نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: Identity Column

Question Identity Column

سلام.
    من میخوام به طور همزمان اطلاعاتی رو به دو تا جدول وارد کنم که یه فیلد تو این جدولا مشترکه.
    تو یکی از جدول ها این فیلد مشترک رو به صورت identity column تعریف کردم . حالا چی کار کنم تا همون داده ای که بهش اختصاص پیدا میکنه تو جدول دوم هم وارد شه؟؟؟

نقل قول: Identity Column

فرض کنید که جدول اول دارای identity column است پس از درج در این جدول با متغیر سیستمی @@identity می توانید به این مقدار دسترسی پیدا کنید، سپس این مقدار را در جدول بعدی (که این ستون احتمالا FK) است درج کنید.
    باید دقت کنید که ابتدا در جدول PK درج صورت بگیرد سپس این مقدار در جدول بعدی درج شود.
    وبلاگ من (Advanced SQL Querying)

نقل قول نوشته شده توسط msalim مشاهده تاپیک
    فرض کنید که جدول اول دارای identity column است پس از درج در این جدول با متغیر سیستمی @@identity می توانید به این مقدار دسترسی پیدا کنید، سپس این مقدار را در جدول بعدی (که این ستون احتمالا FK) است درج کنید.
    باید دقت کنید که ابتدا در جدول PK درج صورت بگیرد سپس این مقدار در جدول بعدی درج شود.
    ممکنه لطف کنید و بیشتر توضیح بدید و یه مثال از نحوه کاربرد و دسترسی به این متغیر بزنید.
    ممنونم.

کسی جوابم رو نمیده؟ یا سوالم خیلی آسونه یا خیلی سخت که بعیده!!!!

فرض کنید که دو جدول داریم که در یکی از آنها یک ستون از نوع identity وجود دارد و می خواهیم بلافاصله بعد از درج یک سطر از جدول اول مقدار ستون identity آن در یکی از ستون ها جدول دوم درج شود.
    ابتدا برای اینکه می خواهم به طور مستقیم ستون identity را مقدار دهی کنم از کد زیر استفاده می کنم
    set Identity_Insert Table1 On
    سپس مقدار یک را برای این ستون در نظر می گیرم. و بلافاصله یک سطر با استفاده از مقداری که در Identity که درج شد، درج می کنیم.

set Identity_Insert Table1 ON
    Insert Into Table1 Select 1
    Insert Into Table2 Select @@IDENTITY

وبلاگ من (Advanced SQL Querying)

محروم شده
    محل زندگی
    Never Land

دوست عزيز سعي كن درج جدول در جداول Master/Detail را به صورت Transactional انجام بدهي

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •