صفحه 3 از 6 اولاول 12345 ... آخرآخر
نمایش نتایج 81 تا 120 از 235

نام تاپیک: آیا از برنامه نویس شدن راضی هستید؟

نقل قول: آیا از برنامه نویس شدن راضی هستید؟

من برنامه نویسی عشقمه.مطمئنم که تا آخر عمرم این رشته رو ادامه خواهم داد.
    نگران این جوجه برنامه نویس هایی که وارد بازار می شن هم نیستم.این ها که با گذروندن چند دوره وارد بازار شدن ماندگار نخواهند بود.تو بازار همیشه قدرتمند ها ماندگار هستند.

گذشته از همه ی تفاوت هایی که برنامه نویسی با رشته های دیگر داره یه تفاوتش هست که منو خیلی خوشحال می کنه.اونم امکانات مورد نیاز برای انجام کاره!
    شما تصور کنید برای تاسیس شرکت و کار کردن تو رشته ایی مثل پتروشیمی،الکترونیک،خودرو سازی و ... به چند میلیارد سرمایه نیازه .اما قربونش برم برنامه نویسی تنها چیزی که لازم داره یه سیستمه!!! یعنی تنها سرمایه ایی که شما تو این رشته باید داشته باشید دانش خودتونه نه پول

کاربر دائمی آواتار Samsam2010
    محل زندگی
    همدان

با سلام

دوستان ما به برنامه نویسی با چه دیدی نگاه می کنیم
    آی دست تو بازار زیاد شد ! آی من دیگه نمی تونم پول در بیارم ! و هزار تا آی! اینچنینی

الان ما رو هم رفته چند تا برنامه نویس قابل قبول داریم شاید 10000 تا اما 120000 دکتر داریم که 90000 تاش عمومی حالا مردم دیگه رشته پزشکی نخونن چون 90000 تا دکتر داریم. اگر بره دکتر بشه بد بخت می شه و ...

یا ما تو شهر مون یه راسته داریم راسته طلا فروش ها 600 تا طلا فروشی جنب هم دارن خدا تومان کاسبی می کنن

حرف آخر : همیشه کسی برنده است که خلاقیت داشته باشه

بعدشم مگه ما مسلمون نیستیم روزی رو خدا می ده بچسبیم به کسب و کار (از تو حرکت از من برکت )

برنامه نویسی تو دنیا رو بورس اما در کنارش باید از همه چیز کامپیوتر سر در بیاری

الان ما توی ایران چند تا برنامه نویس برای PS3 یا Xbox360 داریم ؟؟برنامه نویسی که فقط برای کامپیوتر نیست
    برای چیز های دیگه برنامه بنویسیم

ببینید من نمی تونم برنامه ای مثل فتوشاپ بنویسم اما می تونم براش پلاگین بنویسم

من با این که وضعیت مالیم خوب نیست اما اگر 100 بار دیگه به دنیا بیام دست از برنامه نویسی نمی کشم

بعد از این حرفها دوستان بیایم اخلاق حرفه ای رو زیر پا نذاریم و به هم توهین نکنیم
    نگران این جوجه برنامه نویس هایی که وارد بازار می شن هم نیستم.
    در این جا دوست ما به برنامه نویس های تازه وارد توهین کرده و اونها رو جوجه خطاب کرده و ایشون یادش نمی آد اون روزی که تازه پا به عرصه برنامه نویسی گذاشته بود

من برای همه برنامه نویسا اعم از تازه وارد و حرفه ای آرزوی موفقیت قلبی می نماییم
    آخرین ویرایش به وسیله Samsam2010 : شنبه 15 اسفند 1388 در 01:04 صبح دلیل: توهین یکی از اعضا به برنامه نویسان تازه وارد

دست که در همه زمینه ها و حرفه ها زیاد شده ولی برد با شخصیه که زرنگ باشه و همیشه یک ایده بالاتر و جدید نسبت به دیگران داشته باشه.

Thumbs down نقل قول: آیا از برنامه نویس شدن راضی هستید؟

سلام
    اينكه ميگين بايد زرنگ بود و ايده جديد داشت و برترين شغل دنيا اينه همش قبول ولي كجا ؟ اونور دنيا كه براي فكر ارزش قايلند و كپي رايت هست نه تو ايران كه تا جلو مردم بيل نزني بهش كاركردن نميگن - ميگن يه ساعت نشستي پشت كامپيترت(با همين تلفظ) يه چيزي دراوردي به همه هم خدا تومن ميخواي بفروشيش يا فوري ميخوان قفل شكستشو با 1000 تومن همراه با يه چند تا كانورتور و آنتي ويروس بخرن
    من خودم تا سال 1375 برنامه نويسي كردم كه آخريش يه برنامه با پاسكال و اسمبلي در رابطه با مخابرات بود كه با مشترك تماس ميگرفت و بدهيشو بهش اعلام ميكرد با همه حالتاش تازه بدون كارت صدا و مودم (از خروجي اسپيكر و يه سخت افزار دست ساز بجاي مودم استفاده ميشد) بعد كه عملياتي شد با هزار زور و بزن وبگير 25 هزار تومن دادند و هر نسخه اش رو به هر شهر 150 هزار فروختند يا برا يه فدراسيون برنامه نوشتيم تا يك سال ونيم بعد روزي چند بار زنگ ميزدند ميخوايم اينو هم اضافه كنيم يا اونو اين شكلي كنيم و ازين حرفها

در عوض الان يه برنامه نفتي هست كه فقط اجاره سالانه اش 2 ميليون دلار است ولي تو ايران هيچكي روش اصلا كار نكرده
    خلاصه كلام تو اين كشور كار رايانه به نظر من بايد كار جانبي باشه و عشقي نه كار اصلي

اينم ببينيد حتما http://www.developercenter.ir/Forum/...ead.php?t=7053

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط ztx1111 مشاهده تاپیک
    من برنامه نویسی عشقمه.مطمئنم که تا آخر عمرم این رشته رو ادامه خواهم داد.
    نگران این جوجه برنامه نویس هایی که وارد بازار می شن هم نیستم.این ها که با گذروندن چند دوره وارد بازار شدن ماندگار نخواهند بود.تو بازار همیشه قدرتمند ها ماندگار هستند.

گذشته از همه ی تفاوت هایی که برنامه نویسی با رشته های دیگر داره یه تفاوتش هست که منو خیلی خوشحال می کنه.اونم امکانات مورد نیاز برای انجام کاره!
    شما تصور کنید برای تاسیس شرکت و کار کردن تو رشته ایی مثل پتروشیمی،الکترونیک،خودرو سازی و ... به چند میلیارد سرمایه نیازه .اما قربونش برم برنامه نویسی تنها چیزی که لازم داره یه سیستمه!!! یعنی تنها سرمایه ایی که شما تو این رشته باید داشته باشید دانش خودتونه نه پول
    منم تا آخر اين شغل رو ادامه ميدم......

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط amimaras مشاهده تاپیک
    سلام
    اينكه ميگين بايد زرنگ بود و ايده جديد داشت و برترين شغل دنيا اينه همش قبول ولي كجا ؟ اونور دنيا كه براي فكر ارزش قايلند و كپي رايت هست نه تو ايران كه تا جلو مردم بيل نزني بهش كاركردن نميگن - ميگن يه ساعت نشستي پشت كامپيترت(با همين تلفظ) يه چيزي دراوردي به همه هم خدا تومن ميخواي بفروشيش يا فوري ميخوان قفل شكستشو با 1000 تومن همراه با يه چند تا كانورتور و آنتي ويروس بخرن
    من خودم تا سال 1375 برنامه نويسي كردم كه آخريش يه برنامه با پاسكال و اسمبلي در رابطه با مخابرات بود كه با مشترك تماس ميگرفت و بدهيشو بهش اعلام ميكرد با همه حالتاش تازه بدون كارت صدا و مودم (از خروجي اسپيكر و يه سخت افزار دست ساز بجاي مودم استفاده ميشد) بعد كه عملياتي شد با هزار زور و بزن وبگير 25 هزار تومن دادند و هر نسخه اش رو به هر شهر 150 هزار فروختند يا برا يه فدراسيون برنامه نوشتيم تا يك سال ونيم بعد روزي چند بار زنگ ميزدند ميخوايم اينو هم اضافه كنيم يا اونو اين شكلي كنيم و ازين حرفها

در عوض الان يه برنامه نفتي هست كه فقط اجاره سالانه اش 2 ميليون دلار است ولي تو ايران هيچكي روش اصلا كار نكرده
    خلاصه كلام تو اين كشور كار رايانه به نظر من بايد كار جانبي باشه و عشقي نه كار اصلي

اينم ببينيد حتما http://www.developercenter.ir/Forum/...ead.php?t=7053

مشكل شما برميگرده به نحوه مديريت تون روي پروژه ها و قراردادهاي آبكي

دوستان خيلي ساده به قضيه نگاه كنيد !! كسي كه به قول شما با چند تا دوره و مرور چند تا سورس كد اماده نحوه ي كپي پيست كردن رو ياد گرفته و نهايتا چند تا پروژه ي ساده بهش خورده برنامه نويس نيست !! سعي كنيد به كسايي كه بابت يه كار 200-300 تومن ميگيرن نگيد بازار خراب كن . اكثر برنامه نويساي ما اين مشكل رو دارن كه حتي ارزش كار خودشون رو هم نميدونن !! طرف ميره يه سيستم انبار داري مينويسه كلي جون ميده الگوريتم هاي مختلفي رو براي سيستمش پياده سازي ميكنه و ... علاوه بر اون گزارشات دلخواه مشتري رو براش ايجاد ميكنه هر وقتم طرف زنگ زد در خدمتشه انگار كه بهش بدهكاره بعد بابت اين همه دنگ و فنگ همش 500 - 600 تومن ميگيره !!! من همچين ادمي رو واقعا ديدم خب حالا خودتون قضاوت كنين ايا فقط برنامه نويساي تازه كار بازار رو خراب ميكنن ؟؟ طرف 2 ماه شايد بيشتر شبانه روز جون ميكنه ميگيره 600 تومن در صورتي كه يه كارمند يك ماه توي ساعت اداري كار ميكنه به زندگيشم راحت ميرسه توي يك ماه حقوقش با پاداش و مزايا و .. 600-700 تومن ميشه !! واقعا خجالت داره . خواهش ميكنم يه عده رعايت كنن اگه طرف كارتونو قبول داشته باشه و ارزش كارتون رو بدونه به جز شما به هيچكس اعتماد نميكنه پس نگين مشتري ميپره ... !!!

خوشبختانه بازار كار ما داره كم كم مهندسي ميشه . وقتي فلان شركت دولتي پروژه ميده ميگه بايد حتما معماري سه لايه باشه از متودولوژي RUP يا مثلا MVC استفاده شده باشه شما بايد پروژه رو زمانبندي كنيد و تحليل كنيد و ميزان ريسك پروژه رو بررسي كنيد و فلان ماژل ها رو پياده سازي كنيد و و و .... خب حالا به نظرتون به قول شما برنامه نويسايي كه با چند تا كلاس كد نويسي ياد گرفتن ميتونن همچين كاري كنن و يك سيستم مهندسي شده رو كه نياز بازار حرفه اي امروز ماست پياده سازي كنن ؟؟ متاسفانه يا خوشبختانه بايد بگم توي مراكزي كه حرفه اي كار ميكنن و كمترين كارشون 20 ميليون هست از كد نويسا به عنوان ماشين تايپ استفاده ميكنن اين يك حقيقته و كاريه كه الان ما داريم توي گروه نرم افزاريمون انجام ميديم . همه ي كارارا انجام ميديم و فقط كلاس هاي لايه بندي شده رو به صورت dll در اختيار كد نويس ميزاريم ميگيم بر اساس مدل با (RUP) كه خيلي هم واضح هست كد بنويس اخر سر هم بهش 300-400 تومن ميديم ميره پي كارش . يكم به موضوع فك كنيد !!! اون از كلاس هاي لايه بندي شده ي ما استفاده كرد بر اساس طراحي ما بين اونا با كد نوشتن ارتباط برقرار كرد و كارمون به صروت مهندسي به پايان رسيد . الان ديگه جوري شده كه مهندس نرم افزار شده مثل مهندس ساختمان يعني نقشه ي اصلي كار رو مشخص ميكنه ابزارها را مشخص ميكنه ميده دست بنا يعني همون كد نويسا بعد بهشون ميگه بر اساس نقشه ي من كار رو جلو ببرين و بنا جسارتا فقط وظيفش حماليه !!!!

پس از اين به بعد ديگه نگيم فلاني اومد كار رو خراب كرد سعي كنيد اصولي كار كنيد . شايد خيلي ها حرفم رو جدي نگيرين ولي با گذشت زمان حقيقت هايي رو ميبينين كه حتما به حرف من ميرسين

يا حق ...

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

و اما بعد پس از 9 صفحه یک جمع بندی خلاصه از نظرات کاربران انجام بدیم بد نیست
    .
    1-افرادی که به نظر می رسند راضی هستند . چه گفتند :

*-شما می توانید وارد حیطه طراحی سیستم و نرم افزار شوید
    *-سعی کنید خالق ایده های جدید باشید
    *-باید کار گروهی انجام داد . چون یک پروژه خوب از یک ذهن خوب و فعال بیرون می آید
    *-باید شغل جانبی داشته باشید
    *-باید مهارتهای خود را بالا ببریم و حرفه ای شویم تا رقیب نداشته باشیم
    *-باید ریسک کرد . کسی که راهی را شروع می کند باید انقدر در مسیری که داره طی می کنه صبور و مصمم باشه تا به هدف برسه
    *-رضایت از برنامه نویسی بستگی به محیط کار داره

2-افرادی که به نظر می رسند ناراضی هستند گفتند

*-درآمد برنامه نویسی ثابت نیست
    *-هرچقدر برنامه نویس حرفه ای شوید مردم این رانمی فهمند ،چون فرهنگ برنامه نویسی جا نیفتاده
    *-بازار برنامه نویسی خراب است
    *-چون همه وارد برنامه نویسی می شوند پس سطح حقوق برنامه نویسان کمتر می شود
    *- چون علمی نوپاست پس هنوز جا نیفتاده است
    *-چون قانون کپی رایت نداریم . پس کسی قدر برنامه های ما را نمی داند

و اما بعد
    به نظر می رسد که میزان رضایت از شغل به سابقه و وضعیت تاهل و کارمند بودن یا کارفرما بودن بستگی دارد .
    به نظر من بیشترین مشکل برنامه نویسان به ضعف قانون و ضعف بازار و فرهنگ وابسته است . در نبود قانون کپی رایت زحمات زیادی هدر می رود ، علاوه براین فرهنگ سازمانی در شرکتهای نرم افزاری و سازمانها جا نیفتاده ، بطوری که با یک برنامه نویس همانند یک کارمند معمولی برخورد می شود . علاوه بر این مقایسه کار برنامه نویسان با کارهای فیزیکی دیگر از بزرگترین معضلات است . چرا که عموم افراد تصور می کنند که یک برنامه نویس پشت کامپیوتر بازی می کند،غافل از اینکه ذهن یک برنامه نویس تا چه حدی درگیر است ، متاسفانه تفکیک صحیح و درستی از مشاغل ذهنی و مشاغل فیزیکی وجود ندارد.

در خاتمه به نظر می رسد برای جا انداختن شغل برنامه نویسی در جامعه نیاز به چند ابزار داریم

1-تشکیل اتحادیه برنامه نویسان همانند جامعه حسابداران و یا تشکلهای مهندسی :
    *-این اتحادیه بایداستانداردهای برنامه نویسی را تدوین کند . همچنین با برگزاری دوره های استاندارد و امتحانات معتبر و استاندارد ، راه را برای استاندارد سازی برنامه نویسی هموار کند ، البته اگرچه در شرایط فعلی انواع و اقسام آموزشگاهها وجود دارد ولی هر آموزشگاهی در چارچوب خود حرکت می کند . و در این زمینه هیچ گونه استانداردی وجود ندارد .
    *-این اتحادیه باید قوانین کسب و کار را در شرکتهای نرم افزاری تعریف کند . همانطور که اتحادیه های کارگری از و ضعیت کارگران دفاع می کنند . این اتحادیه باید از وضعیت محیط کاری برنامه نویسان دفاع کند .
    *-این اتحادیه باید با راه اندازی تبلیغات همگانی و در سطح جامعه اهمیت نرم افزار و برنامه نویسی را گسترش دهد

2-تدوین قانون جامع مهندسی نرم افزار : در این قانون باید کارهای مربوط به تولید نرم افزار تفکیک شود و هر کدام شرح وظایف آن به خوبی بیان شود . با توجه به گسترش حجم پروژه ها دیگر نمی توان یک نفر تمام کار پروژه را انجام دهد .

در نبود قانون همه ما رنج می بریم پس بیاید یک حرکت همگانی انجام دهیم برای دفاع از حقوق خود

با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    مشكل شما برميگرده به نحوه مديريت تون روي پروژه ها و قراردادهاي آبكي

يه برنامه نويس بايد دقيق و ذهن تحليلگر داشته باشه شما كل مطلب رو خوندي كه اين نظر مديريتي رو دادي تاريخ پروژه رو ديدي ميشه يفرمايين چند تا پروژه غير آبكي به سازمانها و شركتهاي دولتي با يه قرارداد توپ بستيد (براي روشن شدن اذهان برنامه نويسان جوان و اينكه كسي باشون آبكي قرارداد نبندد لطفا نمونه قراردادهاتان را ارسال بفرماييد)

اگه اون متن طنز رو اون زير هم بخوني رگه هايي از حقيقت خواهيد ديد كه سبب پاسخ هاي متعصبانه و عجولانه و غير حرفه اي نخواهد شد

يا حق

کاربر دائمی آواتار goudarzivahid
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

سلام
    من بعد اینکه سالها برنامه نویسی کردم (حالا حرفه ای و یا غیر حرفه ای) و درآمد چشمگیری گیرم نیومد.اومدم سمت برنامه هایی که گاهی حتی اونا را بچه بازی می دیدم مثل همین پاور پوینت و فلش و فتوشاپ و غیره و عجیب درامدی کسب کردم و اینجا بود که همه فهمیدن من مهندس کامپیوترم.(واقعا متاسفم) و حالا بعد از گذشت از اون مرحله فهمیدم که ماها بعد از کسب تجربه در برنامه نویسی و برنامه های جورواجور با کمی مطالعه درمورد کنترل پروژه و اصول مدیریت میتونیم بهترین و البته موفق ترین مدیران پروژه باشیم.کسانی که هم اصول برنامه نویسی را میدونن هم اصول طراحی و از همه مهمتر اینکه خوب میدونیم باید بیشتر به برنامه نویسامون برسیم.

برای تشکیل اتحادیه برنامه نویسان از کجا باید شروع کرد؟
    چه کسی باید این کار رو شروع کنه و انجام بده؟
    اگه ما خودمون دلمون واسه خودمون نسوزه، کسی نیست واسمون دل بسوزونه.
    تعداد اعضای این سایت کم نیست، اگه همه درخواستش رو به مرجع مسئول ارسال کنن مطمئنا اوناهم پیگیری میکنن

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mostafa_shaeri_tj مشاهده تاپیک
    برای تشکیل اتحادیه برنامه نویسان از کجا باید شروع کرد؟
    چه کسی باید این کار رو شروع کنه و انجام بده؟
    اگه ما خودمون دلمون واسه خودمون نسوزه، کسی نیست واسمون دل بسوزونه.
    تعداد اعضای این سایت کم نیست، اگه همه درخواستش رو به مرجع مسئول ارسال کنن مطمئنا اوناهم پیگیری میکنن
    موفقیت و شكست، معمولاٌ منشا واحدی ندارند.شكست نتیجه خودداری از انجام عملی است
    تا زمانی که دست رو دست بگذاریم وضع همان است پس

آنتونی رابینز در کتاب راز موفقیت می گوید:
    كارھایی كه گاه به گاه انجام می دھیم، ملاك نیستند، بلكه اعمال دائمی ما ھستند كه نقش تعیین كننده دارند.پدر ھمه اعمال ما كدام است ؟ چه عملی در نھایت ، تعیین كننده شخصیت و راه زندگانی ماست ؟پاسخ این پرسش در كلمه تصمیم نھفته است .در لحظات تصمیمگیری است كه سرنوشت ما رقم زده می شود .من بیش ازھر چیز ، اعتقاد دارم كه آنچه سرنوشت ما را تعیین می كند ، شرایط زندگیمان نیست ،بلكه تصمیمھای ماست.

پس همه چیز از تصمیم آغاز می شود . اگر همه تصمیم بگیرند و اراده کنند ، شدنی است

بسم الله کسی هست؟

متاسفانه قشر بر نامه نویس کمتر توانسته در دولت و حاکمیت چانه بزنه برای کسب حداقل حقوق خودش
    شاید به این دلیل که دوستا ن برنامه نویس اکثرا پای کامپیوتر ها مینشینند و کمتر دارای مهارت های اجتماعی قوی برای چانه زنی در مورد حداقل حقوق خود میباشند
    شما مهندسی عمران رو نگاه کنید برای خودشون سازمان های عریض و طویل ایجاد کرده اند و حق خود رو میگیرند چرا؟
    چون دارای قدرت چانه زنی بالایی هستند انها بیشتر وقت خود رو صرف ارتباط با ادم ها میکنند از کارگر و بنا بگیرید تا مدیران و کارفرمایان.
    ما همه هم و غم خود رو گذاشتیم که سه لایه بنویسیم یا پنج لایه
    کمتر وارد اجتماع شدیم
    کمتر تلاش کردیم که صنف قدرتمندی داشته باشیم
    و همه این ها باعث شده علی رغم پول ساز بودن رشته مان کمتر به حق خود برسیم
    به هر حال این نظر من بود
    نظرات دوستان رو میشنویم
    آخرین ویرایش به وسیله saed2006 : سه شنبه 18 اسفند 1388 در 15:06 عصر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

برنامه نویسانی که انواع و اقسام سیستمها را تجزیه و تحلیل می کنند چرا نمی توانند سیستمی برای گرفتن حق خود طراحی کنند . دوستان مطمین باشید که خواستن توانستن است . همانطور که دوستمان گفتند ببیندید . مهندسان عمران چقدر تشکل و اتحادیه دارن ،
    اما برنامه نویسان چی ؟

آنتونی رابینیز در کتاب راز موفقیت می گوید :

در درون ھر یك از ما منابع نیروی عظیمی به ودیعه نھاده شده است كه می تواند ما رابه كلیه آرزوھای خودو حتی به چیزی بی ش از آن برساند.یك تصمیم ، می تواند دریچه ھای بسیاری را به روی ما باز كند و شادمانی یا غم ، سعادت یا بی نوایی، با ھم بودن یا انزوا ، عمر طولانی و یا مرگ زود ر س را به ارمغان آورد.از شمامی خواھم كه ھمین امروز ، تصمیمی بگیرید كه بلافاصله موجب دگرگونی یا بھبود كیفیت زندگیتان شود.كاری را كه به تعویق انداخته اید انجام دھید...

باید شروع کنید لطفا مدیران تالار نظر بدهند . ما می توانیم وضعیت را متحول کنیم اگر که اراده کنیم .

کاربر دائمی آواتار sadeghlinux
    محل زندگی
    يه جاي واقعا سرسبز!

با سلام خدمت اساتيد محترم

عزيزان با اينجور حرفها که اينجا ايران است و نميشود و ... پس بايد بشينيم تا يک معجزه رخ بده اينجا بشه اروپا؟!!!

من و شما بايد دست بکار بشيم!
    مگه بيل گيتس بدنيا اومد مايکروسافت رو داشت؟ يا نشست گفت اينجا آمريکاست نميشه! يا منتظر موند يکي ديگه استارت رو بزنه؟

اينجا ايران است من هم افتخار ميکنم که ايراني هستم

تو اين دور و زمونه چه ايران چه اروپا با يه شغل نميشه کاري کرد!

مشتري که حايش نيست Vb چيه C#‎ چيه؟ اون ميخواد با کمترين هزينه کارش راه بيفته

برنامه نويس بودن مطرح نيست خلاق بودن مطرحه
    من خودم با ويبي کار ميکنم ولي حرفه اي نيستم اما اغلب دنبال ايده هاي جذابي هستم . الان وقتي ميري دنبال يه کار مثل برنامه نويسي و ميبيني که دست توش زياده بهتره خلاقيت رو تو خودت بارور کني نه برنامه نويسي . بايد قدرت تحليل داشته باشي !

شما دوستان که بازم يه پولکي در ميارين اينجوري ميگين اما من تا حالا يک قرون هم درنياوردم! من نبايد بگم اينجا ايران هست بايد مشکل رو تو خودم پيدا کنم

درسته اينجا امکانات نداريم نميشه اما نبايد درجا بزنيم بايد حرکت کرد و يه کاري کرد.

يکي ديگر از مشکلات ما هم اينه که گروهي کار نميکنيم

به هر حال زگهواره تا گور دانش بجوي!

تو وبلاگ رادمان یک مطلب بود با عنوان برنامه نویس بازنشسته و می گفت که تو خارج یک برنامه نویس بایک زبان برنامه نویسی مثل کوبول کارشو شروع میکنه و بعد از 30 سال برنامه نویسی خودشو بازنشست می کنه ! خوب ولی تو ایران بخاطر دلایلی که اساتید ذکر کردن نمی شه ! یادمه تو شرکتی که کار می کردم برنامه ای که انبارداری و بقیه کارها رو انجام می دادن توسط یک لیسانس صنایع نوشته شده بود ! مسول شبکه هم یکی بود با مدرک فوق دیپلم برق! خوب برنامه نویسی مثل زبان انگلیسی شده که همه در حد نیازشون اونو یاد می گیرن بیشتر یک هنر شده تا یک منبع درامد!
    ولی بهرحال این رشته ی ماست و چون تولید ی است لذت بخش است.

کاربر دائمی آواتار aryasoft2872
    محل زندگی
    بیرجند

فک نمی کنم اینکارا فایده ای داشته باشه چون برنامه نویسی به عنوان یک شغل در ایران فایده ای نداره چون راستش خودمونیم هر کی درس معمولی رو نمی کشه فک می کنه اه کامپیوتر که ساده است من خودم همه ی بازی هام رو خودم می تونم نصب کنم پس زرتی می پره رشته فنی رو می زنه و کامپیوتر بعدش هم می گه چرا به ما برنامه نویسا (بهتره بگم حسابداری نویسا) چرا نمی رسن؟؟؟؟

سلام به همه دوستان
    از همون اول این تاپیک رو دنبال میکردم و نظری هم نمیدادم چون اصولا با گلایه کردن مخالفم،
    یک روز بیل گیتس توی یکی از مدارس آمریکا به دانش آموزان گفت که بی خود غر نزنید، به جای غر زدن از موقعیت ها استفاده کنید.
    باور کنید قصد جسارت ندارم ولی خوب آدم بعضی نظرات رو میبینه و دلخور میشه، چون غیر
    اصولی و غیر منطقیه.امیدوارم از نوشته هام سوء تعبیر نکنید، اصولا آدم تند اخلاقی نیستم و اگر
    به نظرتون مطالبم تند بود مطمئن باشید دارید اشتباه میکنید!
    چند تا نکته ای که باید بگم:
    این تاپیک از راضی یا ناراضی بودن برنامه نویسی شروع شد و به جوجه برنامه نویسی و پروژه
    های آبکی و غیره کشیده شد!
    ببینید دوستان مثلا من خودم رشته تحصیلیم مدیریت هستش و اصولا تخصصم تو مدیریت و
    حسابداری و اقتصاد هستش ولی برنامه نویسی رو صرفا و فقط صرفا از روی علاقه یاد میگیرم و اگر
    غیر از این بود سراغ C++‎ نمیرفتم! و برام مهم نیست درآمد برنامه نویسی چقدر هستش.
    ولی اینو باید بگم( باور کنید منظورم دفاع از خودم نیست، اگر بود میتونستم نگم رشتم چیه!!)
    اینکه بگیم هر کس رشتش مهندسی نرم افزار نیست جوجه برنامه نویسه!! چیزی جز حرفی
    احساسی و غیر اصولی نیست!! اینکه بگیم طرف با 20 تا دوره هم جوجه برنامه نویسه!! اصلا
    قبول ندارم! چرا؟؟
    نمیگم برنامه نویسی رو میشه با چند تا دوره یاد گرفت، ولی مگر آیا یه مهندس نرم افزار تو
    دانشگاه چقدر برنامه نویسی یاد میگیره؟؟ اگر طرف با 20 تا دوره جوجه برنامه نویسه، پس به نظر
    شما یک مهندس نرم افزار با پاس کردن یه جزوه پاسکال و سی خدای برنامه نویسی شده؟؟
    هر چیزی با تلاش بدست میاد، ربطی به دانشگاه رفتن و نرفتن نداره. Dr.Mudge یکی از بزرگترین
    هکرهای جهان، رشته تحصیلیش موسیقی بود! گروه هفت نفریشون مایکروسافت رو با هزاران
    کارمند و مهندس نرم افزار رو به زانو درآورد.
    یا مثلا یک مهندس نرم افزار میاد سمت طراحی وب، و بعد بقیه رو جوحه طراح میدونه!! خوب مگر
    تو رشته نرم افزار طراحی وب یاد دادن؟؟ پس یک مهندس نرم افزار با کسی که اصلا دانشگاه نرفته
    تو این زمینه فرق نداره. تو همین سایت مهدسین نرم افزاری رو دیدم که شروع بع ساخت نرم افزار
    حسابداری کردند، خوب مگر یه مهندس نرم فزار حسابداره که یک نفره میاد نرم فزار حسابداری
    میسازه؟؟ من خودم امکانات نرم افزاری که ساخته بودن رو میدیدم، ولی به خدا اگر بخوام واقعیت
    رو بگم، باید عرض کنم اون نرم افزار رو اگر مفت هم بهم بدن استفاده نمیکنم! چرا چون دوستان
    عزیز خودشون رو تحلیل گر نرم افزار میبینن!! پس آیا درسته که منم بگم جوجه حسابدار؟؟
    یا طرف میاد میره فتوشاپ کار میکنه با هزار ادعا، خوب در این صورت هم مگر دوستمون
    گرافیست هستش که میره سراغ این نرم افزار؟؟ پس خواهشا از این حرفای نا امید کننده و غیر
    اصولی نزنیم.
    این رو هم نمیخواستم بگم ولی خوب میگم، اون دوستی که برنامه نویسا رو به طور غیر مستقیم
    حمال! فرض کردند و خودشون رو انسان برتر! جسارت نشه ولی من هم اگر از دید خودم نگاه کنم
    میتونم بگم یه مدیر پروژه هم چیزی بیش از یک حمال نیست!! پس خواهشا توی سایت به این
    بزرگی به کسی توهین نکنید.در مورد نقشه کشی که اونو علامه دهر فرض میکنید باید عرض کنم
    که اگر تو ایران کسانی که مهندس نقشه کشی نیستند هم اجازه نقشه کشی داشتند کسی به
    اون مهندس نقشه کشی پروژه اش رو نمیداد!! من خودم کسی رو میشناسم که دانشگاه نرفت و
    موتور اتومبیل طراحی کرد.
    اگر مهندس نرم افزاری از جوجه برنامه نویسا گلایه کنه باید قبول کنه که در این صورت خودش هم
    چیزی جز یک جوجه برنامه نویس نیست. کسی که میره دات نت یاد میگیره فرقی نمیکنه
    تحصیلات آکادمیک داره یا نه، چون تو دانشگاه به کسی معماری دات نت یاد نمیدن. پس هر دو
    گروه دارن از صفر شروع میکنن.
    در مورد نارضایتی از برنامه نویسی هم این نکته حائز اهمیته که همه مشاغل دارای ضعف درآمدی
    هستند و آنچه که باید باشند نیستند.
    تو همین ایرانی که شما میفرمایید، اگر نگاهی به اطرافتون بیندازید میبینید کسانی بودند مثل
    من و شما، ولی بار و بندیل رو بستند و به راهی کره مریخ شدند!! پس بی جهت نباید گلایه کرد.
    اگر آدم شکست خورده زیاده، آدم موفق هم زیاده، تنها تفاوتشون این بود که یکی غر زد و اون
    یکی چاره اندیشید و تلاش کرد.
    موفق باشید

یادمه تو شرکتی که کار می کردم برنامه ای که انبارداری و بقیه کارها رو انجام می دادن توسط یک لیسانس صنایع نوشته شده بود ! مسول شبکه هم یکی بود با مدرک فوق دیپلم برق! خوب برنامه نویسی مثل زبان انگلیسی شده که همه در حد نیازشون اونو یاد می گیرن بیشتر یک هنر شده تا یک منبع درامد!
    من زیاد این حرف رو قبول ندارم.
    تویه تمام رشته ها این مساله وجود داره. کسی که لیسانس اقتصاد داره و کار حسابداری انجام می ده. مهندس مکانیک-برق کار نرم افزار انجام می ده. لیسانس ریاضی که زبان آموزش می ده. مهندس کامپیوتر که ریاضی تدریس می کنه. مهندس عمران نقشه کشی می کنه و ....
    با این مثال ها میشه دید که تو همه مشاغل فنی-مهندسی این چیزها وجود داره. هرکاری اکتسابی هست. یعنی کافیه شما مهارت رو آموزش ببینی و تمرین و تکرار داشته باشی حالا رشته تحصیلی شما هرچی می خواد باشه. رشته تحصیلی مربوط به آقای کرامتی:

https://barnamenevis.org/showpo...09&postcount=1
    https://barnamenevis.org/showpo...62&postcount=2
    https://barnamenevis.org/showpo...17&postcount=4

پاسخ خوبی هستش:
    Dr.Mudge یکی از بزرگترین
    هکرهای جهان، رشته تحصیلیش موسیقی بود! گروه هفت نفریشون مایکروسافت رو با هزاران
    کارمند و مهندس نرم افزار رو به زانو درآورد.
    صرف برنامه نویس شدن و موندن و بودن فایده نداره. همون طور که حسابدار موندن و بودن فایده نداره. مکانیک بودن و موندن فایده نداره. هر رشته ای یه پله هایی برای پیشرفت داره که آخرش اینه که برای خودت باشی (شرکت موفق داشته باشی)

کاربر تازه وارد آواتار paladin

نقل قول نوشته شده توسط sadeghlinux مشاهده تاپیک
    عزيزان با اينجور حرفها که اينجا ايران است و نميشود و ... پس بايد بشينيم تا يک معجزه رخ بده اينجا بشه اروپا؟!!!

من و شما بايد دست بکار بشيم!
    مگه بيل گيتس بدنيا اومد مايکروسافت رو داشت؟ يا نشست گفت اينجا آمريکاست نميشه! يا منتظر موند يکي ديگه استارت رو بزنه؟

مشتري که حايش نيست Vb چيه C#‎‎‎ چيه؟ اون ميخواد با کمترين هزينه کارش راه بيفته

برنامه نويس بودن مطرح نيست خلاق بودن مطرحه
    يکي ديگر از مشکلات ما هم اينه که گروهي کار نميکنيم

به هر حال زگهواره تا گور دانش بجوي!
    منم این حرفها رو قبول دارم. ز عمل کار براید . من فکر می کنم دوستان با توجه به شرایط خودشون نظر می دن . یعنی اونی که کارش خوب بوده و به خاطر قیمت کارو ازش گرفتن ناراحته و اونیکی به دلایل دیگه خوشحال و ....
    من خودم تو یه شرکت که چند تا شبه برنامه نویس(!) قیمت 400 تا 600 هزار تومان داده بودن ، کار رو گرفتم با 3.5 میلیون تومان . خودم فکر میکنم به خاطر روابط خوب با مشتری و ارائه نمونه کار موفق بود . به هر حال خیلی ها برای این اب و خاک خون دادن و ما حد اقل می تونیم با یه تخصص ناچیز کمک کوچکی به پیشرفت اینده انفورماتیک این کشور بکنیم .
    البته برای درامد یا باید بصورت شرکت و گروه باشی ، یعنی یکی که روابط خوبی داره گروه رو مدیریت کنه و کار بگیره و قرار داد ببنده و یکی بانک طراحی کنه یکی کد بنویسه و....
    یا تمام توانایی هارو داشته باشی .
    یه نکته دیگه این که خیلی وقت ها پروژه های کوچه آینده خوبی دارن ( مثل بازیکنان جوان ) باید اونارو پیدا کرد و روشون کار کرد .
    ّبرنامه نویس بودن یعنی هنر جنگیدن !!!

کاربر جدید آواتار alin30
    محل زندگی
    همین جا

من که میگم برنامه نویسی تو ایران باید در کناریه کار دیگه باشه من که کارم سخت افزاره دارم رو برنامه نویسی هم کار میکنم
    کاریداشتید در بخش مقالات قسمت سخت افزار در خدمتم

من هم سنم از همه دوستان اظهار نظر کننده کمه و هم تجربه و سوادم و هم تجربه دست به قلم بودنم !
    ولی یه چیز رو میدونم .
    برنامه نویسی یعنی خلاقیت !
    برنامه نویسی هنر خلق کردن هست نه هنر کد سر هم کردن .
    تو کارت خلاقیت داشته باشی و همیشه ایده نو ارائه بدی مطمئنا هم خودت رو ابرا پرواز خواهی کرد !!!! و هم درآمد بیشتر خواهد بود !
    پرواز!! از این نظر که هر برنامه نویسی وقتی آخر کارش رو میبینه و میبینه که نتیجه عالی از آب دراومده به خودش مطمئن میشه .
    درآمد هم از این نظر که مشتریها برای سفارش برنامه به برنامه نویس یا شرکت برنامه نویسی ای مراجعه میکنند که بقیه کارش رو تایید کنند . این مورد دیگه ربطی به ایران و غیر ایران نداره . یعنی کسی که تو کارش ایده پرداز هست و خلاقیت داره مرز نمیشناسه .

ما در زندگی با آزمون و خطاهای فراوانی روبروی می شویم و یکی از این انتخابها انتخاب شغل هست

هرچه فکر می کنم که پاسخی بدم که مربوط به کامپیوتر و برنامه نویسی بشه می بینم گفتار و تجربه بزرگان ما اینجا ایفای نقش می کنه

برای رسیدن به موفقیت باید کولی داد

مهم نیست چه شغلی انتخاب می کنید همیشه تو همه کارها پول هست

بنده خودم شخصا از 50 هزار تومان ماهیانه شروع کردم و خدا رو شکر الان بسیار بسیار از کارم راضی هستم

دلیل موفقیتم :

1 - انگیزه *****
    2 - علاقه
    3 - صبر
    5 - استفاده مناسب از منابع آموزشی
    6 - احساس مسئولیت در قبال کار
    7 - تمرکز بروی کار

امروزه در تمامی شغلها درآمد هست به شرط اینکه قضیه رو فقط پولی نبینی
    اگر درآمد بالا می خواهید آیا به همان اندازه اطلاعاتتون بروز هست
    اگر درآمد بالا می خواهید چه خدماتی می تونید ارائه بدید

اگر اطلاعات بروزی دارید و درآمد کافی نداره اون دیگه بر می گرده به عرزه خودتون

ASP.NET MVC / Entity Framework / Design Pattern
    XCode Objective-C IOS Developer

نه ! استرس زیادی داره .

کاربر دائمی آواتار persian_bigboy
    محل زندگی
    تهران ، شمیران

بسیار عالیه ولی علم . صبر و تجزیه تحلیل خوبی داشته باشی . هیچ استرسی هم نداره . من از مالی 20 شروع کردم الان 1.000.000 حقوقم هستش

سلام من خیلی باسه این جور صحبتا وقت ندارم اما باید بگم این تیتر واقعن من و شگفت زده کرد.
    چندتا از پست ها رو هم خوندم همه کلیشه ای حرف زدند و این در حالی که بعضیا از خلاقیت حرف میزنند (بازم کلیشه ای).
    فقط می خوام بگم که همه ی مشاغل علوم و ... درواقع هر کاری که ما در طول عمرمون انجام میدیم و یاد میگیریم برای رسیدن به هدفیه.
    هدفی که ما تعیین می کنیم (البته خیلی ها هم تعیین نمی کنند و هدف پیشفرض برای همه مرگه).
    اگه الان پشیمون هستید نشون دهنده ی اینه که به اون هدفتون نرسیدید.
    اگه به پول فکر میکنید پش دنبالش باشید.
    شاید خیلی ها از بیل گیتس در زمینه ی برنامه نویسی قوی تر بودن اما بیل گیتس پول دار شد.
    دلیل اینکه شما خوب پول در نمیارید ربطی به ایران و این حرفا نداره.شما حتما دنبالش نیستید.
    به جرات می گم که بازار ایران و در کل کشور های جهان سوم بهترین جا باسه پول دار شدن.
    باور کنید رقابت تو کشوری مثل امریکا به مراتب سخت تره.اونجا گرگ زیاده.
    دنباله پول باشید و بلند شید برید پیداش کنید نه اینکه بشینید و منتظر باشید تا یه روزی یکی از در بیاد تو شما رو کشف کنه و همه چیز رو بریزه به پاتون.
    HAVE A NICE TIME

کاربر تازه وارد آواتار sadegh-hut
    محل زندگی
    شهركرد

Wink نقل قول: آیا از برنامه نویس شدن راضی هستید؟

اگه بخوايم بر اساس اين چيزايي كه گفتين تصميم بگيريم كه نميشه

يكي مي گه خوبه يكي ميگه بد هر كودوم هم دليل خاصي ميارن!!!!!!!!
    من ميگم حالا كه شما نظر مي دين بگين كه خودتون مشغول كار هستين يا از جانب بقيه مردم حرف مي زنين؟؟؟؟؟؟؟

اگه كه كار مي كنين خوب چه بهتر !!!!! و حالا نوبت اينه كه از لحاظ درآمد هم بررسيش كنين.
    بد ميگم بگين بد ميگي!!!!!!

نظر خودم هم كه دانشجويه تازه واردم و دنبال كار نرفتم اينه كه برنامه نويسي تلاش زياد مي خواد

هر چي بيشتر تلاش كني بيشتر برات شيرين ميشه

افرادی که اینجا نظر دادن چند دسته هستن

1-افرادی که دغدغه علمی دارن و بیشتر برنامه نویسی رو دوست دارن چون یه کار فکری هست

2-ادم هایی که علاوه بر اینکه دغدغه علمی دارن متاهل هم هستند و خرج زن و بچه هم دارن که اینا دغدغه مالیشون میچربه بر دغدغه علمی دسته اول

3-بچه ها که نه دغدغه علمی دارن نه دغدغه مالی این دسته برنامه مینویسن تا تفریح کنن در کنار تفریح های دیگه ای که دارند و در کل شعار این گروه اینه "مهم دور هم بودن هست"

خب کسی که داره مطالب این دوستان رو میحونه باید در نظر بگیره که این عزیز دلی که داره نظر میده توی کدوم دسته قرار داره و اینکه خود این فردی که اینا رو میخونه در کدوم دسته هست به هر حال عزیزی که داری این مطالب رو میخونی تا اوضاع احوال کار برنامه نویسی دستت بیاد بدان و اگاه باش که برنامه نویسی نه انقدر ها وحشتناک و نا امید کننده است و نه شغلی است با در امد هنگفت بلکه این شغل هم مثل شغل های دیگه میمونه و در اخر یه جمله از یه پیرمرد فرهیخته که به فرزندش میگفت:
    اگر کار بکنی بهت پول میدن
    همین

کاربر دائمی آواتار aryasoft2872
    محل زندگی
    بیرجند

میگم بعضی ها سخنرانی های عطیمی می کنن و می گن احساسی نبود واقعا،جالبه......

ولی من به شخصه داداشم رو دعا می کنم که نگذاشت برم برنامه نویس بشم و گفتش اگه از برنامه نویسی لذت می بری این کامپیوتر و اینم میدون برو دنبال یک شغل حسابی و برنامه نویسی رو به عنوان علاقه ی خودت و توی فراغتت ادامه اش بده....

نمی گم نمی شه بزرگ شد ولی میگم مشکله به قول معروف دست توی اینکار زیاده....

من خیلی راضی و خوشحالم

کاربر جدید آواتار atlas_web
    محل زندگی
    اصفهان

با سلام
    من حدود 5 سالی هست برنامه نویسی میکنم و بعضی از حرفهای دوستان را قبول دارم ولی
    در حوزه کامپیوتر شغلهای متفاوتی هست که دوستان برنامه نویس میتونن فعالیت کنند
    برنامه نویسی بازی
    شبکه
    بانک اطلاعاتی
    وب سایت(طراحی و مدیریت)
    تجارت الکترونیک(که گسترده گی زیادی داره و در آمد زیاد)
    گرافیک(طراحی و انیمیشن و جلوه های تصویری افتر افکت و تدوین)
    سخت افزار و....
    دوستان سعی کنید برنامه ریزی و هدف داشته باشید و من در این راستا کتاب قورباقه قورت بده رو پیشنهاد میکنم
    و نکته آخر نا امیدی بدترین گناه است
    پیروز باشید

من تمام پست‌ها رو خوندم.
    به نظرم با توجه به انتظاراتی که یک فرد از برنامه‌نویسی داره، مثل سطح درآمد، موقیت اجتماعی، فشار فیزیکی و روحی کار و ...، ممکنه به نظرش برنامه‌نویسی کار خوب یا بدی باشه.

با توجه به انتظاراتی که من دارم، برنامه‌نویسی رو شغل ایده‌آل خودم می‌دونم.

در تایید نظر برخی از دوستان می‌خواهم به دو نکته اشاره کنم.
    اولا که نه هیچ کس با گذراندن چند تا دوره دات نت و جاوا برنامه‌نویس خوبی میشه و نه با دانشگاه رفتن. برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خوب، مثل هر کار دیگه سال‌ها مطالعه، تجربه و پشت‌کار لازمه.

ثانیا می‌خواهم دوستانی که از وضع کار و موضوعات مشابه شکایت می‌کنند رو از یک چیز مطمین کنم. حتی توی همین ایران خراب شده هم برای پیدا کردن برنامه‌نویس خوب سر و دست می‌شکنند. اگر برنامه نویس خوبی باشید شما رو روی هوا می‌زنند.

این لیست کتاب‌هایی هست که یک نفر برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای باید بخونه .این لیست رو از کتاب Code Complete گرفتم. در مورد خود این کتاب و نویسنده‌اش اگر دوست داشتید یک سرچ توی گوگل بزنید. من شخصا فقط ۸ تا از این کتاب‌ها رو خوندم، ولی همین الان هم وضع کارم خوبه.

کتاب‌هایی که یک برنامه‌نویس باید بخونه تا از مرحله‌ی مبتدی خارج بشه:

• Adams, James L. Conceptual Blockbusting: A Guide to Better Ideas, 4th ed. Cambridge, MA: Perseus Publishing, 2001.

• Bentley, Jon. Programming Pearls, 2d ed. Reading, MA: Addison-Wesley, 2000.

• Glass, Robert L. Facts and Fallacies of Software Engineering. Boston, MA: Addison-Wesley, 2003.

• McConnell, Steve. Software Project Survival Guide. Redmond, WA: Microsoft Press, 1998.

• McConnell, Steve. Code Complete, 2d ed. Redmond, WA: Microsoft Press, 2004.

کتاب‌هایی که یک برنامه‌نویس باید بخونه تا از به مرحله‌ی برنامه‌نویس معمولی برسه:

• Berczuk, Stephen P. and Brad Appleton. Software Configuration Management Patterns: Effective Teamwork, Practical Integration. Boston, MA: Addison-Wesley, 2003.

• Fowler, Martin. UML Distilled: A Brief Guide to the Standard Object Modeling Language, 3d ed. Boston, MA: Addison-Wesley, 2003.

• Glass, Robert L. Software Creativity. Reading, MA: Addison-Wesley, 1995.

• Kaner, Cem, Jack Falk, Hung Q. Nguyen. Testing Computer Software, 2d ed. New York, NY: John Wiley & Sons, 1999.

• Larman, Craig. Applying UML and Patterns: An Introduction to Object-Oriented Analysis and Design and the Unified Process, 2d ed. Englewood Cliffs, NJ: Prentice Hall, 2001.

• McConnell, Steve. Rapid Development. Redmond, WA: Microsoft Press, 1996.
    • Wiegers, Karl. Software Requirements, 2d ed. Redmond, WA: Microsoft Press, 2003.

• "Manager's Handbook for Software Development," NASA Goddard Space Flight Center. Downloadable from sel.gsfc.nasa.gov/website/documents/online-doc.htm.

کتاب‌هایی که یک برنامه‌نویس باید بخونه تا از به مرحله‌ی برنامه‌نویس حرفه‌ای برسه:

• Bass, Len, Paul Clements, and Rick Kazman. Software Architecture in Practice, 2d ed. Boston, MA: Addison-Wesley, 2003.

• Fowler, Martin. Refactoring: Improving the Design of Existing Code. Reading, MA: Addison-Wesley, 1999.

• Gamma, Erich, et al. Design Patterns. Reading, MA: Addison-Wesley, 1995.

• Gilb, Tom. Principles of Software Engineering Management. Wokingham, England: Addison-Wesley, 1988.

• Maguire, Steve. Writing Solid Code. Redmond, WA: Microsoft Press, 1993.

• Meyer, Bertrand. Object-Oriented Software Construction, 2d ed. New York, NY: Prentice Hall PTR, 1997.

کاربر دائمی آواتار saied_genius
    محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

سلام

ممنون از javanerd براي پست جالبشون و واقعاً حقيقت هم همين است.

در صورت امکان کتاب هاي معرفي شده را براي دانلود قرار دهيد و يا لينک دانلود آنها را قرار دهيد.

در پايان يک نکته را عرض کنم ، من الان حدود 10 سال است که دارم برنامه مي نويسم و حدود 5 سال است که برنامه نويسي تدريس مي کنم.

اکثر شاگردهاي من بر دو قسم هستند:

1- آنهايي که برنامه نويسي را براي ويروس نويسي و هک کردن انتخاب کرده اند و هدف آنها اين است که پس از يادگيري جلب توجه و اظهار وجود کنند.

2- آنهايي که برنامه نويسي را به اين اميد شروع کرده اند که پس از طي دوره مقدماتي (يا حداکثر متوسطه) ، يک برنامه نويس حرفه اي به حساب آيند و پروژه هاي ميليوني را بنويسند ، آن هم با چند خط کد (نه بيشتر).
    آنها مي گويند : "ما ديگه همه چيز بلديم ، هر آنچه را هم که بلد نيستيم ، وقتي شروع به نوشتن پروژه (چند ميليوني) کرديم ، در حين کار ياد مي گيريم. هم فال و هم تماشا"

ولي واقعيت چيز ديگري است. کسي که پروژه چند ميليوني را بخواهد فردي برايش بنويسد که به دست چنين افرادي نمي دهد.

ما هميشه مي خواهيم يک شبه ره صد ساله را برويم.

اول مي گوييم : اشکال ندارد ، ياد مي گيريم تا حرفه اي شويم. وقتي (حداکثر) چند سالي گذشته (حداکثر 2-3 سال) ، مي گوييم که ديگر خسته شده ايم و بايد به فکر بازنشستگي باشيم.

شرايط بازنشستگي:
    يک برنامه عمومي مانند نرم افزار حسابداري و يا انبارداري و ... مي نويسيم و تا آخر عمر فقط همين نرم افزار را مي فروشيم و پولش را (حقوق بازنشستگي) مي گيريم.

چرا طرز تفکر ما (اکثر ما) چنين است.
    چرا زود مي خواهيم فقط به ما پول بدهند در مقابل هيچ کار !!

مسئله مهم ديگر هم اين است که ، ما يک مهندس کامپيوتر داريم و يک برنامه نويس.

شايد يک برنامه نويس از خيلي از مهندسين کامپيوتر بيشتر علم و اطلاعات داشته باشد (به شخصه ديده ام) ، ولي کشور ما يک کشور مدرک گراست و اين مسئله را نمي شود کاريش کرد.

البته ناگفته نماند ، من خود به شخصه افرادي را مي شناسم که بدون کارشناسي نرم افزار از يک کارشناس نرم افزار هم بهتر برنامه مي نويسند ، ولي تعداد آنها کم است!! تازه آنها هم سالهاست زير نور چراغ نفتي دارند برنامه مي نويسند !!

اعتمادي که شرکت ها به يک مهندس کامپيوتر (هر چند کم تجربه) مي کنند ، به يک برنامه نويس (هر چند پر تجربه) نمي کنند.

اين حالت توي کشورهاي ديگر خيلي کم رنگ تر است يا اصلاً وجود ندارد.

کشورهاي توسعه يافت ، اعتبار را روي تجربه قرار مي دهند ، نه روي مدرک.
    دليل موفقيتشان هم همين است.

هر کاري سختي خود را دارد.

ولي در کل به نظر من ، نمي توان راي گيري کرد که برنامه نويسي خوب است يا بد.

مانند اين است که بگوييم : رانندگي خوب است يا بد.

برنامه نويسي هم مانند رانندگي هزار و يک جور شرايط دارد و بينهايت عوامل محيطي که در آن تاثير گذار اند.

خيلي از دوستان که اين پست ها را مي خوانند ، الان برنامه نويس هستند ، خيلي ها هم شايد به فکر برنامه نويس شدن باشند. پس نمي توان گفت کار خوبي است يا کار بدي است.

ولي در کل ، به نظر من ، بيشتر به پشت کار ، قناعت و ... يک برنامه نويس بر مي گردد ، که از برنامه نويسي راضي باشد يا خير.

من به شخصه (مانند بسياري از دوستان ديگر) ، تا وقتي که امکان برنامه نويسي را داشته باشم ، برنامه مي نويسم و اصلاً هم به فکر کنار کشيدن نيستم . زندگي ام رو روي برنامه نويسي گذاشته ام ولي هيچ وقت بخاطر پول برنامه نويسي را رها نمي کنم.

چون به نظر من برنامه نويسي يک شغل نيست ، بلکه يک روش زندگي کردن است.

مي دانم خيلي از حرفهايم تکراري بود ، پستم هم خيلي طولاني شد.

ببخشيد.

موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار Shahram_Shobeiri
    محل زندگی
    تهران

من یک برنامه نویس سطح پایین (نه به معنای Low Level Programmer) هستم. از برنامه نویسی درآمد متوسطی دارم و از وضعیت جاری به شدت شاکی ام. معتقدم که فردی با چنین سطح دانش و توانایی می بایست ماهیانه میلیون ها تومان درآمد داشته باشد و در پر قو زندگی کند. بیشتر وقت آزاد خود را صرف کارهایی غیر از تحقیق و مطالعه در مورد رشته ام می کنم و اندک مطالعه خود را کاری بسیار پیچیده و طاقت فرسا می دانم. دوست دارم چند خط برنامه بنویسم و یک شبکه میلیاردر بشوم. دیشب از تلویزیون شنیدم که یک جوان برنامه نویس آمریکایی با نوشتن یک بازی ساده برای iphone یک میلیون دلار به جیب زده است. لعنت به این مملکت! اگر آمریکایی بودم هم اکنون از ثروتمند ترین مردان جهان به شمار می رفتم.
    بگذارید سئوال ایجاد کننده این تاپک رو به شکلی کلی تر بیان کنیم. آیا شما از شغل خود راضی هستید؟ یا شاید کمی کلی تر : آیا از زندگی خود راضی هستید؟
    اکثر افراد طبقه متوسط (و نه طبقات مرفه و کم درآمد) جامعه (که اکثر برنامه نویسان از این طبقه هستند) به این سئوالات پاسخ خیر می دهند. زیرا معتقدند که جایگاه آنها، جایگاهی نیست که هم اکنون در آن به سر می برند و این اشتباه طبقاتی را به هر عاملی به غیر از کمی دانش، توانایی و لیاقت خود نسبت می دهند. آنها از خود یک مظلوم ساخته و همواره از زمین و زمان به خاطر ظلم روا داشته شده به ایشان شکایت می کنند.

کاربر دائمی آواتار saied_genius
    محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

من به شخصه حرف هاي شهرام را قبول دارم.

هرکسي توي زمينه شغلي خودش مي خواهد يک شبه پولدار شود و توي پر قو زندگي کند.

مثلاً اوني هم که توي بازار بورس سرمايه گذاري ميکنه ، دوست داره يک شبه قيمت سهامش 100 برابر بشه ، اوني که تو کاره زمينه و خانه است هم دوست داره يک شبه قيمت زمين و مسکن سر به فلک بکشه (البته تا حدودي اين گروه موفق بودند !!)

ايران يک کشور در حال توسعه است (اين را نگويند چه بگويند!!) ، در چنين کشوري از هيچ چيز نمي توان توقع داشت. چرا اين حرف را ميزنم ؟ من يک فرد وطن فروش نيستم (اگر بودم تا الان فرخته بودم رفته بودم!!) ولي از شرايط هم راضي نيستم.

مثال :
    حقوق يک برنامه نويس در کشورهاي مختلف دنيا (طبق آمار دقيق سايت هاي مرتبط به اين کار)
    تمامي حقوق هاي زير مربوط به برنامه نويسي با 3 سال سابقه کار مفيد تمام وقت است.
    هشدار جدی: اگر ناراحتي قلبي داريد و يا ناراحتي اعصاب داريد و يا هر ناراحتي که هيجان براي شما خوب نيست ، لطفاً ادامه پست را نخوانيد !!

يک برنامه نويس آمريکايي : درآمد ماهيانه حدوداً 6000 دلار آمريکا === 6 ميليون تومان
    يک برنامه نويس انگليسي: درآمد ماهيانه حدوداً 4000 پوند انگليس === 6.5 ميليون تومان
    يک برنامه نويس استراليايي : درآمد ماهيانه حدوداً 7000 دلار استراليا === 7 ميليون تومان
    يک برنامه نويس ايرانی : درآمد ماهيانه حدوداً 200 هزار تومان !!!

همان طور که مي بينيد ، تفاوت چنداني بين ما که در حال توسعه هستيم و کشور هاي توسعه يافته وجود ندارد !!!

مهم اينه که ما داريم انرژي هسته اي توليد مي کنيم ......

به قول معروف : آدم خيلي چيزها را نداند ، بهتر است !!!

ولي بازهم ناشکري نکنيد. آنهايي که مي توانند بروند خارج از کشور ، خوب پاشن برن . اونهايي هم که نمي خواهند بروند (عشق به وطن و از اينجور حرفها ...) يا نمي توانند بروند ، خوب همينه ديگه ، کاريش نميشه کرد !!

ولي جداً ، خدا وکيلي ناشکري نکنيد. خيلي از دوستان گفتند من هم مي گويم ، هنوز هم براي برنامه نويس خوب (خوب واقعي !!) سر و دست مي شکنند.

من کسي رو مي شناسم که توي قم دارد کار برنامه نويسي مي کند ، رزومه اش را براي چند شرکت ارسال کرده ، الان با حقوق 1.800.000 تومان ، هر روز بهش زنگ مي زنند که بيايد تهران ، قبول نمي کند ، مي گويد بيشتر مي خواهم. تازه هيچ مدرک فني يا مهندسي هم ندارد.

پس اگر واقعاً اطلاعات داريد ، اگر واقعاً علم داريد ، خودتان را به شرکت ها معرفي کنيد.

توي سايت هاي کاريابي (اسم سايت خاصي را نمي آورم) خيلي دنبال برنامه نويس مي گردند.

بابا يکمي قانع باشيد ، کم کم پله هاي ترقي را طي کنيد. علم و اطلاعات خالي والله کافي نيست. بايد تجربه داشته باشيد. بايد کار کرده باشيد. بايد خاک صحنه خورده باشيد.
    شرکتي که قراره به شما ميليوني حقوق بده ، بايد مطمئن باشه که مي توانيد از پسش بر بياييد. پس بايد نمونه کارهاي خوبي داشته باشيد. قراره روي شما سرمايه گذاري بشه.

شرکتي که قراره به شما ماهي 2 ميليون تومان حقوق بده ، مطمئناً مي خواهد از طريق شما ماهي 20 ميليون تومان در آمد داشته باشه (کسي عاشق چشم و ابروي شما نيست !!)

شايد يه نفر يه جايي يک شبه بشه ميلياردر ولي به خدا فقط يک نفره توي کل دنياست !!

حضرت علي (ع) مي فرمايد: خودتان را با ديگران مقايسه نکنيد ، خودتان را با خودتان مقايسه کنيد. (ببخشيد اگر کمي تحريف شد ، عبارت عيني آن را يادم نمي آيد ، ولي منظور همين بوده)

اولين اشتباهي که آدم را به خاک سياه مي نشاند مقايسه خود با ديگران است.
    والله هر کسي شرايط خاص خودش را دارد.
    يک نفر زبان انگليسي قوي دارد ، راه 100 شبه را يک شبه مي رود (کتابهاي رفرنس انگليسي مي خواند) ولي شما که انگليسي بلد نيستي بايد 100 شبه بري ، چون بايد پدرت در بياد تا راه حل مورد نظر را به فارسي پيدا کني.
    ولي اون بنده خدا هم که شب نخوابيده ، صبح بيدار بشه انگليسي فول باشه ، اون هم کلي سر خودش زحمت کشيده.

من هميشه با شاگردهايم مي گويم : مهم نيست که چيکاره باشي ، مهم اينه که توي کارت بهترين باشي.

من بنايي را مي شناسم که براي کار بنايي ساختمان 6 ماه يکبار وقت مي دهد (دست دکترها را از پشت بسته !!) ، چرا ؟ چون توي کارش بهترينه ...

به خدا اگر اينجوي فکر کني و عمل کني ، همه چيز حل مي شه.

ديگه خيلي پر حرفي کردم ، بحث جالبي شروع شده ، اميدوارم جالب هم تموم بشه (شايد هم هيچوقت تموم نشه)

اميدوارم که همه دوستان در تمامي مراحل زندگي موفق و مويد و از زندگي راضي باشند.

الهي آمين

نقل قول نوشته شده توسط saied_genius مشاهده تاپیک
    ولي جداً ، خدا وکيلي ناشکري نکنيد. خيلي از دوستان گفتند من هم مي گويم ، هنوز هم براي برنامه نويس خوب (خوب واقعي !!) سر و دست مي شکنند.

من کسي رو مي شناسم که توي قم دارد کار برنامه نويسي مي کند ، رزومه اش را براي چند شرکت ارسال کرده ، الان با حقوق 1.800.000 تومان ، هر روز بهش زنگ مي زنند که بيايد تهران ، قبول نمي کند ، مي گويد بيشتر مي خواهم. تازه هيچ مدرک فني يا مهندسي هم ندارد.
    خیلی بیشتر از این حرف‌ها پول می‌دهند،‌ ولی باید نشون بدهید که ارزش اینقدر حقوق گرفتن رو دارید.

با سلام خدمت دوستان

خلاصه: من از زندگیم .. شغلم.. درآمدم ...و آینده شغلیم و از برنامه نویس بودم به شدت راضیم!!
    و اگر بر می گشتم به چند سال پیش زود تر برنامه نویس می شدم ولی برنامه نویسی واقعی!!!
    و به برنامه نویس بودنم افتخار می کنم و خواهم کرد!!!

======

من خیلی دیراین تاپیک دیدم ... ولی از اولش شروع کردم خط به خط خوندم.. چندین ساعت طول کشید!!!!

با اجاره مدیر این بخش و دوستان عزیز من کمی کلی ولی مربوط به موضوع تاپیک نظرم رو بگم

من افکاره مختلفی رو دیدم و از تجربه شخصی جواب کلی به هر دسته از افکار می دم

البته من به هیچ وجه قصد بی احترامی به هیچ کسی ندارم...و همه برای من محترم و عزیز هستن

======

1) کسانی که به دلایلی مختلفی با برنامه نویسی موافق هستن (خودمم جز این گروهم و بنابریین اگر اجازه بدین بیشترنظرمم رو درباره افکار مخالم دسته بندی می کنم)

2)کسانی که به دلیل شرایط مملکت و بازار کار و کپی رایت و.... مخالفن

3) کسانی که کلا می گن برنامه نویسی آینده نداره و از درآمدش راضی نیستن

4) کسانی که می خوان یک شبه پولدار شن

5)کسانی که برنامه نویسی رو به عنوان شغل دوم مناسب می دونن

6)کسانی که برنامه نویسی رو آسون می دونن

7)کسانی که برنامه نویسی واقعی رو نمی شناسن

8) کسانی که برنامه نویسی رو خارج کار تیمی می دونن

9) کسانی که خلاقیت و ایده نداشتن و ....

10)کسانی که واسه پول میان سمت برنامه نویسی و اول هر چیز می گن "پول توش هست؟!"

=====>>>>>>>>

1) من کاملا به برنامه نویسی موافقم و دلایل زیادی دارم

2)بله شرایط مملکت ما فاجهه است ولی می شه تو این مملکت تا حد قابل قبولی موفق شد
    بله! تقریبا نشدنی تو ای مملکت ماکروسافت بوجود آورد ولی می شه یک دهم.. یکک صدم نه اصلا
    یک هزارم ماکروسافت رو بوجود آورد!!!! فکر می کنم خوب باشه!!!

آدم ها و شرکت موفق و ثروتمندی در شاخه برنامه نویسی داریم!! چرا یکی از اینا نباشیم یا نه اصلا حتی کسی موفق نشده چرا اولیش نباشیم!!

و از طرفی بازار کار تو ایران خیلی خوبه!!! ... ما تو بازارمون خیلی عقب هستیم هر کار انجام بدیم
    نو وتازست و از طرفی رقابت نداریم!!! این خیلی عالی هست

درباره کپی رایت ... هیچ جایی نداریم البته اینجا بد تر قبول دارم... ولی راه حل های قدرتمندی
    در مقابل کپی رایت وجود داره!!! من دوستم یک php کار بود و از راه حل هایی که هست در مقایل
    کپی رایت استفاده کرد و بعد دو ترم دانشگاه با یه bmw سری 3 دیدمش !!!
    یکی از این روش ها استفاده از محصول بدون کپی رایت به عنوان تبلیغ!!! که یکی از استراتژی های
    مهم ماکرو سافت!!! که از میلیون ها ویندوز بدون کپی رایت به عنوان تبلیغ استفاده می کنه و باعث شده که بازار که قسمتی پول می دن با نام خودش پر کنه !!!!

3) امیدوارم نظر شون عوض شه

4) فکر نمی کنم تو زندگی با این تفکر موفق شن . چه برسه به برنامه نویسی و....!!!

5)شدیدا اشتباه چون کاری هستش که باید متمرکز بود و نیازی به شغل دیگه کنارش نداره !!!

6) این به شدت اشتباه بسیار کار سختی هستش ... خیلی وقت پیش یک مقاله زبان
    اصلی درباره سی پلاس پلاس خوندم تو مقدمش گفته بود آموزش برنامه نویسی در 10 سال!!!! در مقابل جملاتی مثل آموزش در 24 ساعت اینا و اعتقاد داشت که راه سخت و طولانی هستش

7) برنامه نویس واقعی یعنی خالق دنیای دیجیتال

اگر تونستین چیزی رو حتی تو سطح مملکتمون خلق کردین و پول پارو نکردین ...خب بله برنامه نویسی
    جواب نمی ده!!! برنامه نویس باید مطالعه زیادی داشته باشه و خلاقیت داشته باشه نه یه تایپیست که فقط کپی پیست می کنه و برنامه نویسی رو تو درگ کردن یک باتن و کشیدن رو فرم و f5 زدن بدونه!!!

8) برنامه نویسی کامللا یه کار تیمی و باید با تیم پیشرفت کرد اونم نه یک تیم x نفره شامل x نفر برنامه نویس!!! یک تیم اصولی یکی مدیر باشه یکی طراح و... ما از مدیریت زمین می خوریم

9)بعضی ها مگفتم ایده تموم شده!! یعنی مملکت ما تو ای تی به روز و نیاز به بروز شدن نداره و
    علم ای تی به آخرش رسیده که دیگه ایده وجود نداره !!!
    عجب !!!
    اگر تو مرحله ای باشیم که فقط یک ایده وجود داشته باشه بعد انجام اون ایده می فهمیم که دو ایده دیگه هم وجود داره و همین جوری به مرحله می رسیم که می فهمیم بی نهایت ایده وجود داره....

10) تو هر کاری باید از طریق علاقه پول در آورد!!! و اصلا برنامه نویسی بدون علاقه مهال!!!

از طرفی من بعد چند سال برنامه نویسی با حقوق 450000 شروع کردم و بعد سخت کار کردن به حقوق 3000000 رسیدم و بعدش شرکت خودم زدم که موفق هستم

چقدر حرف زدم...بازم بگم قصد بی احترامی به هیچ کسی نداشتم

با آرزوی موفقیت برنامه نویسان و موفقیت مملکتمون تو ای تی

نقل قول نوشته شده توسط thelastphoenix مشاهده تاپیک
    خیلی وقت پیش یک مقاله زبان
    اصلی درباره سی پلاس پلاس خوندم تو مقدمش گفته بود آموزش برنامه نویسی در 10 سال!!!! در مقابل جملاتی مثل آموزش در 24 ساعت اینا و اعتقاد داشت که راه سخت و طولانی هستش
    اصل مقاله رو توی لینکی که این زیر گذاشتم می تونید پیدا کنید. البته به فارسی هم ترجمه شده که لینک ترجمه‌ی فارسی متن هم همون کنار متن اصلی هست. این مقاله توسط Peter Norvig نوشته شده. این آقا توی گوگل کار می کنه و توی رزومه‌اش نوشته
    «به من پیشنهاد کار ندهید. من بهترین کار دنیا را در بهترین شرکت دنیا دارم.»
    http://norvig.com/21-days.html

کاربر دائمی آواتار رها
    محل زندگی
    بندرعباس

من که اگه ده بار دیگه هم به دنیا بیام باز برنامه نویس می شم.
    کافیه همیشه دنبال متفاوت ترین ها باشی.

کاربر دائمی آواتار pernia
    محل زندگی
    مونترِال

قول میدم که در پایان این پست یه نتیجه گیری قطعی میکنم و از چند منظوره صحبت کردن پرهیز میکنم!

من از مطالعه این تاپیک خیلی خوشم اومد و مثل اینکه دارم اموزش PHP میبینم با دقت خوندمش!
    اگه 2 تا تاپیک به عنوان برترین تاپیک های سایت زده بشه مطمئن هستم این یکی از اون هاست!!!!
    اما نظر این بیسواد هم بشنوید بد نیست!
    یه کم به محاوره مینویسم تا خودمونی تر باشه!

در مورد درامد ، ایران اینه که برات مینویسم! خواستی بمون برنامه بنویس نخواستی ننویس !!!

اول که تیمی کار کردن بلد نیستیم! بلد که شدیم باید 4 تا در سطح خوددت پیدا کنی که تنهات نزارن و اخر میزارن میرن (مطمئن باش دلایلی که برات میام ایمان میاری که حرفم لااقل غلط نیست)!

اولا برنامه کوچیک که درامد نداره!

برنامه بزرگ هم اگه بنویسی پارتی میخواد که بندازیش به دولت!
    اگه پارتی که گیرت بیاد و بندازیش به دولت خرت از پل گزشته و پولو میگیری تمام(نوش جان)!

دوما اگه بخوای به مردم بفروشی (سود واقعی) باید اونقدر صبر کنی تا سواد مردم بره بالا و بتونن همه از اینترنت خرید کنن!
    که هنوز قربون سوادشون برم 100سال دیگه مونده!

سوما اگه مردم با سواد شدن باید یه هاست گردن کلفت بزنی که اونم تا سود کردی ،فوری هکرها میان سراغت و حالتو میگیرن و سایتت میخوابه و به جای برنامه نویسی باید وقتت و بزاری توی antiddos و netcat و .... و دیگه برنامه نویسی کی بکنی ؟؟؟ وقت گل نی

چهارما ، اگه شرکت های eTrust بیان تو ایران شاید یه طوری بشه که اونم تا 100 سال دیگه نمیاد...(من دیشب تلفن زدم به بیل گیتس گفت نمیاد :)) پس خاطرت جمع که باید با همین شورای خیلی عظیم و خیلی محبوب و خیلی کارامد انفورماتیک کنار بیایید!!!! (یه سر برید ثبت نرم افزار توی شعبه بهارستان میفهمید که اینا کیا هستن دیگه بابا)

پنجما با برنام نویسی میتونید به یه درامد پراکنده در بهترین شرایط (به طور میانگین ماهی 500 تومان برسید )اماهمتون میدونید که کافی نیست
    در حالی که برنامه نویس دیگه وقتی برای هیچ کاری براش باقی نمیمونه

خلاصه قصه پایین رو بخونید تا همه چی دستتون بیاد هموطنای خوبم

من فکر میکنم دید لذت گرایانه از برنامه نویسی و اصولا طراحی و کدنویسی همیشه هست!!!!! چه درامد باشه چه نباشه! اما حالا که دارید درمورد درامدش صحبت میکنید چون تنم زخم خورده این راه هست پس بزارید بگم

حالا چه خبره دنیا؟؟؟؟ زندگی خرج داره....شکم گشنگی داره....دل هوس داره.... توی حد قناعت تازه دارم مینویسم براتون

توی برنامه نویسی در 90% موارد برای همه در ایران درامد نیست و با ان 10% اقلیت کاری ندارم. میپرسید چرا کاری ندارم با اون 10%؟
    عرض میکنم .....
    لزوما کارشون نسبت به اون 90% قویتر نیست اما از نفوذ در این کشور نفوذ پرور بهره مندند و کدشون رو میفروشن یا به قول بعضی ها میندازن !
    برنامه حسابداری میندازن به ملت مثل مرد هم میفروشن!!!که از نطر من بعضی هاش از جلبک ساحل هم کم ارزش تره و نشون میده که برنامه نویساش چه IQ داشتن!!!! عقل مشتری ها هم که من نوکرشونم از بلوک بولوار خشک تره!!!! و برنام اخر توی پاچشون میره!

یه نمونه ی توپش رو براتون بازگو میکنم:
    یادتون هست چندی پیش قرار بود آزمایشی بیان سیستم انتخابات مجلس رو اینترنتی کنن؟؟؟(دلیلش رو فعلا بی خیال شین)
    اخرش کار اون بروبکس به کجا رسید؟؟؟ما که نفهمیدیم چی سرشون اومد.

حتی اگه موفق هم که میشدن !!1موقع اجرا هکرها نمیزاشتن اجرا بشه و 100% یه بامبولی توش در میکردن !(حالا سیاسی نشه)

نهایتش اینه که شما هم که به حق یه روزی انتظار درامد دارین ، پس به این ادعاها(یا به قول دوستم بیل گیتس بازی) برسید دیگه!!!!!
    کلی دختر و پسر خوش تیپ با عینک های اسکیمویی دور خودتون جمع کنید بعدش شکست بیاد سراغتون؟

کلی کد بنویسید غافل از اینکه بر اساس دیدگاههای امنیتی کشوری ، صلاح دیده بشه که اینترنت کلا قطع بشه یا اینقدر سرعتش بیاد پایین که توی صفحه پرداخت انلاین گیر بکنه....حالا چی میشه؟

شما با این همه برنامه که نوشتین میمونید توی حنا یعنی علی میمونه با حوضش!
    به کی پناه ببری؟ هیچکس نیست به فریادت برسه!

اشاره کردم برنامه کوچولو هم که درامد نداره!

4 شاخه برنامه نویسی و IT جزو 10 شغل برتر امریکاست اما در ایران ته لیست هستیم!!!!!

منی که این حرفا رو میزنم یه زمانی داشجو بودیم (با اجازه بزرگترا)چند سال معلم اموزش و پرورش هم بودم توی هنرستان vb و access درس میدادم!
    سال 2004 در سطح کشوری 2 تا پروژه داشتم که دادنش به از ما بهترون(پارتی بیشترون)!(چقدر برای تشریحشون سفر کردم به چنتا شهر بماند! شرکت زدم بماند!!!!اما اگه اینجا امریکا بود و مردم ما سواد امریکایی ها رو داشتن و بلد بودن مثل امریکا 80 میلیارد دلار از اینترنت خرید میکردن همین دو تا پروژه منو بی نیاز میکرد....بالاخره یه پول و پله ای از توش در میاووردم )

با قاطعیت میگم برنامه نویسی توی ایران اخرش میرسی به فقط کدنویسیی برای تفریح نه درامد..چون اونطور که توی بقیه دنیا درامد کدنوبیسی و طراخی هست(مثلا اشاره دوست خوبمون از امریکا انگلیس و استرالیا ، توی ایران نمیشه و نیست برادر خوبم ...خواهر خوبم!!!!!!
    بعدا پشیمون نشید! کارتون خیلی سخته!
    کلی باید اموزش ببینید و مهارت کسب کنید در حالی که هیچ ضمانتی نیست که بستر لازم برای شما وجود داشته باشه
    زندگی رو نمیشه با برنامه نویسی توی ایران ساخت! دنبال استثنا هم نرید که فایده نداره...

ما چاکریم
    حداحاقظ

صفحه 3 از 6 اولاول 12345 ... آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •