با سلام خدمت همه دوستان..
با توجه به اینکه نوع تایپیک رو گفتگو قرار دادم اما چیزی که میخوام مطرح کنم برای خودم بیشتر حالت سوال داره..
بنده مدتی هست که دارم روی نرم افزار های open source کار میکنم و در برنامه نویسی همه اونها (چه جاوا و چه دات نت(هر دو تحت وب)) به تجربه به اصول مشترکی در برنامه نویسی همشون پی بردم که تا به حال خودم تجربه نکردم و در بعضی از موارد درباره چگونگی نوشتن کد ها برام سوالاتی به وجود اومد که چند تای اونها رو بیان میکنم و از دوستان میخوام اگر این تجربیات رو داشتن به من هم انتقال بدن..

1: در هیچ کدوم از این نرم افزار ها من ارتباطاتی با دیتا بیس مثل"select * from sampletable" , ... رو ندیدم.. اصلا شما عمرا نتونید همچین command هایی پیدا کنید.. از پروسیجر هم ندیدم استفاده کرده باشن.. از RFPMapper هم همینطور..
اما در فایل هایی دیدم که بانکی از کلمات کلیدی مثل "select, update , delete, where,..." رو ذخیره میکنن.. اما نمیدونم از این کلمات چطور استفاده میکنن..

AS
AVERAGE
BEGIN
BY
CLOSE
COMMIT
COUNT
CREATE
CURSOR
DATABASE
DEALLOCATE
DECLARE
DIVIDE
DROP
EXECUTE
FETCH
FROM
FULL
GRANT
GROUP
HAVING
INDEX
INNER
INTERSECT
IS
LEFT
MAXIMUM
MINIMUM
NOT
NULL
ON
OR
ORDER
OUTER
PROCEDURE
REVOKE
RIGHT
ROLLBACK
SELECT
SET
SUM
table
TRANSACTION
TRIGGER
UNION
USER
VIEW
WHERE
INSERT
UPDATE
BEGIN
END
IF
ELSE
EXISTS
SET
FROM
ntext
nvarchar
int
numeric
CAST
GETDATE
CONVERT
DECLARE
TRIGGER
FOR
ON

2: من وقتی بخوام کسی حتی وقتی به دیتابیس دسترسی داره نتونه پسورد ها رو ببینه از md5 استفاده میکنم.. اما چیزی که چند جا دیدم برام جالب بود.. اینکه در دیتابیس به جای هر چیزی فقط یه "-" خط تیره جای پسورد قرار میده..

3: گاهی هم مثلا یه جمله license تو footer صفحه نوشته میشه که اصلا نمیشه پیدا کرد از کجا رو footer نوشته میشه و برای اینکه اون license رو پاک کرد جاش رو نمیشه پیدا کرد ..

البته حدس میزنم ممکنه از یه dll بیاد اما دقیقا نمیدونم چطوری

4: استفاده خیلی زیاد از customer tag

خلاصه ببخشید دیگه من سوادم کمه.. از دوستان اگه کسی با موارد بالا آشنا هست میخوام که تجربیاتش رو در اختیار من و دوستان قرار بده.. اگه از دوستان مورد دیگه ای رو سراغ داره لطفا بیان کنید تا همه استفاده کنیم و استاندارد تر کد بنویسیم.

ممنون