس در این زمینه (البته به جز قسمت فناوری WPF که مقالات خوبی هم از نظر جنبه آموزشی و هم از جنبه های دیگه ارائه شده ، دست این دوستان هم درد نکنه ) نقش پر رنگی مثل سایر بخشها نداشته...

من (البته من نیم من هم نیستم) تصور می کنم باید فکری بابت این مسئله شود تا این بخش هم فعالیت خودش رو به صورت تخصصی مثل سایر بخش ها شروع کنه !

این رو هم بگم که این بخش خیلی برای اون افرادی که می خوان گرافیک نرم افزاراشون رو ارتقاء بدهند و وارد دنیای نرم افزارهایی با Interface های جالب و مدرن بشن بد نیست !

در اتتها از تمامی دوستان میخوام تا با هم در مورد این مسئله هم فکری کنند!
    من هم اگه قابل باشم میتونم کمک کنم تا این بخش پا بگیره.

با تشکر از دوستان...
    آخرین ویرایش به وسیله Sajad Zare : پنج شنبه 15 مرداد 1388 در 22:55 عصر

کاربر تازه وارد آواتار VESA_01
    محل زندگی
    ring0

نقل قول: بخش گرافیگ در نرم افزارهای امروزی (GUI)

سلام
    بسيار زيبا بود. فقط اين طور برنامه ها دو تا مشكل دارند:
    1. حجم بالا
    2. سرعت پايين (سيستم هاي ضعيف)

ولي در كل با ايده شما موافقم...

سلام !
    ممنون از اینکه نظرت رور اعلام کردی...

اما در رابطه با مورد اول باید بگم تو ی این پروژه دقیقا حق با شماست . در فاز توسعه این نرم افزار، ما از شیوه ها و متدهایی هایی (یک سری راه کارهای کاملا ابتکاری و شخصصی که بر پایه تجربیات و اطلاعات پیش زمینه ی خودمان بود و یک سری هم بر پایه استاندارد های موجود و آموزه های آکادمی ) که حین کار با همین مسئله مواجه شدیم که حجم برنامه در حال افزایش هستش و باید فکری در این مورد اتخاذ کنیم. پس به سرعت شروع به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مسئله کردیم و اتفاقاً هم به جاهای خوبی رسیدیم که حالا این مسئله بستر خوبی شده برای تحقیق و کار و یادگیری من و دوستم در این حیطه...
    بگذریم ، اما چون شرایط ما در اون موقع طوری نبود که فاز توسعه رو دوباره از نو با روشی کاملا متفاوت شروع کنیم مجبور به اجرای پروژه با همون ساختار قبلی خودش شدیم و در آخر هم هر طوری بود جواب گرفتیم. اما باز هم مشکلاتی وجود داشت.

اما در حال حاظر با تکنولوژی های فوق العاده ای که توسط Microsoft تحت عنوان WPF و Silverlight ارائه شده تا حدود خیلی زیادی این مسئله حل شده (به عنوان مثال نرم افزار Office 2007 که البته این نر م افزار با استفاده از +GDI کار شده است) که اگه دقت کنید مشاهده می کنید که از نظر حجم و سرعت اجرای کارها آنچنان مشکلی وجود ندارد و جوابگوی مسائلی از این قبیل می باشد.

ما هم در حال حاظر در حال تحقیق و یادگیری این فناوری ها هستیم تا بتونیم در آینده پروژه هایی با مشکلات کمتر و باکیفیت بیشتر و همچنین مطابق با استانداردهای موجود رو ارائه بدیم .

ولی در مورد مسئله دوم که گفتید ، راستش ما تو برنامه از نظر سرعت اجرای فرایند ها مشکلی نداشتیم

چون حجم کاری و محاسباتی اینگونه نرم افزارها آنقدر بالا نیست...( البته در مقایسه با برنامه های بزرگ کمپانی های بزرگ مثلاً نرم افزار 3D Studio MAX )

و در مورد (سيستم هاي ضعيف ):

باید بگم خاب به هر حال هر نرم افزاری یک سری اطلاعات در مورد حداقل سیستم مورد نیاز نیز ارائه میده که کاربر بر اساس اون اقدام به استفاده کنه . (من نوعی ، شما و دیگر دوستان که در زمینه نرم افزار نویسی فعالیت می کنیم نباید زیاد این پارامتر رو مورد نظر قرار بدیم .چون به هر حال هر کسی که دنبال راحتی بیشتر می گرده باید هزینه ی بیشتری هم بپردازه )

اما در مورد این مسئله هم داریم تحقیق می کنیم.
    و هم اینکه تکنولوژی های جدید گفته شده تا حدودی این مسئله رو هم حل کردن.

راستی تا یادم نرفته باید یادی از CSS و XML و 3.0 Action Script و Ajax کنم که واقعاً کارشون حرف نداره !

به حر حال از دوستانی که در مورد این فناوری ها مطالبی رو ارائه دادن ممنونم.

ما هم اگه اطلاعاتمون در حدی شد که قابل ارائه در مورد این فناوری ها بود حتما دوستان رو بیشتر با این گونه مسائل آشنا میکنیم...

در انتها بازهم از شما دوست عزیز تشکر می کنم بابت توجه به این مسئله و از دیگر دوستان هم می خوام تا نظرشون رو اعلام کنن.
    آخرین ویرایش به وسیله Sajad Zare : پنج شنبه 15 مرداد 1388 در 18:53 عصر

به عنوان مثال نرم افزار Office 2007
    رابط کاربر Office 2007 با استفاده از +GDI ایجاد شد، نه WPF یا Silverlight.
    قابل توجه دیگر دوستان !
    فایل ضمیمه شده در پست قبلی رو مشاهده نمایید و نظرتون رو اعلام کنید !
    قرار شد اینجا فقط پیشنهادتان را به مدیران سایت اعلام کنید، نه اینکه به بحث و گفتگو درباره نمونه کارهای خودتان بپردازید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

یه تاپیکی مشابه این موضوع، چند وقت پیش ایجاد شده بود که به نتیجه ای نرسید!

علت: دلیلش اینکه هنوز این موضوع کامل جا نیفتاده! بنابراین ممکنه بخش خالی بمونه!

https://barnamenevis.org/showthread.php?t=162477
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

با سلام خدمت آقای کشاورز ، مدیریت محترم

متشکرم از شما به خاطر یاد آوری نکات
    هر دو مورد رو ویرایش کردم

البته منظورم از دوستان در واقع مسئولین گرامی بودند (که شاید با دیدن یک نمونه شاید مقداری بیشتر از قبل این مسئله رو مد نظر قرار بدهند. )

در مورد دو فناوری جدیدی که گفتم ، منظورم این نبود که Offiec 2007 رو با اون روشها ساختند.ولی متاسفانه کمی در نوشتار اشتباه کردم. باید توضیح می دادم.
    با این همه در مجموع اشکالات رو قبول دارم.

باز هم از شما بخاطر توجه و دقت ریزبینانه تشکر می کنم.

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •