نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: نگهداری اطلاعات datagridview

کاربر دائمی آواتار unique1984
    محل زندگی
    Newjef Land

Question نگهداری اطلاعات datagridview

با سلام
    من می خوام اطلاعات گریدم رو یه جا ذخیره کنم و یکسری تغییرات روی گرید انجام بدم . بعد در صورتیکه این اطلاعاتو تائید نکردم ، مقادیر قبلی گرید ، جایگزین بشه.
    برای انجام اینکار ، اطلاعات موجود در گرید رو در یک datatable ریختم . اما بعد از ریختن در datatable ، به محض کلیک روی گرید ، ارور میده!! ظاهرا ارتباطی بین گرید و دیتاتیبل برقرار میشه!!
    مشکل از کجا می تونه باشه؟

نقل قول: نگهداری اطلاعات datagridview

سلام دوست عزيز
    بهترين راه به نظر من استفاده از transaction اگر بانك sql هست اما اگر غير sql يا نميخواي از اين روش استفاده كني اطلاعات و زماني كه از بانكت مي خوني بريز تو datatable بعد datatable بريز تو grid اين بهتره تا اينكه اول بريزي تو grid و از grid بخوني اينجوري يه جورايي دوباره كاريه

محل زندگی
    Newjef Land

ممنون .
    اما گرید من اصلا به بانک وصل نیست!! من یکسری اطلاعات وارد گرید می کنم بعد با توجه به برقراری شرایط اونها رو در بانک ذخیره میکنم و در صورت عدم برقراری شرط باید اطلاعات قبلی گرید سرجاشون بشینند.

دوست عزيز اگر منظور شما رو دورست فهميده باشم مي خواي اطلاعات و تو grid بريزي بعد اگر شرايط دورست بود تو بانك بريزي !!! اگر اينه خوب از transation استفاده كن كه اگر اطلاعات درست نبود roolback كنه ! اطلاعات و از گريد بخون بريز تو datatable بعد اطلاعاتو از datatable خط به خط بخون insert كن تو db اگر راهنماييم بازم كمكت نكرد لطفا كدتو بزار تا بهتر بتونم كمكت كنم

محل زندگی
    Newjef Land

با تشکر
    یه مقدار صورت مسئله تغییر کرد. اون اروری هم که قبلا عرض کردم یه مشکل خیلی کوچیک در گرید بود که رفع شد.
    اما صورت مسله جدید.
    به محض لود شدن فرم ، گرید با یک Datatable پر میشه . روی اطلاعات موجود در گرید تغییراتی انجام میگیره. کاربر از ثبت این اطلاعات منصرف میشه و با زدن یه دکمه باید اطلاعاتی که در زمان لود در گرید بود باز در گرید نشون داده بشه.
    راهی که من رفتم:
    در هنگام لود فرم ،علاوه بر اینکه اطلاعات دیتاتیبل اولیه رو در گرید میریزم، اونو در یک دیتاتیبل دیگه هم می ریزم تا بعدا در صورت انصراف از تغییرات دیتاتیبل دومی رو به گرید متصل کنم.
     datagridview1.DataSource=dtMain;
    dtSecond=dtMain

اما اتفاقی که می افته اینه که هر تغییری که در گرید انجام میشه در dtSecond هم صورت میگیره!!
    چه باید کرد؟

محل زندگی
    Newjef Land

دوستان! یه راهنمایی چیزی لطفا

نقل قول نوشته شده توسط unique1984 مشاهده تاپیک
    دوستان! یه راهنمایی چیزی لطفا
    جفتش تغییر میکنه چون رفرنس هردو (dtmainوdtsecond)یکی است...من میگم دوباره همین را اگه لازم داری صدا بزن تا اطلاعات دوباره از dbخوانده شود یا با کمی فکر میتونی راهی پیدا کنی که رفرنس این دوتا یکی نشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •