نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: ست کردن تایمر برای تغییر محتویات یک فرم با توجه به اطلاعات دیتابیس

ست کردن تایمر برای تغییر محتویات یک فرم با توجه به اطلاعات دیتابیس

سلام خسته نباشید
    لطفا راهنماییم کنید. من هیچ تجربه ای در استفاده از تایمر ندارم در حال کار روی یک سیستم آزمون هستم که بر اساس اطلاعات ذخیره شده در دیتا بیس امتحان می گیرد یک فرم دارم برای نمایش سوال و گزینه های آن که کاربر باید از توی اون گزینه مناسب انتخاب کنه .توی دیتابیس برای هر آزمونی که ثبت می شه مدت زمان پاسخگویی به هر سوال هم توی یک فیلد خاص ذخیره می شه می خواه با توجه به مدت زمان پاسخگویی سوال بعدی را نمایش داده بشه همین کار و ادامه بده تا تعداد سوال های در نظر گرفته شده برای آزمون تموم بشه.
    ممنون می شم که راهنماییم جوابتون برام خیلی ضروریه.

نقل قول: ست کردن تایمر برای تغییر محتویات یک فرم با توجه به اطلاعات دیتابیس

تایمر یه خاصیت داره به نام Interval که مدن زمان مکث بین هر بار اجرا رو تعیین میکنه (بر حسب میلی ثانیه). میتونی با استفاده از این خاصیت مدت زمان مجاز برای پاسخگویی رو تعیین کنی. کدهای تغییر سؤال رو هم توی رویداد Tick تایمر میتونی بنویسی (و همچنین مقدار دهی به Interval). روی دکمه ای هم که قراره امتحان رو شروع کنه دستور زیر رو بنویس :
    timer1.Start():

طریقه کار تایمر هم به این صورته که بعد از Start شدن ، به مدتی که توی Interval تعیین شده ، صبر میکنه بعد کدهای توی رویداد Tich رو انجام میده ، بعد از انجام تمام کدها دوباره به مقدار Interval صبر میکنه و ... همینطور ادامه پیدا میکنه تا زمانی که تایمر رو Stop کنی.
    کار با تایمر به همین راحتیه!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •