نمایش نتایج 1 تا 23 از 23

نام تاپیک: دانشگاه IT اصفهان؟

کاربر دائمی آواتار icegirl_f2r
    محل زندگی
    ESF_Ashrafi Esfahani

دانشگاه IT اصفهان؟

اصفهان دانشگاهی (دولتی) داره که IT در مقطع ارشد ارائه بده؟اصلا کدوم دانشگاه ها در کل کشور این رشته را دارند؟

نقل قول: دانشگاه IT اصفهان؟

دانشگاه صنعتی و دانشگاه اصفهان را چک کردی؟

نه من خودم در اصفهانم ومیدونم تا الان که دو تا دانشگاه دولتی و ازاد نجف اباد این رشته را برای ارشد ارائه نکردند

کاربر دائمی آواتار keivan mousavi
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است

اصفهان دانشگاهی (دولتی) داره که IT در مقطع ارشد ارائه بده؟اصلا کدوم دانشگاه ها در کل کشور این رشته را دارند؟
    اصفهان نمیدونم ولی دانشگاه ما داره
    آزاد رودهن

آزاد رود هن ارشد IT یش کجا بود هنوز کلفت ترین دانشگاه ها تو برگزاریش موندن. تا اونجایی که می دونم 5 دانشگاه برتر کشور ( شریف ، امیرکبیر ، تهران ، علم و صنعت ، تربیت مدرس) این رشته را دارن. امیرکبیر قطب و زادگاه این رشته هست که امسال برای اولین سال دکتری IT هم اورده. در شهرستان ها دانشگاه شیراز گرایش تجارت الکترونیک رو بصورت الکترونیکی داره. دانشگاه یزد و تبریز هم داره.

کاربر دائمی آواتار pesar irooni
    محل زندگی
    تهران

من امروز ثبت نام دانشگاه علم و صنعت بودم. کلی بچه اصفهانی و مشهدی اومده بود اونجا.
    بهتره یه فرهنگ سازی بشه چون دانشگاههای صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد واقعا دانشگاههای بزرگ و خوبی هستند. ولی نمیدونم چرا باز بعضی از دوستان شهرستانی دانشگاههای تهران رو به عنوان انتخاب های اول میزنند.

کاربر دائمی آواتار mehdi_turbo
    محل زندگی
    Half Of The World

نقل قول نوشته شده توسط pesar irooni مشاهده تاپیک
    من امروز ثبت نام دانشگاه علم و صنعت بودم. کلی بچه اصفهانی و مشهدی اومده بود اونجا.
    منظورت از بچه اصفهاني چيه ؟ يعني سن هاشون خيلي پايين بود يا پشت لباشون هنوز سبز نشده بود ... بهتره يكم تو نوشتن مطالبم دقت كنيم !

بهتره یه فرهنگ سازی بشه چون دانشگاههای صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد واقعا دانشگاههای بزرگ و خوبی هستند. ولی نمیدونم چرا باز بعضی از دوستان شهرستانی دانشگاههای تهران رو به عنوان انتخاب های اول میزنند.
    شك نداريم دانشگاهاي خوبي هستن ولي فعلا هر چي چيز خوبه براي اهالي محترم پايتخته از استاد و ازمايشگاه و كارگاه و ... گرفته تا بورسيه هاي كه به دانشجو ها تعلق مي گيره ... تا پول نفتي كه سرازير ميشه تو تهران ...
    براي يه شهرستاني مثل من ارزو رفتن به دانشگاه هاي تهرانه.... حالا اگه جرمه بگيد !!!
    بلاخره وقتي كسي رتبش خوبه حق انتخاب داره كه كجا بره !!!

محل زندگی
    تهران

منظورت از بچه اصفهاني چيه ؟
    بچه اصفهانی شخصی است که در اصفهان بزرگ شده و بچه تهرانی شخصی که در تهران بزرگ شده. اصلا قصد جسارت نداشتم. خوب بچه های شهر اصفهان بودند دیگه. چی میگفتم.
    همین طرز فکر باعث میشه که دانشگاههای شهرستان رنکینگشون پایین بمونه. حساب کنید اگه مثلا رتبه 1 تا 10 کنکور اصفهانی باشند و دانشگاه اصفهان رو انتخاب کنند وزارت بودجه بیشتری به اون دانشگاه نمیده؟؟؟؟
    علیهذا من منظورم این بود که بهتره تو شهر خودمون درس بخونیم. همین.

محل زندگی
    Half Of The World

شما قبول نداريد كه اكثر اساتيد مجرب و با سواد (‌اونايي كه تحصيلات خودشون را تو دانشگاههاي معتبر جهان تمام كردن اونم با نمره خوب ) و واقعا چيز حاليشونه تو تهران درس مي دهند ؟ اصلا هم علاقه ندارند به شهر ديگري جز تهران بروند
    چه اساتيد خوبي تو شهر هاي مختلف پيدا شدند ولي به تهران رفتند !!!
    مطمئنم اگه نفرات 1 تا 10 بيان اصفهان بازم بدردشون نمي خوره !!! حالا بودجه بدهند يا نه !! وقتي استاد درست و حسابي پيدا نمي شه وقت خودشون را تلف كردند !!
    اين توزيع معروفيت دانشگاه ها كه از خيلي سال پيش صورت گرفته كاملا بي انصافيه !!!

محل زندگی
    تهران

چرا
    کاملا درسته.
    این مورد (توزیع ناعادلانه) در مورد کار هم صدق میکنه.

محل زندگی
    ESF_Ashrafi Esfahani

دوست عزیزهمونطور که SystemAnalyst گفتند
    ( شریف ، امیرکبیر ، تهران ، علم و صنعت ، تربیت مدرس) فقط این رشته را رائه میدهند به نظر شما اگه این دانشگاه ها را نزنیم پس کجا را بزنیم؟؟؟؟؟؟!!!

و اینکه دوستمون گفتن
    هر چي چيز خوبه براي اهالي محترم پايتخته از استاد و ازمايشگاه و كارگاه و ... گرفته تا بورسيه هاي كه به دانشجو ها تعلق مي گيره ... تا پول نفتي كه سرازير ميشه تو تهران ...
    نظر من هم همینه. آخه چرا دانشگاه اصفهان که از دانشگاه های بزرگ کشوره نباید این رشته را داشته باشه؟؟؟!!!!!
    این بی انصافیه، نیست ؟! اگه شما هم تو شهرستان بودید همین حرف را می زدید.

واقعاً درست میگن!

نقل قول نوشته شده توسط icegirl_f2r مشاهده تاپیک
    ( شریف ، امیرکبیر ، تهران ، علم و صنعت ، تربیت مدرس) فقط این رشته را رائه میدهند به نظر شما اگه این دانشگاه ها را نزنیم پس کجا را بزنیم؟؟؟؟؟؟!!!
    واقعاً درست میگن!
    البته اینو بگم که فقط این دانشگاه ها نیستن چند تا دیگه هم هست که من الآن خضور ذهن ندارم از جمله:
    شهید بهشتی
    تحصیلات تکمیلی کرمان
    یزد
    و.....

محل زندگی
    ESF_Ashrafi Esfahani

نقل قول نوشته شده توسط kiani_behzad مشاهده تاپیک
    چند تا دیگه هم هست که من الآن خضور ذهن ندارم از جمله:
    شهید بهشتی
    تحصیلات تکمیلی کرمان
    یزد
    و.....
    شما هم فراموش نکنید که دانشگاه دولتی(روزانه) مد نظره نه شبانه یا چیزه دیگه!
    آخرین ویرایش به وسیله icegirl_f2r : چهارشنبه 25 شهریور 1388 در 18:03 عصر

محل زندگی
    تهران

شهید بهشتی فک نکنم مقطع دکترا داشته باشه. پس رتبه کمتری از بقیه داره.

من از همه عذر میخوام.
    موقع ثبت نام با افراد بسیاری که سهمیه داشتند روبرو شدم. آیا اونا هم حقشونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با رتبه 400 اومده بودم روزانه علم و صنعت میخوندند
    من دوستم 470 شد هیچ جا قبول نشد

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_turbo مشاهده تاپیک
    شما قبول نداريد كه اكثر اساتيد مجرب و با سواد (‌اونايي كه تحصيلات خودشون را تو دانشگاههاي معتبر جهان تمام كردن اونم با نمره خوب ) و واقعا چيز حاليشونه تو تهران درس مي دهند ؟ اصلا هم علاقه ندارند به شهر ديگري جز تهران بروند
    چه اساتيد خوبي تو شهر هاي مختلف پيدا شدند ولي به تهران رفتند !!!
    مطمئنم اگه نفرات 1 تا 10 بيان اصفهان بازم بدردشون نمي خوره !!! حالا بودجه بدهند يا نه !! وقتي استاد درست و حسابي پيدا نمي شه وقت خودشون را تلف كردند !!
    اين توزيع معروفيت دانشگاه ها كه از خيلي سال پيش صورت گرفته كاملا بي انصافيه !!!

راس میگهههههههههههههه

محل زندگی
    ESF_Ashrafi Esfahani

موقع ثبت نام با افراد بسیاری که سهمیه داشتند روبرو شدم. آیا اونا هم حقشونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با رتبه 400 اومده بودم روزانه علم و صنعت میخوندند
    من دوستم 470 شد هیچ جا قبول نشد
    خب آره اینم درسته.
    بهتره ما خیلی درگیر این مسائل نشیم، کیه که به حرف ما گوش بده! ما فقط خودمونا حرص میدیم وگرنه هیچ تغییری نمی تونیم تو منش این دولت و ملت بدیم.
    آخرین ویرایش به وسیله icegirl_f2r : چهارشنبه 25 شهریور 1388 در 18:00 عصر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

این دانشگاه ها آی تی داره
    1-صنعتی کرمان
    2-شهید بهشتی
    3-دانشگاه تهران
    4-دانشگاه شاهد
    5-دانشگاه صنعتی مالک اشتر

محل زندگی
    تهران

بهتره بگی چه گرایشی از IT
    چهار تا گرایش داریم :
    1 - تجارت الکترونیک که دانشگاههای امیرکبیر، خواجه نصیر، علم و صنعت و دانشگاه قم و شیراز ارائه میده
    2 - مدیریت سیستمهای اطلاعات که فقط خواجه نصیر ارائه میده
    3 - امنیت اطلاعات که فقط دانشگاه امیرکبیر داره
    4 - شبکه های کامپیوتری که معروفترین گرایشه و دانشگاههای امیرکبیر، شریف، تهران، شهید بهشتی، مالک اشتر (گرایش امنیت شبکه)، سهند تبریز، یزد ، تحصیلات تکمیلی کرمان و دانشگاه شاهد ارائه میدند.

محل زندگی
    ESF_Ashrafi Esfahani

از همگی ممنون.
    حالا میتونید دانشگاه ها را رتبه بندی کنید کدوم بهتر از دیگری است؟

محل زندگی
    تهران

ما تو یه سمیناری که استادمون (عادلی نیا و کیوان پور) تو دانشگاه گذاشته بودند همه اینا رو دسته بندی کردند و گفتند کدوم دانشگاهها تو کدوم زمینه ها قوی هستند. اما من اصلا یادم نیست چیا گفتند. تنها چیزی که یادمه این بود که دکتر کیوان پور گفتند تنها گرایش شبکه هست که استادای قوی ای داره و خوب روش کار میکنند و با توجه به جدید بودن گرایشهای دیگه و عدم دانش کافی در این زمینه ها بهتره دورش رو خط بکشیم (یه همچین چیزی).
    هر چند بازار کار گرایش شبکه رو اصلا نمیشه با بقیه مقایسه کرد.

محل زندگی
    Half Of The World

به نظر من دانشگاه امير كبير تهران در گرايش هاي مختلف كامپيوتر از تمام دانشگاههاي ايرن سر تره !
    بعدش هم شريف و ...

سلام! جمله زیر رو خوندم برام یه سوال پیش اومد:"هر چند بازار کار گرایش شبکه رو اصلا نمیشه با بقیه مقایسه کرد"یه جمله ای فکر کنم توی همین سایت خوندم که نوشته بود درسهای دانشگاهی شبکه هم همش آزمایشگاهی هست و خیلی کاربردی نیست مثل دوره لیسانس که در واقع ما بعد خودمون رفتیم و برنامه نویسی یاد گرفتیم میدونم که درآمد شبکه کلا بهتر از برنامه نویسی هست, میخوام بدونم با توجه به این جمله دوستمون این که همه دوست دارن برن شبکه بخونن به خاطر چیه؟ به خاطر اینه که اگه مدرک کارشناسی ارشد شبکه رو داشته باشیم کارمون زودتر راه می افته یا اینکه نه واقعا تو دوره کارشناسی ارشد اینقدر تو شبکه راه می افتیم که بعد بتونیم تو کارهای بزرگ شبکه هم حرفی واسه گفتن داشته باشیم! راستی راجع به گرایش امنیت چی میدونید؟ بازار کارش و مباحثش کلا چی هست؟

در جواب دوستمون بگم که کلا مقطع کارشناسي ارشد و دکتري مقاطع تحقيقاتي هستند و دروس کلا" آکادميک و جنبه تحقيقاتي دارن.همانطور که مي دانيم در حوزه آي تي گرايش شبکه در کل دنيا پيشتاز صنعت و تحقيقات بشمار مي رود.در زمينه صنعت شبکه اگر مي خواي ياد بگيرين کسب تخصص در نصب و برپايي و طراحي سيستم هاي مبتني بر ويندوز يا لينوکس و يا مبني بر سيسکو يا هر شرکت ديگر داري گواهينامه هاي خاص خودش هست که دوستان مي تونن پس از دوره ديدن و مطالعه و انجام پروژه هاي متوالي عملي به تخصص لازم برسن.اما در حوزه تحقيقات اگر دوست دارين پيشرفت کنين کارشناسي ارشد شبکه بخونين .که نکاتي داره که اينجا مي گم.يکي اينکه در حوزه شبکه آکادميک تعداد اساتيد در کشور به 10 تا هم نمي رسن که تعداديشون در دانشگاه اميرکبير هستن و قويترين گروه رو در اين گرايش دارن اما در حوزه صنعت تا دلتون بخواد استاد و مهندس شبکه داريم .پس در حوزه تحقيقاتي و اکادميک ما نياز داريم که در توليد علم اين رشته داراي متخصصاني باشيم .چون حوزه صنعت اين رشته جز استفاده از تکنولوژي هاي ايجاد شده بدست خارجي ها نيست.شما اگر حتي CCIE هم که بالاترين گواهينامه شبکه سيسکو دنياست بگيرين کاري جز نصب و راه اندازي و پيکربندي تجهيزات نمي تونين انجام بدين.اما اين تجهيزات را چه کساني ايجاد کردن؟ از چه الگوريتم ها و مدارات و معماري هايي استفاده کردن؟؟ روند پيشرفت ان در دست چه کساني هست؟؟تکنولوژي و حوزه توليد روش ها دست کيست؟؟بله جواب اين سوال همينه که دانشمندان شبکه در اين کمپاني هاي غول پيکر و دانشگاه ها به تحقيق روش ها مشغولند( در کشور هايي مثل آمريکا) و توسط مهندسين اين تجهيزات طراحي و توسط کشور هاي جهان سومي مثل چين ساخته شده و توليد انبوه مي شوند و پس از وارد شدن به کشور هاي مصرف گر محض مثل ايران کساني که بتونن اين تجهيزات را راه بياندازن خداي شبکه ناميده مي شوند!!!! گواهينامه هاي اين کمپاني ها دقيقا مثل گواهينامه هاي رانندگي مي باشند که شما راننده اين تجهيزات هستين و از علم دروني ان هيچ اطلاعي ندارين.درامد خوبي هم در تمام دنيا داره و بعضي ها هم ارضا مي شن اما خوب بعضي ها هستن مي خوان علمي و آکادميک اين علم پشت رو ياد بگيرن که بله دانشگاه محل مناسب اين ياد گيري مي باشد.اميد وارم که به اندازه کافي در مورد تخصص و تحصيلات اين گرايش مطلب را تفکيک و روشن کرده باشم.تفاوت دقيقا مثل اينه که شما مي خواين معماري کامپيوتر بلد باشين يا کاربري کامپيوتر؟؟مهندس نرم افزار هستين يا يک يوزر استفاده کننده از نرم افزار؟؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •