مشاهده دست آورد نظرسنجی: نظر شما در رابطه با ادقام تالارهای برنامه نویسی دانت چی

رای دهنده
9. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • کلیه زبانهای Apliction تو یک تالار مشترک باشد.

3 33.33%
  • کلیه زبانهای Apliction تو تالارهای مجزا باشد.

6 66.67%
نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: آیا لازم هست زبانهای برنامه نویسی دات نت تالارهای مختلفی داشته باشند؟

کاربر دائمی

آیا لازم هست زبانهای برنامه نویسی دات نت تالارهای مختلفی داشته باشند؟

سلام دوستان
    نمی دونم تالار مناسب رو برای این نظر سنجی انتخاب کردم یا نه؟ به هرحال
    جدا کردن تالارهای برنامه نویسی هر چند مزیتهای داره ولی دارای معایبی هم هست مثلا عملا برنامه نویس های C#‎‎ ,vb از هم فاصله گرفتن و نمی تونن از تجارب هم استفاده کنن و ... البته معایبش هم کم نیست. خودم فکر می کنم اگه بجای تالار برنامه نویسی Vb.net , C#‎‎ یک تالار مشترک بود خیلی بهتر بود. نمونش تالار ADO.net هست که برنامه نویس های هر دو زبان و حتی Web با هم اطلاعاتی رو مبادله می کنن.
    لطفا در این مورد نظر بدید.
    آخرین ویرایش به وسیله mina.net : دوشنبه 04 آبان 1388 در 15:07 عصر

نقل قول: آیا لازم هست زبانهای برنامه نویسی دانت تالارهای مختلفی داشته باشند؟

سلام

به نظر من اگر تالار ها از هم مجزا باشند خیلی بهتره به چند دلیل ...
    1. احتمال طرف داری از زبانی خاص و اختلاف بین کاربران
    2. افزونگی اطلاعات
    3. سر در گمی کاربرانی که به یک زبان آشنایی دارند (مبتدی)

یه سوالی هم دارم شما یه کتاب در مورد آموزش (برای مثال) ایجاد یک فروشگاه الکترونیکی می خرید :
    شما کدام کتاب را انتخاب می کنید :
    1. توضیح و آموزش چند زبان در کنار یکدیگر.
    2. توضیح و آموزش زبان برنامه نویسی خود در آن کتاب.

کاربر دائمی

نقل قول: آیا لازم هست زبانهای برنامه نویسی دانت تالارهای مختلفی داشته باشند؟

یه سوالی هم دارم شما یه کتاب در مورد آموزش (برای مثال) ایجاد یک فروشگاه الکترونیکی می خرید :
    بله در مورد کتاب حق با شماست، ولی اینجا تالار گفتگو هست.
    1. احتمال طرف داری از زبانی خاص و اختلاف بین کاربران
    اتفاقا آگاهی دوستان نسبت به سایر زبانه بیشتر شده و ...
    فکر نکنم مشکل ساز بشه. فرضا تو تالار SQL, ado یا تالارهای مشابه که برنامه نویس های زبانها متفاوتی حضور دارند از این بحثها نمی بینیم اتفاقا تو تالارهای تخصصی بیشتر از بحثها پیش می یاد.
    3. سر در گمی کاربرانی که به یک زبان آشنایی دارند (مبتدی)
    مبتدی : ولی آیا در دراز مدت باعث نمی شه مبتدیها همچنان مبتدی بمانند؟

به هر حال من اعتقاد ندارم که صددرصد خوب باشد که این دوتا تالار با هم ادقام بشن ولی باید دید کدوم طرف ترازو سنکین تر است.

نقل قول: آیا لازم هست زبانهای برنامه نویسی دات نت تالارهای مختلفی داشته باشند؟

در کنار تالارهایی مثل تالار #C یا VB.NET، تالارهایی برای WPF، ADO.NET، و سایر مفاهیم مطرح در دات نت وجود دارند. انتظار از کاربران این هست که تاپیک هایی که به ساختارها و Syntax هر یک از زبان های دات نت مربوط میشه را در تالار مربوط به آن زبان ایجاد کنند، و تاپیک های مرتبط با مفاهیمی مثل بانک های اطلاعاتی، توسعه نرم افزار تحت وب، و امثال آنها را در تالارهای مربوطه در تالار دات نت ایجاد کنند، نه اینکه اگر کسی با #C نرم افزاری تحت ASP.NET تولید میکنه، سوالش را در تالار #C بپرسه، یا اگر کسی برنامه ایی با #C مینویسه، و در زمینه اتصال به بانک اطلاعاتی با استفاده از ADO.NET مشکل دار، آن را در تالار #C مطرح کنه!

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

Wink نقل قول: آیا لازم هست زبانهای برنامه نویسی دات نت تالارهای مختلفی داشته باشند؟

با تایید همه گفته های دوستان بد نیست این مطلب را اضافه کنم که علاوه بر شباهت هایی که زبان های برنامه نویسی Net. با هم دارند، دارای تفاوت هایی نیز هستند، که در پاره ای موارد باعث می شود مشکلی در دوزبان به دو طریق کاملا متفاوت حل شود.
    یکی بودن تالار ها اگرچه موجب نزدیک شدن برنامه نویسان دو زبان می شود اما باعث افزایش تعداد سوالات و از قلم افتادن برخی سوالات، همچنین خارج شدن بحث تالار از زمینه تخصیص خود می شود.
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

کاربر دائمی

سلام دوستان
    ظاهرا اکثریت دوستان مایلند تالارها به صورت تخصصی دنبال شود. ولی من هنوز اینطور فکر نمی کنم. البته من منظورم بیشتر ادقام کردن C#‎ و Vb می باشد نه همه قسمتهای .net
    همونطور که دوست خوب مون جناب کشاورز گفتند سینتکس هر زبانی فرق می کنه. ولی باید در نظر گرفت که این دوزبان شباهتهای ساختاری بسیاری با یکدیگر دارند و یک برنامه نویس C#‎ می تونه از برنامه نویس VB راهنمایی بخواد و همچنین برعکس . البته افراد خیلی مبتدی نمی تونن قبول دارم ولی به محض اینکه اندکی (نه چندان زیاد ) با برنامه نویسی یکی از این دو زبان آشنا باشند حداقل 90% کد های زبان مقابل رو می فهمند.
    گاها بحثهای بسیار مفیدی تو تالار C#‎ می شه که برنامه نویسهای VB از اون اطلاعی ندارند و همچنین برعکس .
    به هر حال فکر می کنم به نحوی باید کاری کرد که برنامه نویس های این دو زبان به هم نزدیک شوند(در عمل)
    یک راه حل : حداقل بعضی از تاپیکهای دو تالار (تاپیکهای مهم تر) با نظارت مدیرای هر تالار در تالار مقابل لینک شود. البته این فقط یک پیشنهاد هست.

باز هم تکرار می کنم نزدیک شدن برنامه نویسان این دو زبان فوق العاده مفید خواهد بود حالا با هر راه ممکن.

کاربر دائمی آواتار nima898
    محل زندگی
    بجنورد

من کاملا مخالفم
    همینطوری هم خیلی کلیه
    اگه تخصصی تر بشه بهتره نه اینکه همه با هم یک جا باشند
    محیط vb.net بیشتر نزدیک vb6 تا #C

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •