نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: خطا در هنگام استفاده از پایگاه Access

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

خطا در هنگام استفاده از پایگاه Access

با سلام خدمت دوستان

مشکلی در پروژه دارم که به من اجازه نمیده که فایل پایگاه Access رو از یه مسیر دیگه ای به غیر از مسیر جاری فایل Exe باز کنم و این پیغام خطا رو میده.

'The Microsoft Jet database engine
    cannot open the file 'C:\Program Files\MsAccess DataBase.mdb'. It is already opened exclusively by another user,
    or you need permission to view its data'

راستی در مسیر مربوطه هیچ permissionقرار نداره و توسط نرم افزار دیگه ای هم باز نیست
    با تشکر

نقل قول: خطا در هنگام استفاده از پایگاه Access

اگر اشتباه نکرده باشم (و اصلاً هم بعید نیست که اشتباه کرده باشم!) یه فایل همیشه کنار فایل اکسس هست. آیکونش مثل خود فایل اکسس هست اما یه قفل هم روشه. این فایل باید به همراه فایل اکسس در دایرکتوری جدید هم حضور داشته باشه. سالهاست اکسس رو بوسیدم کنار گذاشتم پس اگه جواب اشتباه بود دوستان به بزرگی خودشون ببخشند.

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

نقل قول نوشته شده توسط p_ooya مشاهده تاپیک
    اگر اشتباه نکرده باشم (و اصلاً هم بعید نیست که اشتباه کرده باشم!) یه فایل همیشه کنار فایل اکسس هست. آیکونش مثل خود فایل اکسس هست اما یه قفل هم روشه. این فایل باید به همراه فایل اکسس در دایرکتوری جدید هم حضور داشته باشه. سالهاست اکسس رو بوسیدم کنار گذاشتم پس اگه جواب اشتباه بود دوستان به بزرگی خودشون ببخشند.
    فایل که فرمودین موقعي سر و کلش پیدا میشه که فایل اکسس توسط یه برنامه (یا خود اکسس) باز شده باشه تقریبا کار یه temp انجام میده.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

سلام دوست عزيز؛

احتمالاً روش آدرس‌دهي شما براي دسترسي به فايل مشكل داره. توسط ShowMessage و يا Watch ببينيد آدرس فايل صحيح هست يا نه.

يا علي... موفق باشيد...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

از دوستان تشکر می کنم

مشکلم را با Rem Objects AnyDac حل کردم ولی خوب باز هم یه مشکل دارم !

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اصفهان

سلام

دوست عزیز درقسمتی که کانکشن برنامه را ایجاد می کنی ومسیر دیتابیس را مشخص می کنی
    مثلا مسیر D:\database.mdbالان برنامه شما در همین مسیر جواب می دهد برای اینکه Databaseشما
    درهرمسیری جواب دهد در قسمتی که database nameراوارد می کنید مسیر دایرکتوری راحذف کنید یعنی
    فقط database.mdbباشد البته شما بایستی Databaseراکه در اکسس ایجاد می کنید در درون برنامه کپی
    کنید اینک در هر مسیری که برنامه را کپی کنید برنامه اجرا می شود

موفق باشید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •