نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: مقدار پیش فرض برای class property

مقدار پیش فرض برای class property

سلام دوستان
    تو visual studio و بقیه محیط های برنامه نویسی هر کنترل تعدادی property داره که کاربر فقط می تونه مقادریری رو برای اونا قرار بده که برای اونا در نظر گرفته شده و وقتی کاربر می خواد با کد نویسی این کارو انجام بده مقادیر اون property به کاربر نشون داده می شه
    منم می خوام برای property کلاسی که نوشتم همچین امکانی قرار بدم که کاربر فقط بتونه مقادیری که بهش نمایش داده می شه رو انتخاب کنه ممنون می شم کمک کنید

نقل قول: مقدار پیش فرض برای class property

دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان من خودم یه چیزی پیدا کردم اما تست نکردم می زارم اینجا شما هم تست کنید ببینید نتیجه می گیرید
    http://www.homeandlearn.co.uk/csharp/csharp_s10p5.html

کاربر دائمی آواتار Unknownlive
    محل زندگی
    زیر آسمون شهر

اگه کمی بهتر توضیح دهید من می تونم راهنمای زیادی کنم شما را اما نمی فهمم چی می گید

کاربر تازه وارد آواتار moharrami
    محل زندگی
    زنجان

جوابی که میدم خیلی سادس شاید اصلا منظورتون رو متوجه نشدم ولی اون لینکی که گذاشته بودین این طور میگفت که دنبال کار با properties هستین
    خیلی راحته شما یک سری فیلد private تعریف میکنین بعد برای دسترسی به اونها property میزارید که در این صورت می تونین به دسترسی به اون فیلد کنترل داشته باشین مثلا اگه property شما set{} نداشته باشه کاربر نمی تونه به اون مقدار بده و فقط باید ازش بخونه برای سوال اصلی تون میتونین property رو از نوع enum هایی که درست کردین تعریف کنین
    فصل

دوستان سوال من اینه مثلا شما می خوای برای BORDERSTYLE فرم مقدار قرار بدی visualstudio مقادیر پیش فرض رو برای شما نمایش می ده و خارج از اون مقادیر نمی تونی مقداری قرار بدی من هم می خوام برای کلاسی که ساختم property به این صورت داشته باشم

خوب آقای moharrami که گفتن از نوع Enum تعریف میکنی

enum دلخواه //

public enum TYPE { Type1, Type2,Type3 }
    // default value
    TYPE d =TYPE. Type2;

public Format IFormat
    {
    get
    {
    return d;
    }