نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: حل مشکل قیمت و کیفیت هاست های ویندوز

کاربر دائمی آواتار hamid_200611
    محل زندگی
    دلیجان

Lightbulb حل مشکل قیمت و کیفیت هاست های ویندوز

سلام، قبل از شروع این گفتمان باید از هاستینگ های داخل ایران که این قدر زحمت می کشن تشکر کنم و کمال ارادت رو به اونا داشته باشم.
    دومآ لطف کنید به جای تبلیغ وب هاستینگ های مختلف راه کار بدید.
    الان داشتم این تایپیک رو می خوندم که یه کمی به فکر فرو رفتم ، که چرا ما Asp.net کارها باید پول زیادی رو بابت هاست بدیم و وقتی یه کار معمولی بر میداریم نتونیم مثل php کارها در مورد هاست مفتی صحبت کنیم چون که تو یه وب سایت معمولی با یه دیتابیس Sql باید حداقل 100 تا بابت هاست خرج کنی و مجبوری این پول رو از صاحب کار بگیری وگر نه ضرر می کنی ولی php کارها با 15 هزار تومان می تونن هاست بخرن و حتی هاست رو کارشون برای سال اول اشانتیون می دن.
    مشکل اصلی: ما تو ایران ، هاست های زیادی داریم ولی یا گرون هست یا اینکه نمی دونیم مال کیه اصلا به درد می خوره یا پشتیبانی اصلا داره و غیره...مثلا همین ایران هاست درسته که پشتیبانی خوبی داره ولی خوب گران هست.
    سوال : آیا قیمت هاست هه جا دنیا گرون است که شرکت های ایرانی که نماینده هستند اینقدر گران هاست می فروشن؟
    ج: می تونم بگم شما هیچ جای دنیا هاست با کیفیت و بروز ویندوز را کمتر از سالی100 تومان یا در این حدود پیدا نمی کنید.(این هاست ها دارای مقدار فضا و پهنای باند بی نهایت است sql 2008 نا محدود ssl شیر شده ، و...)
    خوب پس حالا راه کار چی هست؟آیا باید با همین قیمت ها بسازیم؟اصلا آیا شما می دونید چرا هاست ویندوز اینقدر قیمتش بالاست(اگر نمی دونید بگید تا توضیح بدم)؟
    من در اینجا راه کار خودم رو می گم و شما هم می تونید راه کار ارائه بدید. قبل از اینکه من راهکار خودم رو بگم باید بگم من تا حالا حدود 30 سایت رو برای شرکت های مختلف تهیه کردم و فقط سالیانه برای این 30 سایت 150 هزار تومان دارم می پردازم و از هر کدوم با هزار منت 70 تا 80 هزار تومان می گیرم یعنی اینکه حتی اگه من بابت ساپورت از این شرکت ها چیزی نگیرم تو هاست به اندازه کافی سود می کنم اینم بگم من یه هاست فروش نیستم.

راه کار من:
    من زیاد با بچه های انجمن ها مختلف مثلا همین برنامه نویس کار نکردم برای همین نمیدونم این راه کار من عملی هست یا خیر چون نیاز به همکاری داره.من می دونم تو ایران انجمن های مختلفی هست که به طور گروهی با بچه های اون انجمن یه کاری رو راه میندازن مثلا انجمن های آفلاین.خوب راه حل من اینه که بریم هاست خارجی بگیریم . من هم VPS دارم از یه شرکت خارجی هم یه Reseller منظورم از دارم یعنی کاملا با اون ها کار کردم و روال کاری اون ها رو می دونم با کیفیت خیلی خوب بدون هیج مشکلی (تجربه 2 ساله) خوب حالا باید چه کنیم .
    قیمت یه VPS خیلی عالی با حدود 50 GB فضا که مناسب ما باشه حدودا ماهی 70 تا 100 تومن هست البته VPS با ماهی 25 هزار تومن هم داریم ولی کیفیت خوبی نداره.
    با این VPS ما می تونیمبا توجه به فضای دیسک بی نهایت سایت بالا بزاریم(همون طور که می دانید کارهای معمولی در حد 10 مگ برای سورس می خواد و حدود 50 تا برای آپلود عکس) حتا اگر بیشتر بخواد دیگه مهم نیست.
    من از مدیران این سایت تقاضا دارم خودشون بیان همکاری کنیم و همچین امکانی رو فراهم کنیم تا با داشتن هاست خوب و ارزان اونو به بچه های دیگه این سایت با قیمت مناسب ارائه دهیم بقیه جزئیات طرح بعد از تایید و فراهم شدن بستر کار.

محل زندگی
    دلیجان

نقل قول: حل مشکل قیمت و کیفیت هاست های ویندوز

خوب فکر کنم این مشکل ، اصلا مشکل نبوده خوب بازم ممنون از توجه تون

نه دوست من شما اینطور فکر نکن واسه این جوابت داده نشده چون همه تو تعطیلات بودن
    من خودم به شخصه کاملا باهات موافقم و اگه بشه عالی میشه
    موفق باشی

بنده هم مثل بقیه نبودم تا جواب بدم ....
    الان اومدم که بگم هستمت تا آخرش
    واقعا عالی میشه اگه بشه... منم به نوبه خودم از مسئولین سایت تقاضا دارم که کمک کنن

کاربر دائمی آواتار ASP.NET2
    محل زندگی
    ارومیه

منم تو این فکر بودم که آیا میشه یه همچین کاری کرد ؟ اگر بشه که خیلی عالی میشه.منم اگه بتونم حتماً کمک می کنم.
    Where There Is Wish There Is Will

محل زندگی
    دلیجان

سلام
    از استقبال شما متشکرم.من ادامه جزئیات طرح رو تایپ می کنم ولی از دوستان تقاضا دارم اگه جایی اشتباه می کنم یا اونا نظر بهتری دارن به من کمک کنن.
    نمی خوام از خودم تعریف کنم ولی هدف من فقط فراهم شدن بستری برای رشد علمی خودمون هست.

کاربر دائمی آواتار dr.pantagon
    محل زندگی
    پاریس کوچولو

آره بد نیست ولی
    لایسنس های مربوطه فراموش نکن
    مثلا یک کنترول پنل خوب که دم به دقیقه باگ نده و کل سایت ها هک بشن یا دلیت بشن : پلسک ماهی خدا تومن برای unlimited پول می گیره تازه بدونه پاور پک
    لایسنس هایی مثل خود ویندوز هم هست که اون البته روی هزینه VPS حساب می شه.

بعدش یک بک آپ هم مطمئنن می خواهیی که اگر مشکل پیش اومد داشته باشی آخه می دونی ما از قوم پاک ایرانی هستیم. یعنی یک تروریست 100% هستیم
    پس احتمال بلاک شدن از طرف دیتاسنتر یا خود کنترل پنل هست

مشکل زیاده به این راحتی ها نیست
    یک داستان از کاره خودم :
    من تقریبا 3 تا 4 ساله یکی از کار هام پشتیبانی از هاست است

شرکت پارالل یا همون پلسک خودش بهترین پشتیبانی رو از نرم افزارش داره می کنه البته خیلی زیاد می گیره ولی خوب اصلا بهش اعتباری نیست دو سری تا به حال کل سایت های من رو که فعلا حدود 100 تا هستن رو فرستاده هوا و گفته نمیشه کاری کرد

پلسک به شدت در زمینه پشتیبانی از SQL ضعیف عمل می کنه

آخرین باری که مشکل داشتم این بود که سرور رو عوض کردم و بک آپ گرفت بردم روی سرور جدید از ورژن 8.5.6 به 9 آپگرید کردم و یعنی سایت ها همه برگشت البته بدون دیتابیس

مشتری ها شرکت اصلی رو دیونه کردن خود پلسک گفت پیشنهاد کرد از Migration استفاده کنیم بازم هم همین دردسر آخر هم گفت دیتابیس ها رو پاک کنید دوباره بسازید !!!
    حالا به نظرتون شخصی پیدا می شه که اطلاعات توی دیتابیسش بگذره ؟

مشکل زیاد هست و چون ما ایرانی هستیم از کار گروهی و مسئولیت پذیری هم چیزی سر در نمی یاریم

کسی زیر بار نمی ره

ولی پلسک برای ویندوز بهترین انتخاب هست

هاستینگ کنترولر رو که اصلا بی خیال هرچند آپدیت کرده و با .NET نوشته ولی مشکل امنیتی که داره و البته هنوز پابلیک نشده اینه که مهاجم می تونه یوزر ریموت دسکتاپ یا همون ادمین ایجاد کنه و ما باقی ماجرا

HELM اصلا رابط گرافیکی قشنگی نداره و همش ارور می ده
    CPNAEL هم که دیگه همه می شناسن دائما داره پچ های امنیتی می ده بیرون بعد از این همه مدت هنوز نتونسته از باگ های لوکال راحت بشه و به شدت با ایران و ایرانی مشکل داره
    ( این رو برای خنده می گم ولی تروخدا این کار رو نکنین » یک جا که ایرانی هست رو پیدا کنید و ایمیل بزنید به سی پنل بگید این سرور داره سایت ها ایرانی و مخصوصا سایت های دولتی ایران رو هاست می کنه در عرض 24 ساعت لایسنس بلاک می شه . فکر کنم یکی، دو تا از این ایمیل ها دارم البته ماله 1 یا 2 سال پیش هست اگر پیدا کردم حتما Attach می کنم.

در کل کاره راحتی نیست این جور که به نظر می رسه ( 9 ماه مشکل نداری یک روز بعدش به مشکل بر می خوری که پوستت رو می کنه )
    چقدر حرف زدم

محل زندگی
    دلیجان

سلام،باید بگم این تایپک هم کمک می کنه افراد با هاست آشنا و همچنین مشکلات اون ها تا اگه خواستن از هر جا هاست بگیرن اطلاعات کافی رو داشته باشن.
    ولی این واقعیت هست که مثلا همین ایران هاست که تو هاست فروشی برای خودش غولی هست همین جوری عمل می کنه و یک یا چند VPS یا DeDicated سرور داره .حتی برای هاست این ها هم ضمانتی وجود ندارد.
    در مورد کنترل پنل باید بگم نظر من هم پلسک هست چون در ایران حتی نمایندگی هم داره.
    در مورد انتقال باید بگم در صورت انتخاب درست نیازی به انتقال نیست.
    با کما تاسف باید بگم در ایران به علت مدیریت نادرست خیلی ها یا از دلالی پول در میارن یا از ندانستن های دیگران.ببنید مردم ما چون اطلاعات کافی در این مورد ندارن باید پول زیاد به شرکت ها بدن یا اگر هم بدونن باید پول به دلال ویزا بدن ویزا تهیه کنند و خدا خدا کنن اکانتشن لوک نشه.

کاربر دائمی آواتار hadi000333
    محل زندگی
    تهران- هاشمی

مشکل اصلی توی هاستینگ اینه که نباید اسمی از ایران باشه.
    من خودم 6 ماه توی یه شرکت هاست کار کردم. اونا توسط یکی از دوستان که در آمریکا هست.
    از شکرت های معتبر هاست می خرن .به گفته رئس اونجا : وقتی با مسول فروش شرکت که صحبت مب کرده وقتی می گفته از ایران هستم .سریع می گفتن نمیشه.
    و حالا تصور کنید بیان و چک کنن که روسرور هاشون سایت های ایرانی قرار داره دیگه چه بلایی سر این همه سایت میاد.!!!

من خودم هاست لینوک کار کردم
    یعنی یه مدت سایت فروش هاست داشتم
    البته حتی پنل رسیلری هم داشتم

در کل طرح بگیر نیست اگه گفتی چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1) قیمت ها بالا
    2) ماهانه پنل مدیریت
    3) لایسنس ها
    4) مهمترین قسمت پشتیبان هاست / اون ایران هاست لا اقل چند نفر داره که مدام دارن ساپورت می کنن اما ما ها خودمون وقت نداریم که چون طراح سایتیم
    5) امنیت هاست و جلوگیری از هک شدن مشتریان و .... می دونی همینش چقدر دردسر داره ؟

اما من طرح جالبی دارم که بگیره ها

محل زندگی
    دلیجان

نقل قول نوشته شده توسط سی پلاس پلاس مشاهده تاپیک
    من خودم هاست لینوک کار کردم
    یعنی یه مدت سایت فروش هاست داشتم
    البته حتی پنل رسیلری هم داشتم

در کل طرح بگیر نیست اگه گفتی چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1) قیمت ها بالا
    2) ماهانه پنل مدیریت
    3) لایسنس ها
    4) مهمترین قسمت پشتیبان هاست / اون ایران هاست لا اقل چند نفر داره که مدام دارن ساپورت می کنن اما ما ها خودمون وقت نداریم که چون طراح سایتیم
    5) امنیت هاست و جلوگیری از هک شدن مشتریان و .... می دونی همینش چقدر دردسر داره ؟

اما من طرح جالبی دارم که بگیره ها
    سلام خوب ممنون از راهنایتون ولی می ش طرحتون را بگید

محل زندگی
    دلیجان

نقل قول نوشته شده توسط hadi000333 مشاهده تاپیک
    مشکل اصلی توی هاستینگ اینه که نباید اسمی از ایران باشه.
    من خودم 6 ماه توی یه شرکت هاست کار کردم. اونا توسط یکی از دوستان که در آمریکا هست.
    از شکرت های معتبر هاست می خرن .به گفته رئس اونجا : وقتی با مسول فروش شرکت که صحبت مب کرده وقتی می گفته از ایران هستم .سریع می گفتن نمیشه.
    و حالا تصور کنید بیان و چک کنن که روسرور هاشون سایت های ایرانی قرار داره دیگه چه بلایی سر این همه سایت میاد.!!!
    ببنید هدف اصلی من برای خرید اروپا هست نه آمریکا، ولی حتی اگه از آمریکا هم بخریم اونجا شرکتی های دارن از نوع آبشور(اگه اسمشو اشتباه نگم) یعنی این شرکت ها کاری به سیاست آمریکا ندارن و کار خودشون را انجام می دن.

کاربر دائمی آواتار ghasemi414
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    به نظر من طرح جالبي بايد باشه.
    فقط شرمندم كه اينو مي پرسم :
    VPS چيست؟

VPS چيست؟
    http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_server
    سرور شخصی مجازی

یک سرور شخصی مجازی (به انگلیسی: Virtual Private Server) که همچنین با نام‌های چون سرور اختصاصی مجازی Virtual Dedicated Server نیز شناخته می‌شود روشی است که در آن یک رایانه فیزیکی سرور را به چندین سرور که هر یک توانایی و ظاهر خودش را دارد بخش‌بندی می‌شود.هر سرور مجازی می‌تواند سیستم عامل خودش را داشته باشد و به طور مستقل ریبوت شود.

خلاصه : در واقع یک سرور به چندین فروشنده هاست اجاره داده می شود . در صورتی که همگی از نظر منابع سخت افزاری و نرم افزاری احساس مستقل بودن می کنند .

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

نقل قول نوشته شده توسط aryaei2000 مشاهده تاپیک
    بهتره هاست ایرانی بگیرید.منظورم اینه که دیتا سنتر تو ایران باشه.
    چون ممکنه مسائلی مثل تحریم و اینا براتون مشکل ساز بشه.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته شده توسط iranmsb مشاهده تاپیک
    سلام
    یک هاست می خوام که ترحیحا ایرانی باشه و از امنیت بالایی هم برخوردار باشه.
    اطلاعاتی که اینجا ذخیره مشن خیلی مهمن .
    با تشکر
    هاست ایرانی داریم که ویندوز سرور روش نصب باشه؟

نقل قول نوشته شده توسط aminsharifi67 مشاهده تاپیک
    هاست ایرانی داریم که ویندوز سرور روش نصب باشه؟
    بله داریم، اسمش الن خاطرم نیست ولی تا جائی که خاطرم هست پشتیبانی چندان خوبی نداشت.

مشکل اکثر هاست هاست های ایرانی اینه که :
    1. صاحب ندارن، نه اسمی نه آدرسی ، چند تائیشون تلفن میدن و به تعداد انگشتان یک دست هم هستند که آدرس میدن و در واقع شرکت هستند.
    2. توی سایتشون میزنن ساپورت 7*24 ولی فقط از 10 صبح تا 12 ظهر اون هم با منت جواب میدن
    2.1. وقتی به پشتیبانی شون ایمیل میزنی 24 ساعت بعد جواب میدن!
    2.2. حتی اون خوب هاش که سریع جواب میدن تخصص ندارن (چند روز پیش پشتییبانی یکیشون که خیلی هم ظاهرا کارش درسته به من گفت .Net Framework 4 فقط روی IIS7 نصب میشه، در حالی که ما درسرورهای داخلیمون رو ویندوز سرور 2003 سایت های نسخه 4 داریم و تست می کنیم)
    یک نفر متخصص دارن که اون هم هیچ وقت نیست.
    3. برای کوچکترین امکان اضافه ای هزینه های زیادی دریافت می کنند.

راه حلش اینه که اول مخابرات قضیه پهنای باند رو حل کنه بعد یک سری شرکت بیان هاستینگ داخلی ایجاد کنند، البته با قانون و حساب و کتاب نه مثل ADSL که مشتری دستش به هیچ جا بند نباشه.

خریدن هاست به صورت VPS که هر کسی خودش میتونه انجام بده ،خیلی ها این کارو انجام میدن....

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

توی هاستینگ های معروف،شرکت ِ radcom سرورهاش توی ایران هست. تبیانم فکر کنم اینگونه باشد.
    آیا نرم افزاری هست که پهنای باند و هاب های میانی سایت های میزبانی شده هاست ها را براحتی باهش سنجید ؟

من قبلا از پرشین اربیت استفاده می کردم و از پشتیبانیش خیلی راضی بودم، قیمتش هم مناسب بود ولی بنظرم پهنای باندش و سرعت ِ آپلود فایل و back up دیتابیسش کم بود.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •