نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: نحوه کار با دستگاه نوبت دهی

کاربر دائمی آواتار mohammad.sakhidel
    محل زندگی
    ارومیه

Question نحوه کار با دستگاه نوبت دهی

سلام به همگی
    من پروژه ای دارم که قسمتی از اون نوبت دهی هست که باید از راه های مختلفی (مثلاً وب و دستگاه نوبت دهی و ...) انجام بشه ، حالا من مشکلم با دستگاه نوبت دهیه، چیزی که نیاز دارم اینه که وقتی فردی دکمه دریافت نوبت رو فشار میده بتونم اطلاعاتش (مثل شماره ، تاریخ و ...) رو بگیرم و توی دیتابیسم روی هاست بریزم چطور می تونم با یه دستگاه نوبت دهی ارتباط برقرار کنم؟ همین

کاربر دائمی آواتار saied_genius
    محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

نقل قول: نحوه کار با دستگاه نوبت دهی

راحتترين راه:
    خوب دستگاهت بايد خروجي براي کامپيوتر داشته باشد تا بتواني با آن ارتباط برقرار کني و يک خروجي در زمان فشار دکمه داشته باشد (حالا يا text يا xml يا هر فرمت عمومي ديگر)

راحت سخت:
    بايد براش مدار طراحي کني که زير دکمه جاسازي بشه و زمان فشار اطلاعات را يه جوري (نمي دونم چه جوري) بخونه و ارسال کنه !!!

دوستان راه حل بهتري سراغ دارند ؟؟!!
    آخرین ویرایش به وسیله saied_genius : سه شنبه 08 دی 1388 در 16:31 عصر

کاربر دائمی آواتار kiosksoft
    محل زندگی
    تهران - کردستان - خامسان

Wink نقل قول: نحوه کار با دستگاه نوبت دهی

نقل قول نوشته شده توسط mohammad.sakhidel مشاهده تاپیک
    سلام به همگی
    من پروژه ای دارم که قسمتی از اون نوبت دهی هست که باید از راه های مختلفی (مثلاً وب و دستگاه نوبت دهی و ...) انجام بشه ، حالا من مشکلم با دستگاه نوبت دهیه، چیزی که نیاز دارم اینه که وقتی فردی دکمه دریافت نوبت رو فشار میده بتونم اطلاعاتش (مثل شماره ، تاریخ و ...) رو بگیرم و توی دیتابیسم روی هاست بریزم چطور می تونم با یه دستگاه نوبت دهی ارتباط برقرار کنم؟ همین

دوست عزیز

نوبت دهی دستگاه خاصی نداره !

معمولا شرکت هایی که نوبت دهی تولید میکنن در ساده ترین حالت توسط یک مدار ،مقداری رو به پورت Com سیستم ارسال میکنن. حالا این به شما بستگی دارد که چطور این مقدار رو Parse و بررسی کنید.

کاربر دائمی آواتار mohammad.sakhidel
    محل زندگی
    ارومیه

نقل قول نوشته شده توسط kiosksoft مشاهده تاپیک
    دوست عزیز

نوبت دهی دستگاه خاصی نداره !

معمولا شرکت هایی که نوبت دهی تولید میکنن در ساده ترین حالت توسط یک مدار ،مقداری رو به پورت Com سیستم ارسال میکنن. حالا این به شما بستگی دارد که چطور این مقدار رو Parse و بررسی کنید.
    یعنی الان دستگاه خاصی موجود توی بازار نیست ؟؟؟؟ پس این دستگاه های نوبت دهی بانک ها؟ خب حالا فرض کنیم یه دستگاهی پیدا شد چطوری مقدار خروجیش رو بگیرم؟

نقل قول نوشته شده توسط saied_genius مشاهده تاپیک
    راحتترين راه:
    خوب دستگاهت بايد خروجي براي کامپيوتر داشته باشد تا بتواني با آن ارتباط برقرار کني و يک خروجي در زمان فشار دکمه داشته باشد (حالا يا text يا xml يا هر فرمت عمومي ديگر)

راحت سخت:
    بايد براش مدار طراحي کني که زير دکمه جاسازي بشه و زمان فشار اطلاعات را يه جوري (نمي دونم چه جوري) بخونه و ارسال کنه !!!

دوستان راه حل بهتري سراغ دارند ؟؟!!
    پس با این حساب بستگی به دستگاهش داره که خروجیش چی باشه؟
    حالا فرض کنیم XML باشه ، چطوری باید به یه دستگاه (هر دستگاهی که اینجا دستگاه نوبت دهیمونه) وصل شد؟ یعنی از کجا بفهمیم که دکمه دستگاه فشار داده شده؟

کاربر دائمی آواتار saied_genius
    محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

من تا حالا با اين دستگاه ها کار نکردم (يادم باشه اين دفعه رفتم بانک به يکي از اين دستگاه ها ور برم ببينم چجوري کار ميکند!!)

ولي بعيد مي دونم که بشود اين چيزايي رو که گفتيم همينجوري گفت و رفت جلو ، بايد بررسي کني ببيني چطوري کار مي کند ، امکان ارتباط با کامپيوتر رو اصلاً دارند يا ندارند. (چون شايد اصلاً نياز به ارتباط با کامپيوتر رو نداشته باشند!!) و ...

اصولا هر سخت افزار تخصصی که شما خریداری می کنی شرکت سازنده چگونگی ارتباط با دستگاه رو به شما یاد می دن بعضی ها هم خودشون برای زبان های برنامه نویسی مختلف مثال می ذارن، ولی ممکنه بعضی از شرکت ها شما را مجبور به استفاده از نرم افزار همراه وسیله کنند .
    برای مثال من از شرکت سازنده یک دستگاه حضور و غیاب خواستم که طریقه ارتباط با دستگاه رو بگه گفت که برنامه همراه دستگاه کامله و ما نیازی به این کار نمی بینیم ولی اگه بالای 5000 تا خرید کنی این کارو برات می کنیم یا اگه قفل سخت افزاری شرکت ... بخری برای تمام زبانهای برنامه نویسی بهتون مثال ارایه می ده.

کاربر دائمی آواتار kiosksoft
    محل زندگی
    تهران - کردستان - خامسان

یعنی الان دستگاه خاصی موجود توی بازار نیست ؟؟؟؟ پس این دستگاه های نوبت دهی بانک ها؟ خب حالا فرض کنیم یه دستگاهی پیدا شد چطوری مقدار خروجیش رو بگیرم؟
    دستگاه خاصی که بصورت pack فروخته بشه ، خیر.

نوبت دهی بانک ها رو شرکتهای ایرانی تولید میکنن ، هیچ شرکتی نوبت دهی رو کامل به اجرا در نیاورده است!همه شون باگ دارن. این شرکت ها محیط بسته ای دارن و معمولا از ترس سرویس های باز ارائه نمیدهند.

پس با این حساب بستگی به دستگاهش داره که خروجیش چی باشه؟
    حالا فرض کنیم XML باشه ، چطوری باید به یه دستگاه (هر دستگاهی که اینجا دستگاه نوبت دهیمونه) وصل شد؟ یعنی از کجا بفهمیم که دکمه دستگاه فشار داده شده؟
    نوبت دهی مبتنی بر PC:
    این دستگاه ها معمولا از یک مدار ساده طراحی شده اند که قابلیت این رو دارن که مقداری رو به پورت com ارسال کنن. پس ورودی خروجی دستگاه یک مقدار از نوع decimal یا hex میباشد که توسط نرم افزار بررسی و روی آن تصمیم گیری میشود که چه عملی باید انجام شود.

نوبت دهی مستقل از PC:
    این دستگاه کاملا الکترونیکی میباشد که قابلیت نوبت و چاپ نوبت را دارا میباشد که این سیستم مورد نظر نمیباشد.

من تا حالا با اين دستگاه ها کار نکردم (يادم باشه اين دفعه رفتم بانک به يکي از اين دستگاه ها ور برم ببينم چجوري کار ميکند!!)
    اکثر بانک ها مبتنی بر PC هستن ،هر کدام از دکمه های دستگاه یک مقدار رو پورت ارسال میکند تو برنامه هم دستور چاپ نوبت صادر میشود.در قسمت فرخوانی هم یک فرخوان وجود دارد که اون هم با ارسال یک مقدار به پورت ،به برنامه اعلام میکند که شماره بعدی اعلام کند.

اصولا هر سخت افزار تخصصی که شما خریداری می کنی شرکت سازنده چگونگی ارتباط با دستگاه رو به شما یاد می دن بعضی ها هم خودشون برای زبان های برنامه نویسی مختلف مثال می ذارن، ولی ممکنه بعضی از شرکت ها شما را مجبور به استفاده از نرم افزار همراه وسیله کنند .
    برای مثال من از شرکت سازنده یک دستگاه حضور و غیاب خواستم که طریقه ارتباط با دستگاه رو بگه گفت که برنامه همراه دستگاه کامله و ما نیازی به این کار نمی بینیم ولی اگه بالای 5000 تا خرید کنی این کارو برات می کنیم یا اگه قفل سخت افزاری شرکت ... بخری برای تمام زبانهای برنامه نویسی بهتون مثال ارایه می ده.
    اصولا شرکت های ایرانی به حدی ضعیف هستن ، که از ترس اینکه کار نه چندان جالبی که انجام دادن لو نره ،مثال و نمونه سورس ارائه نمیدن ،فقط برنامه exe ارائه میدن یا اینکه بهانه هایی شبیه خرید بالا رو مطرح میکنن.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •