صفحه 6 از 6 اولاول ... 456
نمایش نتایج 201 تا 235 از 235

نام تاپیک: آیا از برنامه نویس شدن راضی هستید؟

نقل قول: آیا از برنامه نویس شدن راضی هستید؟

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من نوشته های بالا رو خوندم
    باکمال تاسف تعدادی از دوستان برنامه نویسی رو با لوبیاو غیره مقایسه کردن
    اینطوری که ما ایرانی ها هیچ وقت پیشرفت نمی کنیم .چرا باید اینطور باشه؟
    ببنید یه مثال ساده بگم.... چرا باید پی پرزوژه پیان نامه یه دانشجو (خارجی ) باید بشه سایت معروف گوگل و یا .....
    باید یه مقدار هم که شده فکر کنیم نه؟...........
    چرا باید کاری رو که به این سختی بدست میارید با لوبیا و ...... مقایسه کنید؟
    اگه اینطوری میدونید یه نمکی(یا همون نون خشکی) در روز 50000 تومان درآمد داره .آیا شما دوست داریید که به جای
    برنامه نویس نمکی باشید؟
    آیا رزش کار آون رو با خودتون یکی می کنید؟
    شما بجای اینکه با هم تیم بشین و یه برنامه درست کنین که تو دنیا معروف به شه میایید و کار تون رو با بقالی مقایسه می کنید؟
    به نظر من برنامه نویسی شغل خوبی به شرطی که توی اون کار حرفه ا ی باشید نه بدون علم انتظار ماهی ..... تومن درآمد باشین
    با تشکر از همه ......

چرا باید کاری رو که به این سختی بدست میارید با لوبیا و ...... مقایسه کنید؟
    چون مردم اینجا قدر شکمشون رو بیشتر از نرم افزار کامپیوتری (به غیر از بازی ) میدونن.

کاربر جدید
    محل زندگی
    شهر عالم خيز؟!

اوه اوه يعني آينده ي برنامه نويسي اينقدر بده راستش من كه نا اميد شدم،مي خواستم يواش يواش شروع كنم به يادگيري برنامه نويسي كلي هم ذوق داشتم،با خودم مي گفنم كه آينده ام از اين رو به اون رو ميشه.ولي ديگه با اين حرفهايي كه تو اين تاپيك ها زده شد كلي نا اميد شدم البته اگر اينها واقعيته خوب كاريش نميشه كرد.

تو هر کاری پولو به کسی میدن که ماهر تر باشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    C#‎‎‎,VB6‎‎‎,vb.net,Assembly,AVR,Java For Android

سلام
    والا تو شهر یه جور دیگست . هر کس که پشتوانه مالی داشته باشه اینجا میتونه در امد عالی داشته باشه
    مثلا یک شرکت که در استانمان هست یک نرم افزار حسابداری (که برای نصبش هم نیم ساعت) متوسط که با #c نوشته اند با یک قفل سخت افزاری هر نسخشو میده 800 هزار تومان که کلی طرفدار داره . یک نرم افزار حسابداری قبل از زدن این شرکت با #c نوشتم که چند کارایش از این بیشتر بود و به تمام مغازه های نرم افزار فروشی و سیستم فروشی (که بیشترشون اشنا هستن) گفتم که هر نسخه فقط 70 هزار تومان . اما چون شرکتی نداشتم و تو خونه کار میکردم بعضی از مغازه دارها میگفتن نه نمی ارزه و فلان و فلان و بعضی هم میگفتن مشتری برات پیدا میکنیم اما برای شما مشتری پیدا کردن اما برای من نه کسی خرید نکرد (حتی یک نسخش هم به فروش نرسید) خب الان که اون شرکت هم داره میفروشه به تمام مغازه دارها گفتم که نرم افزار من امکاناتش از اون بیشتره اما چون سواد هیچی ندارن میگن نه اینجوری نیست این نرم افزار ماله این شرکت بی نظیره و .. (حتی راضی نشدن نرم افزار مشاهده کنند)
    به خدا این نرم افزار که 800 هزار تومان میفروشن امکاناتش از هلو کمتره اما اینجا همه کیسه هاشون پره و عقلشون خالیه (چون اون شرکت میگه بهشون از هر نسخه 20 تومان میدم بهتون و هرکی نرم افزار حسابداری خواست بگو این از هلو بهتره و از ... بهتره خلاصه بهترینه . تنها برنامه نویس تو شهر ما هم بنده هستم (نمیگم برنامه نویس نیست بلکه هست اما به خدا بیشترشون تو نصب ویندوز موندن چه برسه به برنامه نویسی)
    الان من با این وجود هم شاید بگم روزانه 6 ساعت برنام نویسی میکنم . فقط واسه خودم (چون عاشقشم) . کار اصلی هم فروش هاست و طراحی هاست و سرورهای مجازی و فروش دامین هست که مشتری ریخته (کاری داشتید در خدمتم قیمتها هم از همه جا ارزونتره )

موفق باشید

یا علی(ع)

سلام
    من یه برنامه نویسم البته در مقابل اساتید محترم ما جوجه برنامه نویس هم حساب نمی شیم تو هر زمینه ای هم تا حالا یه دست کاری کردم
    با زبانهای زیادی هم تا حالا کار کردم در عرض 7 یا 8 ساعت براتون یه پروژه در حد دانشجویی رو طراحی می کنم و بعد هم برنامه نویسیش رو انجام می دم حتی سراغ هوش مصنوعی هم رفتم و در مورد تشخیص پلاک هم برنامه نوشتم و مقاله دادم آخرش چی شد
    هر جا رفتیم برا کار گفتن برو به سلامت اشتباه امدی الان هم با اجازه دوستان بی کار بی عار می چرخیم واقعا بهترین شغلیه که ما داریم
    من هر روز دارم غصه اون روزی رو می خورم که معلم کلاس اول دبیرستانم بهم گفت نرو این رشته کامپیوتر ولی من ... قبول نکردم
    به نظر من اگه جایی آشنا دارین که کار براتون بگیره بله برنامه نویس شید عالیه

کاربر دائمی آواتار vb2005
    محل زندگی
    شیراز

دوستان مشکل ما توی ایران اینه که دنبال کار می گردیم....منتظریم بهمون کار بدن...
    خب شما که هنر دارید ، هنرمندی کن ، خلاقیت به خرج بده ، من خودم دارم از این راه نون می خورم ، بدون اینکه برای کسی کار کنم....
    شما که برنامه نویسی بلد هستید خب از این توانایی استفاده کن دیگه.

در نهایت:
    برنامه نویسی یعنی خلاقیت ، اکه اینو نداشته باشید هیچ وقت به هیچ جایی نمی رسید.

ظاهرا این تاپیک خیلی وقته ایجاد شده... ولی متاسفانه بنده تازه میبینم و نمیخوام ساده ازش بگذرم.
    در کنار سوالات همه عزیزان و پاسخ ها من هم به نوبه خودم نظری دارم:

دلیل اینکه برنامه نویسی در ایران و بین مردمان ما هیچ ارزشی نداره اینه که هر عزیزی هر برادر و خواهری شده برنامه نویس ! وقتی شخصی میاد توسط یک سیستم آماده مثلا یک وب سایت رو ارائه میده و ازش میپرسی رشتت چیه برگرده بگه مکانیک خوندم یا مثلا کشاورزی خوندم یا هر رشته ای که اصلا ربطی به مهندسی کامپیوتر نداره خب در اینصورت چه انتظاری باید داشته باشیم؟ معلومه ارزش برنامه نویسی در این صورت میاد در بین این رشته ها و جایگاه ها قرار میگیره.

در حالی که در خارج از کشور پولدارترین و بزرگترین افرادی مثل Bill Gades برنامه نویس هستند و یا امثال ایشون که بودند و از دنیا رفتند... حد اقلش اینه که رشته اینها در حوزه علوم کامپیوتر هست نه غیره ! خب معلومه در این حالت ارزش اونا میره در رتبه های برتر و ارزش ما در این مملکت میاد با راننده تاکسی که سر یه مسیر پول گرفتن چکو چونه میزنه یکی میشه و این جای افسوس خوردن داره.

حد اقل دستمزد برنامه نویس در خارج از کشور شاید باور نکنید حدود $80,000 تا 127,000$ دلار هستش ولی الان تو ایران چطور؟ بنده یه برنامه ای بنویسم 1 سال وقت ببره طی این 1 سال بگم 80.000 دلار معادل 240 ملیون تومن آیا کسی میده ؟ دلیل داره که نمیده چون قبل از من یکی رفته همین 80.000 دلار رو گفته به تومن اونم 100.000 تومن میگیرم اینو مینویسم ! خب عزیز من وقتی چنین آفاتی تو مملکت هستند مشتری دیدگاهش تغییر میکنه اونم تو این مملکت که مردم عاشق مفت خوری هستند.

بنده به نوبه خودم از برنامه نویس بودنم راضی هستم چون تحت قوانین بین المللی حرکت میکنم و توصیه میکنم ارزش کار برنامه نویسی و این رشته سر سخت رو حفظ کنید !
    چطور وقتی میرید دندون پزشک برای کشیدن یک دندونی که ارزش نداره کمه کمش 50 تومن هزینه میگیره وقتی چونه بزنی رو قیمتش میگه شما مگه متخصصی؟ شما مگه دکتری؟ اگه بودی خودت میکشیدی دیگه ! اینجاست فرق برنامه نویس و دکتری که در عرض 1 دقیقه 4 تا آمپول میزنه دندون رو از فکش میکشه بیرون و ناقصت میکنه ولی حرفی برای گفتن نداری ولی وقتی ما میگیم آقا این پروژه 20 روز جون کندن لازم داره و این همه هزینه اگه از خدا نترسن میزنن میکشن آدمو والله به خدا راست میگم و مطمئنم برنامه نویس های اصیل و محترم این تجربیات رو دارند.

به هر حال امیدوارم شرایط رفته رفته بدتر نشه...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

سلام دوستان!
    نظر همهٔ دوستان محترم هست...
    اما نظر شخصی من اینه که:
    علت رونق کم برنامه نویسی در کشورمون،
    عدم وجود قانون حق کپی حتی برای محصولات خارجی است...
    شما یه کشور برای من مثال بیار که
    توش مردم محصولات نرم افزاری رو بدون رعایت قانون حق کپی استفاده کنن اما
    صنعت نرم افزارشون رونق داشته باشه...؟!
    همینه که محصولات نرم افزاریمون محدود شده به چند قلم نرم افزار خاص...
    چون نمی تونیم با نرم افزارهای با کیفیت شرکت های خارجی که
    مفت مفت مردممون استفاده می کنن رقابت کنیم...
    چون می خوایم چیزی بسازیم که به فروش بره...
    پس هر چیزی نمی تونیم بسازیم...
    شما برو Photoshop بساز! حتی اگه ٪۹۰ امکانات Photoshop رو داشته باشه ولی ٪۹۰ قیمت اون رو، مردم می خرن؟! ...
    حتی بازی ها رو هم در نظر بگیرید...
    از ماست که بر ماست...
    باید نه تنها خودمون بلکه همهٔ مردم قانون حق کپی رو رعایت کنن...
    اون موقع بیاید ببینیم مردم نرم افزارهاتون، بازی هاتون، قالب هاتون رو چه قدر می خرن!!!
    اگه خودت حاضر نیستی پول چیزی رو که استفاده می کنی بدی،
    یکی هم پیدا می شه که پول محصول تو رو نخواد بده
    ...

...إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ...
    ...خداوند سرنوشت هیچ قوم ( و ملّتی ) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!...
    (رعد، ۱۱)
    آخرین ویرایش به وسیله IamOverlord : جمعه 07 شهریور 1393 در 02:56 صبح

سلام دوستان این تاپیک خیلی برام جالب بود و خوشحالم که دیدمش . از ابتدا نظرات را خوندم و از تجربیات استفاده کردم .

نهایت 3 ترم دیگه مدرک کارشناسی نرم افزار میگیرم و به شغل شریف برنامه نویسی شدیدا علاقه دارم و از هر فرصتی برای آموزش و کسب تجربه ی بیشتر استفاده میکنم . از تابستون همین امسال متوسط روزانه 6 - 7 ساعت و گاهی بیشتر (موقع برنامه نویسی حساب زمان از دستم میره) مشغول کدنویسی و خواندن مقاله و هرچیزی که کمک کنه بهتر کدبزنم هستم .

واقعا از ته دل میخوام برنامه نویسی را به عنوان شغل اولم انتخاب کنم چون علاقه ی قلبی دارم و بخاطر پول نیست . از تحلیل سیستم و حل مسئله لذت میبرم و توانایی ارتباط با کامپیوتر پیاده سازی ایده ی ذهنی در خودم میبینم .

وقتی پای امرار معاش و سیر کردن شکم زن و بچه میاد وسط بحث مالی هم باید در نظر گرفته بشه . بعد از خوندن این تاپیک یکم به فکر فرو رفتم که آیا میتونم در آینده از این حوضه درآمد مناسبی کسب کنم و جوابگوی یک زندگی متوسط هست ?
    تا چه سنی میتونم ادامه بدم ؟
    آیا میشه با درآمدش پراید خرید ؟
    آیا میشه یک آپارتمان اجاره کرد ؟
    آیا میشه جهیزیه ی دختر تهیه کرد ؟
    و ...

کسانی که در این حرفه دلالی میکنن درآمد های بیشتری نسبت به خود شخص برنامه نویس دارن . یکی از دوستانم با تعداد زیادی پولدار و کارخانه دار آشناست و کلی شماره ی برنامه نویس توی گوشیش داره و هردفعه پروژه جور میکنه مثلا اگر از کارفرما 2 میلیون میگیره 1300,000 خودش به جیب میزنه و بقیه را میده طرف . البته شاید سود بیشتری هم میکنه و صداش را در نمیاره .

دوستانی که میگن برنامه نویسی را باید به عنوان شغل دوم در نظر گرفت میشه بگید وقتی شما از 8 صبح تا 5 بعدظهر سر کار هستید و بعدش خسته میاید خونه و استراحت میکنید و باید زمانی را برای خانواده بزارید پس کی میخواید به برنامه نویسی برسید ؟ برنامه نویسی ذهن آزاد و بدون خستگی و تمرکز کامل احتیاج داره . (خود من بدون اینها اصلا نمیفهمم چی مینویسم و الکی وقتم تلف میشه)

پای آینده و آبرو در میان هست و نمیشه در مورد شغل و درآمد آینده ریسک کرد ؟ البته من قصد ندارم براحتی ناامید بشم و میخوام دنبال راهی برای تثبیت خودم در این آشفته بازار IT باشم ولی باز ریسک هست و درکنارش باید به فکر شغل احتمالی دیگری هم باشم چون تو ایران بیکاری یعنی مردن از گرسنگی .

در مورد قوانین کپی رایت که بین علما اختلاف نظر هست و یکی میگه باید باشه و دیگری میگه نباشه بهتره . نظرم اینه که نرخ تورم توی ایران خیلی بالاست و ما به ریال باید پول در بیاریم و به دلار حتی مواد غذایی بخریم چه برسه به تهیه ی نرم افزار . به همین دلیل اگر قانون کپی رایت توی این وضعیت باشه توانایی خرید یک ویندوز هم دیگه نداریم که بیایم اینجا پست بدیم .
    به هرحال توی این صنعت خیلی عقبیم و خیلی کارها باید صورت بگیره تا به پای کشورهای پیشرفته ی این صنعت برسیم . بی انصافیه خودمون را با دیگران مقایسه کنیم .

ایران در صنعت نرم افزار حکم یک کشور صرفا مصرف کننده را داره و اگر بخواهیم کپی رایت رعایت کنیم این به ضرر ماست چون فقط باید پول بدیم بخریم و تا اون موقعی که خودمون بشیم تولید کننده زمان زیادی نیاز داره .
    آخرین ویرایش به وسیله HOSSEINONLINE7 : سه شنبه 21 مرداد 1393 در 01:19 صبح

این همه گفتیم شنیدیم آخرش کسی پیدا نشد بگه بابا بیاین اجرا شدن حداقل کپی رایت برنامه نویسای ایرانی را بذاریم رو کول دولت... به خدا شدنیه

سازمان تجارت جهانی برای پذیرش ایران چند تا شرط گذاشته که فکر کنم یکیش همین کپی رایت / یادمه چند سال پیش سی چهل نفر از هنرمندان تو پارک شهر تهران جمع شدن یه خورده سروصدا کردن به ماه نکشید که خودم به چشمای خودم دیدم مامورا ریختن تو سی دی فروشی هر چی سی دی کپی بود جمع کردن... تا حالا چند بار برنامه نویسیا همچین غیرتی به خرج دادن؟

اگه بخوایم میتونیم با وارد کردن فشار به دولت زمینه پذیرش کپی ر ایت برنامه ی ایرانی رو پایه ریزی بکنیم

نقل قول نوشته شده توسط mostafi1391 مشاهده تاپیک
    این همه گفتیم شنیدیم آخرش کسی پیدا نشد بگه بابا بیاین اجرا شدن حداقل کپی رایت برنامه نویسای ایرانی را بذاریم رو کول دولت... به خدا شدنیه

سازمان تجارت جهانی برای پذیرش ایران چند تا شرط گذاشته که فکر کنم یکیش همین کپی رایت / یادمه چند سال پیش سی چهل نفر از هنرمندان تو پارک شهر تهران جمع شدن یه خورده سروصدا کردن به ماه نکشید که خودم به چشمای خودم دیدم مامورا ریختن تو سی دی فروشی هر چی سی دی کپی بود جمع کردن... تا حالا چند بار برنامه نویسیا همچین غیرتی به خرج دادن؟

اگه بخوایم میتونیم با وارد کردن فشار به دولت زمینه پذیرش کپی ر ایت برنامه ی ایرانی رو پایه ریزی بکنیم
    تا وقتی برنامه های خارجی مفت و با کیفیت همه جا موجوده کی پول برای برنامه ایرانی میده ؟ با این کار شما حالا شاید کسی دیگه جرات نکنه نرم افزار حسابداری - انبارداری و از این قبیل را کپی کنه . ما فقط تو نرم افزارهای مالی و اینجور چیزای مسخره و تکراری موندیم .

هدف ما اینه صنعت نرم افزار ایران خودکفا بشه وبجای وابستگی شدید به نرم افزار و بازی خارجی خودمون تولید کنیم و ملت هم دیگه سراغ خارجیا نرن .

برای این کار باید کپی رایت باشه که دیگه نرم افزار خارجی مفت دست ملت نیاد و مجبور باشیم پول بدیم و اون موقع هست که میتونیم برنامه های ایرانی را بفروشیم .

میان صحبت دوستان خیلی ها میگفتن ما هم میتونیم و توانایی داریم آنتی ویروس و سیستم عامل تولید کنیم و با بهترین ها رقابت کنیم . خوب تا وقتی ویندوز 8.1 با آخرین آپدیت های 2014 و مثلا کسپرسکای مفت در دسترس هست کی میان سیستم عامل و آنتی ویروس ملی را بخره که ممکنه توی نسخه های ابتدایی طبیعتا نقص هایی داشته باشه ؟

نمونش آنتی ویروس پادویش که کاملا بومیه و قیمت زدن 45000 و هیچ کس سمتش نمیره .

کاربر تازه وارد آواتار satrap92
    محل زندگی
    شاهین شهر ، اصفهان

تا جایی که میشد نظر دوستان رو خوندم. بعضی از دوستان اونقدر ناراضی هستن که فقط می تونم بهشون پیشنهاد بدم شغلشون رو عوض کنن چون دارن راه رو عوضی میرن. توی هر شغلی افراد پردرآمد هستن و افراد کم درآمد هم هستن اما اگه مدت زیادیه که کم درآمد هستین باید بگم که به نظر من راه رو اشتباه رفتین.خدا رو شکر من سن زیادی ندارم اما توی همین سن هم از درآمد برنامه نویسی راضی هستم، هم بهش علاقه دارم، و هم اینکه قصد تغییر شعل ندارم مگه اینکه بخوام توی همین کار پیشرفت کنم.

از پول بگذریم، اگر حتی هر ماه 10 میلیون تومن مفت و مجانی یک نفر به حسابم میریخت و میتونستم فقط بخورم و بخوابم.
    بازم برنامه نویس میشدم چون دوسش دارم. البته اون موقع روزی 3 ساعت بیشتر کار نمیکردم
    اگر چنین تفکری میتونید داشته باشید هیچ وقت از انتخابتون پشیمون نمیشید، البته من هم روز هایی شده که از کار عصبی شدم همه چیز رو بهم ریختم کد هامو پاک کردم و .... اما اینا مطرح نیست این مهمه که به طور کلی خسته نشدم از این کار

کاربر تازه وارد آواتار ashanet
    محل زندگی
    اصفهان - مسجد سید

سلام به همه دوستان
    نکات جالبی گفتید .من کاملا راضی هستم . من از سال 81 در حوزه آی تی دارم فعالیت می کنم و فقط مربوط به برنامه نویسی نبوده . از جمله کار های بنده توی حوزه هاستینگ ها و سرور های اختصاصی و مجازی بوده. از طرفی با نرم افزار های افتر افکت و پریمایر کار های فیلم سازی کردم.و در حوزه هک و امنیت هم فعالیت دارم .در زمینه برنامه نویسی php ,asp,C#‎ رو کار کردم البته C#‎ رو به تازگی شروع کردم.
    قصد من از گفتن این ها فقط یک نکته هستش برای برنامه نویس شدن یا کلا هر کاری باید عاشق باشی.و روز به روز به عشقت اضافه بشه.بعضی از دوستان برای پول این کار رو انجام می دن . اما خوب به نظرم این درست نیست.
    در کل بله من کاملا راضی هستم و توی هر چیزی از رایانه که دیدم وارد می شم.

باسلام
    من درهمین ابتدای صحبت هام ازهمه اساتید عذرمیخواهم بابت صحبت هایم البته منظورم به شخص خاصی نیست.
    من ازاول تاپیک شروع کردم وتمامی تاپیک ها را کاملا خوندم ازصبح ساعت 10 هست که دارم تاپیک رو میخونم تا به الان تموم شد.
    همین اول اعلام کنم که به نظرخودم کامپیوتر و مخصوصا گرایش برنامه نویسی اون درزمینه های مختلف سیستم عامل،کنسول،شبکه،وب و....جزو بهترین تخصص ها برای پول درآوردن هست با صحبت اون افرادی هم که میگن برنامه نویسی شغل نیست من شبانه روز بخاطرعلاقه کد میزنم واینطورصحبت ها کاملا مخالف هستم هیچکس عمر 60 ساله یا 70 ساله خودش رو حروم علاقه نمیکنه پس این صحبت های عرفانی رو کنار بگذارید بله درسته بخاطرعلاقه کد میزنید اما وقتی درآمد ازش نداشته باشید یه متغیر هم تعریف نمی کنید وقتی گشنه باشید میاید بشنیدمتغیر تعریف کنید؟این یک واقعیت تمام هست این غریضه انسان هاست پس خواهش میکنم عزیزانی که این صحبت ها را میکنند خواهشا این پست های اسپم را ندند وقت کسی رو هم برای خوندنش حروم نکنند.
    من یک سوالی داشتم از عزیزانی که میگن ما توی ایران امکانات نداریم وگرنه ماهم مایکروسافت میزنیم یا ویندوز می نویسیم خدمت این دوستان عزیز میخوام عرض کنم که چیزی به اسم بازارکارآنلاین به گوش شما خورده؟توی ایران که فرهنگش میگن به قول دوستان راه نیوفتاده پونیشا را مثال میزنم برید یه سربزنید ببینید چقدرپروژه روی هوا مونده وکسی نیست بنویسه؟مگه شما نمیخواید ویندوز بنویسید خب فعلا یک سیستم مدیریت محتوا برای این مشتری بنویسید تا بهتون ویندوز بدند.خب توی ایران میگن امکانات نیست پول خوب نمیدن مگه شما بنا هستید میخواید آجر بچینید روی هم پول بگیرید؟یک سری به سایت های کارآنلاین غیرفارسی بزنید پروژه ها رو مشاهده کنید قیت ها رو مشاهده کنید مثلا میان 500دلار می نویسیم که میشه حدود 5میلیون خب شا که توی ایران هستید میتونید با 4تومن بنویسید برای اون شخصی که توی کشورش داره با دلار کارمیکنه به صرفه نیست 400دلار و100دلار ضرر اما برای شما که توی کشورت با دلار3200داری زندگی میکنه این یک نقطه مثبت نیست؟لازمه تو بری با اون شخص صحبت کنی؟لازمه بری توی خونه اون شخص برنامه نویسی؟وهزار لازمه دیگه؟اون شخص کاری نداره شما ایرانی هستید آمریکایی هستیدو.....اون برنامه رو میخواد شما ازفضا اصلا باش برنامه نویسی بلدباش براش بنویس پولش رو بگیر وبراحتی هم پولش رو میدن با کسی هم طرف حساب نیستی پول نده دنبالش باشی که پولت رو خورده و.... با یک حساب سر انگشتی با همین روش ماهیانه حداقل 5میلیون درآمدت هست؟اگر نمیتونی وتخصص این کار را نداری پس حرف نزنید خواهشا که ما ویندوز می نویسیم بعضی ازدوستان توی کل عمرشون 1میلیون خط کد نزدند ادعای تسلط رو زبان برنامه نویسی دارند اصلا تحقیق کردید ویندوز چند میلیون خط کد هست؟اگرشما تخصص دارید گوگل،مایکروسافت و..... قسمت استخدام دارند چرا شرکت نمی کنید؟ و اگر های ......
    خیلی ازانجمن ها مدیران وناظمان به من اخطار میدن میگن بد صحبت میکنی وبا لحن تند صحبت میکنی ولی واقعا حق میدم به خودم آخه 10 صفحه اومدن صحبت کردند یک حرف هایی زدند که آدم خندش می گیره وقتی میخونه این روش بالا یک مثال بود که متوجه بشیداین تخصص جزو معدود تخصص هایی هست که به موقعیت زمانی بستگی نداره شما دکتر باشید میتونید توی خونه باشید و عمل جراحی انجام بدید؟تنها چیزی که احتیاج دارید یک سیستم که برنامه ها هم توی ایران هزارماشالله ریخته یک لرد میخری 30تومن هزاران برنامه توش هست که اگرتوی کشورهای دیگه باشی چندین میلیون شاید میلیاردتومن باید پولشون رو بدی خلاصه یک لرد میخری 30 تومن یک سیستم که میشه با 500تومن هم جمعش کرد ویک خط اینترنت که گرونترینش درحال حاضر توی ایران بیشتراز 100هزارتومن درماه نمیشه ویک مکان 1متر در 1متر چیز دیگری کسی احتیاج داره؟با کمتر از 1 میلیون تومن شما میتونید درآمد چند میلیونی داشته باشید کدوم شغل این مزیت را داره؟اصلا شما سایت طراحی سایت بزنید و چند زبانه بکنیدش اونوقت محدود به ایران هستید؟تنها چیزی که اجتیاج دارید همون مسائل بالا هستند این مسائل تحریم که بعضی ها بهونه میکنند تحریم هستیم وامکان تبادل ارز رو نداریم رو هم میشه براحتی وباهزار ترفند حل کرد پس این بهونه ها را نگیرید.
    و یک مورد دیگه هم که بعضی از عزیزان میگفتند چرا مثال نمی زنید توی ایران باشند شما سری به سایت استاد بزرگ سالارکابلی بزنید و از ایشون درمورد درآمدشون سوال کنید.شا از استاد مهرداد نادری سوال کنید درمورد درآمدشون من با این عزیزان صحبت کردم و ازشون راهنمایی خواستم من درحال حاضر مقطع کاردانی کامپیوتر میخونم من شخصی بودم که تا 1 سال پیش وردپرس برام خیلی عجیب وپیچیده بود درطول یک سال زبان های برنامه نویسی مختلف رو امتحان کردم باهاشون کارکردم من برنامه نویسی نیستم تنها باهاشون کارکردم تا باهاشون آشنا بشم با زبان های مختلف کارکردم از استادان گرامی درزمینه های مختلف مشاوره گرفتم واین عزیزان هم لطف کردند ومن رو راهنمایی کردند واقعا ازشون ممنونم درحال حاضر من زبان موردعلاقه خودم رو انتخاب کردم زمینه های موردعلاقه خودم رو انتخاب وپیداکردم واز همین 18 سالگی راه خودم را پیدا کردم ومیخوام ادامه بدم این راه را حتی اگر تا 30سالگی هم هزارتومن ازش درآمد نداشته باشم این را مطمئن هستم وقتی که 31 سالم بشه تخصصی رو دارم که خیلی ها ندارند اون موقع وقتی هست که من مزد زحماتم رو می گیرم خودتون کمی فکرکنید وقتی شما 10 سال تمام روی به عنوان مثال PHP کارکنید بعدش بازم برای شما شغل نیست؟بعضی ازدوستان که تعدادشون زیاد هم هست تعریف متغیررا یادگیری اون زبان برنامه نویسی می دونند خودم هم همینطوربودم تا 1سال پیش اما وقتی با دنیای برنامه نویسی بیشتر آشنا شدم راه خودم رو پیدا کردم.
    همینجا پست رو تموم میکنم چون صحبت هام زیاد شد وازحوصله خارج شده اما واقعا به هم سن های خودم توصیه میکنم به بعضی صحبت های بی مدرک و بدون تحقیق عزیزان گوش ندن و تصمیم خودشون رو طبق علاقه خودشون بگیرن.
    ازتمامی عزیزانی که دراین متن به اون عزیزان اشاره ای شد وباعث ناراحتی عزیزی شدم عذر میخواهم.
    بدرود موفق و برنامه نویس باشید.

سلام بحث جالبی است البته بنده ادعایی ندارم و درحال خودآموزی هستم. یک برنامه کوچک حسابداری نوشتم هم سیاحت بود و هم زیارت!با خودم فکر کردم یک خوداشتغالی میشه و هم می توانم در ادامه اموزشم بخودم را تکمیل نمایم در هنگام عرضه کاری که یکسال کار کرده بودم را حتی دوستانم که تشویقم می کردند خوبه در قیمت گذاری می گفتند 300 خوبه نه بابا یک تومان کی می ده نرم افزار ! برای همین کار را رها کردم البته چشمه گوشه ای به برنامه نویسی دارم آخه دیگه تو خونم نفوذ کرده!
    مرسی
    حسن

کاربر دائمی آواتار matrix-program
    محل زندگی
    Iran ->Isfahan

ببخشید که یکم با لحن تند حرف می زنم امیدوارم کسی دلخور نشه ...
    در آمد شما از برنامه نویسی بستگی به زرنگی،شانس و مهارت داره ... اگه شما تو خونه بشینید با دات نت یه برنامه کلیشه ای که پرهههه ماشالله تو بازار بنویسید (حسابداری مثلاً) مطمعناً (مگر در موارد خاص (شانس)) درآمدتون زیاد جالب نیست.
    اما من برنامه نویس ایرانی میشناسم که حتی بهش بگی native code نمی دونه چیه اما الان میلیونی در آمد داره ( تو کار توسعه اپ ها و مخصوصا بازی های اپن سورس هست)
    یه سایتی بود توش اکسپلویت میفروختیم اسمش یادم نیست اما من دیدم یارو اکسپلویتو میفروشه 1000$ و 100 تا هم تا الان فروش داشته! یعنی 100,000 درآمد!
    و اما من یکیو می شناسم اصن کاری به برنامه نویسی نداریم ویدیو در باره گیم میزاره یوتیوب (نمونش زیاده PewDiePie و DanTDM و ...) ماهی درآمد 2 میلیون دلار در سال، حتی مایکروسافت اومد DanTDM رو خرید :|
    پس اصن به مهارت کاری نداشته باشیم چیزی که مهم هست زرنگی هست با سلکت و دیلیت و اینسرت و آپدیت چیزی ok نمیشه
    یه سری به گوگل پلی بزنید متوجه منظورم میشید :)
    منم از اینکه برنامه نویسی بلدم (برنامه نویس خودمو نمی دونم) خوشحال و راضیم چون هنر هنره حداقل ضرر نکردم!
    آخرین ویرایش به وسیله matrix-program : پنج شنبه 06 آذر 1393 در 23:11 عصر

من گذری چن تایی از تاپیک ها را خوندم جالب بود نظر دوستان

ی سوالی برام مطرح شد : آیا در همین ایران خودمون افرادی نیستن از دنیای برنامه نویسی به جایی رسیده باشند و در همین حوزه کاری موفق باشند و درآمد عالی داشته باشن؟ بنظرتون اونا چیکار میکنن که موفق هستن و چیکار میکنن درآمد عالی ددارن ؟ کسی هست رمز موفقیت آنها را بدونه؟

اگر به این سوال پاسخ داده شه فک میکنم به جاهای خوبی برسه این تاپیک بلند بالا که از دوشنبه 18 آبان 1388, 13:51 بعد از ظهر فعاله

سلام.فکر کنم اگر افرادی مانند آندره هلزبرگ یا Dr.Bob مانند شما فکر میکردند الان تکلیف دلفی و سی شارپ و .. مشخص نبود.فکر کنم باید دیدتون رو اصلاح کنید. برنامه نویسی این نیست شما بشینی پشت کامپیوتر و یک صفحه بذاری جلوت ببینی چکار باید انجام داد همونو انجام بدی. شما میتونی وارد حیطه طراحی سیستم و نرم افزار بشی و از این فاز دربیای و دنبال منابع درآمدی بیشتر بری.
    کاملا موافقم
    به نظر من کسی که با علاقه به دنبال شغلی مثل برنامه نویسی میره اینکه ازش بپرسی از برنامه نویسی راضی هستی یا نه بی معنیه.

کاربر جدید آواتار ALIREZA Encrypt
    محل زندگی
    tehran

اول اینو بگم که این بستگی به خود شخص داره که این کار رو برای پول انجام میده یا از روی علاقه و دوم اینکه اینجا ایرانه و اون برنامه نویس هم اینو میدونه پس نباید گله کنه از این وضعیت!فکر پیشرفتی؟ اگه حرفه ای و ایده پرداز باش میکنی.... بگذریم من یه مطلبی بود که باید حتما بگم :
    به نظر من حوزه IT مخصوصا مهندسی نرم افزار به خاطر وارد شدن افراد دیگه از رشته هایه دانشگاهی مختلف (پزشکی!/کشاورزی!/معماری و.......) سطحش بسار امده پایین الان مثلا وارد بحث هک و
    امنیت میشی طرف تو بلاگش زده : محمد هستم 22 ساله دانشجوی مهندسی عمران عاشق هک و امنیت! و از این دسته از ادمها من یه سوال دارم؟ اگه دوست داشتی پس چرا رفتی عمران؟عمران خودش یه دنیاییه تو الان باید بری دنبال مطالاب رشته خودت بگردی تو امنیت چیکار میکنی ؟....... انقدر میتونم دلیل بگم که تو نباید میومدی تو این حوضه که حد نداره من و امثال من هم که رشته دانشگاهیشیمون نرم افزار نباید به خودمون اجازه بدیم به هر جایی سرک بکشیم حتی از روی علاقه! اینا همش برمیگرده به اون حس سرک کشدن و پول درآوردن ما که اره کنار اینکارم بریم مثلا اینم یاد بگیریم یه پولیم از این در بیاریم...

کاربر دائمی آواتار sara_aryanfar
    محل زندگی
    جایی در ایران

خیلی از دوستان میگن علاقه علاقه قبول کنید همه افرادی که به نوعی وارد این مقوله میشوند دارای علاقه هستند اما بحث اینجاست که چه ایرادی دارد که کارشناسان و تحصیلکرده این حوضه انتظار درآمد رو در این بخش داشته باشد در خیلی از دوستانی که ادعای علاقه محض می کنن باید ازشون پرسید پس چرا برنامه های پولی تولید می کنید پس این یک خواست معقول می باشد که از فعالیت خود انتظار درآمد داشت به نظر من دو نکته رو باید مورد توجه قرار داد اول اینکه با نظر برخی دوستان واقعا موافق هستم که چرا باید یک تعداد دانشگاه مکانیک -عمران-و.. بخونن و بعد بیانن برنامه نویسی البته اونم باز نمیگم برنامه نویس چون این افراد کد نویس هستند تا برنامه نویس درسته که برنامه نویسی و کلا رشته کامپیوتر برای شروع کار هزینه های کمتری می خواد و با توجه به تبلیغات وسیعی که برای ثروت مند شدن در یک شب در این رشته هست بسیاری از افراد سرکی در این رشته می کشند و باعث خراب شدن بازار نیز شده اند اما به زودی و با آگاهی مردم که در حال حاضر نیز کم کم در حال به وجود آمدن هست تفاوت این افراد مشخص تر می شود
    اما بحث دیگر در مورد خود برنامه نویسان و حقیقت بازار کار هست اکثر برنامه نویسان در ایران به تنهایی کار می کنن و خب تنها کار کردن یعنی باید از هر تخصصی کمی بلد باشید و این یعنی ایراد البته در شرکت ها هم بیشتر دنبال یک بولدوزر می گردند که دات نت بداند طراحی وب بداند php-جاوا اسکریپت-sql و... در حالی که هر کدام از این مباحث متخصص خود را دارد و این می شود همه چیز دان هیچ کاره از طرف دیگر پروژه های بزرگ در دست تعدادی شرکت می باشد و شرکت های نوپا قادر به رقابت پویا نیستن حال تکلیف برنامه نویس تنها که مشخص است البته به نظر من برنامه نویسی اندروید برای یک برنامه نویس تنها گزینه مناسبتری می باشد چرا که می تواند به طور مستقیم با بخش کثیری از مشتریان کار کند و این یک امتیاز بزرگ می باشد

در نهایت میزان رضایت فرد از یک فعالیت بستگی به این دارد که ما برنامه نویسی را به عنوان یک فعالیت اقتصادی در نظر بگیریم یا یک فعالیت تفریحی(که در همه دنیا یک فعالیت اقتصادی هست ) در فعالیت اقتصادی تعاریف مشخصی از رضایتمندی وجود دارد که درآمد نیز یکی از آنهاست البته در این نکته هم هست که در همه جای هر کسی در تخصص خود وارد می شود و افراد برای سرگرم شدن یا آزمون درآمد یک هفته ای ادعای برنامه نویس شدن نمی کنن

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط sara_aryanfar مشاهده تاپیک
    خیلی از دوستان میگن علاقه علاقه قبول کنید همه افرادی که به نوعی وارد این مقوله میشوند دارای علاقه هستند اما بحث اینجاست که چه ایرادی دارد که کارشناسان و تحصیلکرده این حوضه انتظار درآمد رو در این بخش داشته باشد در خیلی از دوستانی که ادعای علاقه محض می کنن باید ازشون پرسید پس چرا برنامه های پولی تولید می کنید پس این یک خواست معقول می باشد که از فعالیت خود انتظار درآمد داشت به نظر من دو نکته رو باید مورد توجه قرار داد اول اینکه با نظر برخی دوستان واقعا موافق هستم که چرا باید یک تعداد دانشگاه مکانیک -عمران-و.. بخونن و بعد بیانن برنامه نویسی البته اونم باز نمیگم برنامه نویس چون این افراد کد نویس هستند تا برنامه نویس درسته که برنامه نویسی و کلا رشته کامپیوتر برای شروع کار هزینه های کمتری می خواد و با توجه به تبلیغات وسیعی که برای ثروت مند شدن در یک شب در این رشته هست بسیاری از افراد سرکی در این رشته می کشند و باعث خراب شدن بازار نیز شده اند اما به زودی و با آگاهی مردم که در حال حاضر نیز کم کم در حال به وجود آمدن هست تفاوت این افراد مشخص تر می شود
    اما بحث دیگر در مورد خود برنامه نویسان و حقیقت بازار کار هست اکثر برنامه نویسان در ایران به تنهایی کار می کنن و خب تنها کار کردن یعنی باید از هر تخصصی کمی بلد باشید و این یعنی ایراد البته در شرکت ها هم بیشتر دنبال یک بولدوزر می گردند که دات نت بداند طراحی وب بداند php-جاوا اسکریپت-sql و... در حالی که هر کدام از این مباحث متخصص خود را دارد و این می شود همه چیز دان هیچ کاره از طرف دیگر پروژه های بزرگ در دست تعدادی شرکت می باشد و شرکت های نوپا قادر به رقابت پویا نیستن حال تکلیف برنامه نویس تنها که مشخص است البته به نظر من برنامه نویسی اندروید برای یک برنامه نویس تنها گزینه مناسبتری می باشد چرا که می تواند به طور مستقیم با بخش کثیری از مشتریان کار کند و این یک امتیاز بزرگ می باشد

در نهایت میزان رضایت فرد از یک فعالیت بستگی به این دارد که ما برنامه نویسی را به عنوان یک فعالیت اقتصادی در نظر بگیریم یا یک فعالیت تفریحی(که در همه دنیا یک فعالیت اقتصادی هست ) در فعالیت اقتصادی تعاریف مشخصی از رضایتمندی وجود دارد که درآمد نیز یکی از آنهاست البته در این نکته هم هست که در همه جای هر کسی در تخصص خود وارد می شود و افراد برای سرگرم شدن یا آزمون درآمد یک هفته ای ادعای برنامه نویس شدن نمی کنن
    +1
    واقعا خیلی خوب بود.
    خیلی ها مثل من اون کاهایی که برای علاقه میکنن رو opensource منتظر میکنن و اون کارهایی رو که از روی علاقه نمیکنند رو میفروشن.

در اینکه بدون برنامه ها استفاده از دستگاه های دیجیتال غیر ممکنه شکی نیست و این نرم افزار ها هستند که سخت افزار ها رو به کار میگیرند . این موضوع رو مثلا بیل گیتس تقریبا 20 سال پیش فهمید و شروع به برنامه سازی و طراحی سیستم عامل های مختلف کرد .
    حالا شما بیاید و ببینید اگه مثلا سیستم عامل ویندوز که در حال حاضر در سیستم های بانکی ، خودپرداز ها ، کامپوتر های صنعتی ، سرور ها و میزبان های وب و ..................................... استفاده میشه نبود چه اتفاقی پیش میومد؟ آیا وقتی که بیل میخواست ویندوز me یا NT بنویسه به این فکر بود که با این کارش میتونه پول زیادی به دست بیاره و به ثروتمندترین شخص تبدیل بشه ؟

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط behnam404 مشاهده تاپیک
    در اینکه بدون برنامه ها استفاده از دستگاه های دیجیتال غیر ممکنه شکی نیست و این نرم افزار ها هستند که سخت افزار ها رو به کار میگیرند . این موضوع رو مثلا بیل گیتس تقریبا 20 سال پیش فهمید و شروع به برنامه سازی و طراحی سیستم عامل های مختلف کرد .
    حالا شما بیاید و ببینید اگه مثلا سیستم عامل ویندوز که در حال حاضر در سیستم های بانکی ، خودپرداز ها ، کامپوتر های صنعتی ، سرور ها و میزبان های وب و ..................................... استفاده میشه نبود چه اتفاقی پیش میومد؟ آیا وقتی که بیل میخواست ویندوز me یا NT بنویسه به این فکر بود که با این کارش میتونه پول زیادی به دست بیاره و به ثروتمندترین شخص تبدیل بشه ؟
    بله.
    بیل گیتس دقیقا همین فکر رو میکرد.خودش هم صد بار گفته.
    بد نیست زندگی نامش رو بخونید. حداقل چد صفحه اول که قراردادش با IBM و روش گرفتن 50000 دلار از پدرش رو شرح میده.

کاربر جدید آواتار ALIREZA Encrypt
    محل زندگی
    tehran

نقل قول نوشته شده توسط behnam404 مشاهده تاپیک
    بهنام عزیز اگه ویندوزم نبود جاش الان یه چیز بهتر مثل لینوکس رو گرفته بودالبته اینو قبول دارم که تو برخی موارد ویندوز یکم سرتره... دوم موضوع اینه که ما که تو فکر بیل گیتس نبودیم ببینیم چی میخواسته این عمل آدم که نشان میده چی میخواسته که نتیجشم میبینیم ویندوز ارجینال 400 دلار

با سلام خدمت دوستان عزیز:
    توی ایران همه کد مینویسن خیلی کم برنامه نویس هست!
    برنامه نویس یعنی یه ایده داشته باشه کار کنه یه چیزی بنویسه که جای دیگه نباشه اما کسایی که بقول شما شدن برنامه نویس همشون کپی از بقیه هست!
    وقتی یک برنامه نویس باشی میفهمی تا 10سال دیگه همچنان جزو پردرآمدترین شغل در ایران محسوب میشه حتی از دکتر بودن درآمدش بیشتره!و اینکه کسی بخاطر درآمد زیاد میخواد بیاد نیاد بهتره من 6سال دارم انواع کتاب های استادان بزرگ دنیارو میخونم و کار میکنم حتی نگفتم برنامه نویس هستم توی یه سمینار رفتم تو ایران یه سوال پرسیدم هیچ کس جواب نداد همشون برنامه نویس بودن بقول خودشون جواب سوال من رو نمیدونستن ولی همیشه باهاش کار میکردن این یعنی حفظ کردن کد نه ایده جدید

کاربر دائمی آواتار A.iman
    محل زندگی
    تبریز

این نظرات به هیچ وجه نشانگر یک میانگین از جامعه برنامه نویس های ایرانی نبود ! ب ه نظرم اکثر افرادی نظر دادن شبیه هم بودن !
    وقتی من میگم من برنامه نویس و تابحال با C#‎ کار کردم و VB , PHP بلدم و همیشه هم دنبال علاقه ام بودم ! من خنده ام میگیره ! ببخشید !
    چون برام خیلی عجیبه که اینهمه آدم که خودشونو برنامه نویس معرفی میکنن همشون تو این چندتا زبان مشترک هستن ! و همچنین توی نرم افزار حسابداری !
    حالا سوال من اینه : چرا این علاقه باعث نشد برین سمت مثلا Ruby on Rails ? یا erlang ? node .js ? خب دوست عزیز غلظت برنامه نویس های C#‎ چقدره ؟ تازه بین اونا هم بسیاری هستن که درسای اصلی کامپیوتر رو مثل ساختمان داده و الگوریتم و سیستم عامل رو پاس نکردن ! با Drag && Drop یه بالفرض Applicatoin میسازه و کسی هم که ازش نخرید ، آه ِش به آسمون میرسه که قانون کپی و رایت و فرهنگ فلان نیست و بهمان !
    شما وقتی با تکنولوژی x کار کنید ، توی تیمی کا ر مکنین که x بلدن ! پول کاری رو میگیری که برای x پرداخت میکنن ! خب شما قبل از شروع این تکنولوژی که الان ازش ناراضی هستی فکر نمیکردی که روزی من احتمالا فلان مقدار پول خواهم گرفت ؟!
    الان همون اتفاقی که برای C#‎ تو چندسال گذشته افتاد و یه عده راحت طلب و بدون تحصیلیات دانشگاهی رفتن سمتش و این زبان زیبا رو چهرشو داخل ایران خراب کردن ،داره برا اندروید میافته . طرف هیچی دیدی از سیستم عامل ، کرنل و توسعه ی سیستمی نداره ، اونوقت اسم خودشو گذاشته برنامه نویس اندروید ! و بد تر از اینها کارفرما ها هستن که به چنین افرادی اعتماد میکنن و به خاطر همینه اکثر استارت آپ های ایران شکست میخورن . اونایی هم که میمونن واقعا درست کار کردن و مثلا همین کافه بازار ، تیم خلاق و با سوادی شروع به کار کردن و الان نتیجه اش رو میبینن . شاید بگین ایده اونا یه چیز ناب بود . اما من میگم اون تیم اصلا نمیرفت سراغ اون ایده ، الان مثل ما بیکار بودن ؟ دنبال شغل دیگه ای میشگتن ؟ ابدا !
    چرا ؟!

کاربر دائمی آواتار Sina.iRoid
    محل زندگی
    TEH

یه جکی هست که میگه اگر ویژوال استدیو رو از برنامه نویسای سی شارپ بگیریم، اونا تنها چیزی که از برنامه نویسی می دونن، یه تعریف شی گراییه. (که البته در حال حاضر اون و هم نمی دونن!!!). منظوره من توهین به سی شارپ کارا نیست. منظوره من اینه که دیده مردم در مورد برنامه نویسی غلطه. فک می کنن برنامه نویسی فقط نوشتن 4 خط کد هست و اگه اینو یاد گرفتن دیگه تمومه!!! همانطور که دوستمون اشاره کرد، نه ساختمان داده بلدن، نه سیستم عامل می دونن و نه اصلا از شی گرایی چیزی سر در میارن. یعنی کامپیوتر و روشن می کنن و الهی به امید تو شروع می کنن به نوشتن. نمونش هم باز همونطور که دوستمون اشاره کرد برنامه های اندروید هست. شما برنامه هایی که در بازار معرفی میشه رو ببینید. من خودم شخصا با یکی از برنامه نویس هاش آشنا هستم و می دونم چطور برنامه نویسی و شروع کرد و چطور پیش رفت. اما الان داره برنامه می نویسه و می ذاره تو بازار. الان 99 درصد برنامه های بازار به درد نمی خوره. خب این مشکل از کجاست؟ یکی از مشکلات خوده اعضای بازار هستند؟ چرا اصلا باید همچین برنامه هایی و قبول کنن و در سایت قرار بدن؟ درسته بازار هیچ زحمتی نمی کشه و 30 درصد فروش برنامه رو از برنامه نویس می گیره اما به چه قیمتی؟ به قیمت خراب شدن برنامه نویسی در ایران؟ اگر شرکت هاییم که درست کار کردن و برنامه نویسی و یاد گرفتن، حالا باید خودشون هم این درست کار کردن و به بقیه یاد بدن. نه اینکه فقط فکره پول باشن.
    نمی دونم چطور میشه این مشکل و حل کرد. اینکه چطور این و به مردم آموزش بدیم که برنامه نویسی فقط کد زدن نیست و هزار تا مفاهیم دیگه هم داره که باید یاد بگیریم. خوشبختانه برنامه نویسی تقریبا کاره مشکلیه و هرکسی نمی تونه واردش بشه و به سطح های بالایی برسه. وگرنه در اون صورت دیگه هیچ جوره نمیشد جمعش کنی.

کاربر تازه وارد آواتار mr.designer
    محل زندگی
    web

دوستان به این هم توجه داشته باشید رنج سنی اینایی که اسمشون به اصطلاح برنامه نویس هست چقدره میگیم از 17 سال تا 22.23 سال خب کسی که 2.3 ساله تازه شروع کرده باید هم همین کارارو بکنه شما از کسی که 2.3 ساله تازه وارد این حرفه شده انتظار دارید واستون سیستم عامل بنویسه؟
    حتی اگه برنامه نویس های خبره دنیارو ببینید یا کسی که واقعا برنامه نویس باشه اینا بالای 35 سال سن دارن شما نمیتونید یه جوون 20 ساله رو چه تو ایران چه جهان پیدا کنید که واقعا برنامه نویس باشه و تو همه زمینه ها تخصص لازم رو داشته باشه (شاید استثنا پیدا بشه)
    موفق باشید

سلام.
    فکر میکنم بعضیا توپشون خیلی پره که نیاز به پول ندارن!
    پول گرفتن نه تنها عیب نیست بلکه بسیار عالی هستش نباید ذهن یک فرد متخصص به خاطر مسائل مالی به بیراهه بره باید تنها و تنها حواسش به کارش باشه.
    واقعا که وضع برنامه نویسا تو ایران خیلی خرابه شغل بسیار سخت و دستمزد کم بعد نشتین میگین پول نمیخوایم یا باید شغل دومی داشته باشیم من که این حرفا رو اصلا قبول ندارم ما خودمون داریم کار خودمون رو خراب میکنیم.

کاربر تازه وارد آواتار hosha92
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط vahid64 مشاهده تاپیک
    nabeel همشهری ما حرفها رو کامل زد...
    به نظرم برنامه نویسی تو این خراب شده فایده نداره...
    من خودم یه عمره به خاطر علاقه خودم کد می زنم و هیچ وقت به عنوان شغلم بهش نگاه نکردم
    باور کنید از کارای دیگه با کامپیوتر چند برابر برنامه نویسی درآمد داشتم
    شما هر چقدر هم یک برنامه نویس ماهر باشید مردم که نمی فهمن این چیزا رو اونا فاکتورهاشون پیزای دیگه ای هست...

ضمن تشکر از اینکه دوستان نظراتشون رو بیان کردن و استفاده کردیم
    ولی بنده با عزیزی که جمله ای رو به نقل از انیشتین نوشتن موافقم که علم چیز خوبیست به شرطی که هزینه ی زندگیت ازش تامین نشه ...
    اما یه نکته ی مهم ، اونم اینه که درسته تو ایران شرایط اقتصادی خوب نیست اما کی گفته هزینه ی برنامه نویسی بده ؟؟؟
    هزینه ی برنامه نویسی بد نیست،فقط خودمون داریم به خودمون صدمه میزنیم...چطوری؟؟
    فرض کنید آقا/خانم X با سالها تجربه در زمینه ی برنامه نویسی ، بهش یه کاری پیشنهاد میشه ، ایشون مثلا هزینه رو براورد میکنن 2 میلیون تومان ... زمانی هم که از ایشون گرفته میشه تقریبا 2 روز هستش ...(مثال میزنم،فکر کنید یه سایت خبری ساده) ... تا اینجا همه چیز اکیه!
    اما کار کی خراب میشه؟؟وقتی که یه برنامه نویس اماتور و بی تجربه یهو پاش به میون میاد و صرفا واسه اینکه کار رو بگیره،قیمت رو به شدت میاره پایین و به کارفرما میگه آقاااا 2 میلیونی که میخوای بدی به فلانی،بیا 300 تومنشو بده من ، خودم برات کارو اکی میکنم....
    اینجاست که کار خراب میشه...
    اگر یه فکری برای حل اینگونه مشکلات میشد ، عالی بود .

از این موارد زیاد دیدم و دل پری دارم ..
    نمونه ی فجیع ترش هم در سایت هایی مثل پونیشا و دورکار و... که همکارای عزیز واسه گرفتن کار ، اونقد قیمت رو میارن پایین که کلا هم ارزش کار خودشونو زیر سوال میبرن و هم ارزش کار بقیه ی همکارا رو ...
    فکری یه حال خودمون کنیم!!

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله hosha92 : یک شنبه 11 شهریور 1397 در 13:10 عصر دلیل: تکمیل

برنامه نوسی خوب و عالی بشرطی که همکارمنون ودوستان همدیگه را خرد نکن یا کار هم زیر سوال نبر و یا حتی برای هم کار شکنی نکن همه متون از برنامه نویس بودن خود افتخار کن و درآمد خوبی به اندهزه کارشون ببرن

نقل قول نوشته شده توسط alireza_s_84 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز بله اینجا ایران است و من یک ایرانی و همین ایرانی برای خود بدون تحصیلات دانشگاهی در حال نوشتن فریم ورکی به مراتب قابل مقایسه با همین فریم ورک دات نت است. پس هیچوقت خودتون رو دست کم نگیرید از کجا معلوم نسل جدید برنامه نویسان ایرانی سیستم عامل جدیدی ایجاد نکنن؟؟؟
    ضمنا انجام یک همچون کاری مستلزم محروم بودن از بسیاری چیز ها برای یک مدت مشخصه که به نظر بنده ارزشش رو داره.
    من که از برنامه نویس بودن لذت میبرم و تا آخرین لحظه زندگیم دست از کدنویسی و بازی با کدها برنمیدارم .
    ضمنا از جهت مالی هم من پروژه هایی رو نوشتم که نسبت به مدت زمان تهیه درآمد بسیار خوبی داشتن و فکر نمیکنم درآمد برنامه نویسی کم باشه. از طرف دیگه اینکه سعی کنید خالق ایده های جدید باشید تا بتونید برنامه نویس باقی بمونید نه اینکه عامل پروژه .
    زنده باد برنامه نویس ایرانی
    موفق باشید.
    ۱۲ سال گذشته از ۱۳۸۸ و زمانی که این متن رو نوشتی. میخوام بدونم بعد از ۱۲ سال، با این غرور کاذب و اعتماد به سقفی که داشتی به کجا رسیدی. فریم ورکی به مراتب قابل مقایسه با دات نت؟! سیستم عامل ایرانی؟! محروم بودن از یک سری چیزها لازمه؟! انصافا به چی فکر میکردی که اینارو گفتی؟ لینک فریمورک قابل مقایسه تو هم بده چارتا API بسازیم باهاش عشق کنیم. :))))))

کاربر دائمی آواتار Delphi Coder
    محل زندگی
    c:\windows\system32

به جرات میشه گفت برنامه نویس و متخصصین خوب در کشورمون زیاد داشتیم و داریم و این مساله با یه نگاه ساده به محصولات شرکتهای داخلی قابل تشخیص هست. صحبنها و بحثهای زیادی پیرامون این پست گلایه وار شده که با اغلب اونها موافقم. اما اگر بخوام در قالب یک جمع بندی نظر بدم این هست که عمده مشکل به 3 جا ختم میشه اول عوارض جانبی مسایل سیاسی و تحریمها هست که امکان فروش نرم افزار رو محدود میکنه و مشکل بعدی جایی خودش رو نشون میده که اقتصاد اجازه استفاده و بهره برداری از کامپیوتر و نرم افزار رو برای بسیاری از جاهایی که میتونند پتانسیل بهره وری خوبی داشته باشند رو نمیده. مساله اخلاق و طرز نگرش غلط هم به عوان سومین مشکل در سطح برنامه نویسهای حرفه ای کم و بیش دیده میشه که اونم تا حدودی البته میشه گفت عوارض جانبی فشار اقتصادی هست.
    یک نکته هم فقط به خاطر دوستانی که ایران رو خیلی حقیر میدونند در زمینه نرم افزار اشاره کنم و اون اینکه یه زمانی قبل از اینکه میکروسافت وردی وجود داشته باشه یکی از شرکتها نرم افزار مشابه اون رو که امکان فارسی نویسی نستعلیق هم حتی میداد ساخته بود. این مثال رو زدم چون فکر میکنم به عنوان یک برنامه نویس به پیچیدگیهای فنی مساله اگاه باشید. اگر اشتباه نکنم حتی زمان ms-dos هم داشتیم یه همچین چیزایی یعنی حتی قبل از اینکه اینترنت به شکل گسترده استفاده بشه. یا زمانی که در کل 2 تا 3 تا انتی ویروس میشناختیم انتی ویروس ایمن ساخته شده بود در همین ایران خودمون. ولی در کل با این نکته هم موافقم که صحبت از این حرفه نباید به مرزهای جغرافیایی محدود بشه.
    البته الان این پست 12 ساله هست و توی این مدت دنیا خیلی عوض شده. گوشی های موبایل، اندروید، شبکه های اجتماعی و مهمتر از همه ارز دیجیتال روز به روز در حال رشد هست و این امیدواری رو ایجاد کرده تا یکم فشار تحریمهای اقتصادی حداقل توی این حوزه یخورده کمتر بشه. برنامه نویسی هم به یکی از مطرح ترین مشاغل در دنیا تبدیل شده.
    و نهایت این که اگر در مسیر تغییرات عظیم و انقلابی این حوزه اتفاق عجیبی نیافته کم کم داریم میریم به سمتی که دیگه این پست ماهیت معنایی خودش رو از دست بده.

صفحه 6 از 6 اولاول ... 456

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •