نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: سورت آرایه توسط دو thread ؟؟؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    sfm_designer@yahoo.com

سورت آرایه توسط دو thread ؟؟؟

سلام
    چگونه یک آرایه را بعد از تقسیم به دو قسمت توسط دو ترد(همزمان) مرتب کنیم بعد ترکیب کرده و باز در صورت لزوم باز مرتب کنیم.؟؟

اگر به طور کلی بخواهیم بحث کنیم که این کار نغض غرضه. چون هر بار که عضوی جابجا میشه باید Thread ها رو با هم synchronize کنیم که در این صورت اگر سرعت کل کمتر نشه، مصلما بیشتر نمیشه.

ولی در حالت خاص، مثلا اگر بخواهیم یه سری String رو طبق حروف الفبا مرتب کنیم، میتونیم اول چند تا آرایه بسازیم که تو هر کدوم فقط کلمات با حرف اول خاص باشند (پیدا کردن کلمات بر اساس حرف اول خیلی سریع‌تر از مرتب کردنشون بر اساس تمام حروفشونه) بعد هر کدوم رو بفرستیم تو یه Thread مجزا که مرتب بشن، بعد که همه کارشون تموم شد، پشت سر هم بر اساس حروف الفبا بچینیم.

در مورد کلمه‌ها چیز دیگه‌ای به ذهن من نمی‌رسه. ولی اگه بگید چی باید بر چه اساسی مرتب بشه شاید راه بهتری وجود داشته باشه.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    sfm_designer@yahoo.com
    سلام
    ممنون از جوابتون این یک تکه کده که باید بنویسم و مرتب کردن اعداد است اگه کمی در مورد روش سورت هم توضیح بدین ممنون می شم.
    :موفق:

سریعترین روش مرتب کردن اعداد که من ازش اطلاع دارم QuickSort است که میتونید نمونه‌هاش رو تو اینترنت پیدا کنید. روش‌های دیگه که هر کدوم مورد استفاده خودشون رو دارن :

# Bubble sort
    # Counting sort
    # Heap sort
    # Insertion sort
    # Merge sort
    # Selection sort
    # Shell sort

تقریبا برای هر استفاده خاص می‌شه یه روش به کار برد (ابداع کرد) که سرعت کار رو افزایش می‌ده. ولی همیشه کلاس SortedList هست که برای تعداد کم جواب میده. تعداد زیاد هم معمولا از دیتابیس گرفته می‌شن که در اون صورت سورت مادرزاد هستند. برای همین تا به حال برای من پیش نیومده که Sort Class خودم رو بنویسم. اگر مشکلتون تبدیل الگوریتم به این "تکه" کد هست، یه پست بذارین امشب اگه بیکار بودم مینویسم میذارم اینجا.

تاپیک های مشابه

1. thread in c
    نوشته شده توسط soheila_ghomi در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 18 آبان 1386, 01:49 صبح
  2. استفاده از Thread
    نوشته شده توسط RK977877 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 28 شهریور 1386, 13:59 عصر
  3. حذف thread های اجاد شده در برنامه چطوریه؟
    نوشته شده توسط combo_ci در بخش C#‎‎
    پاسخ: 16
    آخرین پست: چهارشنبه 03 مرداد 1386, 22:10 عصر
  4. یک برنامه Thread
    نوشته شده توسط mahak_f در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 15 آذر 1384, 11:09 صبح
  5. افزایش یک متغیر توسط دو thread به صورت منظم؟؟؟
    نوشته شده توسط sfm_designer در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 06 اردیبهشت 1384, 22:46 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •