نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: اتصال به یک دیتابیس روی کامپیوتر دیگر از طریق شبکه

کاربر دائمی آواتار majid2230
    محل زندگی
    می خوای بیای خونمون ؟

Question اتصال به یک دیتابیس روی کامپیوتر دیگر از طریق شبکه

سلام :
    یه سوال داشتم ! می خواستم بدونم می شه به یک بانک داده روی کامپیوتر دیگه از طریق شبکه وصل شد(منظورم از یه بانک داده , یه فایل دیتابیس اکسس هست) اگه می شه یه راهنمایی بکنید.
    ممنون

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

نقل قول: اتصال به یک دیتابیس روی کامپیوتر دیگر از طریق شبکه

آره، ميشه. ولي اكسس زياد بدرد شبكه نميخوره فكر كنم بهتر باشه از sql كه قابليت‌هاش خيلي بيشتره استفاده كني. در برنامه نحوه برقراري اطلاعات سرچ كن توي سايت مطالب زياد است

کاربر دائمی آواتار majid2230
    محل زندگی
    می خوای بیای خونمون ؟

Wink نقل قول: اتصال به یک دیتابیس روی کامپیوتر دیگر از طریق شبکه

ممنون.امیدوارم پیداش کنم.

کاربر دائمی آواتار حسین شهریاری
    محل زندگی
    ایران

سلام

قبلا هم در چند تاپیک عرض کرده بودم.اگه فایل اجرایی شما و تمام ملزومات آن در یک فولدر باشند و فایل اکسس شما نیز کنار فایل اجرایی و بصورت داینامیک مسیر دهی شده باشه.اون موقه شما میتونین اون فولدر را نوی شبکه برای سایرین Share کرده و در سیستم های دیگه کافی است یه شورت کات به فایل اجرایی کا توی فولدر Share شده است بسازی.در این حال برنامه شما تحت شبکه اجرا میشه.البته باید عرض کنم که این شما هستید که باید در کدنویسی بنابر عملکرد برنامتون مباحث تداخل و ذخیره و ویرایش رکوردها را کنترل کنید.من قبلا خودم برای شبکه کردن از همین روش استفاده میکردم..

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

نقل قول نوشته شده توسط shahriar63 مشاهده تاپیک
    سلام

قبلا هم در چند تاپیک عرض کرده بودم.اگه فایل اجرایی شما و تمام ملزومات آن در یک فولدر باشند و فایل اکسس شما نیز کنار فایل اجرایی و بصورت داینامیک مسیر دهی شده باشه.اون موقه شما میتونین اون فولدر را نوی شبکه برای سایرین Share کرده و در سیستم های دیگه کافی است یه شورت کات به فایل اجرایی کا توی فولدر Share شده است بسازی.در این حال برنامه شما تحت شبکه اجرا میشه.البته باید عرض کنم که این شما هستید که باید در کدنویسی بنابر عملکرد برنامتون مباحث تداخل و ذخیره و ویرایش رکوردها را کنترل کنید.من قبلا خودم برای شبکه کردن از همین روش استفاده میکردم..

موفق باشید
    دوست عزيز به اين كه ديگه نميگن برنامه شبكه!

کاربر جدید
    محل زندگی
    Shiraz

با استفاده از ADO و Provider Microsoft Jet براحتی می تونی اینکارو انجام بدی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

سلام دوست عزيز؛

شما بايستي از طريق ODBC اقدام كنيد. از طريق كنترل پنل، گزينه‌ي Administrative Tools را انتخاب كنيد، بعد روي Data Sources (ODBC) كليك كنيد.
    توي پنجره‌اي كه باز مي‌شه، دكمه‌ي Add را بزنيد، گزينه‌ي Microsoft Access Driver (*.mdb) را انتخاب كنيد و بعد Finish را بزنيد.
    يك نام براي پايگاه داده انتخاب كنيد، در قسمت DataBase دكمه‌ي Select را بزنيد و فايل بانك را انتخاب كنيد (دقت كنيد اگه توي شبكه هست، قبلاً فولدر مربوطه را Share كرده باشيد و هنگام Share كردن، گزينه‌ي Allow User To Change My File را هم فعال كرده باشيد.
    مرحله‌ي اول كار شما به اتمام رسيد.

در مرحله‌ي دوم كافيه توي برنامه، هنگام تعريف Connection String، به جاي انتخاب Jet DB، گزينه‌ي ODBC را انتخاب كنيد و از ليست موجود بانكي كه تعريف كرديد را انتخاب كنيد.

نكته اين كه براي تمامي كامپيوترهايي كه مي‌خواهيد بانك را به اشتراك بذاريد، كافيه مرحله‌ي اول را تكرار كنيد و فايل بانك اطلاعاتي را به قسمت ODBC ويندوز اضافه كنيد.

مزيت اين كار نسبت به چيزي كه دوست خوبم، آقا شهريار فرمودند اينه كه مديريت بانك اطلاعاتي را خود ويندوز به عهده مي‌گيره و شما نگراني در مورد عمليات درج و حذف نخواهيد داشت.

ولي پيشنهاد مؤكد اينه كه شما به جاي استفاده از Access كه به صورت تك كاربره معرفي شده، از ساير پايگاه‌هاي داده مثل SQL Server، MySQL و يا Oracle استفاده كنيد.

دوستان اگه در اين مورد (ODBC) اطلاعاتي تكميلي (از جمله ساير محاسن و يا معايب) دارند، ما را بي‌بهره نذارند.

يا علي... موفق باشيد...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قم

سلام.
    اگه فقط بانک رو Share کنیم و هر سیستم فایل اجرایی مجزا داشته باشه باز هم باید از ODBC استفاده کرد یا در این حالت همون Jet DB جواب میده؟

کاربر دائمی آواتار حسین شهریاری
    محل زندگی
    ایران

سلام

هردو روش جوابگو هست.فرق روش Share فقط این هستش که شما باید آدرس سیستمی که بانک روی اون هست را هم مشخص کنید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •