نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: کامپوننت DelphiTwain و دلفی 2009 و اسکنر

کامپوننت DelphiTwain و دلفی 2009 و اسکنر

سلام
    من با کامپوننت DelphiTwain در دلفی 7 برنامه ای نوشتم و حالا می خواهم آنرا برای ساپورت یونیکد در دلفی 2009 کامپایل کنم. چند تا مشکل برایم پیش آمد
    1- اولین مشکل در نصب این کامپوننت در دلفی 2009 بود که نتوانستم همانند روشی که در دلفی 7 آنرا انجام دادم آنرا نصب کنم به خاطر همین آن کامپوننت را بصورت کد در زمان اجرا ایجاد کردم که این بار در دلفی 2009 اجرا شد و خطا نگرفت و حالا مشکل دوم ظاهر شد
    2- دومین مشکل این بود که این برنامه در دلفی 2009 وقتی که اجرا می شود هیچ لیستی از اسکنرها را نشان نمی دهد و ... در حالی که همین برنامه (بدون تغییر کد و کامپیوتر و اسکنر) در همان زمان روی دلفی 7 بدرستی اجرا می شود

سوال : چگونه کامپوننت در دلفی 2009 نصب می شود (در دلفی 7 مسیر Component> Install Component... در منو بود). این مشکل را (پیدا نکردن لیست اسکنرهای متصل به کامپیوتر) را چگونه حل کنم؟ اگر در دلفی 2009 کامپوننت دیگری می باشد که قابلیت های DelphiTwain را دارا می باشد را معرفی کنید

لطفا اگر کسی با اسکنر در دلفی 2009 کار کرده بنده را نیز راهنمایی کند
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران تهران

نقل قول: کامپوننت DelphiTwain و دلفی 2009 و اسکنر

از اون راه نرو
    تو d2009 از منوی فایل new package رو بزن بعد فایلهای pas رو اضافه کن
    این طوری مشکلت حل میشه
    فکر می کنم قوی ترین component hamine

DelphiTWAIN در حالت عادی یکسری مشکلات جزئی با یونیکد در دلفی 2009 و نسخه های بعد از آن داره. بجای اون نسخه قدیمی، از DelphiTWAIN موجود در ضمیمه این پست استفاده کنید. این رو من برای سازگاری با دلفی 2009 تغییر دادم، و با دلفی 2009 کار میکنه، و لیست Sourceها را هم درست برمیگردونه.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

با تشکر فراوان از تمام دوستان.
    یک سوال دیگر برای من پیش آمد (در همین زمینه)
    و آن این که کامپوننت های اسکنر موجود را از نظرهای زیر، کسی می تواند دسته بندی کند یا نه :؟
    1 - سازگاری با یونیکد ،
    2- سازگاری بین ویرایش های 7 تا d2010
    3- کارکردن با واسطه و یا بی واسطه با اسکنر (منظورم این است که دیالوگ باکس های اسکنر بیاید یا نیاید)
    4- سرعت اسکن صفحات متوالی و پشت سرهم (سرعت اسکنر منظورم نیست - وقتی تصویری را گرفت برای گرفتن تصویر بعدی وقفه نرم افزاری کمتر بیاندازد)

با تشکر

کارکردن با واسطه و یا بی واسطه با اسکنر (منظورم این است که دیالوگ باکس های اسکنر بیاید یا نیاید)
    این ربط خاصی به کامپوننت های اسکن نداره. استاندارد TWAIN این قابلیت را فراهم میکنه که برنامه های کار با اسکنر رابط گرافیکی کاربر ارائه شده توسط اسکنر را غیرفعال کنند، ولی همه اسکنرها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند؛ یعنی برخی از اسکنرها حتی اگر دستور غیرفعال کردن رابط گرافیکی را هم دریافت کنند، باز رابط گرافیکی خودشان را نمایش می دهند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    این ربط خاصی به کامپوننت های اسکن نداره. استاندارد TWAIN این قابلیت را فراهم میکنه که برنامه های کار با اسکنر رابط گرافیکی کاربر ارائه شده توسط اسکنر را غیرفعال کنند، ولی همه اسکنرها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند؛ یعنی برخی از اسکنرها حتی اگر دستور غیرفعال کردن رابط گرافیکی را هم دریافت کنند، باز رابط گرافیکی خودشان را نمایش می دهند.
    با توجه به تجربه خودتان چه کامپوننتی را برای اسکنر توصیه می کنید (اسکنر دارای فیدر می باشد)

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    DelphiTWAIN در حالت عادی یکسری مشکلات جزئی با یونیکد در دلفی 2009 و نسخه های بعد از آن داره. بجای اون نسخه قدیمی، از DelphiTWAIN موجود در ضمیمه این پست استفاده کنید. این رو من برای سازگاری با دلفی 2009 تغییر دادم، و با دلفی 2009 کار میکنه، و لیست Sourceها را هم درست برمیگردونه.
    این کامپوننت را نصب کردم (d2009) و برنامه دموی شما را exe کردم (در VMware) و روی کامپیوتری که اسکنر روی آن کار می کرد اجرا کردم ولی Source ها را نشان نداد.(برنامه بدون خطا کامپایل شد)

نقل قول نوشته شده توسط benyaminrahimi مشاهده تاپیک
    از اون راه نرو
    تو d2009 از منوی فایل new package رو بزن بعد فایلهای pas رو اضافه کن
    این طوری مشکلت حل میشه
    فکر می کنم قوی ترین component hamine
    مشخصات این کامپوننت را در کدام سایت پیدا کنم؟
    با سرچ نتونستم پیدا کنم.(در ضمن برای Win App می خواهم نه .Net)

مشخصات این کامپوننت را در کدام سایت پیدا کنم؟
    اون پست مراحل نصب یک Package در دلفی را توضیح داده، و درباره کامپوننت خاصی مطلبی ننوشته.
    این کامپوننت را نصب کردم (d2009) و برنامه دموی شما را exe کردم (در VMware) و روی کامپیوتری که اسکنر روی آن کار می کرد اجرا کردم ولی Source ها را نشان نداد.(برنامه بدون خطا کامپایل شد)
    اون دموی من نیست، دموی سازنده کامپوننت هست. خودش سورس ها را بطور خودکار نمایش نمیده، بلکه باید بعد از اجرا، از منوی Status، ابتدا گزینه اول را انتخاب کنید تا کتابخانه TWAIN را لود کند، سپس گزینه دوم را انتخاب کنید تا Source Manager فعال شود. بعد از فعال شدن Source Manager، لیستی از اسکنرهای موجود در کامبوباکس Source Device نمایش داده میشه.

با توجه به تجربه خودتان چه کامپوننتی را برای اسکنر توصیه می کنید (اسکنر دارای فیدر می باشد)
    من با همین DelphiTwain کار کردم، کامپوننت خوبی هست. اگر از این حرفه ایی تر و کاملتر میخواید، gdPicture ActiveX هست که البته پولی هست. من نسخه کرک شده اش را ندارم، ولی قبلا با استفاده از نسخه آزمایشی اش برای یک نفری که نسخه کامل آن را خریده بود، برنامه ایی نوشته بودم.

در هر حال این دستگاههای اسکنر و استاندارد TWAIN اشکال زیاد دارند و شما از هر کامپوننتی استفاده کنید، ممکن هست بعضی جاها با مشکل مواجه بشید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    کرج و تهران

با سلام و تشکر کامپوننت فوق را جهت استفاده تا دلفی XE3 رفع اشکال نمودم در صورت تمایل اعلام نمایید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام دوست عزیز
    وقت به خیر
    اگه ممکنه کامپوننت رو برای دانلود قرار بدین . خیلی ممنون برای زحمتی که کشیدین

نقل قول نوشته شده توسط mbahmadi مشاهده تاپیک
    با سلام و تشکر کامپوننت فوق را جهت استفاده تا دلفی XE3 رفع اشکال نمودم در صورت تمایل اعلام نمایید.
    سلام دوست عزیز
    ممنون میشم اگه این کامپوننت را برای ارسال فرمایید. نیاز ضروری بهش دارم با تشکر
    aidin382@gmil.com

سلام دوست عزیز
    ممنون میشم اگه این کامپوننت را برای ارسال فرمایید. نیاز ضروری بهش دارم با تشکر
    aidin382@gmil.com

[QUOTE=champion;1666651]سلام دوست عزیز
    وقت به خیر
    اگه ممکنه کامپوننت رو برای دانلود قرار بدین . خیلی ممنون برای زحمتی که کشیدین

آدرس ایمیل من
    reza55elahi@yahoo.com

کاربر جدید
    محل زندگی
    کرج و تهران

کامپوننت فوق برای دلفی XE6 اشکال زدایی شد.ایمیل جهت ارسال

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید