نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: روش ترکیب ogre ، موتور Physx و غیره ....

Question روش ترکیب ogre ، موتور Physx و غیره ....

سلام . شاید این سوال برای شما ساده ، عجیب و یه مقدار بالاتر ،مسخره باشه ولی برای من مبتدی که الان دور از جون شما گیجم خیلی گنگ و نا مفهومه .

فرض کنید که میخوام یه موتور بازی بسازم همونی که بهش میگند گیم انجین . خیلی ها گفتند ابزارها رو جمع کن تا سریعتر یه انجین درست کنی از VSC ++ استفاده کن بعد میتونی از Ogre به عنوان موتور رندر استفاده کنی برای فیزیک هم physx رو بگیر که اینها رایگانند و الی آخر . ولی من هر چی گشتم جایی ننوشتند که چوط اینها با هم ترکیب می شند اصلا روش کار چگونه است ؟ یکی که استاد د هست بیاد از اول برام توضیح بده شاید من بد متوجه شدم .

یه زحمت بکش بگید که چطوری میشهه اینها رو در کنار هم قرار داد تا یه انجین درست کنی.

متشکرم .

کاربر دائمی آواتار shask00l
    محل زندگی
    روی پاهای خودم

نقل قول: روش ترکیب ogre ، موتور Physx و غیره ....

من در مورد بازی و موتور بازی اطلاعات زیادی ندارم . ولی در مورد استفاده از انجین ها یه سری نکات کلی وجود داره . تمام انجین های رایگان و غیر.... طوری طراحی شدن که یه ورودی بگیرن (درخواست کاربر) و یه خروجی بدن(روی خروجی گرافیکی یا بصورت اطلاعات) . نرمافزاری که شما مینویسید باید بتونه این ورودی و خروجی ها رو مدیریت کنه . مثل نوشتن یه بازی شطرنج با کمک chess engine ... شما فقط باید صفحه شطرنج رو طراحی کنی و وضعیت فعلی مهره ها رو به انجین بگی تا یه حرکت بهت پیشنهاد بده .

روش استاندارد یا مثلا تعیین شده ای برای این کار نیست که بخواهید بر مبنای آن همه جا به پیش بروید.
    شما باید کتابخانه ها مورد نظر را به همراه SDK و اسناد کمکی آن دانلود کنید . اگر کتابخانه اسناد کمکی ندارد، کار شما سخت تر هست، باید در فایل های .h بگردید و توابع و کلاس ها را مشاهده کنید و از comments های لابلای کدها هدف هر کدام را یاد بگیرید و سپس استفاده کنید.

خوشبختانه physx و Ogre و غیره اسناد کمکی و آموزش های بسیاری در سایت خود دارند، پس باید مطالعه کنید.
    در فیزیک مثلا جسم (رئوس شکل خود را) توسط توابع می دهید و سپس با توابع دیگر همان کتابخانه عمل مورد نظر فیزیکی را برایش تعریف و اجرا می کنید.

چهارچوب این کار را حتما باید از طریق یک sample از سایت سازنده کتابخانه مطالعه کنید تا راحت تر به پیش بروید.

دستتون درد نکنه ولی من هنوز به جواب نرسیدم . یه مقدار بیشتر توضیح بدید در مورد کلیاتشم شد ایراد نداره . بازی گرشاسب هم مثل اینکه اینگونه بوده . به نظر شما ها چه روش های غیر استانداردی به فکرتون میرسه . و یه سوال اینکه ابزارهای مختلف رو تو VC++‎ فراخونی می کنند ؟

یه نکته مهم : اگر کسی از سایت برنامه نویس نا امید بشه دیگه جایی نیست که به اون مراجعه کنه ولا غیر ( به جزء فروم ممالک خارجه که کار سختیه البته برای من ) پس نا امیدم نکنید .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •